Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Uno kártya: lapok jelentésében tudna valaki segíteni? fórum

Uno kártya: lapok jelentésében tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

12. álommanó (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2011. máj. 28. 22:01

Nincs mit:)


Ja és 4+ is ugye fekete lap, ott is aki letette ő választ színt.

2011. máj. 28. 20:39
Köszi a segítséget :)
2011. máj. 28. 20:08
És amúgy azt hiszem van olyan lap is, amikor a kártya át van húzva, vagy vmi ilyesmi ábrás, az pedig azt jelenti, hogy aki utánad következik az kimarad...
2011. máj. 28. 20:08

igen, azt kihagytam, ha valaki 2+ lapot rakott, akkor a másiknak nem feltétlenül kell felvennie, ha van 2+ vagy akár 4+ lapja, és ez ugye halmozódhat egészen addig, amíg valaki olyanhoz ér a sor, akinek nincsenek ilyen lapjai...neki akkor annyi + lapot kell felvenni, amennyi így rakosgattak...


+2-esre lehet +4est is rakni, de fordítva nem...

8. álommanó (válaszként erre: 7. - Szoszilvi81)
2011. máj. 28. 20:05

Az alapszabálya: színre színt, számra számot. Tehát, ha pl. vki sárga 6-ost rak (remélem van benne 6-os:), a számokra már nem igazán emlékszem), akkor az utána következő játékos rakhat sárga színű lapot, teljesen mindegy milyen számú, vagy 6-ost teljesen mindegy hogy milyen színű...


a 2+ azt jelenti, hogy aki lerakta, akkor az utána következőnek +2 lapot fel kell vennie...

a 4+ ugyanez, csak 4-et kell felvenni

a 2 nyíl: megfordul a kör

és amikor a 4 szín van középen, akkor aki lerakta a lapot, ő mondhatja meg milyen színűt rakjon az utána következő...


Remélem érthetően írtam:) Ha van valami kérdés, írj nyugodtan.

Ja igen, és a szabály még az is, hogy ha valakinek 2 lapja marad, miután letette az utolsó előttit is, mondania kell, hogy "UNO"...:)

ha nem mondja, azt hiszem lapot kell felvennie...

2011. máj. 28. 17:37

Sziasztok!

Kaptunk egy uno kártya csomagot, de nincs magyar leírásunk. Leírná valaki a játékszabályt?

Illetve van néhány kártya amit nem ismerek:

2+

4+

2 nyíl (mintha forgást mutatna)

4 szín van a középső kártyán.


Segítsetek légyszi.

2010. márc. 16. 14:07

Nekem is csak solom van.....de ha látnánk a lapjaid....könnyebben tudnák segíteni....a két játék amúgy tök egyforma....játszottam má unóval is!!

Tegyél fel képet róla!!:)

5. csillus78.06.27 (válaszként erre: 4. - Hisztismirtille)
2010. márc. 16. 12:30

Szia!


Tudnál választ adni a kérdéseimre?

2010. márc. 16. 12:11
Igen nagyon! és van még 1 hasonló aminek Solo a neve! Nekem van egy UnoH2O nevű paklim is, ami azért jó mert vízhatlan műanyag kártya ezért nyáron tó parton vagy a medence mellett ücsörögve sem kell félteni a lapjaid! :)
2010. márc. 16. 12:11

Van uno kártyánk és imádjuk, de most megvettük az új változatát, ahol egy gép adagolja a kártyát felhúzás helyett.

Egy pár lapnak nem tudom a jelentését.

Segíteni valaki?

A játékszabályunk elveszett.

Szóval van egy kártya, ahol a kártyalapok vannak egy kereszttel áthúzva.

Az mit jelent.

Na és a jokernél ahol egy kéz van aki nyom és alatta 4 figura, az azt jeleneti, hogy a lerakón keresztül mindenki nyom egyet?

Na, és ami szintén joker és egy kéz nyom rajta, és van egy kérdőjel az mit jelent?


Köszi a segítséget.

2010. márc. 16. 12:08
Az jó játék! Kérdés?
2010. márc. 16. 12:07
Uno kártzya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook