Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ultrahang - nálatok "lett fiúból lány"? fórum

Ultrahang - nálatok "lett fiúból lány"? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 4. 17:44
Mi a lány névben azonnal egyetértettünk, de fiúból egyik sem tetszett igazán. Se apának, se nekem. Amikor terhes lettem, azonnal tudtam, hogy kislányom van. Aztán 14-15 hetesen elmentünk 4D magzati szűrésre, kiderült, hogy kisfiú. El sem akartuk hinni. A 18. heti uh-n ezt szintén megerősítették. Persze tök mindegy mi lesz, lényeg, hogy eddig nem volt semmi baj :) Azóta már a név is megvan:P Mindennél jobban várjuk őt.
48. Zelka31 (válaszként erre: 34. - D71ef05a8e)
2013. máj. 6. 11:22

Szia,


Kisfiad vagy kislányod lett?

Kíváncsi vagyok :)

Azóta a dokim is megerősítette hogy fiú, bár én továbbra sem láttam, mert ahogy az orvos fogalmazott: "Nem túl fotogén alkat a fia"


Meglátjuk, mindenesetre most már beleéltem magam hogy fiú lesz.


Szép napot,

Zelka

47. Z.Györgyi (válaszként erre: 46. - Zelka31)
2013. márc. 13. 20:25
Nagyon jó lesz. Nekem egy növérem van, neki 3 lánya. Mégsem volt semmi gond. És a mi családunkban ő a különlegessség. Tesóm nemsokára nagymama lesz, de az a baba is lány lesz.
2013. márc. 13. 19:53

KISFIÚNK lesz :)

Ennyit az érzéseimről... a Férjemé jobban bejött úgy látszik.

Még barátkozom a gondolattal, lányos családból jöttem, így nem tudom milyen lesz egy kisfiúval

45. Z.Györgyi (válaszként erre: 44. - Zelka31)
2013. márc. 13. 19:03
Mi újság?
44. Zelka31 (válaszként erre: 42. - Z.Györgyi)
2013. márc. 13. 07:29
Most az elsőnél, nálunk is azt mondja a férjem, hogy ő biztos fiút alkotott...
43. noozimanoo (válaszként erre: 42. - Z.Györgyi)
2013. márc. 12. 22:27
Én is az 'is'-es anyukák közé tartozom, bár most még fogalmam sincs, mikor lesz rá esélyem... Ha lesz egyáltalán...
42. Z.Györgyi (válaszként erre: 38. - Zelka31)
2013. márc. 12. 22:16
Nálunk az elsőnél apa azt mondta, ő fiút csinált, ha mégsem az lesz, én rontottam el. :) A másodikál én mondtam, ha nem lány lesz,addig próbálkozunk, amíg nem sikerül. Szerencsénk volt. Én mindig lányos anyuka voltam. Nem úgy, hogy csak lányom lehet, hanem nem tudtam elképzelni, hogy ne legyen lányom IS.
41. noozimanoo (válaszként erre: 38. - Zelka31)
2013. márc. 12. 21:30
Kíváncsi leszek én is! :)
40. noozimanoo (válaszként erre: 36. - Zelka31)
2013. márc. 12. 21:28

Jaaaaaaaaaaaaaa, én se tudtam, mit kezdjek majd egy fiúval, amikor 18 hetesen megmondták, kisfiú. Mi több, mivel én semmi fiúsat nem láttam a sima UH.n, nem is hittem el.

Csak annyit tudtam, hogy gyermekem lesz, és Orsika lesz a neve...

Na amikor egy későbbi UH.n már én is láttam, amit kellett, mondtam is apának, nincs azzal baj, hogy kisfiú, de hogy lesz így Orsika??? :D


Most meg már nem érdekel, hogy mikor lesz Orsikám, imádom a fiamat! :)

2013. márc. 12. 20:34
Hát igen nálunk is egy olyan név van amire eddigi nem is gondoltunk :-D
38. Zelka31 (válaszként erre: 37. - Bea0124)
2013. márc. 12. 20:10

Nálunk is az egy lánynév már megvolt a legelején, és furcsa hogy teljesen más névmint amik korábban az évek során felmerültek...

Furcsa :)

De a férjem állítja,hogy fiú, és próbáljam meg elképzelni.

Holnap talán meglátjuk.

2013. márc. 12. 20:05

Szia Nekem ugye van egy kisfiam most várjuk a kislányt és ha hiszed ha nem a lány név csak úgy jött még a teherbe esés előtt.Egyetlen egy fiú név sem tetszett és csak egy lánynév játszik.Egyáltalán nem gondoltam fiúra mintha érezném,az elejétől hogy kislány.Ruhákból is csak a lányos cuccok mindenből a lányos színek jönnek be.

Mi nálunk tuti kislány lesz :-D


Én hiszek a tudatalattiba.

2013. márc. 12. 19:41

Köszi a válaszokat! várom a további történeteket, ha vannak.

Holnap pedig beszámolok az UH "eredményéről" :)


Lehet hogy furcsa, de mióta várandós lettem azóta nem tudom igazán elképzelni hogy fiam legyen..

ETTŐL PERSZE LEHET FIAM! :)

érdekes, hogy lánynevünk már 5 hetesen volt, eldöntött fiúnevünk pedig még most a 22. héten sincs

Nem tudom ez az érzésem, mire alapozható.

Talán holnap kiderül...


Szép estét!!!

35. 15a0ad145d (válaszként erre: 34. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 13:03
Van olyan ország, ahol nem is mondhatják meg a baba nemét éppen azért, mert volt,aki tévedett és ebből lett nagy galiba....
2013. márc. 11. 11:43

Nekem a 18. heti UH-n kérdezésem nélkül mondta az orvos, hogy 99%, hogy kisfiú. MÉg mutogatta is férjemnek, hogy ez és ez lenne a ki smicsodája.


Mi is úgy vagyunk vele, hogy mindegy, hogy kisfiú, vagy kislány, de ha már kisfiút mondtak, amire lehet, hoyg rá se kérdeztünk volna akkor még, pont azért, mert korainak gondoltuk, akkor már ezt nem lehet csak úgy kiverni a fejünkből.


ami pech, hogy azóta sem a 30. sem a 36. heti UH-n nem mondtak semmit, egyrészt futószalagos gyors volt a vizsgálat, másrészt állítólag annyira nem is látszott, harmadrészt az orvos nem híve a jóslásoknak (megértem, ha csak egyszer is mellényúlt, és kapott érte szemrehányást.)


Szóval most lassan 38. hetesen még mindig nem tudjuk, kit várunk , mert annak a 18. hetinek nem merünk annyira hinni.


De mivel teljesen elvonatkoztatni sem tudtunk tőle, ami ruhácskát, babaholmit vettünk, az vagy teljesen uniszex, vagy inkább fiús.. Egyetlen fodor vagy kifejezetten lányos szín sincs. Pedig TeszVezses csomagból vannak ruhácskák egészen egy éves korig, azok már kifejezetten fiúsak:):)

2013. márc. 11. 10:22

Nálunk nem tévedett a doki. Voltunk 15hetesen és 24hetesen magánrendelésen.Fiamnál 15hetesen nem látta a doki 24 hetesen ez már 4D volt és mi is láttuk 100%fiú.

Most is kismama vagyok ő nála a doki 15hetesen mondta hogy úgy néz ki lány.24hetesen a 4D-n szintén láttuk mi is hogy 100%lány.

Mi már rég megbeszéltük hogy csak akkor hisszük el ha mi is látjuk mi a helyzet.

Amúgy egy normális géppel,és ha a baba is úgy fekszik úgy is tisztán látható a helyzet.

32. Charlie28 (válaszként erre: 28. - Zelka31)
2013. márc. 11. 10:02

Szia!


Nálunk Timi lányunk volt a 32. hétig Kristóf! :)))

Az orvos szerint a nemi szervek fejlődésekor a szeméremajkak meg vannak dagadva és ez okozta a tévedést. 24. héten tudták először megnézni, akkor fordult úgy, hogy látszódjon és akkor mondták, hogy fiú.


32. héten a férjem viccesen megkérdezte a dokit, hogy: Na, mutatja magát a fiam?

Doki meg fapofával: Nem, mert lány!

4-5 másodperc síri csend után nagyot nevettünk, aztán már az orvos is mosolygott, szerintem megkönnyebbült, hogy örülünk a hírnek!


Bár nekünk mindegy volt a neme, de valahogy akkor kerültek helyükre a dolgok. Valahogy éreztük, hogy nem stimmel valami, mikor mondtuk valakinek, hogy Kristóf lesz. Azóta még egy lányunk született, nála az elejétől fogva biztos voltam a nemében és az uh-on sem tévedtek. Valahogy csak lányos apukának tudom elképzelni a párom. :)


Az AFP eredményeket nem tudom már, de most kíváncsi lettem és én is megnézem. :)


Bár hogy is lesz Nálatok, sok boldogságot és egészséget kívánok a kis jövevényhez!

31. noozimanoo (válaszként erre: 14. - Z.Györgyi)
2013. márc. 11. 08:47
Mondom én! ;)
30. noozimanoo (válaszként erre: 19. - Zelka31)
2013. márc. 11. 08:47

Én csajszit tippelek! ;)


Utánakérdeztem több helyen, sehol senki nem erősítette ezt meg. De hallottam egy olyat, hogy ha az érték 0.x, akkor kisfiú, ha 1.x, akkor kislány bujkál. :) Legalább 50 eredményt gyűjtöttem be ismerősöktől, mind bejött. :)

29. *MysticMyra* (válaszként erre: 28. - Zelka31)
2013. márc. 11. 07:41

Ritkább az az eset, mikor a lányt fiúnak látják, általában az a gyakoribb, ha a fiút lánynak mondják, de persze megeshet.


Nálunk a kisfiam a 16. hétig kislány volt. 4D-n is lánynak mondták. 16+5 hetesen, sima 2D-s UH-n az orvosom megmondta, hogy kisfiú. :) Utána mindenhol fiúnak látták. Az lett. :)

2013. márc. 11. 07:06

Köszönöm az eddigi tapasztalatokat, azért vannak szép számmal olyan esetek, ahol kislányt néztek kisfúnak. Meglátjuk...

Szerdán megyünk orvos kérésére újabb ultrahangra, mert ő a kórházi genetikai uh-ban "nem bízik".. :S

Megírom,ott mit láttak,spécibb géppel.

Persze csak ha neméppen úgy fekszik a babánk,hogy nemlátják.


Várom a további történeteket!

szép napot,

Zelka

27. 15a0ad145d (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. márc. 11. 06:38

Nálunk a második babánál a doki az első "nemnéző" UH-on, azt mondta, hogy 80%, hogy fiú, pár hétre rá, már tutira vettük, hogy lány és az is maradt!


A kis golyszlikból talán még lehet nuni, de ha már van benne vágás akkor nem biztos, hogy az zacsi lesz. :)

2013. márc. 11. 06:27
neem
2013. márc. 10. 23:05
Lett.Hat hónaposan azt mondták fiú-aztán 8 hónaposan már láttuk,hogy lány:)
24. b3edc666c5 (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2013. márc. 10. 23:02
Miért nem örültetek volna kislánynak?
2013. márc. 10. 22:42
Nalam lanybol lett fiu:)A 30.hetig azt mondtak 2 kislany,aztan a kovetkezo Uh-n nem volt benne biztos,majd a legutolso,szulest megelozo Uh-n kiderult egy lany,egy fiu..Bejott.
22. Bcicus
2013. márc. 10. 21:57
Szerencsére nálunk fiúból fiú lett. Mikor próbálták megszúrni a gerincem (ez egy óráig tartott) a doki kérdezte, hogy mit is várunk, mondtam fiú, azt mondja legyen már lány mert az elmúlt 24 órában csak fiú lett, mondtam isten őrizzen. Erre poénból mikor kivette azt mondta milyen szép kislány, szegény párom majdnem elájutl és én is rosszul lettem, mondom az nem lehet az kizárt aztán megynugtaott, hogy csak vicc volt.
21. c7a878c6b5 (válaszként erre: 16. - Vikucka)
2013. márc. 10. 21:56
Miért haragudtunk volna? Egészséges gyönyörű babám lett :) Még időben felismerték a tévedésüket. Innentől kezdve csak jót nevettünk az egészen.
20. gabi0630 (válaszként erre: 17. - Z.Györgyi)
2013. márc. 10. 21:10

Igen, biztos csak akkor lesz;))


Nekem is van ismerős, akik 2 fiú után vállaltak mégegyet, hátha lány. 3x voltak 4D-n, mindannyiszor lányt láttak, sima uh-n is. Be is vásároltak habos-babos rózsaszínt. Persze fiú lett.


Másik ismerős augusztusban szül. 3 lány után várnák a fiút...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook