Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újrakezdés, komoly elhatározással fórum

Újrakezdés, komoly elhatározással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2006. jan. 22. 13:17

Sziasztok.


Üdv. az újrakezdőknek. Holnap a harmadik hetemet kezdem meg Mr. Atkinsszel.

Nos, az eddigi tapasztalataim nem túl rózsásak, de kitartok!!! Hogy mi a gondom? Úgy érzem, túlságosan lassan mennek le a kilók. Ez nem tudom, baj-e, engem mindenesetre aggaszt. Mindent jól csinálok, kivéve a mozgást, azt eléggé hanyagolom, de el fogom kezdeni, ha már legalább egy pici lemegy rólam.

Mérlegre nemigen állok, mert elájulnék, és talán vissza is esnék a csalódottságtól.


Más. Hétvégén is büszke voltam magamra, mert vendégségben voltunk, töméntelen mennyiségű kaja, de még ezt is úgy-ahogy kibírtam (pulykamellet ettem savanyú uborkával, aztán csirkecombot négy darab fél, azaz két egész kaszinótojással (utóbbit lehet, hiogy nem kellett volna, de nem érdekelt!!!!!!)

Na, és volt egy csaj, akinek elkotyogtam, hogy atkinsezek, hát, borzasztó volt a reakciója: "Te tudod. Ha tönkre akarod tenni a gyomrodat, az egész szervezetedet... Tudod mennyien haltak bele ebbe? Ezt akarod?........" (ő persze nádszálvékony, nagyon csinos, és soha életében nem fogyózott...)

és csak mondta, mondta.... én meg letaglózódtam kissé, de folytatom!

Mit gondoltok erről?

2006. jan. 22. 12:03

Nemrég olvastam valahol a dohányzásról leszokással kapcsolatban,hogy mennyivel jobb időpont ehhez a febr.1.,mint a jan.1.Merthogy egy hónap kell,míg belerázódunk az új évbe,meg kicsit lenyugszunk az év eleji hajtás után,magunk mögött hagyjuk az ünnepeket,ilyesmi.Lehet,hogy ez nem is olyan hülyeség,nem?

Szóval aki egy kicsit már itt januárban megcsúszott,az ne keseredjen el,nemsokára jön a még kedvezőbb időpont!Hajrá!

Van-e esetleg,aki velem tart?Mert én úgy döntöttem,hogy az elkövetkező 9 napban átgondolok mindent az életmódommal kapcsolatban,reális célokat fogok kitűzni magam elé,és 1-én nekiállok!

114. 93a74b44ea (válaszként erre: 112. - Brill)
2006. jan. 22. 10:41
Rengeteg tuti jó receptet találsz a régi oldalon(lowcarb.hu) és itt is(a Diéták között a Diétás recepteknél és egy csomó fórumban), kategóriánként,attól függően,mit kívánsz. Nézegesd,biztos találsz megfelelőt!
113. 33e0394ae2 (válaszként erre: 112. - Brill)
2006. jan. 22. 10:36
Szia.èn is jàrtam,tobb mint 2 èvig Aqua-fitneszre.Nagyon szuper.Szerintem menjèl mindenkèppen akàr egyedul is.Majd meglàtod,hogy ott mennyi baràtnot fogsz talàlni.Puszi.
112. Brill (válaszként erre: 105. - Veronitas)
2006. jan. 22. 10:20

Sziasztok.

Visszaestem. Hatalamas lelkiismeret furdalásomban nem is jöttem föl ide, nehogy lássam, mi van. Olyan hülye vagyok!

Na tegnap azonban ráálltam a mérlegre és úúúúúúúúgy megrémültem, hogy mától elkezdem. Utálom magam és ezt a jojózást. Szűkek a gatyáim, tokám is van, a pulcsijaimon keresztül látszanak a hurkáim... Borzalmasan nézek ki, még sosem voltam ennyire kövér.

HAllott már valaki az aqua-fitnesszről? Itt most indult a MALÉV- uszodában, arra szeretnék eljárni. Állítólag nem erőlteti meg az izületeket, viszont a víz miatt sokkal hatásosabb.

Nem lakik itt valaki a 18. kerületben aki szívesen eljárna velem? Egyedül elég nehéz, és a környezetemben senki nem fogyózik.

Belepusztulok, ha nem megy le rólam legalább 10 kiló. De 20 is mehet, nem fogok sírni utána.

Bár elég riasztó, hogy a hozzászólások legutóbbi részében sokat olvastam arról, hogy kire mennyi ugrott vissza. Hogy a fenében kell tartani a súlyt? Én ehhez is hülye vagyok. Egyszer lefogytam 12 kilót, és egy év alatt visszajött 15-16. Ez tök egészségtelen.

Teljesen meg vagyok zavarodva.

Ebből is látszik, hogy nem vagyok valami kitartó. :( Na mindegy, remélem most már menni fog.

Ha valaki késztetést érez arra, hogy segítsen nekem, írjatok nekem könnyen elkészíthető atkinses recepteket, mert konyhatündér sem vagyok. Nna, ennyit rólam.

Teljes tiszteletem azoknak, akiknek sikerült, és tartják is magukat.


Brill

111. chewy
2006. jan. 21. 16:27

Sziasztok!

Az en esetem is nagyon hasonlo.

2004-ben 86 kilorol lefogytam 68-ra.Fel evig tartottam is a sulyomat,de a 2005-os evet mar 78 kiloval kezdtem.Tavasszal az Atkins dieta segitsegevel megint elertem a 65 kilot(ekkor megfogadtam,hogy soha nem leszek visszaeso.Jott az osz(nalam sajnos a depresszio)es a 2006-os evemet megint 79 kiloval kezdtem.Hat ne jarjatok igy!

Most 3 hete 6-800 kalorian elek es fogytam 3 kilot,tehat 76 kilo vagyok.Hetfotol Atkinsezek,mert a kaloria szamlalast nem tartom jo dolognak hosszu tavon(es ugy tunik nalam nem is hatasos)Kivancsi vagyok ennyire csokkentett kaloria mennyiseg utan,mukodik e az Atkins dieta.

Nem csodalom ha a szervezetem mar jol osszezavarodott tolem....Sok sikert Mindannyiotoknak!!!!

2006. jan. 21. 13:58

Sziasztok!


Látom tiszta csevegősdi lett az újrakezdősdiből :-))))))))), persze ez nem baj :-)


Azért én írkálok ide újrakezdősdist :-). Már egyszer 2004-ben fogyiztam, elveszett 25 kg, nem mintha sírnék értük... :-). Abból egy jó bő év alatt visszaettem :-( 10-et, most még a 2004. december súlyomhoz kell 6.8 kg fogyás. Ezt gyorsan le akarom tudni, majd lassítva újfent elveszíteni 20 kg-ot nyárig, vagy nyár végéig :-) Jó lehet későbbig is :-). Nem hajt a tatár :-).


Régi képeket felpakoltam... ilyen volt, ilyen lett a 25 kg után. Nézgessétek, hátha lelkesít bárkit is :-). Na én tipikusan az a csajszi vagyok, aki semmitől nem tudott fogyni, és kitartása senem volt. Viszont evvel a csökkentett szénhidrátos diétával igen meglepően különösebb erőfeszítés nélkül szabadultam meg a súlyom egy részétől. :-). Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Kérdezzetek bátran... :-)


Amúgy végre újra itt közöttetek. Azért látom vagyunk a régiek közül páran :-), nagyon jó látni, hogy így együtt a csapat :-). Mostmár sűrűbben fogok feljárkálni, remélhetőleg :-). Régen is nagy segítség volt a fórum számomra, mindig lelket öntött belém, ha magam alatt voltam. :-)


Szóval sok sikert, annak aki csinálja, vagy aki csak elkezte csinálni, vagy akarja csinálni... egyszóval minenkinek :-)

109. EriAnyó (válaszként erre: 108. - Gesztenyeszív)
2006. jan. 21. 10:49

A másik lowcarb-os oldalon találtam:


Néhány élelmiszer glikémiás indexe


Articsóka<15 Spagetti 41

Spárga <15 Szőlő 43

Brokkoli<15 Narancs 43

Karfiol <15 Lencseleves 44

Zeller <15 Vadrizs 47

Uborka <15 Zöldborsó 48

Padlizsán <15 Zabpehely 49

Zöldbab <15 Kivi 52

Saláta <15 Banán 53

Natúr joghurt <15 Édesburgonya 54

Mogyoró <15 Barna rizs 55

Paprika <15 Popcorn 55

Spenót <15 Müzli 56

Spárgatök <15 Fehér rizs 56

Cukkíni <15 Pita 57

Paradicsom 15 Sajtos pizza 60

Cseresznye 22 Hamburgerzsemle 61

Borsó 22 Mazsola 64

Szilva 24 Ananász 66

Grapefruit 25 Rozskenyér (igazi) 68

Árpagyöngy 25 Fehér kenyér 70

Őszbarack 28 Görögdinnye 72

Aszalt barack 31 Méz 73

Szójatej 30 Krumplipüré 73

Zsírszegény tej 32 Puffasztott búza 74

Gyümölcsjoghurt 33 Fánk 75

Alma 36 Sült krumpli 76

Körte 36 Corn flakes 84

Paradicsomleves 38 Franciakenyér 95

Főtt répa 39 Datolya 103

2006. jan. 20. 09:05

Sziasztok!

Légyszi segítsen valaki!

Nem találom a GI értékeket. Tudom hogy léteznek valahol, szeretném kinyomtatni, hogy mindig kéznél legyenek. Köszi előre is.

107. zse pi (válaszként erre: 106. - 1f3d7130ea)
2006. jan. 17. 10:08

Szia.

Biztos sikerűlni fog a fogyi, jó, hogy a barátnőddel együtt csináljátok, erősítitek egymást. Ezért jó ez az oldal is, hogy erőt adjunk a másiknak, szükség esetén meg mi kapjunk. :)))

106. 1f3d7130ea (válaszként erre: 87. - Zse pi)
2006. jan. 16. 17:05
Szia Zsepi!Körülbelül 1 év alatt jött vissza amit leadtam.Amíg nyár volt nem volt semmi gond,nem híztam egy dekát sem fél év alatt pedig mindent ettem csak mértékkel:)Aztán jött az ősz a bezártság,a gyerekek is nehezen viselték én is.Estére annyira kimerült és néha ingerült voltam hogy kajával vigasztaltam magam.Ettem mindent ami tele van ch-val,persze mozgás nem volt.Az elején nem is híztam gyorsan aminek örültem is,de aztán elszaladt velem a ló:((Amikor már azt vettem észre hogy szűkek a ruháim,már kb8kg plussz volt rajtam.Persze előjött a lelkiismeret furdalás és a bánatomat zabálásba folytottam:((A végeredmény 94.1 kg !Ettől iszonyatosan megrémültem és most úgyérzem végigtudom újra csinálni:))Szerencsére a barátnőm csatlakozott hozzám és így még könnyebb,mert ugye az ember nem akar lemaradni a másik mögött,és igy egymást erősítjük.Üdv:Anna
105. veronitas (válaszként erre: 83. - Brill)
2006. jan. 16. 16:47

"Tök jó, hogy el tudom kezdeni úgy a reggelt, hogy megnézem itt, hogy mi újság veletek, és máris biztosabb vagyok a dolgomban, meg hogy menni fog ma is..."


Szia Brill. És szisztok. A fentiekkel teljesen egyetértek!

104. 33e0394ae2 (válaszként erre: 103. - Molntak)
2006. jan. 16. 14:40

Kuldj kèpeket tokmagròl,mert nagyon ari lehet.Majd èn is kuldok a Leoròl csak van valami bibi a gèppel ès nem tudok e-mailt sem kuldeni.

pussz.

103. molntak (válaszként erre: 102. - 33e0394ae2)
2006. jan. 16. 14:36
Erre én is szoktam gondolni;)
102. 33e0394ae2 (válaszként erre: 101. - Molntak)
2006. jan. 16. 14:33
Komolyan nèha arra gondolok milyen jò volt amikor ott maradt ahovà tettem.Egyèbkènt vannak màs szekrènyzàrak is amiket bellulre kell felszerelni ès biztos jòk is,csak mi akkor vettunk ùj bùtort ès nem akartuk szètfarigcsàlni.
101. molntak (válaszként erre: 99. - 33e0394ae2)
2006. jan. 16. 14:24
Szóval a szekrényzárra felesleges költenem, hát akkor nem marad más, pakolok utána. Még magától azért nem megy csak kapaszkodva
100. molntak (válaszként erre: 97. - EriAnyó)
2006. jan. 16. 14:21

Leakarta szedni a karikát????

Megfogta a függönyt alul és egy rántással leszedte a karnisról. Magyarul lerántotta. Itt volt a védőnő. Én büszkén mondtam, hogy az én 9 hónapos kisfiam milyen ügyes ha azt mondom neki hogy tapsi tapsi akkor tapsol és már kopogni is tud:) Persze, hogy nem csinált semmit.

99. 33e0394ae2 (válaszként erre: 95. - Molntak)
2006. jan. 16. 14:17

Majdnem elfelejtettem,hogy szerintem tok jò,hogy màr màszkàl.Az enyim csak majdnem màsfèl èves koràban kezdett el menni ès màr arra gondoltunk,hogy van valami pròblèma vele.

pussz.

98. 33e0394ae2 (válaszként erre: 96. - Molntak)
2006. jan. 16. 14:12
én ilyen felragasztòs szekrènyzàrakat vettem.A fiam kapàsbòl letèpte mindet ès jòkat kacagott rajta.egyèbkènt Az enyèm most màjusban lessz hàrom èves.ordogfiòka.
97. EriAnyó (válaszként erre: 93. - Molntak)
2006. jan. 16. 12:17
Édes lehetett, mikor le akarta szedni a karikát! Szédület, hogy mekkora fantáziájuk és elszántságuk van! Nyomj egy puszit a kobakjára a nevemben!
96. molntak (válaszként erre: 94. - 33e0394ae2)
2006. jan. 16. 11:29
Egyébként gondolkodtam már a szekrényeken. Lehet, hogy el kellene ezt a kipakolósdit kerülni és le gyerekzárazni a szekrényeket?
95. molntak (válaszként erre: 94. - 33e0394ae2)
2006. jan. 16. 11:27
Ő is ezt csinálja, csak a játékos dobozaiból pakol ki hál isten még csak arra jött rá, hogy a fiókok kihúzhatók a szekrényeket még békén hagyja. Remélem még van addig néhány hónapom.;) De egyébként meg nem a füldön kellene még az én gyerekemnek ülnie és úgy játszania??? Még csak 9 hónapos.
94. 33e0394ae2 (válaszként erre: 93. - Molntak)
2006. jan. 16. 11:22

Szia.ari lehet Kende.Majdnem egy egy cipoben jàrunk.Az èn fiam most a "kipakolok mindent a szekrènyekbol" kornàl tart.Ne tudd meg ,egèsz nap utànna pakolok.Szòval nem unatkozunk.

pussz.

93. molntak (válaszként erre: 92. - EriAnyó)
2006. jan. 16. 11:09

Kende

Ledolgozta a függöny felét a karnisról. Egész hétvégén ha be volt kapcsolva a tévé azon dolgozott, hogy leszedje a korosztálykarikát a tévéről, persze ez nem ment, hát gondolta, majd lenyalja... Ez se ment.

Kezd veszélyessé válni a gyerek mostmár mindenbe belemászik, mindent meg akar nézni. Elkezdett dobálózni is. Annyira már biztos magában, hogy szinte futva halad állva, ha tud kapaszkodni, de egyedül még nem megy. Persze én közben szívgörcsöt kapok.:)

Szóval most nagyon kell rá figyelni mert sosincs nyugton.

92. EriAnyó (válaszként erre: 86. - Molntak)
2006. jan. 16. 11:02

Hali!

Persze, hogy napi a kalóriamennyiség. :) elírtam, de legyen a mentségem, hogy Garfield nap van.


Nekem is a Babás időszak alatt mászott fel 5 kiló, előtte pedig a lombik ezelések alatt 3. A lényeg, hogy már lement 4 kiló!


Kissrác újabb ténykedései? Bocsi, hogy is hívják a fiatal urat?

91. b859fbf4de (válaszként erre: 87. - Zse pi)
2006. jan. 16. 10:44

Az igazság az, hogy nagyon lassan jöttek vissza a kilók. kb. havi 1. Pedig mindent ettem, mindíg és mértéktelenül.

Mire észrevettem, már +5 kg voltam. A többi meg jött magától. (majd jövőhéten elkezdem, egyszer már lefogytam menni fog újra, 5 kg nem olyan sok, stb...)

Á.

90. molntak (válaszként erre: 89. - Zse pi)
2006. jan. 16. 10:40

Nem volt azért olyan nehéz lefogyni Atkinssel. Legalábbis akkor nem volt az. Most már nem megy.:)

Miért kell zabizni? Terhes lettem és az volt a mentség, hogy minden kell a babának. Ráadásul a kedves rokonok is etettek ezerrel. Persze most ugyanezek az emberek mondják, hogy jól meghíztam a terhesség alatt

89. zse pi (válaszként erre: 88. - Molntak)
2006. jan. 16. 10:33

De, ha egyszer már elérted az álomsúlyt, ami azért nem is volt olyan könnyű, akkor miért kell zabizni?

Engem nagyon riaszt a régi, zsíros testem, ha zabálhatnékom lesz, majd mindig arra fogok gondolni...

Hát igen lehet, hogy a kulcsszó a mértékletesség. Mindenből egy keveset, viszont ezt a legnehezebb betartani ;)

Nehéz dolog ez, de jó, hogy itt van nekünk az Atkins:)))

88. molntak (válaszként erre: 87. - Zse pi)
2006. jan. 16. 10:26
Jól látod a helyzetet. Megvolt a célsúly és indult a nagy zabálás. Legalábbis nálam. Mindent összeettem válogatás nélkül. Leginkább a válogatás nélküli és a mértéktartás nélküli evés az amit nem szabad megengednünk magunknak. Mert ez lesz belőle. Visszahízás.
87. zse pi (válaszként erre: 84. - 1f3d7130ea)
2006. jan. 16. 09:58

Szia Rékata.

Üdv az oldalon.

Egy kérdésem lenne hozzád, és azokhoz is, akik egyszer már lefogytak, de ugyanúgy vissza is szedték a súlyfelesleget. Hogyan csináltátok, visszatértetek a régi életmódhoz? Érdekel, mert én nem szeretnék visszahízni, igaz én az Atkinst nem fogyinak tekintem, hanem az új életmódomnak.

Sok sikert, és kitartást kívánok neked, és barinődnek. Együtt sokkal könnyebb lesz.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook