Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Undorodom Magamról! :'( fórum

Undorodom Magamról! :'( (beszélgetős fórum)


29. hajno1
2009. dec. 3. 08:09

Bocsánat, a 28. bejegyzés nem ebbe a topicba készült, hanem egy másikba, ahol valaki fogyni vágyó kért tanácsot itt:

[link]

28. hajno1
2009. dec. 2. 16:22

Ja, és a sikerhez kell egy jó mérleg, lehetőleg digitlis, 10 dekás pontosságú, és mindig reggel állj rá ugyanabban az időben, wc után, reggeli előtt, ruha nélkül. Akkor jól fogod látni az eredményeket, és a siker szárnyakat ad, ha pedig előző nap bűnöztél valamit az evéssel, azt is látod.


A só nagy ellenség, rengeteg vizet tart meg, és terheli a veséket meg a szívet is, radikálisan csökkenteni kell a mennyiségét, akkor a tiszta víz jobban át tudja mosni a szöveteket.

27. hajno1
2009. dec. 1. 13:01

Így van, hízás, haj- bőr problémák mögött valami oknak lennie kell, amíg azt meg nem találod, minden kezelés csak tüneti lehet.

Azt írtad, 2-3 éve híztál meg, nem csak hormonális, hanem lelki okokra is lehet gondolni, a tinédzsereknél az ilyesmi nem ritka dolog.


Könnyen lehet, hogy előbb volt az elégedetlenség és az önutálat, és ennek következménye az evéssel kompenzálás, a hízás, és az egészségtelen, kiegyensúlyozatlan táplálkozás miatt a haj- és bőrgondok.

Először is fogadd el magad, találd meg a helyed a világban. A filmeken és a magazinokban látható ruhafogas-lányok nem boldogabbak, és nem is szebbek semmivel, mint te a magad természetességében. Akinek a véleménye fontos, annak tetszel, és látod, idegenek szerint is szép vagy. Az vagy, hidd el!


Ha fogyni akarsz, hát tedd meg, de ne attól várd a csodát, mert egyáltalán nem csak az a sziluett vagy, amit a bőröd körülhatárol, hanem élő, valódi ember, testből, lélekből, a múltadból, a belső tartásodból, a tudásodból, a tapasztalataidból, az önbecsülésedből. Légy hát EMBER, és ne csak egy darabja a térnek! Bízz magadban, mosolyogj sokkal bátrabban, az majd jókedvre derít, amúgy is a mosoly a legelegánsabb módja annak, hogy az ember kimutassa a foga fehérjét.


A külsőddel meg igazán semmi baj nincsen, ha tudnád, hányan odaadnák a fél karjukat, hogy így nézhessenek ki, mint te! Megsúgom még, hogy a pasik 99 %-a pedig úgy van a vékony lányokkal, hogy szép-szép, de otthonra nem kéne! Egy lányhoz szeretnek hozzábújni, és az akkor finom, ha nem bök a bordája.

26. 3c6e1a663f (válaszként erre: 1. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 18:10
Neked nem azzal van gondod hogy csúnyának érzed magad hanem azzal hogy nem tudod magad elfogadni olyannak mint ahogy vagy, a párodat is ha esetleg elveszited csak ezért fogod, hisz ő megmondta hogy neki igy tetszel és igy szeret, de ha továbbra is ezt fogod csinálni befogja mesélni magának hogy lehet benne valami és előbb utóbb ezt vonzod majd magadhoz és elfog hagyni, tehát nézz előre, sportolj sokat, ne fogyassz cukros ételeket és fehér lisztből készült ételeket és igyál napi két liter vizet, valamint menj el kozmetikushoz ezek mind rengeteget segitenek!!!!
2009. nov. 27. 16:18
Írtad a hajkisimító krémet, nem lehet, hogy az a baj.
2009. nov. 27. 16:11

Szia,

Az első lépés a a diéta helyett inkább egy hormonszint vizsgálat.Amit leírtál tüneteket az hormonproblémára utalhat.Menj el a háziorvoshoz ,mondd el a panaszokat,vékony voltál és viszonylag rövid 1-2 év alatt duci lettél és a hajad állapota is romlott ebben az időszakban.valóban elégtelen pajzsmirigy működésre utalnak ezek.

23. c8772e855b (válaszként erre: 20. - Szabot.88)
2009. nov. 27. 13:47
A te véleményeddel értek egyet.Egy kivizsgálás nem ártana!
22. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 10:40

Amikor elolvastam a hozzászólásod, és megnéztem az adatlapod, azt hittem, valami csúnya lányt fogok látni, bár sejtettem, hogy nem, csak te esel túlzásokba. Nem vagy csúnya egyáltalán.

Mitől változtál meg, mitől változott meg az életed? Az a baj, hogy ha az ember már egy dologgal nincs nagyon megelégedve, akkor hajlamosak vagyunk arra, hogy mindent rossznak lássunk...és be is jön...

Volt pár hasonló érzésem nekem is régen, hogy jaj, ez sem jó, az sem jó...Na ilyenkor kell magunknak egy nagy pofont adni, és megkérdezni, hogy miért is görbül le a szánk? Hisz igazából semmi baj nincs, legalábbis olyan nem, amit ne lehetne megoldani!

Hízás: miért híztál? valahol elkezdődött..Itt a fórumon nagyon sokan diétáznak, van, aki naplót ír, és nagyon kitartó, számolja a kalóriát, mozog, és nem adja fel! Tudom ajánlani Noémi 23 naplóját. Nem semmit vitt végbe pár hónap alatt!


Haj: nekem is voltak problémáim, sőt a hajam az, amivel sosem leszek megelégedve, hiába tudom úgy megcsinálni, mint egy fodrász :) Gagyi se nem egyenes, se nem göndör, de mégcsak hullámosnak se mondható hajam van, amit elég nehéz kezelni...és nemrég már meg is unta az állandó szőkére festést, úgyhogy eléggé tönkre volt menve. AZóta fodrásszal folyton vágatom, már ő festi sötétebbre, és itthon ápolgatom, de emelett szárítom és egyenesítem is, természetesen nem agyba-főbe, hanem kíméletesen. Vannak profi készítmények hajra, pl neked jó lenne egy hővédő és egyenesítő spray, néztem már ilyet neten, egy fodrász nagyon ajánlotta a Tigi-nek a Smooth and Shine-ját. Nem olcsó, majdnem 5 ezer, de sokáig elég, és tuti jó, egy próbát megér. Tartósan egyenes marad tőle a haj, és nem károsítja a hő..


Amúgy a mozgással kapcs-ban: annyi dvd van ma már, otthon beteszed és nekiállsz. Sztem biztosan találsz olyan mozgásformát, amit szívesen csinálsz; vagy járj el táncolni!


Ezek mellett pedig nekiállhatnál valami vitaminkúrának, sok gyümölcs, zöldség, esetleg hajra-körömre vitaminkapszula, hátha bejön!


Szóval? Mi is a problémád? :)

2009. nov. 27. 10:16
Hááát nézvén a fotóidat nagyon szép lány vagy!!!Az önsajnálat pedig nem visz sehová.A felszedett kilókra akkor is gondolni kell mikor este eszel.Hatalmas önuralom!Ez a titka.Írhatnád ne bíráljalak.Nem szeretnélek hisz te érzed mi a jó neked.Én magamról tudom mikor leadtam 15 kg-ot hogy nehéz volt,de most már 2-3 kg feleslegnél is odafigyelek mert az még könnyebben lemegy.A hajad lehet sok mindentől törékeny,pl.vitamin hiány,stressz,hajvasaló,hajszárító.Vannak professzionális hajápolók fodrász boltokban amik ugyan drágábbak de használnak is.De először jár j utána mi az oka és utána szüntesd meg az okot és úgy hozd helyre a hajad.Kitartás
2009. nov. 27. 08:47
Szia! Estleg csináltass egy vérképet. A pajzsmirigy alulműködéstől szoktak sokat , hírtelen hízni.És jellemzője még a köröm és haj törése, hullása.
19. Barbi0508 (válaszként erre: 18. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 02:01

Igen :)))))))))))

Nekem Rubint Réka DVD-i nagyon sokat segítettek, tényleg tök jók! :)

18. GabryELLA18 (válaszként erre: 17. - Barbi0508)
2009. nov. 27. 02:00

Pont most olvastam Én is! :)

A napi 1óra esti séta megvan :) Akkor jó úton haladok! :)

17. Barbi0508 (válaszként erre: 16. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:57

Egyik fórumban olvastam, hogy a ricinus olaj is jó a hajra, ha éjjelre pakolást csinálsz belőle és melegen tartod a hajad (pl. sapka vagy törölköző). Gyorsabban nő és a szerkezetét is javítja, de ez nem személyes tapasztalat, tényleg csak úgy olvastam róla.

Szerintem próbáld ki a méregtelenítő léböjtöt, tényleg sokat segít!!!!!! A bőröd is szebb lesz és mellékesen még fogysz is, bár ennek nem az a célja elsősorban.

Pizzát is be lehet illeszteni a fogyis étrendbe, csak mondjuk délelőtt, nem éjjel DVD-zés közben! :))))

És ha nagyon nem tudod rávenni magad a diétára, akkor felezd meg a napi kaja adagodat és tornázz! vagy sétálj minden nap!

16. GabryELLA18 (válaszként erre: 14. - Barbi0508)
2009. nov. 27. 01:50

Többek között Gliss kurt is használok,lehet az a baj,hogy szinte mindennap mással ápolom a hajam.A bánfi nagyon szárította a hajam :S

Egy ideig táncoltam és ezért voltam 43Kg,de abbahagytam és felcsúsztak a kilók :S

Nagyon kedves vagy,köszönöm szépen! Nagyon jól esik! :)

15. GabryELLA18 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2009. nov. 27. 01:46
Na,hát pont ez a baj..sajt,burgonya meg a pizza.. Sokszor nem is azzal van a baj amit eszem,hanem az,hogy mikor.. Tisztában vagyok vele,hogy max.este 8ig ehetnék és akkor is csak valami lightosat,délután 3ig egyek főtt kaját csak mikor elmegyünk valahova este vagy csak úgy alakul,hogy a párom este megéhezik csinálok neki enni és olyankor én is megkívánom és eszegetek..
14. Barbi0508 (válaszként erre: 12. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:45

A hajvasaló nagyon roncsolja a hajat! :(((

Az enyémet is az tette tönkre, le is kellett vágatnom rövidre és nagyon megritkult. A Bánfi hajszesz amúgy nagyon jó, sokat segít és a Gliss Kur balzsamok is. Szerintem nem ártana csinálnod egy tisztító léböjt kúrát, az nekem nagyon meg szokta szépíteni a bőrömet.

A 162cm-hez szerintem elég kevés volt a 47 kiló :)

Szerintem olyan 55-60 kilósan is csinos lennél, de mondom, szerintem most is az vagy!

Kitartás, tényleg nagy önbizalmat ad, ha elkezdesz diétázni és látod a változást. Büszke leszel magadra! :)

2009. nov. 27. 01:43
szerintem is tök csini vagy. tipkusan az, akiért +20 kilóval is megveszekednek a pasik. :) a hajad meg ne vasald annyit. mosás, szárítás, vasalás, 3 napig békénhagyás. maximum copf.
12. GabryELLA18 (válaszként erre: 10. - Barbi0508)
2009. nov. 27. 01:39

162cM :S

Köszönöm,aranyos vagy! :)

Hiába vágatom rendszeresen.Komolyan már roncsoltan nő az új szál :S Amikor frissen mosott,hajkisimító krémmel bekenem,kivasalom,nem látszik annyira.De másnap már katasztrófa.Összegubancolódik és eltörik. :'(

11. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:36
semmi pánik. találd ki, hogy akarod csinálni, melyik módszer, csinálj egy tervet, gondold át, mi nélkül nem tudsz enni, mi az a kedvenc kaja, ami a diétába is beilleszthető (pl nekem nagy bűnöm a sajt, azt muszáj egyek), és meg tudod csinálni!
10. Barbi0508 (válaszként erre: 6. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:34

Hány cm vagy? Nekem a képen egyáltalán nem,tűnsz kövérnek, sőt, csinos vagy.

A képeken a hajad is szép. Nem lehet, hogy sokat használsz hajvasalót, ilyesmiket? Azok nagyon szárítják! Lehet, hogy kellene vágatnod belőle!

9. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:34

nekem is ugyanez volt.. már szólt a főnököm: "honey, you gotta do something with your hair.." (amerikában éltem akkor, pincérnő voltam, és azt mondta, szörnyű a hajam)

amikor lefogytam, teljesen megjavult, most már a lapockám alá ér és szép :) fel a fejjel, ez visszafordítható! :)

8. GabryELLA18 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2009. nov. 27. 01:33
Igazából annyiszor eltervezem,hogy akkor most mától... De valahogy annyi reményvesztett leszek,hogy csak sírok és pocskondiázom magam.Köszönöm,benézek! :)
7. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2009. nov. 27. 01:32
(pontosabban kb 5 éve voltam 78 kiló, és úgy éreztem, mint te. akkor nagy kétségbeesésben lement 62-re, szinte alig ettem. aztán vissza 68-ra, ami 3 éve így volt. most megint fogyózom, 55 akarok leni.)
2009. nov. 27. 01:30
Az a Baj,hogy nincs elég önuralmam,pedig muszáj lenne..43kiló voltam,most 67 :S Nem kicsi a változás.a hajam meg hihetetlenül törik,szinte darabokra.Bármit teszek vele,már mindennel kenem de semmi.Már úgy nő,hogy roncsolt és szakad :S
5. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:29

Gabry! Ami igazán segít, ha elindulsz egy másikk úton. Ha már 2 kilót lefogysz, egész másképp fogsz magadra nézni. Csinálj tervet! Mondjuk, hogy 5 kilót meddig fogysz le. Aztán hogy 10-et meddig. Szóval egy kicsi füzet, ami titok, és benne vannak az érzéseid, meg a terveid.. meg benézhetsz hozzánk, a szilveszterig öt kiló topikba! Akik lefogytak, sokan így kezdték!

Én is gyűlöltem magam 78 kilóval. Már egy jó ideje 68 körül stagnáltam (ott egyébként nem olyan erős ez a gyűlőlös dolog, mert az még az épp eltűrhető súly), de most elhatároztam, és már 65 vagyok. Szóval meg lehet csinálni! Gyere! :)

4. Barbi0508 (válaszként erre: 3. - GabryELLA18)
2009. nov. 27. 01:25
Megértem a helyzeted, tavaly én is hiztam 20 kilót és mindenki olyan negativan nézett rám, undorral... én ezt éreztem... nagyon rossz volt... kőkemény diétázásba kezdtem, sikerült lefogynom! És most sokkal jobban érzem magam! Te esetleg nem próbáltál ezen változtatni? Nagy önbizalmat adna, ha elhatároznád, hogy mondjuk diétázol és látnád, hogy fogysz... vagy egy új frizurát vágatni... A hajaddal amúgy mi a probléma? A húgom fodrász, hátha tud tanácsot adni!
3. GabryELLA18 (válaszként erre: 2. - Barbi0508)
2009. nov. 27. 01:17
Igazából nem!Csak hát szemmel látható a változás-leépülés és borzasztó :S Nem tudom mit tegyek :'(
2009. nov. 27. 01:15

Szia! Az adatlapodon megnéztem a képeidet!

Szerintem egyáltalán nem vagy csúnya, de gondolom ez nem sokat segít, valamilyen szinten át tudom érezni a helyzeted! Valaki esetleg bántott ezek miatt a dolgok miatt, hogy ilyen torz kép alakult ki Magadról?

2009. nov. 27. 01:08
Biztos van még hozzám hasonló Nő,aki Ha tükörbe néz,nem tetszik önmagának.Sőt az Én esetemben undorról is beszélhetünk..3év alatt rengeteget"csúnyúltam"(közel 25kg híztam,problémás lett a bőröm,a hajam) és ez már tönkreteszi a mindennapjaimat.Friss párkapcsolatban élek és félek,hogy állandó lelkinyomorommal elfogom veszíteni.Mert Ő úgy is azt mondja,ő így szeret engem és nem érti meg,hogy sírni tudnék annyira ocsmánynak érzem magam! :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook