Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újra elmaradt egy "világvége"... fórum

Újra elmaradt egy "világvége"... (beszélgetős fórum)


1 2
48. c33bd8536b (válaszként erre: 46. - Ccbeee6b33)
2011. jún. 9. 15:21

Lehet, nem volt sokkal nagyobb, de az emberek sokkal felkészületlenebbek voltak, nehezebben tudták kezelni azokat.


Szerintem az emberiség nagy járványait is lehet természeti katasztrófaként nézni. Végülis sok esetben a természet reakciója volt az emberi tudatlanságra.


Nézdd, a klímatudósok is keményen két táborra szakadnak. Bizonyítani egyik fél sem tud, aztán, hogy melyik tábor klímamodelljeit tartjuk hitelesnek, az csak a mi felfogásunktól függ.


Mindenesetre szerintem sokatmondó, hogy a "globális felmelegedés" kifejezést lassan átvette a "klímaváltozás". Mert a klíma kétségtelenül változik, mint ahogy a Föld fennállása alatt mindig is tette.


Az emberek mindig is szerettek rettegni. És mindig voltak, akik kihasználták ezt. Azokat, akiket ezeket a híradásokat terjesztik, keményen büntetném. Mert sajnos, sokan elhiszik. Dehát ez sem újdonság.


Írd csak be a gugliba, hogy "elmaradt világvégék". Meg fogsz lepődni, hogy milyen gyakran környékezte az emberiséget a világvége-hangulat.

47. ccbeee6b33 (válaszként erre: 46. - Ccbeee6b33)
2011. jún. 9. 10:37
Ja..denime vagyok más néven
46. ccbeee6b33 (válaszként erre: 45. - C33bd8536b)
2011. jún. 9. 10:37

Nem volt sokkal nagyobb csapás, csak voltak akkor is.

A járványok nem természeti katasztrófák, legalábbis a beszélgetésünk témáját nézve.

Viszont értem mire gondolsz. Úgy nézve igazad lehet.

Én néhány klímatudós tanulmányát olvastam pár hete, és abból indultam ki. Ezek a tudósok nem állami laborokban dolgoznak, tehát nem félnek a támogatások megvonásától.. szavahihetőnek tűnnek.


A híradások, melyek egy egy katasztrófát mutatnak be, az emberekben félelmet és világvége-hangulatot keltenek. Mindegy, hogy ez szélsőséges időjárási anomália vagy tömegszerencsétlenség.

45. c33bd8536b (válaszként erre: 41. - 43aa9ca665)
2011. jún. 7. 15:49

Sokkal nagyobb csapások voltak az elmúlt korokban, mint manapság. A középkori nagy pestisjárványok Európa lakosságának közel felét kipusztítitták. A sáskajárások és patkányinváziók éhinségbe taszították a lakosság azon részét, akiknek helyzetüknél fogva nem voltak tartalékaik. De a túlélők felálltak, és továbbvitték az életet, pedig sokkal nehezebb helyzetben voltak, mint a mai ember egy-egy természeti katasztrófa után.


Persze, hogy egy hurrikán nagyobb pusztítást végez egy 20 milliós államban, mint száz évvel ezelött, amikor ugyanazon területen százezer ember élt!


Nem a természeti jelenségek változtak, hanem a népsűrűség, a belakott területek aránya.


Az időjárás szélsőségessége is megér egy misét. Mert mihez képest szélsőséges az időjárás?

Gondolom a vikingek is ezen morfondoríztak majd ezer évvel ezelött, amikor a szép zöld szigetükön hirtelen hidegre fordult az időjárás, és melegebb éghajlatú lakóhelyet kellett keresniük.

44. dcf348385f (válaszként erre: 43. - Lio78)
2011. jún. 7. 13:05
Az biztos, ráfér a földre a nagymosás, a ,,Féreg"telenítés.Remélem, láthatom!A zöld is zöldebb eső után :)
43. Lio78
2011. jún. 7. 08:58

Szerintem tökéletesen rászolgáltunk hogy végre kiradírozzanak bennünket, de ettől függetlenül ahogy a dínókból is maradtak meg fajok (na jó nem sok) úgy az emberekből is biztosan lesz túlélő. Szerintem kár ezt egy megfoghatatlan hatalomra fogni. A Földnek van egy "immunrendszere", mi meg kártékonyak vagyunk ezért megpróbál szabadulni tőlünk.

Teljesen természetes folyamat amit magunknak csináltunk. Persze ez az én véleményem. A nagyobb hatalom jelenlétét abban látom, hogy még mindig megúsztuk és még mindig lenne esélyünk kicsit alakítani a helyzeten. De persze Istenre meg a jóslatokra kenni mindent és tehetetlenül síránkozni határozottan kényelmesebb, ez olyan egészséges "emberi" hozzáállás. Én is ismerek ilyen embereket, közbe nem tudom a fejébe verni, hogy ne dobálja már szét a szemetet az utcán. Tudom ez apró dolog, de a ház is téglából épül fel.

2011. jún. 7. 08:34
Tönkretesszük a bolygót, ezért változik az időjárás is. Szerintem. Kiszámíthatatlan lesz, nem lesznek jól elkülöníthető évszakok, sok a vihar.
41. 43aa9ca665 (válaszként erre: 39. - C33bd8536b)
2011. jún. 6. 20:52

Ha kicsit mélyebben utánajárunk a természeti katasztrófáknak, akkor láthatjuk, hogy bár voltak nagy csapások minden korban. De soha eddig nem volt ennyire gyakran, és ennyire nagy pusztítást hátra hagyó természeti jelenség.

Soha eddig nem volt olyan, hogy rövid idő alatt, egész államokat taroljon le a tornádó.

Voltak tornádók régen is.

Viszont egy esetleges földrengés, vagy bármilyen egyéb természeti csapás a mai modern világban sokkal nagyobb irtást végez, pl a nagy népsűrűség miatt, az ipari létesítmények miatt, atomerőművek miatt stb..

Egyértelmű, és vitathatatlan, hogy az időjárás, világméreteket nézve is olyannyira szélsőségessé vált, ami még a falusi Marika néninek is feltűnik, nemcsak a tudósoknak.

2011. jún. 6. 15:47
Olyan vihar van, hogy itt a világvége. A hírek szerint, két emberbe csapott bele ma már a villám.
39. c33bd8536b (válaszként erre: 37. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 15:44

Őrült nagy csapások érték az embereket minden korban. Földrengések is voltak, tornádók is, szökőár is, vulkánkitörés is. Árvizek is.


A középkori nagy járványok, amelyek elvitték egy-egy család nagyobbik részét, néha az összes gyereküket, nem a világvégét jelentették gyakorlatilag ezeknek a családoknak? Mennyiből rosszabb az utolsó egy év, mind bármelyik?


70-80 évvel ezelött nagyanyám nem igazán rágódott azon, hogy Japánban földrengés volt, vagy Texasban hurrikán. Nem is tudott róla! És nagyon gyanítom, hogyha tudott volna is, nem okozott volna álmatlan éjszakákat neki. Sokkal inkább az, ha elverte a jég a termést.

2011. jún. 6. 14:25
Nem hiszek a vallások által hirdetett világvége jóslatokban...eddig rendre el is maradtak,hisz melyik mit olvasott ki a Bibliából és arra datálta a világ végét.
37. 43aa9ca665 (válaszként erre: 28. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 14:10

Annyira nem alaptalan a világvége, mert az utóbbi 1 évben világszerte több millió ember sírva mondta ki ezt a mondatot: itt a világvége...

Rengeteg embernek a világon ez a perc is akár jelentheti a világ végét. őrült nagy csapások érték az embereket mostanában, keleten, nyugaton egyaránt.

Szökőár, földrengés, extrém tornádók egész armadája....


A te egyházad is gyilkost csinál Istenből?

A Biblia, legalábbis ami elérhető számunkra..az hogyismondjam... túl emberszagú. Nem éppen isteni elmére vall ahogy a gonosz embert megfékezte a múltban, megfékezi vagy majd megfékezi a jövőben(jelenések)...

2011. jún. 6. 14:03

Néhány éve mikor kételkedtem abban hogy előre lehet megjövendölni bármit is, és emiatt hosszú vitába keveredtem .. egy reiki mesterrel, akkor szépen megkérdezte, hogy van-e határidőnaplóm. Azt mondtam, persze, mindig bejegyzem mit mikor kéne megcsinálnom. Elkérte.

Majd rövid lapozgatás után elém tette.

És azt mondta: Gratulálok, igazi jóstehetség vagy, hiszen egy hete felírtad, hogy ma találkozni fogunk....

Még mindig úgy gondolom, hogy amit mi jóslatoknak hívunk, azok valójában tervek. És ezeket a terveket sorra megvalósítják.. valakik.

Hogy ez a terv valóban isten akarata-e.. hát én nem hiszem.

Persze olvastam a Bibliát.

Na mindegy, az én Istenem nem pusztít el senkit, még armageddonkor sem.

35. Re87 (válaszként erre: 32. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 13:56
Na ki az,mondjátok már meg!:)Ez így nem fer!:)
34. 43aa9ca665 (válaszként erre: 25. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 13:56

Technológiailag már képes még ennél sokkal nagyobb szemétségre is.

Persze nem mondom, hogy ki is próbálták.....de gyanús, ahogy a cunami is az volt.

33. 43aa9ca665 (válaszként erre: 31. - Jersseygirl)
2011. jún. 6. 13:53
:) nem baromság. Mindig a közelebbi dátumot 'kell' belemagyarázni a próféciákba és ha nem jön be..akkor marad a 2066 :D
32. 43aa9ca665 (válaszként erre: 23. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 13:50
Szerintem nem a születési dátuma volt 1999, hanem inkább a spirituális öntudatra ébredése.
31. jersseygirl (válaszként erre: 13. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 12:33
Bocs bizti nwgy baromság , de miért nem lehet 2066 a 20 meg kétszer 6 ?
30. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 12:32
Nem értem hogy az emberek miért rögtön a legrosszabbra gondolnak ha egy naptár például lezár egy korszakot.... Isten nem fogja elpusztítani a Földet.... Szerintem azért lehet ez, mert az emberek képtelenek elhinni hogy nem kell rettegni a világvégétől! Mindig lesz aki elülteti a félelmet és elkezd terjedni...na ezt nem kéne!
29. Re87
2011. jún. 6. 11:07
Amúgy tényleg azt hiszitek,hogy az emberiség örökké létezni fog?Röhögünk,ha meghalljuk a világvége szót,közben meg annyi minden veszélyezteti az emberiség és a bolygónk létét.Nézzünk csak magunkra!Módszeresen pusztítjuk a saját élőhelyünket.
28. klsmtf (válaszként erre: 11. - E705905164)
2011. jún. 6. 10:56

Az általam megalapított Istenkeresők Globális Egyházát (IGE-t) 2012-ben a téli napforduló alkalmával szándékozom életre hívni. Ezzel is igyekszem azt demonstrálni, hogy alaptalan az egyesek által 2012.12.21-re beharangozott "világvége" ötlete...


Szerintem egyetlen egyháznak se lenne szabad elfogadnia egyetlen centet sem a híveitől, hiszen ezek nem pénzügyi vállalkozások, hanem elvileg az emberi lelkekért tevékenykednének...


A tervezett IGE (Istenkeresők Globális Egyháza) nem szándékozik semmilyen jellegű anyagi támogatásban részesülni, hanem a tevékenysége kizárólagosan a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hit önzetlen elmélyítésére és annak ápolására irányul önkéntes alapon.

27. Re87 (válaszként erre: 22. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 10:54

Valahol olvastam,hogy ez a bizonyos "világhatalom" először Kelet-Ázsiát fogja tönkretenni.Lám,meg is tették az első lépést:).


Amúgy nagyon jó téma,na hagyjátok abba légyszi:)!

26. klsmtf (válaszként erre: 5. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 09:45

"A Bibliában nem említenek dátumot."


Ez valóban így van, de aki megismeri behatóbban a bibliai vallások kozmikus misztériumait, annak a számára már nem lesz kérdéses.

25. klsmtf (válaszként erre: 22. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 09:27

"Szerinted a Japán földrengés természetes volt, vagy sem?"


Szerintem az ember jelenleg földrengést még csak földalatti atomrobbantással tud okozni.

24. klsmtf (válaszként erre: 21. - E705905164)
2011. jún. 6. 09:24
Én közel 20 éve kutatom intenzíven a bibliai vallások misztériumainak a kozmikus kapcsolatait. Van saját Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórumom, ha érdekel Téged, vagy bárkit behatóbban, úgy jellezzed (vagy jelezze) a számomra privátban), és megadom az elérhetőségét, de a 2. bejegyzésemben említett téma is ott található.
23. klsmtf (válaszként erre: 18. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 09:17

"Szerintem tök tehetséges ez a pasi, mert tényleg fenekestül felforgatta a világot 10 év alatt. .

A neve lényegtelen egyébként."


Az én véleményem szerint a Jelenések könyvében (12,5/9-13) említett gyermek született akkor, aki nem más, mint az Ószövetség Immánuelje.

22. 43aa9ca665 (válaszként erre: 15. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 09:15

:) Természetes vagy mesterséges...ez itt a kérdés.

Szerinted a Japán földrengés természetes volt, vagy sem?

Műholdakon szemfülesek észrevették, hogy a földrengés előtt, pont az epicentrumnál, nagy hő szabadult fel, és az ionoszférában is megfigyelhető 'mocorgás' volt tapasztalható..

Rögtön rácsaptak erre, és máris kitalálták, hogy a földrengés ezek szerint előre észlelhető műholdról:)

Hallottál már a HAARP- ról?

Jaj szaladnom kell, pedig szívesen segítenék ragasztgatni a mozaikkockákat:)

21. e705905164 (válaszként erre: 20. - Klsmtf)
2011. jún. 6. 09:14
néha...sajnos sok olyan "rossz" fórum van,hogy csuda...
20. klsmtf (válaszként erre: 17. - E705905164)
2011. jún. 6. 09:13

Így legalább tudod:)

Sok érdekes dolgot megtudhat az ember néha a fórumokon keresztül...

19. e705905164 (válaszként erre: 18. - 43aa9ca665)
2011. jún. 6. 09:11
pont a neve érdekelt:D köszi:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook