Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött köldökápolása fórum

Újszülött köldökápolása (beszélgetős fórum)


2014. dec. 17. 00:00
Bár a fórumot kérdéssel indítottam, most néhány hónap elteltével csak azért írok, hogyha akad egy hozzám hasonlóan kétségbeesett anya hátha segítségül szolgálnak neki a a leírtak.A köldököt mindig tisztán szárazon kell tatani mert különben egy krónikus gyulladás, folyamatos váladékozás alakul ki, ami bizony fertőzésreutal, ennek is vannak fokozatai, váladék mennyiségétől színétől szagától is függ, lázas-e a gyermek, mennyire gyulladt a bőr a köldök körül. De az újszülött köldöke legyen száraz és tiszta, de ennek érdekében naponta többször 4-5x is kell foglalkozni a köldökkel. Orvosokra válogatja hintőporral vagy anélkül, csak steril lappal, meddig használjuk a h2O2-t. De ha mégis úgy alakul hogy váladékos kb 1 hét után is a köldök, azt lássa idejébe orvos vagy védőnő.De ha mégis ugy alkul hogy fungus keletkezik azt is érdemes minél hamarabb kezelni, mig kicsi. Nálunk ez lapissal történt, amit csak az orvos tudott beszerezni de nem is baj mert elég durva anyag, gyakorlott kézbe való. Néhány másodpercre a köldökhöz érint ott némi látványos reakció zajlik, aztán várakozás nálunk 2-3. napon lehetett látni hogy milyen hatásfokú volt a kezelés. Első alkalommal semmmi véltozás nem volt, a környező bőr bőrpírjén kívül, a váladékozás és az a fura sárgás kinővé maradt, 2. alkalommal ami a sikertelen próbálkozás után 1 héttel volt, már lehetett észlelni, hogy húzódik vissze lefeketetdett a kinővés. Most 5 hónap elmúltával az én pici fiamnak van a legszebb köldöke.
14. Klauka_ (válaszként erre: 10. - Pingvi n)
2014. júl. 20. 17:17
Nem romlik rohamosan, amíg nem tudsz dokihoz menni, addig a korábbi koldokapolas szerint kell kezelni.
13. Klauka_ (válaszként erre: 7. - Pingvi n)
2014. júl. 20. 17:15
Szerintem az a csonk nem kell oda. Amikor leesik a koldokcsonk, az után nem kell, hogy csonk maradjon. De természetesen látatlanban nehéz... Szerintem koldokgomba, amivel sebészetre mennek. Lápiszt pedig nem engedném. Az egy maró anyag, Marcim hosszasan ordított utána.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Pingvi n)
2014. júl. 19. 22:28
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Pingvi n)
2014. júl. 19. 22:26

szerintem azt a gyerekorvos csinálja, néha többször is kell

nem tuom, patikában van-e, kérdezz rá telefonon!

10. pingvi n (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2014. júl. 19. 21:48

Milyen gyorsan romlik ez a dolog?

Napok? Hetek?

Lápiszt tudok venni vagy csak az orvosunk kezelheti?

9. pingvi n (válaszként erre: 2. - Noozimanoo)
2014. júl. 19. 21:47

NÁlunk az ügyelet 8 települést, csak sürgősségi eseteket lát el, sajnos nem meghosszabbított háziorvosi rendelésként üzemel, ilyen esetekben nem jönnek ki, de nem is biztos, hogytudnának segíteni mert az ügyeleten nem szokott gyerekorvos ügyelni. Túl kicsinek gondolom még a babát hogy buszra szálljak vele, hogy hátha tudna az ügyeletes segíteni. Ezért is fordultam a hozzátok forumozókhoz, hátha lenne valami ötlet... amig nem látja doktor nénink.

Talán más is járt már hasonló cipőben.

2014. júl. 19. 21:44
lápiszolni kellene
2014. júl. 19. 21:37
A köldökcsonk vége sárgásan megvastagodottnak tűnik.
2014. júl. 19. 21:15

Szia


Fiamnak volt ilyen. Először próbálták lápisszal kezelni, de nem engedtem tovább, mert nagyon fájt neki, eredményt meg nem hozott.

Bejelentkeztem a gyereksebészetre, ahol egy steril cérnával elkötötték. Pár nap múlva kellett visszamenni, akkorra leszáradt. Eltávolították és kész.


Ha nektek is ilyen van, akkor aggodalomra semmi ok, és javaslom, hogy te is keress fel egy sebészt.

Egyébként neki most milyen: a köldöklyukban van egy eleven gombaszerű kinövés? Vagy milyen? Mekkora? Marcié kb. feketebors nagyságú volt.

2014. júl. 19. 20:56
Ahol született oda nem tudod visszavinni a gyerekdokihoz? Én minden féleképpen szakembernek, bocs nem nagymamának, barátnőnek.... mutatnám meg. Nagy baj is lehet, sajna hallottam már ilyet:( Ügyeletes gyerekkórház?
2014. júl. 19. 20:42
ebben a hosegben nem indulnek el egy kethetes ujszulottel! nincs senki, akit meg lehetne kerdezni? szomszed, nagymama, baratno, stb.
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pingvi n)
2014. júl. 19. 20:40
Mutasd meg dokinak!mindenkieppen hivd fel oket elotte, hgy ilyen picivel mennel, minket akkor soron kivul fogadtak.
2014. júl. 19. 20:01

Én mindenképp megmutatnám dokinak, akárhány km.

Ha kell, ügyeletre vinném be.

2014. júl. 19. 19:09

A kisfiam 2 hetes a köldökcsonkja 6 naposan leesett, de alatta folyamatosab váladékozott, ekkor napi 2x hydrogen-peroxiddal kipezsegtettem és szárezra töröltem, nem javult. Elkezdtem hintőport használni.

Jelenleg a kis csonk olyan sárgás.

Köldök fungus lenne?

Hétvége van, védőnő jővő héten szabin van. Helyettes háziorvosunk van 1 éve, 16 km+ heti 2x1 óra gyerekredelés (vegyes körzet)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook