Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttnek, csecsemőnek vásárolt játékokat hogyan tisztítod, fertőtleníted? fórum

Újszülöttnek, csecsemőnek vásárolt játékokat hogyan tisztítod, fertőtleníted? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 14. 18:20
ismerek valakit, aki a rágókát kifőzte:D mehetett venni másikat:DDD
2012. ápr. 14. 15:14
Neomagnol tablettás oldattal átitatsz egy tiszta ruhát és azzal áttörlöd. Mire az elemes játékok érdekelni fogják, addigra már jócskán kell hogy találkozzon a háztartásban fellelhető bacikkal is.
9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Sajert)
2012. ápr. 14. 15:08

az enyémnek sok játéka van... nem mástól kapott, hanem padláson 25 évig állt, anyáévolt :)

ami olyan volt, kimostam... amit lehetett kifőztem... amit nem lehetett, azt chiccoban áztattam...

2012. ápr. 14. 15:06

Újszülött nem játszik semmivel. El van magával.


Kövezzetek meg, de én használt játékot nem adtam neki, amíg fél éves nem lett. Első fél évben csak puha anyagúakat, de az üres vizes palack überelt mindent. Az új játékokkal nem csináltam semmit. Max. víz alatt leöblítettem. Elemes játékot meg pláne nem kapott. Egy éves korára kapott elemes játékokat, azokat meg csak letörölgettem.


Cumizni nem cumizott, a tápszeres üvegjét, cumiját kb. az első hónapban főztem ki, utána nem. Már elmúlt négy éves, kutya baja :-).

2012. ápr. 14. 14:57
Használtan kaptunk 1-2 játékot és azokat majd nem biztos, hogy csak úgy odaadnám, de ezek mind elemesek és nem lehet kivenni. Ezért kérdeztem csak. Egyébként én sem tervezem agyon sterilizálni, fertőtleníteni mindent, de használtat jobb át tisztítani
2012. ápr. 14. 14:53
En siman ecetes vizzel torolgettem at mindent alaposan.
2012. ápr. 14. 14:51
Én amit lehetett kimostam, lemostam, de amit nem lehet mosni, hát azzal nem csináltam semmit. Nem kell túlzásba vinni a sterilizálást. Szájába még úgy sem veszi, mire meg odajut, hogy fogdossa addigra már a lakásban lévő bacik lesznek benne.
4. youlcsi (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 14. 14:49

az ilyeneknek egyértelműen fagyasztó.


de mi 3 hónapos kortól már nem sterileztünk, csak a cumikat amikor eszembe jutott. (igaz, cumisüvege nem volt), max a rágókákat néha.

illetve most is sterilizálom a cucókat (ill. poharak csőrét), ha beteg.

2012. ápr. 14. 14:46

ha műanyag, akkor chicco sterilizáló oldat.


ha textil (plüss, vagy akármi), akkor simán mosás, esetleg 1-2 nap a fagyasztóban.


de nem kell mindent sterilizálni. gondolom a ruhák, a pólya, a kiságy, a matrac, az ágynemű sem steril... szóval elég azokat, amiket a szájéba vesz (de általában ez egy újszülöttnél csak a cumisüveg és a cumi)

2012. ápr. 14. 14:45

Sziasztok, arra lennék kíváncsi, ki hogyan tisztítja, fertőtleníti az újszülöttnek/csecsemőnek vásárolt, vagy épp kapott játékokat?

Gondolok itt pl zenélő plüssre, amiből nem lehet kiszedni az elemet.

Persze az egyéb játékok tisztítása is érdekelne.

2012. ápr. 14. 14:44
Újszülöttnek, csecsemőnek vásárolt játékokat hogyan tisztítod, fertőtleníted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook