Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Undorító kutyaszokás fórum

Undorító kutyaszokás (beszélgetős fórum)


28. a24ba94ad5 (válaszként erre: 25. - 212d1245b7)
2012. jún. 15. 15:04

Úgy látszik a csiviknek a fürdő (kád) a gyenge pontja. Az enyém is ilyen, de ha becsukom a fürdő ajtót éjjelre, akkor nem pisil sehova be. Csak a kád és a kilépő a kedvence...


Attól meg, hogy gazdi odapisiljen, óvva intenélek :) Csak mégjobban fog jelölni utána.

27. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 13. 12:18

Szerintem a legtöbb lenti sprés tanács semmit nem fog érni, a kutya nem tanulja meg, hogy ezt nem szebad.


Ajánlom figyelmedbe CESAR MILLAN (Ő a csodálatos kutyadoki, lehet, hogy ismered) könyvét:

Hogyan neveljünk tökéletes kutyát.


Abban le van írva, hogy az ilyen és hasonló dolgokról hogy tudod egyszer s mindenkorra leszoktatni.

2012. jún. 13. 12:10

Kutyaszokás. Ezt el kell fogadni.

Ez olyan, mintha a macskától azt várnánk el, hogy ne dagasszon, ne doromboljon.

2012. jún. 13. 09:18
Az én csivavám meg a fürdőbe pisil a kád szélére,tiszta pisi a szőnyeg minden vagy a hűtő alját:( kész agyrém és naponta 3x-4x- ki visszük pisilni kakilni kész agyrém:(
24. Dolores007 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 12. 23:53
Nem jó, mert felülírja, a végeredmény meg az lenne, hogy mindketten odajárnak pisilni... :DDD
2012. jún. 12. 22:51

Ez nem undorito szokas, hanem teljesen termeszetes allati oszton- megjeloli a teruletet.


Vam erre spray, de ivartalanitassal a legjobb.

22. Molyka
2012. jún. 12. 22:50
A mi kutyáink is ezt csinálják. Imádom amikor a fiam motorját találják be. ... viszont a motor így mindig tiszta és fertőtlen. :(
21. fazema
2012. jún. 12. 22:12
Szerintem ivartalanítás után is csinálni fogja, max. nem lesz annyira büdös. Az állatok ezzel jelölik meg a területüket. Egy elkóborolt kutya saját szagát követve találhat pl. haza. Az enyém olyan helyen csinálja, ahol az idegen kandúr cicák jeleznek. Neki azonnal le kell tenni a saját jelét. Talán az említett spray megoldás jelenthet. Mi cicák ellen használjuk, kisebb-nagyobb szerencsével.
20. Csirivirir (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 12. 21:38

Szia!


Menj el a Fressnapf-ba (nem tudom hogy írják, bocsi) vagy egy kisállat üzletbe. Kapható direkt olyan spray, ami erre van kitalálva, én használtam is annó.


Olyan, mint egy ablaktisztító spray. Befújod, és a kutya utálja, oda sem megy.


Nekem rendszeresen a pici a szőnyegre pisilt , akkor vettem, azóta már okos kutyus. :)

19. 37403e3af4 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 12. 21:37
Remek megoldás lenne :))) A szaggal akkor is meg kellene küzdeni :D
18. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 12. 21:37
Na ja...ha a gazdinak szabad?Neki miért nem?:-DDDD
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - 37403e3af4)
2012. jún. 12. 21:27

Esküszöm azt hittem, hogy azt javasolod, hogy le kell pisilni a gazdának is. :@@@@@@


Eljutottam odáig, hogy nem, de még mindig itt kuncogok magamban. Egyébként lehet nem is lenne rossz ötlet. :DD

16. 37403e3af4 (válaszként erre: 15. - 37403e3af4)
2012. jún. 12. 21:18
pisilte :)
2012. jún. 12. 21:16
Szerintem pedig mutasd meg, hogy az a TE területed, nem az övé :)Nálunk az új kutyus ( 4 hónaposan hoztuk, már 9 ) az első egy-két nap lepisilta az asztal lábát, a szekrényt, és kb minden mást amit lehetett. Aztán nekem azt tanácsolták, hogy mutassam meg ki a főnök :) Nos... Elkezdtem tanítani. Sétánál többször leültettem, meg az ajtó előtt is, és bent is a lakásban. Azt teszi amit mondasz = te vagy a főnök :) Adj neki feladatokat, a teraszra fel se engedd ha nem muszáj, ha eddig felmehetett, akkor mostantól ne engedd neki. A terasz előtt ültesd, a "marad" parancs is hasznos. Ha ügyesen leül, adj neki valami kis jutalomfalatot, mivel ők a kajával motiválhatóak legjobban. Remélem sikerül egy mindkettőtöknek hasznos és gyümölcsöző módszert kialakítani :)
14. e57e061615 (válaszként erre: 13. - Dixem)
2012. jún. 12. 21:07

Borítékolom az eredményt: azt hugyálja le, amit még nem fújtál le, vagy amiről már lejött a szag. A fújkálós zselé papíron 3 nap, de ha jön az eső, cseszheted.

Az ivartalanítással mit veszítenél?

13. dixem
2012. jún. 12. 20:43

Megpróbálom ezt a fújkálós szert, hátha ...

Veszíteni nem veszítek vele semmit. Köszi az ötletet.

2012. jún. 12. 20:40
És ezekkel kellene körbefúlni meg szórni az egész teraszt, lakást, tárgyakat stb? Nem megoldás.
2012. jún. 12. 20:38
Jaj, apropó, az én kutyám ivartalanított, mégis sokszor olyanokat pisil (nem megfelelő helyre), mint egy ló... szerintem az ivartalanítás erre nem megoldás.
2012. jún. 12. 20:37
Igen, létezik ilyen szer, én spray formában láttam,kb 700 ft egy adag. Még nem kellett használnom, de úgy olvastam róla, hogy használ. Bármilyen állatpatikában, pet shopban meg lehet vásárolni, sok hasonló van még, pl. helyhez szoktató, kant távol tartó, stb
2012. jún. 12. 20:37

Igen jó fej, tudom, hogy ösztön, hogy jelöl, de unom a kutyapisi törlést. Jó nagy adagot locsol mindig, a szagról nem is beszélve.

Tudja, hogy nem szabad amit csinál, mert amikor észreveszem a tócsát és morgolódok miatta, akkor mindig beszalad magától a helyére bűnbánó arccal. Imádom őt, de kellene valami kompromisszumos megoldás, ami mindkettőnknek jó.

Az ivartalanítással szerintetek megoldódna ez a dolog?

8. ILI.
2012. jún. 12. 20:34
Szerintem is létezik ilyen távolt tartó szer, azzal fújd be a helyeket ahova pisil. Érdeklődni kell nagyobb állat eledeles boltba, állatorvostól, esetleg a neten szétnézni.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 12. 20:31

Ivartalanítással.

Amúgy ez nem undorító szokás, hanem ösztön.

2012. jún. 12. 20:30
Az az ő területe, nem adja, ennyi.:) Jó fej lehet.
5. 015b0b76f3 (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 12. 20:30
Pont ma kaptam rajta a kutyánkat, hogy öntözi a teraszon lévő cserepes leandert. Azonnal elzavartam kiabálva, hogy érezze, nem jó amit tesz. Remélem értett belőle. A kutya megjegyzi ha egy adott helyen egy adott cselekvésénél rákiáltanak. Figyelned kellene pár órán keresztül és ha azt csinálja ott, akkor rákiáltani.
2012. jún. 12. 20:30
Biztosan vannak kivételek,de az enyémek a narancs illó olaját utálják...
3. mmacus (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 12. 20:27
Van úgynevezett "távoltartó" szer, be kell fújni a területet és nem megy oda. Valameddig. Én anno a tuják köré fújtam, amit frissen ültettünk. A kutya nem ment oda, a tuják sajnos így sem maradtak meg.
2. Anika70 (válaszként erre: 1. - Dixem)
2012. jún. 12. 20:26
Szerintem csak ivartalanítással
2012. jún. 12. 20:23

Van két kutyám, egy szuka és egy kan. 5 évesek, jól neveltek, okosak, tanítottam őket, foglalkoztam velük sokat.

A kannak van egy undorító szokása, a teraszra pisil állandóan, a bejárati ajtó mellé vagy körbe a teraszkorlátra illetve ha valamit a teraszon hagyok, akkor azt tuti, hogy megtiszteli. Nem tudom leszoktatni róla, sem szidással, sem tiltással. Az a baj, hogy nem tudom rajta kapni amikor csinálja, csak utána veszem észre.

Már beszórtam többször borssal is a területet, 1-2 napig használt azután ugyan úgy folytatódott minden.

Nagyon elegem van belőle, hogy a kutyapisit törölgetem állandóan.

Hogy tudnám leszoktatni erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook