Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új házassági név 4 nap múlva? fórum

Új házassági név 4 nap múlva? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 12. 02:03

Szia!Én is így jártam,mint te.

Az anyakönyvi hivatalban felvesznek egy jegyzőkönyvet,kifizeted az illetéket/5000 ft/,ennyi...Ja,ne felejtsd el előtte megcsináltatni a papírjaidat először a kötőjeles neveddel/szem.ig,lakcímkártya/,és ha elintézted a névváltoztatást,akkor megint új okmányokat kell csináltatnod.

2009. júl. 9. 08:26

Milyen házassági nevet lehet választani?


Talán jobban követhető, ha egy példán levezetve tekintjük át a lehetőséget. Nézzük meg, hogy Kiss Gizella és Szabó István a házasságkötés után milyen nevek közül választhat.


1. A feleség a házasságkötés után választása szerint:


kizárólag a maga teljes nevét viseli (Kiss Gizella),

a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással (Szabó Istvánné),

a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja (Szabó Istvánné Kiss Gizella),

a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja (Szabóné Kiss Gizella), vagy

a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét (Szabó Gizella).

2. A férj a házasságkötés után:


kizárólag a maga teljes nevét viseli (Szabó István), vagy

a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét (Kiss István).

3. A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatják, hozzáfűzve a saját utónevüket (Szabó-Kiss István és Szabó-Kiss Gizella, illetve Kiss-Szabó István és Kiss-Szabó Gizella

2009. júl. 9. 07:55
Amikor az első házasságomra készültem, az akkori férjem mamája rábeszélt, hogy legyek -né, mert illik. Mikor 2.-jára mentem férjhez, a férjem vezetéknevét vettem fela keresztnevemhez. Szerintem ez a legpraktikusabb:)Ha bemész az anyakönyvi hivatalba ott adnak eligazítást.
5. mrsa4 (válaszként erre: 3. - D9d8721118)
2009. júl. 8. 21:17
én egyszerűen felvettem az ő vezetéknevét, semmi -né, meg ilyenek. ha jobb lett volna az én vezetéknevem, akkor felvette volna ő az enyémet. nem kell a sok csicsa, én azt mondom.
4. Ani2 (válaszként erre: 3. - D9d8721118)
2009. júl. 8. 21:15

Az a legrosszabb, h mindenki beleszól, h ...

Férjem kijelentette, h föl kell h vegyem a nevét, pedig ha lehetett volna inkább maradtam volna lánykori nevemen.

De ha elhagyom a vezetéknevemet akkor a szülők, h mért nem tudom megtartani.

Szóval nagyon nehéz vis nekem az. De most úgy döntöttem, nem érdekel senki csak magamra hallgatok.

Te miben gondolkodsz? :-)

2009. júl. 8. 21:04

Szia!

Én is heteken belül férjhez megyek és a névválasztáson vacilálok. Nekem is sokan mondták mi legyek. Az a legnagyobb problémám, hogy lusta vagyok a papírokat átíratni, viszont ha már férjhez megyek, csak megtisztelem a leendő uramat, hogy felveszem a nevét.

Csak hogyan??? Azért ha minden igaz, életem végéig viselem a nevét ( legalább is szeretném :) )

De miért nem jó igy ahogy van?

2009. júl. 8. 20:48
A névváltoztatás 5.000.-ft. Újra menned kell az anyakönyvvezetőhöz.
1. Ani2
2009. júl. 8. 20:38

Sziasztok!


Segítsetek hétvégén volt a esküvőnk , és kötöjeles lett a nevem , előtte nagyon sokat gondolkoztam ezen de "belém"beszélték, h hagyjam meg a én nevemet is, de most gondolkozom és én inkább csak a férjem vezetéknevét és a én keresztnevemet szeretném.

Itt is kell illeték, kérelem? A másik nevemmel a új szemig. elindítottam, attól lehet. Egész nap ezen gondolkozom, meg amúgy is elég hosszú lett igy a nevem. Nagyon bánom már h másra hallagattam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook