Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ülőmunka mellé keresek tornát fórum

Ülőmunka mellé keresek tornát (beszélgetős fórum)


7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lydianne)
2022. febr. 23. 14:54

Azt tanácsolom, hogy vizsgáld meg a munkakörnyezeted hogyan van kialakítva. Világítás, szellőzés, asztal magasság, szék magasság, a szék egyéb beállításai, stb..

Olvass utána a szabványoknak és azoknak megfelelően igyekezz módosítani! Ne a saját kényelmedre állítsd be, mert azzal a rossz tartásod és szokásaidat fogod erősíteni.

Mindenre gyógyszer az ÚSZÁS.

Ha van lehetőséged járj el úszni! Legjobb a reggeli órákban. Ott a stresszt is le tudod vezetni. Reggel frissen, mosolygósan, problémamentesen kezdhetsz.

Jó megoldás a gyaloglás is, de ha ennek ellenére is úgy érzed, hogy többet tennél, akkor javaslom a JÓGÁT.

Ahogyan az úszásnál itt is lehetőséged van kikapcsolni, kicsit odafigyelni magadra, a bensődre és nyújtani az izmaidat.

2022. febr. 23. 14:49

A legfontosabb a tartás ülés közben. Erre kell koncentrálni.


Rajtam mindig nevetnek, hogy messze van a klaviatúra és a gép tőlem, de ez azért van így, mert ha a távolság megfelelő, akkor az a kényelmetlen, hogy leengedjem a vállamiat.

Igaz, én enélkül is egyenes hátú vagyok, épp ezért figyelek arra, hogy abban a napi 10-14 órában szép legyen a tartásom.

Sosem fáj semmim, nincs banyapúpom sem, pedig most a ho alatt napinta jó, ha 500-at lépkedek itthon, de ekkor már nem is tudom mit csináltam.

Most perpillanat 44 lépésem volt ma. Tudom, ciki, de ha meló van...

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lydianne)
2022. febr. 23. 13:58

Évekkel ezelőtt Guruljka mondta nekem, hogy ha már mindene fáj, cipőt le, és odaáll a fal mellé olyan szorosan, hogy a sarok, vádli, fenék, hát, váll, fej és karok: ezek mind-mind érjenek oda

a falhoz. Akkor érezni, mennyire hibás testtartással ülünk, minél nehezebb ezt a fal mellett megcsinálni. Ezt minél többször, és igyekezni járás közben, ülés közben is ezt az egyenes hát és deréktartást csinálni.

Nekem amikor nincs lehetőségem járni, gyalogolni közben, akkor a szék támlája mögé állva, 100-100 helybenjárást megcsinálni, közben próbálom ezt az egyenes testtartást visszahozni. Ezt akár óránként is megteheted. A 100 lépés max. 3-5 perc, intenzitástól függ.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Lydianne)
2022. febr. 23. 13:42
Válasszál: [link]
2022. febr. 23. 13:42

[link]


Az izometriás torna bármikor végezhető. A kép alatt belinkelve rengeteg gyakorlatot találsz! Pont a te helyzetedre íródtak.

A könyvre még emlékszem, gyerekkoromban olvasgattam a vicces képek miatt. :D

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Lydianne)
2022. febr. 23. 13:35

Szerintrem sok ilyen mozgásformát találsz a neten,,de kezdésnek nagyon ügyelj a tartásodra,,arra hogy hogy ülsz.


Bár nyilván magadtól is tudod,,de mégis előfordul hogy az ember leereszt,, meg hát 1 jó szék.

Amúgy a rövid pilates tornákat nézd át ha gondolod:))van 2 perces.

2022. febr. 23. 13:30

Sziasztok!


Napi 8-10 órát ülök szamítógép mellett a munkahelyen, fontos, hogy tudjak koncentrálni is, ami egyre nehezebben megy. A meló mellett annyi a mozgásom jelenleg, hogy gyalog járok mindenhova + lépcsőzés itt is, otthon is. /amúgy sincs lift :)/

Beáll a nyakam, hátam, vállam, hiába nyújtózom. Eljárok masszőrhöz is, akkor jól esik, de hamar újrakezdődik a baj. Olyan mozgás, tornaféle érdekelne , amit akár munkaidőben szünetben 1-2 óránként meg tudok csinálni, hogy felfrissüljek kicsit. Nem edzeni szeretnék, fogyás sem annyira fontos. Csak mégis, mi tenne ilyenkor jót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook