Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új kapcsolat kisgyerekkel fórum

Új kapcsolat kisgyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. okt. 8. 18:55
Van lakása, egyedül élt. Kiadta öt hónapja, amikor ideköltözött..igaz, azóta azt hallgatom, hogy szerinte az oldaná meg a feszültségeket, ha visszacsinálná, és elküldené az albérlőket, hogy amikor telítődik, hazamehessen kicsit kikapcsolódni :(
2015. okt. 8. 18:53

Ez a férfi nem "pár", nem társ.

Kutya, kisgyermek - mindegy.

Egy a bánásmód.

Kérdés?

84. viva70 (válaszként erre: 77. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:51
Azért ez nem egészen így van. Igenis kell az átmenet egy olyan gyereknél, aki eddig éveken keresztül megszokott valamit. Ha erre nem hajlandó a párod, akkor el kell engedni. A kutyánál sem úgy van, hogy csak úgy egyik napról a másikra kirakjuk az udvarra. Az is egy érző lény.
83. fincsi5 (válaszként erre: 80. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:50

Neki van lakása, állása, kivel élt eddig?

Mennyit tudsz a múltjáról?

Bejelentkezett a házadba, hivatalosan? :))


Nagyon kell vigyáznod, arra ami a tiéd.

Itt gondolok úgy az érzelmiekre / gyerek/, vagy anyagiakra /ház, értéktárgya/):))

82. cb636ee5f3 (válaszként erre: 81. - Bjudit55)
2015. okt. 8. 18:46
Kedves Judit! Köszönöm, amit írtál...én is így érzem, csak olyan sokan írják, hogy rosszul csinálom, néhányan meg úgy gondolják, ahogy Te, és ahogy én is. Sokáig voltam egyedül, megtennék mindent ezért a kapcsolatért, de így nagyon nehéz. Csak már a kiutat nem látom :(
2015. okt. 8. 18:43

Trombitusz drága!

A gyereket nem leválasztani kell, hanem szeretettel kivárni hogy ő magától váljon le. Ha erölteted, feszültséget generálsz kettőtök között.

A gyermekkor nagyon rövid. Mikor kicsi volt a fiam, erre nem gondoltam, és arra sem, hogy a gyerekben minden tettem nyomot hagy. Nagyon számít, hogy gyerekként ő mit hogyan él meg. Ha neheztelni fog rád a párod miatt, felnőtt korában te látod majd a kárát. Higyjél nekem, sokat tapasztaltam már. A kisfiad és a közted lévő kötelék a legfontosabb a világon, senkinek ne hagyd hogy ezt lazítgassa. Ő melletted áll felnőtt korában is, de ez az ember, ki tudja? Olyan érzésem van, nem szeret titeket. Előbb utóbb lelép vagy kidobod, de amíg veled van, a gyereked addig is boldogan kell hogy éljen. Ennek nagy jelentősége van, és lesz a jövőben is.

80. cb636ee5f3 (válaszként erre: 79. - Fincsi5)
2015. okt. 8. 18:43
Akkor szerinted mi? Én is csak ürügynek érzem....de nyilván nem mond mást...
79. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:41

Na, itt érett be a kitessékelése! SZABÁLYOKAT, ő??

Nem a gyerekhez hajnali átmenés a fő gond ennél a férfinél, hidd el.:))

78. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 77. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:31
Szokja meg ô. Elvégre állítólag ô a felnôtt.
77. cb636ee5f3 (válaszként erre: 75. - Viva70)
2015. okt. 8. 18:28
Ha tudnám, mi az :( Kértem, hogy segítsen, találjunk ki vmit, ő is beszéljen vele, hogy biztonságban érezze ettől függetlenül magát a gyerkőc. Azt mondta, nem kell átmenet, nem kell fokozatosság, el kell kezdeni ma, majd sír egy ideig, aztán megszokja.
76. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 73. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:27

Erre azt mondanám, hogy az én házam, az én kutyám az én gyermekem. Szíveskedjen alkalmazkodni hozzánk. Ha nem tetszik neki a rendszer, keressen magának olyat, akin uralkodhat, akit irányíthat.

Kompromisszumokat lehet és kell is kötni egy kapcsolatban, de nem így!

Ez uralkodás.

75. viva70
2015. okt. 8. 18:25

Én sosem tartottam szerencsésnek, hogy együtt aludjon a gyerek a szülővel. Mi annak idején hathetes korában külön szobába tettük a gyereket. Előtte a saját kiságyában volt mellettünk. Nagyon szépen megszokta, soha nem volt vele gond. Szerencsére jó alvó volt mindig.

A fórumindító gyereke már nem olyan kicsi. Ideje lenne most már a szülővel való együttalvásról leszoktatni. Az mondjuk kissé durva, hogy elhagyással fenyeget az élettárs, de lehet azért mondta ezt, mert besokallt, és tudja, hogy máskülönben marad minden a régiben. Szóval mindenképp meg kell az okos megoldást találni.

74. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 72. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:21

Tudod a választ, megfogalmaztad, kimondtad.

És ez még csak a jéghegy csúcsa.

Vajon hogy tudná majd elfogadni a terhességet, az elsô 2-3-4 évet, ha összekötnéd vele az életedet, és gyermeket szülnél tôle.

Hogy bírná a sírós éjszakákat pl.?? stb.

Ez egy nagy figyelmeztetô jel!

2015. okt. 8. 18:20
Tök jól indult, jó fej volt, megértő, rengeteget játszott a gyerekkel, aztán amikor kb 5 hónapja ténylegesen, hivatalosan is ideköltözött, másnap elkezdett új szabályokat bevezetni. Addig, kb 10 hónapig nem zavarta a kutya sem. A költözés másnapján már kizavarta az udvarra, és közölte, hogy örülne, ha az idő nagyrészét kint töltené.
2015. okt. 8. 18:18
Én tudom, nekem ezekkel van bajom....nem azzal, hogy néhány dologban nincs esetleg igaza, hanem ezeket az elveket nem tudom magamévá tenni.
71. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 70. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 18:11

Igen. Ez nem nevelés, hanem idomítás, vezénylés.

Parancs.

70. cb636ee5f3 (válaszként erre: 69. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 8. 18:10
Mármint a gyereknevelési elképzelései?
69. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 68. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 17:50
Eléggé poroszos.
68. cb636ee5f3 (válaszként erre: 64. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 8. 17:46
Azt nem lehet tudni, mert nincs saját gyereke....ő azt mondja, tőle is elvárná ezeket.
2015. okt. 8. 17:45
De tegyük hozzá, hogy azt is elvárja, hogy pl a szállodában az egy órás étkezések alatt egyszer se álljon fel, mert minden normális gyerek tud ülni a helyén. Vagy este fél 10-kor, amikor elfeküdt a széken, mert ott elcsúsztak a programok, akkor lecseszte, hogy miért nem tud viselkedni...
2015. okt. 8. 17:43
Az altatásnál mindig odafeküdt ő is a lábához és a kisfiam ezt szerette....aztán egyszer csak közölte minden átmenet nélkül, hogy ennek vége. Elég nagy már, nem kell két ember az elalváshoz. Csak előtte sem velem, sem a gyerekkel nem beszélte meg, hanem egyik elalvás előtt, amikor a kisfiam hívta, morcosan bejelentette.
2015. okt. 8. 17:41
Az előzte meg, hogy amikor elkezdtem próbálkozni és netán felébredt a gyerek éjfélkor, egykor, akármikor, azonnal felkelt ő is. Ő szerinte hagynom kéne, hogy ne hívogasson éjszaka, szokja meg, hogy egyedül van, ha pisilnie kell, menjen ki egyedül, miért kell segíteni, vagy jöjjön oda ő, ha nagyon akar, és mondja el, mi baja. Ezen általában összevesztünk, aztán mentem....mert ezt a részét nem tudom elfogadni...de nyilván igazat adok neki is abban, hogy igényelne engem, csak a módszer nem tetszik.
2015. okt. 8. 16:33
Ha a saját gyermeke lenne, akkor is így reagálna?
63. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 16:30

Mi előzte meg? Mert az nagyon nem mindegy. Nyílván a gyereked kell az első legyen az életedben, ez így természetes. De nem biztos, hogy egészséges az, hogy mellette alszol, és a társadat pedig ott hagyod. Szerintem jogos, hogy ezt sérelmezi. Az írásodból azt szűröm le, hogy ez az egész kapcsolatotokat kíséri, és bőven nem egyszeri, vagy néhai esetről van szó.


Igazából Neked kell mérlegelni azt, hogy Te mégis mit szeretnél? Ha neked is ennyire fontos a gyerkőc mellett aludni, akkor válasszad azt. Bár akkor lehet, hogy elveszíted a kapcsolatodat. És valószínű az is, hogy egy férfi se fogja hosszabb távon elviselni.

62. Mézes-Krémes (válaszként erre: 55. - Csgybzs)
2015. okt. 8. 16:26

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy hazudott. Nem tudhatjuk, hogy ez a dolog mióta húzódik kettőjük között. Lehet, hogy ezt az ultimátum dolgot már sok-sok próbálkozás előzte meg, csak süket fülekre talált.

Szerintem se teljesen egészséges dolog ez a felállás, és igazából én eltudom képzelni, hogy valakit hosszú távon ennyire zavar ez egy kapcsolatban.

2015. okt. 8. 16:21
Van egy nagyon csúnya mondás:"ha kell a tehén, kelljen a borja is."
60. anya4005 (válaszként erre: 58. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 16:08

Engem az érdekelne,hogy az ultimátumot mi előzte meg? Próbáltál te valaha a párod kérésének engedni,kompromisszumot keresni,vagy kategórikusan kijelentetted,hogy a gyereknek igénye van az együtt alvásra,tehát vele alszol?

Mert,ha a fickó ennyire jó mostohának indult,nem hiszem,hogy a semmiből állt elő az ultimátummal.

59. a360345bdd (válaszként erre: 58. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 8. 15:08

egyebek? pl?


hátha tisztábban látunk és nem csak a saját életünkből vett példák alapján próbálunk eligazodni

2015. okt. 8. 15:02
Nyilván sok mindent rosszul csinálok, bár az előzményeket is ismerni kéne. Nem az a jellemző, h hallgatok egy ilyen szállodai esetben....csak már megelőzte az ultimátum és egyebek...
57. michelle.r (válaszként erre: 55. - Csgybzs)
2015. okt. 8. 14:54
A teljes sztori, a másik oldal véleménye nélkül úgysem fogjuk megtudni, hogy mi történt. Mióta húzódik a sztori, mi minden történt, mielőtt ezt mondta.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook