Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Új szemüvegtől lehet csillapíthatatlan fejfájás? fórum

Új szemüvegtől lehet csillapíthatatlan fejfájás? (tudásbázis kérdés)


18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Hegyirabló)
2020. ápr. 3. 12:02

A cilinderes lencse nem egyszerű ügy, mert az asztigmiát korrigálja, nem csak a "sima" rövidlátást.

Mindenesetre, örülök, hogy sikerült korrigálni.

2020. ápr. 2. 13:03

Visszavittem a szemüveget.


Újra megvizsgáltak, aki ma csinálta, állítólag orvos, nem látszerész. Remélem tényleg így van.


Mindösszesen negyed dioptriával volt magasabb az új szemüveg egyik lencséje és a cilindere is.


De a mostani vizsgálat azt hozta ki, hogy ugyanolyan dioptria kell, mint a régi szemüveg volt, tehát az új szemüveg erős. Szerintük ez a negyed dioptria nem befolyásol semmit. Viszont hogy visszavettem a régi szemüvegemet, fél óra múlva komfortosabbnak éreztem, mint az újat, annak ellenére, hogy ennek már karcos a lencséje, meg be is van sárgulva. Nem fárad a szemem, nem érzem, hogy olyan, mint ha keresztbe állnának, stb.


Csiszolnak másik lencsét az új szemüvegbe.

2020. ápr. 2. 08:21

Sziasztok!


Előkerestem a régi szemüveg papírját.


Viszont, az új szemüvegre egyszerűen nem írták rá a dioptriát, ami számomra megdöbbentő. Ma pont nyitva lesznek, megyek reklamálni, holnap meg szemész.


Régi szemüveg dioptriái:


Jobb: -3,50/+1,50/20/0,00


Bal: -3,25/+1,25/160/0,00

2020. ápr. 2. 06:35
Oké, front, de csak az új szemüveg óta?
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 2. 06:33
Front. 2napja nekem is szétment a fejem
13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 21:18
Kb. 7.-es voltam, mikor felírtak nekem egy eléggé lightos szemüveget , amit a helyi kisvárosi optikus/ajándékboltos el is készített. Egy idő után azt vettem észre, hogy erős fejfájásom lesz, ha használom. Egy komolyabb optikusnál megnézette Apukám a szemüveget. és kiderült, hogy nem volt jól fókuszálva a lencse. Legfeljebb egy kaméleonnak lett volna jó. A szemüveg ment a kukába, és megszűnt a fejfájásom.
2020. ápr. 1. 21:06
Nem tudom, mekkora volt a régi dioptria. Nem mondták meg, én meg nem találom a régi papírt. Holnap világosban megkeresem. Egyébként élesen látok vele.
2020. ápr. 1. 20:44

A dioptria normálisan lett beállitva? ne vedd fel egy darabig, ugye megvan még a régi, hogy reagál a fejed ha nem használod.


Különben jól látsz vele ? mert a homályos látás is okozhat fejfájást.

10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:41
Mekkora volt a régi dioptria és mekkora az új?
2020. ápr. 1. 20:40
Rövidlátó vagyok, mindig kell szemüveg. Nélküle nem tudok élni. Mindent el tudok képzelni, de jobban elfárad a szemem, mint régi szemüveggel.
8. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:40
Az még nem zárja ki. De teszteld. Hordd a régit. Ha elmúlnak a tüneteid, a szemüveg a ludas. Ha nem, akkor más okozza.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:36

Állandó viselésre kaptad a szemüveget? A szédülést csak első nap írtad. Azóta nem szédülsz?


Szerintem a szemüveg nem okoz ilyen elmúló, visszatérő fejfájást. Esetleg előhozott valami eddig rejtett problémát.

Más irányból kéne kivizsgáltatnod magad

2020. ápr. 1. 20:33
Többen vagyunk akiknek napok óta szét akár robbanni a fejünk köztük páran szemüvegesek, én is. Nem volt szemüveg váltásom a fejem mégis lüktet. Frontok? Stressz?
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:30

Nem mindenki lázas, és nem mindenki köhögős.


Fáradékony egy rossz szemüvegtől nem lehetsz, az tuti. A fejed fájhat.

Miért nem használod a régit, hogy meg tudd biztos a szemüveg-e az oka a fájdalomnak?

4. Hegyirabló (válaszként erre: 2. - Bözsi néni)
2020. ápr. 1. 20:25
Nem tudom. Lázas nem vagyok, és nem köhögök.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:20
Próbáld ki (úgyis otthon vagy), hogy egy napig nem veszed el a szemüveget. Mit csinál akkor a fejfájás?
2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hegyirabló)
2020. ápr. 1. 20:14

Ha valóban a szemüvwg miatt van, akkor nem jó a szemüveg. Vissza kell menjél.


De biztos, hogy attól van? Fáradékony nem lehetsz tőle. Ez lehet a vírusfertőzés jele is, ott írják a fefájást és a fáradékonyságot is tünetként.

2020. ápr. 1. 20:09

Sziasztok!


Múlt hétfőn (03.23) vettem át az új szemüvegemet. Első nap szédültem, hányingerem volt, fejem fájt. További napokban is volt fejfájás, ami hét közepére csillapodott, de hétvégén megint visszatért. Hétfőn megírtam a főorvosnak, hogy mi a helyzet. Azt kérte, legyek még egy hétig türelemmel. Aznap (hétfőn) nagyon jó volt, szinte nem is fájt a fejem. De kedden borzalmas volt, gyógyszert vettem be, de este fejfájással feküdtem. Ma (szerdán) meg azzal keltem, délre megint nagyon fájt. Megittam egy Flector Rapidot, attól kicsit jobb lett, majd aludtam délután két órát (fáradékony is vagyok az új szemüvegtől), utána elmúlt. De mostanra megint fáj.


Mit tegyek, mik a Ti tapasztalataitok?


Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook