Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új kapcsolat kisgyerekkel fórum

Új kapcsolat kisgyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
146. Gliese
2015. okt. 9. 10:44
Elég gáz a pasi viselkedése sok tekintetben, de az jogos igénye, hogy melette aludj, ne a gyerek ágyában. Nem beteg a gyerek, nem érte hatalmas trauma a közelmúltban, semmi sem igazolja hogy melette aludj. Menj át vígasztald meg, és utána irány a saját ágyad.
145. anya4005 (válaszként erre: 140. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:44

Levendula illóolaj a párnára,citromfűlevél tea,és nyugodtabban alszik...


Nekem nagyon az az érzésem,te jobban igényled,hogy mellé bújjál,mint ő! Nyilván megnyugtatja,hogy ott vagy,de ha eddig az okokkal nem foglalkoztál,valószínűleg neked ez így jó.

A nagyobbikom ébredt sokat éjjel,cuccolt is át hozzánk. Az apja hajnali 5kor megy melózni,gyakra éjjel esik az ágyba,és heti 7-ből 7 napot ezt csinálja. Nyilván nem fértünk el,kényelmetlen volt,és bár a sajátja,nem bírta 3,5 év után...

Igaz,egy idő után a fiúnk nem sírt éjjel,csak vándorolt,tehát nem felriadt,csak megébredt,és mellettünk jobb volt aludni. Tettünk egy matracot az ágy mellé pár hete. Az első éjjel nagyon izginek találta...Már nem jár át (nem fázott,nem volt kényelmetlen). Meg sem sértődött a matrac miatt,egyszerűen elmagyaráztuk,hogy már nagy,és hármunknak kicsi az ágy. Ráadásúl jön az újabb kistesó,féltem a pocakom,mert ő még az ágyban is vándorol...Szépen megértette! Nem hülye,csak gyerek!

Megpróbálhatnád elmagyarázni a fiadnak,hogy neked kényelmetlen mellette aludni,átmész,ha szüksége van rád,de utána a saját ágyadban szeretnél pihenni,mert ott kényelmes...Vagy mit tudom én,de veszett fejsze nyele,ha te nem akarod beszüntetni ezt!

144. a360345bdd (válaszként erre: 143. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:41

megkaptad a kívülállók egybehangzó véleményét! Azt válaszoltad szereted a pasit és nem akarod elveszíteni!


Akkor élj vele és ne rinyálj!



Tegyek egy szívességet? Kezdjem el védeni a pasidat? Mondjak olyanokat, hogy ő a legjobb apa jelölt? Dicsérjem a módszereit?


MÉGIS MI A LÓPIKULÁT AKARSZ??? NEKED MI A VÉLEMÉNYED???

143. cb636ee5f3 (válaszként erre: 137. - Vberni01)
2015. okt. 9. 10:36
Megjegyzem, azért hoxázok (baromi ritkán azt is), mert folyton egy véleményt hallok, hogy hülye vagyok és kíváncsi voltam kívülállok meglátására is.
142. puritan (válaszként erre: 140. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:35
Akkor visszakíséred, annyiszor, ahányszor kell, tudom, ez fárasztóbb, mint melléfeküdni, de egy ekkora gyereknek már nem az kell, hogy vele aludj, hanem konkrét rend és rendszer. Ha megszokja, hogy az a rend, hogy nem alhat anyával, megnyugszik és kevesebbszer fog felébredni hidd el. Két hét alatt rendeződni tud egy ilyen helyzet, csak nem szabad éreznie a bizonytalanságodat, hanem a határozottságot, ami mellett persze szereted, törődsz vele.
141. puritan (válaszként erre: 139. - Anya4005)
2015. okt. 9. 10:32
Igen, a legtöbb gyerek nyugtalan ebben a korban és felébrednek éjjel.
140. cb636ee5f3 (válaszként erre: 138. - Puritan)
2015. okt. 9. 10:32
Az a helyzet, hogy ha tudja, hogy nem maradok, akkor nem is alszik nyugodtan....volt már rá példa. Extra sokszor felkelt és 5-kor már vándorolt, amit sosem szokott.
139. anya4005 (válaszként erre: 131. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:32

De,ha megnyugszik,utána minek alszol mellette,miért nem fekszel vissza a saját ágyatokba?

Nyilván a mi fiaink is megébrednek néha éjjel,átmegyek,simi,puszi,csillagok a plafonra,és szépen megyek vissza aludni.

Amúgy,gondolom,jár oviba a kicsi. Lehet,hogy csak álmodik...A napi ingereket ők még másképp dolgozzák fel,életszerűen tudják újra,álmukban is átélni,hogy pl. elvette tőlük valaki a kisautót.

Nem akarok én a psi mellett korteskedni,de a gyerek szempontjából is jobb lenne,ha az okokat keresnéd,és azokat próbálnád megoldani,mint,hogy tűzoltásképp,mellé fekszel.

138. puritan (válaszként erre: 135. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:30
Fél perc alatt megnyugszik és alszik is tovább. És aztán, mi történik azután, hogy reggel ott ébredsz az ágyában?
137. vberni01 (válaszként erre: 131. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:29

ne mááár! Több mint 5 éve van meg a gyermeked!

Nem vagy kezdő!

Ha sír, megvigasztalod.

Ha éhes, megetetted.

Ha fázik, felöltözted.

Ennyi.


Nem rabszolgamunka, de erre "szerződtél", mikor gyermeket vállaltál.

;)

Ne nyavalyogj, ne hoxá-zz, pakolda pasas cuccát dobozba, és tedd az ajtó elé.


Másik pasas mindig lesz, de a gyerek, egyszer 5 éves, és kész. Ezt az időt nem tudod később bepótolni. Nem fogod tudni megvigasztalni 18-30 évesen, és mellé bújni az ágyba, együtt aludni.

136. a360345bdd (válaszként erre: 135. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:28
és fél perc után? a gyerek alszik, rendben ezt értem. És miért maradsz vele??? hmmm, miért jobb hajnalban a gyerek mellett maradni, mint visszamenni a félistenhez, az alfa hímhez, mr tökélyhez???? ezen gondolkodtál már?
135. cb636ee5f3 (válaszként erre: 132. - A360345bdd)
2015. okt. 9. 10:26
éjjeli fény is van, plüss barát is....de tőlem fél perc alatt megnyugszik és már alszik is tovább
134. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 97. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:26

"bárkinek említi egyik-másik szempontot, mindenki engem néz hülyének és őt igazolják...."


Miért másokkal - idegenekkel beszéli ki a gondotokat? Persze, hogy bólogatnak neki!

Kb. így: haver, te legyél az úr a házban!

Mutasd meg, hogy te viseled a nadrágot meg a kalapot! Az asszonynak meg kell tudni, hogy te vagy az úr!


Ez kell neked? Akivel nem érzed magad egyenlônek?

Aki a földbe döngöli az anyaságodat, a nôiességedet, az önbizalmadat?

Az még kevés a boldogsághoz, hogy viszonylag jól tud az ágyban teljesíteni. (De meddig??)

133. cb636ee5f3 (válaszként erre: 132. - A360345bdd)
2015. okt. 9. 10:26
olyankor nem számít....csak én kellek neki
132. a360345bdd (válaszként erre: 131. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:21
éjjeli fény? plüss barát?
131. cb636ee5f3 (válaszként erre: 129. - Anya4005)
2015. okt. 9. 10:20
Ha felsír és keres, és nyugtalan lesz, mit kellene tennem, hogy ne járkáljak át? Hagyjam sírni??
130. vberni01 (válaszként erre: 1. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:18

ettől nagyobb marhaságot még nem hallottam!

:D

Ráadásul egy felnőtt férfi ilyet mond egy anyának, hogy válasszon. :S


Nálunk a pasas repülne az tuti!

129. anya4005 (válaszként erre: 126. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:17

Csak egy kérdés:

Amúgy kipróbáltál már bármit is annak érdekében,hogy ne kelljen átjárkálnod éjszaka,vagy ez meg sem fordúlt a fejedben?

128. a360345bdd (válaszként erre: 126. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:16

jajj ne mááááár!!!! ugye nem gondolod komolyan, hogy egy férfiból akkor lesz apa, ha gyereke születik??? Ez vagy megvan valakiben, vagy sosem alakul ki! egy ilyen önző valagfej, akkor is az lesz, ha gyereke lesz!


Emlékszel arra nagyon nagyon régi filmre, hogy nicsak kibeszél? Megvan, hogy az egyedülálló anya minden randin elképzelte hogyan fog viszonyulni a fiához a leendő nevelő apa??? Ennyi, ha nem faca, nem engedem a gyerekem közelébe és punktum! A dugást meg lehet oldani úgyis, hogy nem költözök össze a farokkal! Ha a pénz miatt kell a pasi, akkor megint igaz a bölcs mondás: ki prostinak áll ne ríjon, ha megba...k!!!!


Szóval???? Még egyszer megkérdezem, mit tud nyújtani ami miatt elviseled, hogy a gyerek is meg a kutya is szenved??? Mitől olyan okos gyereknevelés, gyerekpszichológia terén???

127. cb636ee5f3 (válaszként erre: 125. - 76c87e32e1)
2015. okt. 9. 10:13
Ja, egyébként én nem ébresztem fel őt éjszaka, vagy hajnalban...ő van kiélezve arra, hogy rögtön felébred, hogy számonkérjen, visszajövök-e...
126. cb636ee5f3 (válaszként erre: 125. - 76c87e32e1)
2015. okt. 9. 10:05
Ha ő lenne a gyerek apja, akkor bármilyen szigorú, vagy más elveket valló, nem hagyná hidegen a gyerek elkeseredése vagy sírása....nem mondaná, hogy majd megnyugszik és nem vonulna át a másik szobába hagyva, hogy úgy aludjon el a gyereke, hogy szeretetmegvonással nevel....
125. 76c87e32e1 (válaszként erre: 119. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:43

Ha ő lenne a gyerek apja, akkor is úgy éreznéd, igazságtalan, hogy morog, amiért minden hajnalban felébreszted, sokszor feleslegesen, beleszól, véleménye van a nevelésről, vagy zavarja, hogy sokat van bent a kutya stb.?

Ha együtt élsz valakivel, rá is tekintettel kell lenned, nem alkalmazkodhat csak ő. De ultimátumokat nem lehet elfogadni, hogy vagy ezt csinálod, vagy elmegy. Mert akkor menjen. Ő is tudta, mit vállal be, csak valószínűleg nem tudta, hogy ez a gyakorlatban mivel jár.


Próbálj egyensúlyt teremteni, normálisan megbeszélni a dolgokat, elmondani, neked mi miért fontos. Azt neked kell érezned, ő milyen kompromisszumokra hajlandó, mennyire szeret téged, a gyereket, nemcsak szavakkal, hanem törődéssel is. Ha együtt tervezitek a jövőt, ő is részt vesz majd mindenben, nem lehet úgy csinálni, hogy neked megvannak a szokásaid, amikhez ő igazodjon, akkor is, ha neki ez rossz. És viszont is, neki is alkalmazkodnia kell. Beszélj vele nyíltan, mert ha ő úgy látja, néha hazamenne a saját lakásába, hogy nyugton legyen tőletek, akkor nem az a társ, akivel hosszú távon együtt lehetnétek.

124. fincsi5 (válaszként erre: 120. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:39

A boldog, nyugodt csendtől félnél?

Elküldeném, nem érdekelne, mikor kapja vissza a lakását.

És boldogan hallgatnám a csendben a gyerek, kacagását, a kutya csaholását.:)))))))


Jobb előbb, mint később!:)

123. puritan (válaszként erre: 116. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:37

Végigolvastam a fórumot és megértem a párodat is, sok dologban igaza van. Azt ne feledd el, hogy nem az ő gyereke, ha még nem volt neki, akkor nem várhatod el, hogy megértse a szülői, mi több anyai érzéseidet. A kutyát én sem tűrném a lakásban, ez is érthető, de ez teljesen egyéni, le kell ülnötök és megbeszélni ezt hogy ki hogyan mit szeretne. Valószínűleg egy csomó dolog már kezdettől fogva nem tetszett neki, csak nem szólt azonnal, gyűlt benne sokáig a feszültség és aztán egyszercsak "robbant", ezért is tűnik úgy, mintha elvágták volna, egyszercsak nem szereti a gyerekedet, pedig gondolom ugyanúgy szereti.


Gondolj arra is, hogy ő ott betolakodónak érzi magát, akinek be kellene illeszkednie egy meglévő családba, mint egy ék, ha nem tud, akkor kilökődik, ez nem lehet jó érzés, azt hiszem valahogy úgy kellene, hogy hárman alkossatok családot, lazán, új szabályokkal, igen, szabályokkal, amiket közösen hoztok és ebbe őt is bevonjátok.


Még szép, hogy nehezen fogadja el a gyereket, mert pontosan tudja, hogy a gyereknek anyja maradsz örökre, ő pedig könnyen lapátra kerülhet, nem szép dolog ez a kompromisszum azt hiszem, de nekem ez bizonyítja, hogy szeret, ezzel akar valami vallomásfélét kicsikarni belőled.


Nem tartom normálisnak én sem, hogy odabújsz hajnalban egy ekkora nagyfiú mellé, ha igényel éjszaka menni kell, ez nem vitás, megsimogatni, megnyugtatni, de igenis a párod mellett van a helyed reggel, ezt a részét ő érzi jól és jól teszi, hogy ebből nem enged.

122. michelle.r (válaszként erre: 109. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:36
Ha képes lezárni a történetet magadban, teljesen mindegy, hogy meddig kell még nézned. Ha pedig nem, akkor költözhet a világ másik felére, mielőtt a mondat véget érne, akkor is nyomorultul fogod magad érezni.
121. Panna.33 (válaszként erre: 119. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:33

Ha neked is megfelel, akkor akár szerethet a távolból-külön lakásból is.

Persze az másfajta kapcsolat, nem nevezném családnak, csak együttjárás vagy mifene. Nálam egy szinttel lejjebbinek számít, van de vannak, akik nagyon jól megvannak családiasság nélkül, sőt, zavarja őket a szorosabb kötelék.

120. cb636ee5f3 (válaszként erre: 118. - A360345bdd)
2015. okt. 9. 09:31
Ebben igaza van, de én nem csak figyelmet akarok, tényleg nem. Keresem eszeveszetten a megoldást és elkeseredésemben indítottam ezt a fórumot is. Én tenni is akarok, csak nem volt még hozzá erőm eddig. Most se sok, de muszáj lesz összeszednem magam.
119. cb636ee5f3 (válaszként erre: 117. - Panna.33)
2015. okt. 9. 09:30
Szerintem már tudom, mi a megoldás....sok idő kellett ahhoz, hogy belássam, nem elég, ha én akarom, hogy ez a kapcsolat jól működjön....megtéveszt, hogy mindig azt mondja, engem nem kérdés, hogy szeret-e, csak a körülményeket nem bírja...erre mit lehet alapozni?
2015. okt. 9. 09:29
Drága megboldogult nagymamám szerint aki csak nyafog és nem fogadja meg a jó tanácsokat, csak nyafog tovább, akkor az illető nem is szenved, csak figyelmet akar..... És igaza van!
117. Panna.33 (válaszként erre: 116. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 09:27

Sajnos nem sokra mész vele:(

Kívánom, hogy legyen erőd a továbbiakhoz és találj megoldást.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook