Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahely fórum

Új munkahely (beszélgetős fórum)

1 2
43. 9892d65728 (válaszként erre: 41. - Berbooo)
2014. márc. 7. 14:48

pasiként szeretnék valamit javasolni (nem észt osztani)

ne mesélj a barátodnak ezentúl, csak éppen icipici semleges dolgot...


szóval előfordult, hogy a nejem sírva jött haza, mert némelyik magányos bajkeverő vele foglalkozott...nos bementem a munkahelyére, és megkértem azt a nőt, aki a munkája helyett mással foglalkozott...nemsokára kilépett.


ugyanannál a cégnél előfordult olyan is, hogy a férfi osztályvezető nem bírt magával, és bepróbálkozott egy igencsinos beosztottjánál...az valahogy hárított, majd otthon elmesélte...pár hét múlva láttuk a próbálkozóst, már tudott közlekedni, de még kék-zöld volt...valamiért nem tett feljelentést..


nos ezt a tanmesét azért írtam, mert ha a barátod kicsit is ideges, nehogy bemenjen leakasztani egy-két maflást..

na jó, persze ez arra utal, hogy szeret... jobb, ha nem szólsz otthon, csak ha nagy gáz van...

2014. márc. 7. 14:30
Nekem a gyomrom felfordul ettől a stílustól, úgyhogy megértelek, hogy ki vagy. Nem tudsz közben másik meló után nézni? Szerintem erre nincs gyógyszer, csak a rövidebbet húzhatod, hacsak nem vagy nagyon erős személyiség, akit nem lehet csak úgy megtörni. És ha nem vagy az, akkor vagy keveredsz velük és lehúznak téged, vagy kiközösítenek és az se valami jó.
41. Berbooo (válaszként erre: 34. - 9892d65728)
2014. márc. 7. 14:12

Igy van , nem beszélek, ha elmondanám , akkor többet nem engednének munkába ..

A barátomnak panaszkodtam, ő csak sajnálgat és biztat hogy ne engedjem meg magammal szenben is ezt a magatartást. tudatosult bennem , nem iztos hogy mindenki szeretni fog , de nem is ez a célom.

40. Berbooo (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2014. márc. 7. 14:10

esetleg gyárba az meg rosszabb lenne .


még végzem a fősulit , így végzettség nélküli vagyok , relatíve szinte esélytelen.

enem muyszály dolgozzak , A család mezőgazdasággal foglalkozik , (gyümölcs zöldség, kevéske állat). ha a kertészeti rszene segítek akkor nyilván a közös pénztárcát ugyanógy használom mint a szüleim , de önállósulmni akarok !!!

39. Berbooo (válaszként erre: 34. - 9892d65728)
2014. márc. 7. 14:08

áá hát hogyne lenne , az egyik srácnak a felesége dolgozi jóval feljesbb,

Annyira főnökre szükség nincs mert : a rendelést mgkapjuk dfélelőtt. ki mennyit készít el feladata szerint annyi fizut kap. mindíg többet készítünk az marad másnapra , azért met ugy darabszám után több marad a zsebben , ez nyilt titok , ha hibást készít valaki azt a megrendlő viszaküldi , és megy minuszba . ha egész nap a lábam lógatom majd nem kapok fizu , ennyi.

ha lenne informátor mármint komolyab akkor ott már rég nem ugy mennének a dolgok...

38. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Berbooo)
2014. márc. 7. 13:48
Mérlegeld, van-e máshol esélyed elhelyezkedni! Ha nincs, akkor addig is élni kell valamiből! Sokan kötünk kompromisszumot a mai világban!
37. 3f3949edc4 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2014. márc. 7. 13:42

Igen; szerencsére igazad van! Egyetlen helyen tapasztaltam én magam is (ott röpködtek a szebbnél szebb frázisok rendesen).

Igazad volt, hogy szóvá tetted! A kolléganőd szerintem is messzire ment.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - 3f3949edc4)
2014. márc. 7. 13:29

Én szerencsére kevés ilyennel találkozok irodai környezetben:)

Ha még is megesik velem, akkor én szólok nekik.

Volt, akinek szóltam. A férjem bent volt nálam és mondta nekem, hogy na, elmentem. Erre a kolléganő, hogy de jó neked! Én is el akarok! A férjem rá is nézett elég érdekesen...Én meg mondtam neki, hogy viccelődjön mással ilyennel kapcsolatban...

35. 3f3949edc4 (válaszként erre: 33. - Berbooo)
2014. márc. 7. 13:18

Az irodai környezetben sem mindig dívik a kétértelmű, vagy az irodalmi nyelvezet (főleg ott, ahol sok hölgy van összezárva másoktól viszonylag elszeparáltan (openair office) és belehajszolják egymást a vulgaritásba).

A közönségesség még így is lehet választás kérdése, de aki nem keverik a korpával... :(

2014. márc. 7. 12:47

asszem erről otthon ne beszélj...aggódni fognak, és a sok kérdés idővel idegesítő.

(inkább azzal foglald el magad, hogy megsaccolod, ki lehet az informátor..mert az van...)


vigyázz magadra, ne kapd fel a vizet.

33. Berbooo (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 7. 10:21

Eza a bvaj , ha valaki nem közönséges akkor besavanyodott ,

Pikáns két értelmő mondatokkal nem is lenne baj de itt a lesz*plak , az minden második mondatba benne van

32. Berbooo (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2014. márc. 7. 10:18

szerda délelőtt az egyik kiszállító szokásos módon szórkozik a csajokkal erre oda szól nekem ,"aranyom te is szereted a sok szexet ?"

- ez magánügy -hangzotta válaszom


Életembe most látom a pasit először , és , hát nyiván melyik fiatal nő nem szeretné az alkalmes pasival , de na ,nem ugy tette fel a kérdést mint aki it megállt volna

31. Berbooo (válaszként erre: 29. - 9892d65728)
2014. márc. 7. 10:15
na szerda reggel érek haza első műszakról, mindent megírok
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - 9892d65728)
2014. márc. 7. 06:38
Igen, jó lenne, ha tudósítana!
29. 9892d65728 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2014. márc. 7. 04:43

átvehető...

Te szerencsés kivétel vagy. és mint tudjuk, a kivételek erősítik a szabályt.

itt és most nem hozhatok példát, de a társadalom is változik a televízió, a fészbúk, és egyéb netes hatásokra... ez a változás már az oviban kezdődik...csak körül kell nézni.


bár jól titkoljuk, de itt többen is aggódunk a kérdezőért... reméljük, hogy kivétel lesz...most arra gyúr, hogy az első napjai baj nélkül teljenek.

remélem az első napról tudósít.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - 9892d65728)
2014. márc. 6. 20:04
Gondolod, hogy ez is átvehető? Én sosem veszem át az ilyet, bár az egyik kolléganőm elég káromkodós és én is megtanultam néhányat, csak én finomabban adom elő, illetve ha kicsúszik a számon valami csúnya szó, akkor mindenki felhördül, mert nem szoktak hozzá, így észre veszem magam azon nyomban:)
2014. márc. 6. 20:01

leszállok...

de aki korpa közé keveredik, az legyen óvatos...

együttérzek, mert baromi nagy a stressz egy új, ismeretlen munkahely megismerése előtt..


sajnos az egyik menyem is ilyen helyre került, és alig negyed év kellett, hogy otthon is elengedje ezt az útszéli stílust.. ...azelőtt egy tündér volt.

...jól keres, az nem vitás, de ez az ára...már észre sem veszi, ha közönséges. sajnos a gyerekek is hallják.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 6. 19:47

Na ebben nincs igazad. Nálunk is egy az ilyen fajta humor, de nem ilyen közönségesen, ráadásul ha szóltam a fiúknak, hogy ez már túlzás, akkor visszavettek és ettől nem gondolják azt, hogy savanyú liba vagyok, illetve ha olyan téma van, akkor közli, hogy ezt te nem akarod hallani:))))

A humor jó, de nem csak akkor ha ez a téma.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2014. márc. 6. 19:43

Valahogy majd leszoktatod róla őket.

Dolgoztam pincérként és konyhalányként a munkanélküliségem alatt, ott is ment ez a stílus, de velem sosem beszéltek így. Egyszer szóvá is tette egy másik pincér, hogy miért neki mondanak csak ilyet, mire az volt a válasz, hogy azért, mert te közönséges és buta vagy, ő meg nem.


A konyhalánykodásom első 2 hónapja maga volt a pokol. Nem elég, hogy el kellett viselnem ezt a stílust, de ráadáskét még szivattak is, mert meg akartak tanítani arra, hogy én egy senki vagyok, csak eddig rossz helyen voltam...2 hónap uán viszont fordult a kocka és mindenben kikérték a véleményemet, szépen beszéltek velem, megkértek bizonyos dolgokra, hogy azt tanítsam meg nekik, stb. Az ocsmányságot akkorra tartogatták, amikor én nem voltam ott:)

24. Berbooo (válaszként erre: 19. - Kubiak)
2014. márc. 6. 19:13

nem ettől nem félek.

olyan családból származom ahol nem igazán káromkodunk és a hasonlő szavakat mellőzzük. Nem értem hogy felnőtt nők és férfiak munkahelyen hogyan tudnak lealacsonyodni ilyen verbális szintre.

A munkával nincs baj, mindenki a saját részéért felel , ha seljtete készít vagy hibázik akkor a selejt árát a fizetése bánja , és ha nem jól dolgozik akkor menesztik.

23. Berbooo (válaszként erre: 17. - 9892d65728)
2014. márc. 6. 19:09
le lehet rólam szálni , 24 óra reggelig és azóta sem aludtam , lehet félreütök egy pár billyentyűt de ne keverjük már a dolgokat
22. Berbooo (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2014. márc. 6. 19:07

kikérem magamnak nem kamu.

soha nem inditok kamu fórumot,

21. Berbooo (válaszként erre: 13. - Ugrilac)
2014. márc. 6. 19:06
ezen a telephelyen nincs . mindenkinek meg van a feladata , és kész csinálja.az irodák más helyen vannak
2014. márc. 6. 16:39
Elegge obszcen stilus...
19. Kubiak (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2014. márc. 6. 16:00
Attól félsz ha nem veszed át a stílust akkor kiközösítenek?
18. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2014. márc. 6. 15:51
Pedig létezik nagyon sok munkahelyen megy a téma ha nem is ilyen alpárian de finoman célozgatva, szinte mindenhol ahol sokan és vegyesen dolgoznak elkerülhetetlen, és szerintem semmi kivetni való nincs benne jót nevetünk rajta. Náluk is van enyhén ilyesmi pedig normál magyar emberek vagyunk és nem is akármilyen munkahely, de aki nem vevő rá azt besavanyodott pic.ának... hívják a háta mögött.
17. 9892d65728 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2014. márc. 6. 15:48

nem, csak erre fusssa...


és még csodálkoznak...

16. 9892d65728 (válaszként erre: 2. - Berbooo)
2014. márc. 6. 15:46

azért ilyen a hely, mert nincs főnökség..

..de nagy összegben fogadok, hogy mindent tudnak a nem létező vezetők.... az ilyen helyen mindig van besúgó...

ha nem hiszed, figyelj....

sőt, a besúgó nem is sejti, hogy van egy másik is...

amilyen a beszédjük, olyan a munkájuk...gyanítom ez nem a csillebérci KFKI..


szóval: légy résen...és végezd a munkád. eleinte alázni fognak, ez már csak ilyen. ha bírod, akkor előbb-utóbb befogadnak.

tartsd szem előtt: a stilus az ember...

2014. márc. 6. 15:43

Agyrém ez a fórum. Olvashatatlan, értelmezhetetlen, értelmetlen förmedvény.

Kamu is?

14. ugrilac (válaszként erre: 13. - Ugrilac)
2014. márc. 6. 15:33
gőnökök = főnökök
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook