Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újrakezdés, komoly elhatározással fórum

Újrakezdés, komoly elhatározással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. EriAnyó (válaszként erre: 54. - Courage)
2006. jan. 9. 16:20
Pezsgótablettás multivitamint ittam. Most, mivel tél van, valószínűleg Supradynt vagy Activalt fogok enni, azokban több minden van. étrendkiegészítőt nem szedtem.
55. Courage (válaszként erre: 53. - Zse pi)
2006. jan. 9. 15:39

Szia zse pi:)

Köszönöm Neked is a biztatást, olyan jól esett:) Te Atkinsszal fogyóztál?

54. Courage (válaszként erre: 50. - EriAnyó)
2006. jan. 9. 15:38

Köszi EriAnyó:)

Nagyon jól estek a soraid, máris jobban érzem magam:) Holnap fogom elkezdeni a bevezető szakaszt, úgy hogy ma nagy bevásárlásnak nézek elébe. Te szedtél valami vitamint mellé?

53. zse pi (válaszként erre: 49. - Courage)
2006. jan. 9. 14:38

Szia Courage, üdvözlünk körünkben!

Nagyon sok diéta közül válogathatsz ezen az oldalon, lényeg a kitartás. Én, mielőtt belekezdtem az Atkinsbe, végigolvastam szinte minden topicot. Olvashatsz sikerekről, kudarcokról, receptekről, arról, hogy miket ehetsz, és mikről kell lemondanod. De meglásd, az eredmény óriási sikerélményt fog nyújtani. Lehetnek kisebb kilengéseid is, bár az kudarcélményt okozhat. (legalábbis nekem)

Szóval üdv, olvasgass, és kérdezz nyugodtan.

Sok sikert!

52. Talentum (válaszként erre: 46. - Molntak)
2006. jan. 9. 14:20

Szio Molntak, én ugyan nem atkinsozom, de olyan sok zsírosat ettem, meg husit az ünnepek alatt., hogy nem bírok rájuk nézni. Úgy döntöttem, hogy mostanában inkább zöldséget fogok enni, meg tojást és sajtot. Szinte csak ezeket kívánom. De ez nem baj, szerintem gyorsan helyrejössz, ha egy kis zöldségkúrán élsz. A husit meg csak akkor edd, ha kívánod.

Ha már újrakezdésről van szó, én is ezt teszem. Elegem van, hogy a ruháim még mindig nem jönnek rám. Visszafogyok a szülinapomra, és inkább nem kérek ajándékot, mert ez lenne számomra a legnagyobb ajándék, és saját magamnak magamtól az elismerés, hogy igen, ezt meg lehet csinálni. Mert meg is lehet ezt csinálni.

Sok sikert kívánok én is mindenkinek!

51. ancsy
2006. jan. 9. 13:54

Sziasztok!


Először is köszönöm a kedves invitálást EriAnyónak! Én is az újrekezdők táborába tartozom. Ez a harmadik nekirugaszkodásom. Minden év első három hónapját az Atkins diétának szentele. Eddig sikererrel jártam, csak utána nem sikerült megtartanom a súlyom, persze saját hibámból. Az én gyengém, hogy nagyon szeretek sokat enni. A nassolás soha nem vonzott, így általában naponta 2x eszem, de akkor sokat. Imádok főzni, és imádom a finom kajákat. Ebben a diétában az a jó, hogy a húsra épül, ami nélkül nem tudnék meglenni, és hogy az engedélyezett ételekből sokat is ehetek. Remélem, tudjuk majd egymást ösztönözni! 25 éves vagyok,167 cm, ma reggel 77 Kg-ról indultam (centiket is lemértem) és 10 kg-ot szeretnék lefogyni 3 hónap alatt. Minden reggel iszom egy pezsgőtablettát a vitaminok miatt. Ma ebédre pedig sonkás tükörtojást ettem. A vacsi cézár sali lesz (persze kukorica és piritós nélkül).

Mindenkinek sok sikert és kitartást!

50. EriAnyó (válaszként erre: 49. - Courage)
2006. jan. 9. 11:54

Szia!

Az első, szuper lépést már megtetted, eljöttél közénk! :)


Én 2004 március 1-én 31 kiló plusszal indultam, amiből 21-et fél év alatt le is adtam. Ráhangolódásként nem rögtön az Atkins diétát kezdtem, mármint a szigorú, 20gr-os szakaszt, hanem egyszerűen nem ettem kenyeret, krumplit, rizst és tésztát. Semmi más szempont nem volt, így is 2 hónap alatt 8 kiló ment le. (Közben külföldi munkám is voltak, olyan 1-1 hetesek, ahol el is csábultam egyszer-kétszer.)

Te ismered magad, mennyire vagy elszánt és önfegyelmezett. Az a lényeg, hogy ne teher, kín legyen a diéta, hanem a célt lásd magad előtt, amiért TE AKAROD CSINÁLNI. Sok türelem kell hozzá, de megéri.

Szeretsz főzőcskézni? Mert itt aztán lehet kísérletezni! A második-harmadik szakaszban már fíííínom édességeket is lehet enni. (Az elsőben is, csak kevesebb félét.)

zóval, gyere, csináld és érezd magad egyre jobban a bőrödben.

A Nagy szerelem meg majd nézheti, hogy kit szalasztott el, de már késő...

2006. jan. 9. 11:39

Sziasztok!

Én most találtam a lapot, de már regisztráltam is:) Sajnos nekem komoly súlyfeleslegem van...de megfogadtam,hogy mindent bevallok, tehát 180 cm vagyok és 101kg...Tudom durva, mert csak 21 vagyok. Sajnos az én hibám az egész, mert anno megismertem a Nagy szerelmemet, meg is kérte a kezem és aztán hirtelen vége lett..Tehát olyan 1 év alatt teljesen lezülöttem. Tudom már késő mea culpázni, csak gondoltam hátha megért valaki...

és ha esetleg segítséget adna, hogy mihez kezdjek.

Előre is köszönöm!

Mindenkinek sok sikert!

48. molntak (válaszként erre: 47. - EriAnyó)
2006. jan. 9. 10:13
:) Mondom nem megyek el. Osztogatom tanácsaimat továbbra is.... Nem szabadultok meg tőlem remélem nem olyan nagy baj. Szőnyegrojtot??? Akkorát taknyoltam a lebontott szőnyegében mint a ház. Szerintem ezért csinálta bosszút állt, mert csak sima vizet adtam neki inni és nem ivólevet. A kis....:) Most is itt ólálkodik Na ná hogy a számítógépet akarja nyomkodni.
47. EriAnyó (válaszként erre: 46. - Molntak)
2006. jan. 9. 10:09

Nehogy itt hagyj minket! Csináld nyugodtan azt a diétát, ami neked a legjobb, de gyere közénk rendszeresen! Légyszííííííí!

Kissrác hagyott némi szőnyegrojtot? :)

2006. jan. 9. 08:49

Szép napot mindenkinek!

Vérző szívvel, de be kell lássam ez az Atkins most nem megy! Hétvégén megint fájt a gyomrom, mintha kiakart volna lyukadni, hát ettem (nem Atkinseset) és jobban lettem. Azt hiszem belekezdek a 90 naposba,úgy tűnik, hogy az most jobban feküdne nekem. Sem pszichésen, sem fizikailag nem vagyok most az Atkinsre beállítva. Ergo, nem eröltetem tovább a dolgot. Nem megy, háromszor próbáltam mostanában, de az első néhány nap után mindíg rosszul voltam. Nem bírok a húsokra és a tojásokra nézni. Sajnálom (és tényleg sajnálom) de most ez van. Ha megtalálom a hiányzó infókat, akkor belevágok a 90 naposba, enyhén szólva változatosabbnak tűnik, mint az Atkins. Remélem sikerül elérni vele a célomat, majd meglátjuk.

Szóval most búcsúzom. Benézek majd ebbe a fórumba rendszeresen, de már nem mint Akinsező.

Sok sikert mindenkinek!

45. EriAnyó (válaszként erre: 44. - Beamini)
2006. jan. 8. 12:02

Szia!

Mogyorót tuti, lehet nasizni, persze mértékkel. A kakaónál az a fontos, hogy cukormentes legyen.


Én őszintén megmondom, nem számolom a ch-t. Igaz, tavalyelőtt már megtanultam, hogy mit lehet enni, mit nem és kb. miből mennyit. Ma a kíváncsiság kedvéért megmértem egy közepes fej hagymát; 2 dkg volt. Így aztán hanyag eleganciával beletettem a rakott tökbe, hisz még el is oszlik adagokra. (Kb. 4 adag lett.)

Igaz, nekem most túl nagy kedvem sincs enni, valószínűleg nem viszem be a napi 20 gr ch-t. Kedd óta, amikor újra kezdtem a diétát, másfél kilót fogytam. Tudom, ez nem a legjobb, de most a szomorúság is darálja a kilókat. (Azt azért nem bánom, hogy nem az a típuis vagyok, aki lelki bánatában nassol.)

2006. jan. 8. 11:44

Sziasztok Lanyok!

Komoly elhatározással én is ugy döntöttem hogy ujrakezdem az Atkinst. Az ünnepek alatt sikerült felszednem kb. 3,5 kilot :-( Na most ezt szeretnem minel elobb leadni. A gond csak az, hogy ez alkalommal kicsit nehezebb az ujrakezdes mint maskor, valahogy nem tudok ellenalni a sok-sok finomsagnak es ez baromira aggaszt. Legnagyobb gondban akkor vagyok, ha mandulat, diot vagy mogyorot látok (natúr!). Imádom!!!! De ugy tudom ilyeneket is lehet enni a diéta alatt, csak kis mennyiségben. Lanyok, lehet zsirszegény kakaót fogyasztani? Ezzel szoktam izesiteni a riccota sajtot :-)

43. bodza (válaszként erre: 42. - Molntak)
2006. jan. 7. 11:28

Szia Molntak!

Régebben pocakos molntak voltál! Hogy van a volt pocaklakód? És fiú lett vagy lány? Most tévedtem ide a régi topikról, és kisbabám lesz nemsokára.

42. molntak (válaszként erre: 38. - Veronitas)
2006. jan. 7. 08:39
Még valami! Nemtudom nálatok melyik gyógyszertárban lehet kapni, de általában megrendelik, ha kéred. Mondjuk ezt kb10 ből egy gyógyszertár teszi meg.:(
41. molntak (válaszként erre: 16. - B859fbf4de)
2006. jan. 7. 08:35
Almaecet 0,9g ch 1ek ban!!!!
40. molntak (válaszként erre: 38. - Veronitas)
2006. jan. 7. 08:33

Szia!

Üdv köztünk!

A másik topikban kérdeztél a ketoncsíkról meg a nitrátról.

Ketoncsík: arra jó, hogy tudd ketózisban vagy e tehát, hogy égeted e a zsírt. Ha igen akkor a kis papirocska egy reggeli rápisilés után lila lesz. Ennek általában 3 fokozata van 1-2-3 csillagos lila attól függ mennyi a keton a szervezetben. Igazából nem kötelező használni, de olyankor megnyugtatja az embert, ha éppen lassabban mennek a kilók. Olyankor jó, mert látod, hogy nincs baj, mert ketózisban vagy.

Nitrát:nem sok köze van a diétához leginkább csak az egészséghez. Szóval az anyag kicsit káros, de nem igazán befolyásolja magát a diétát. Atkins amúgy sem javasolja a feldolgozott készítményeket, persze néha néha belefér.

Virslire számolj ch-t. Mostmár a jobb minőségű termékeken fel van tüntetve Magyarországon is!

Sok sikert!

39. EriAnyó (válaszként erre: 37. - Veronitas)
2006. jan. 6. 20:49
Szióka Neked is a csapatban!
2006. jan. 6. 16:37

Ja, a paramétereim:

sajnos mindössze 160 cm, és mivel ezen nem tudok változtatni, jobb híján a 78 (!!!) kilómból faragnék le vagy húszat...

2006. jan. 6. 16:33

Sziasztok! Új vagyok, csatlakoznék én is!

Ma kezdtem (kb. másfél év kihagyás után) újra az Atkinst.

Az elhatározás nagyon erős bennem.

Kitartás mindenkinek.

2006. jan. 6. 13:13
Király lett a kaja!
2006. jan. 6. 10:56

Én ma maradék rakottat csináltam:

1/2kg kínai kel 3,5g

5 dkg brokkoli (ennyi maradt) 0,9g

10 dkg sajt 1,6g

3 ek tejföl 1,8g

pörkölt maradék 0g (azért nulla mert csak hús olaj és fűszerek vannak benne, nem teszek bele hagymát sem)

brokkolit kel megfőztem és rétegenként raktam egy jénaiba tettem még rá fűszereket só bors chili mert pörkölt elég kevés maradt,(mert annyi eszem nem volt, hogy megnézzem mennyi van)így alig van benne husi. Kb ahogy nézem 4 evésre elég ez az adag. Ami azt jelenti, hogy 1,95 egye maci 2g ch van benne. Majd jelentem milyen lett.

34. b859fbf4de (válaszként erre: 33. - Molntak)
2006. jan. 6. 09:32

Akkor írhatom az oldalt? www.hazipatika.com

Lehet betegségek, fogyókúra, hozzávalók, elkészítés és mindenféle energiatartalom szerint rendezni. Elég jó receptek vannak. Mikor már 3. szakaszos voltam, főzögettem innen.

Hát akkor leves elhalasztva.

Ma sült hal lesz úgydöntöttem.

33. molntak (válaszként erre: 30. - B859fbf4de)
2006. jan. 6. 09:19

Én az otthoni húsleves lére gondoltam teljesen üresen innám meg csak a levet. A ch abból adódik,hogy abban az 1 tányér műanyagcsodában van ám lén kívül más is. Na de ha sz otthoniba nem teszek mást? Rendesen megfőzöm és csak a levet eszem meg zöldség és tészta nélkül???

A hagymás sajtleves rákfenéje a hagyma marha sok a ch benne és szerintem nem ér annyit mármint nem laktat annyira. Írd le légyszi az oldal nevét ahol ch szerint lehet nézni az ennivalókat.

Köszi

Egyébként nem olyan brutális ez a leves szerintem (azon kívül, hogy a bevezetőben nem lehet ömlesztett sajtot enni) 6,7 a ch ja ebből még lejön az 1,57 rosttartalom az annyit tesz, hogy 5,2g ch van egy adagban. Ha felüdülésre kicsit másra vagy netán levesre vágyik az ember, akkor nem is olyan rossz. Csak nem valami laktató, tehát aznapra jól meg kell tervezni a menüt.

DE NE A BEVEZETŐBEN!!!!

32. zse pi (válaszként erre: 30. - B859fbf4de)
2006. jan. 6. 09:16

Szia Vágica!

Hát igen ez a recept nem való elsőszakaszosoknak. A hagyma ch-ja:8g/100g, ami az első fázisban még túl sok.

Én is bajban voltam, hiányzott a leves, de úgy emlékszem, hogy 2hét alatt csak 1x ettem 1 kockalevest. Úgyis annyi mindent kellett megvonnom magamtól, a levesről meg tudtam, hogy később majd ehetem, így kibírtam... :))

Zs.

31. zse pi (válaszként erre: 29. - Molntak)
2006. jan. 6. 09:10

Szerintem kell számolni Ch-t mégha csak levet eszel is, mert benne vannak a szétfőtt dolgok, meg ilyesmik...

A www.kcal.hu oldalon a húsleves zöldséggel-ről 13.7g Ch-t olvastam. Szerintem azért valami minimális ch-t számolj hozzá 2-3g-ot. Ha viszont leveskockából csinálsz egy kis levest, akkor inkább marhahúslevest, vagy erőlevest csinálj, amikben kockánként van1,3g, de a tyúkhúsleves kockában 2g van.

Zs.

30. b859fbf4de (válaszként erre: 29. - Molntak)
2006. jan. 6. 09:07

Igen ez izgat emgem is. Csak azt tudom, hogy van itthon egy zacskós leves és az az írja, jogy 1 tányér 5,4 g ch. Ugyebár azokban a levesekben van minden (ami nem kéne), ezért egy otthoni húslevesben szerintem kevesebb lehet.De kicsit nézelődve ezt találtam: Van egy oldal, nem tudom, hogy le írható-e. Ott lehet a recepteket ch tartalom szerint rendezni. Ezt a levest találtam, amiben elfogadható a ch érték egy adagra számolva.

Hagymás sajtleves

Idő: 10 perc

Nehézség: könnyű

Hozzávalók:

4 nagy fej hagyma

külömböző ízesítésű 4 rúd ömlesztett sajt (műanyagba töltött) ízlés szerint só

petrezselyem vagy tejföl

Elkészítése:

A hagymákat megtisztítjuk, és apróra vágjuk, vagy lereszeljük. Kevés olívaolajon fedő alatt lassú tűzön, néha megkeverve üvegesre pároljuk. Felöntjük 1,5 l vízzel, felforraljuk. A kibontott sajtrudakat folytonos kevergetés mellett kisebb darabokra törve beleolvasztjuk. Legtöbbször nem kell, de ízlés szerint sózhatjuk (vagy ételízesítővel szórjuk). Apróra vágott petrezselyemzöldre és 1 ek. tejfölre is tálalhatjuk.

Tápanyagtartalom egy adagban:

Energia: 350 kcal (1463 kJ)

Fehérje: 13 g

Zsír: 30 g

Szénhidrát: 6, 7 g

Koleszterin: 92 mg

Rost: 1, 57 g

C-vitamin: 3, 3 mg

B12-vitamin: 0, 05 ug

Kalcium: 550, 5 mg

Vas: 1, 03 mg

Nátrium: 1527 mg


Szerintem ezzel még várni kell.

2006. jan. 6. 06:27
Nemtudja valaki, hogy a húsleves lére kell valami ch-t számolni?
28. molntak (válaszként erre: 27. - Cicavirág)
2006. jan. 5. 13:46

Másfél nap után???

Óvatosan a bevezetővel, nehogy túl sokáig csináld.

2006. jan. 5. 13:16

Hurrá!!!!


Most néztem ketózist. Másfél nap után halvány lila! Haladok!!! Halál a szénhidrátra!!!!!!:-)))


Én is csak biztatni tudok mindenkit. Igaza van Vágicának. Ez már fél siker, hogy itt vagyunk!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook