Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Újratervezés: hogyan tovább? fórum

Újratervezés: hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 18. 06:07

Betegségem története : előző nap este nagyon fájt a fejem,bevettem egy Panadol tablettát és lefeküdtem aludni.

1998.január 31-én szombat reggel már nem tudtam felkelni,beszélni,csak nyöszörögtem,mire észrevették,hívták a mentőt és vittek a kórházba az ideg intenzívre,ahol csak a következő hét szerdai napon ébredtem fel....,

Néztem ,hogy hol is vagyok....,bepelenkázva,rács volt az ágyamon és az a tudat ,hogy meg sem bírok moccanni...,mintha a testem le lenne súlyozva,beszédem halk, alig tudom mondani a szavakat.

Két hetet töltöttem az idegosztályon ,jobb oldalam lebénult,alacsony vérnyomásom volt mindig 90 /70 Hgmm egészen 45 éves koromig, amíg nem jött a stroke........,gutaütésnek is hívják,mert az MRI vizsgálat kimutatta ,hogy egy 3 x 1.5 cm-es vérzés van a agy baloldalán, agyi infarktus- ez már szebben hangzik- le is írták.

Következett a rehabilitáció,kerekesszék,mosdatás,lassultság- ,támbot,sarokemelő,logopédus és a kiszolgáltatottság.......,hallani ,hogy 2-3 év amíg alakulhatok.

Kilenc hetet töltöttem a rehabilitáción .

A barátnőm az idegosztályon dolgozott,szerencsémre,megkért,hogy mondjam el hogyan készítem a pörköltöt,csak néztem mint.........,semmi nem jutott eszembe...,hozzákezdtem sírni,mert csak azt tudtam.........,majd este villanyoltás után elkezdtem gondolkodni,elkezdtem számolni százig,majd visszafele is,meg tudtam csinálni, ha meg tudtam csinálni én mást is meg fogok, döntöttem el és amit tudtam mindent megtettem a gyógyulásomért.

Elsősorban magamnak és a családomnak akik soha nem hagytak cserben,a barátnőmnek akivel már 40 éve tart barátságunk.

A Sclerózis Multiplex klubnak,az SM Centrumnak sokat köszönhetek,......bejutottam egy gyógytornászhoz,aki a Dévényi Anna módszerrel kimasszírozta a petyhüdt izmaimat.

Az életminőségem sokat javult,szeretettel gondolok mindenkire akik segítettek és segítenek rajtam,még mindig járok kezelésekre heti 2 alkalommal.

4. syria (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2016. szept. 23. 14:18

Nem tudok mást írni, mint amit a cikkhez:


"Le a kalapot az akaraterőd, a kitartásod, az élni akarásod előtt! Mielőbbi teljes gyógyulást!..."


Csupán annyit, hogy a naplódhoz engedj hozzászólást. Mert így csak te fogsz beleírni.

3. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2016. szept. 23. 12:43
Nem volt, de minden jót kívánok!
2016. szept. 23. 12:02

Szia! Én ezt a blogot nagyon szeretem:


[link]


A naplóidban, amelyikben szeretnéd, hogy hozzászóljanak az olvasók állítsd át a tiltást, mert jelenleg nem lehet.

2016. szept. 23. 11:44

Sziasztok! Akinek szintén agyvérzése volt, itt beszélgethetnénk, segíthetnénk és támogathatnánk egymást tanácsokkal, energiákkal.

Írtam egy cikket is Újratervezés címmel.Kérlek, olvassátok el, és szóljatok hozzá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook