Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Új generációs egészségügyi dolgozók kontra veteránok fórum

Új generációs egészségügyi dolgozók kontra veteránok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Új generációs egészségügyi dolgozók kontra veteránok

1 2 3
35. globus (válaszként erre: 31. - Channa*)
2017. jan. 21. 16:34

Mi Egyetemi Oktatókórházunkban kb. tíz éve nincsen szemészeten ügyeletes orvos. Ha kis baj van, az ápolók csinálnak valamit, ha kifolyt a szeme, akkor felhívnak valakit, aki bejön. Hivatalos igazgatósági körlevél, minden ellátóhelyre kiküldték, hogy terjedjen az információ.

Ugyanez a helyzet fogászattal.

De olyan felemelő érzés elverni a port azon, aki még dolgozik...

2017. jan. 21. 16:20
Javasolnám,hogy mielött valaki orvosnak vagy ápolónak tanul azoknak valamilyen teszten át kellenne esni és kiszürni az oda nem valókat mert sokan nem a hivatásért mennek dolgozni az eü-be hanem a jattért
33. Cservenák Vali (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. jan. 21. 16:12
Ezzel az otthon hagyással kapcsolatban jegyezném meg ,hogy én nem az egészségü gyben dolgozok és mégis másra kell biznom a beteg lányomat mert kell mennem dolgozni
32. Channa* (válaszként erre: 22. - Katinkaboszi)
2017. jan. 21. 16:04

"Jutott-e eszébe valakinek, hogy a nővér, aki állítólag csak a markát tartja, otthon hagyta a beteg kisgyerekét, mert jönni kellett dolgozni, hiszen nincsenek elegen és a szomszéd néni vigyáz rá addig, míg ő itt másnak az igényeit elégíti ki? "


Ezt aki vállal egy gyereket tudja. Tudjuk, hogy egyszer majd egyedül kell otthon hagynunk, mert nekünk dolgoznunk kell. Ezt minden szülő így csinálja.

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Doreen92)
2017. jan. 21. 15:58

Hát nem tudom...

Ha elmegyek dokihoz, hogy akut hasi tüneteim vannak, akkor elvárom, hogy az orvosok megvizsgáljanak, mielőtt pl. a vakbelem perforálódik. És igen, létezik olyan, hogy nem tud előbb menni, mert a tünetei pont akkor jelentkeznek, amikor 2-4 között nincs orvos...Hogy lehet az, hogy nincs orvos?

Ja, nem volt baja, CSAK a rák akkor produkált tüneteket, amiről nem is tudott!?

Hát valóban! Mit keres az ilyen dokinál, amikor épp nincs doki, mert a délelőttös másodállásba ment....


Az a szerencsétlen beteg, nem tud mit tenni. Hónapokat vár egy időpontra, majd mire eljön az idő, akkor is várjon órákat még. Hát miért nem úgy adnak időpontot, hogy pontban a megadott időben behívják a beteget. Szegényeknek van épp elég bajuk anélkül is, hogy az eü-s megsértődjön rá. Nem szórakozásból járunk dokikhoz...

Aki ilyen munkát vállal az valószínű, hogy ezt is bevállalja....

30. e8da813d29 (válaszként erre: 28. - Doreen92)
2017. jan. 21. 15:55

De, jóérzés az nagyon kell ebben a szakmában.

Ha belőled hiányzik, akkor a legjobb, ha elmész cipőfelsőrész készítőnek.

29. unom (válaszként erre: 28. - Doreen92)
2017. jan. 21. 15:48

Nem jóérzés kell, hanem profi hozzáállás. Te szolgáltatsz, amit a betegek megfizettek.

Tudom, sokat kell nyelni, csináltam.

Egyébként frissen diagnosztizált rákos beteghez így hozzáállni gáz. Jobb lenne, ha más munkát keresnél.

2017. jan. 21. 15:46

Szerintem a betegeket ugyanígy elő lehetne venni, mint az egészségügyi dolgozókat.

Alig van már olyan, aki a minimális tiszteletet megadja nekünk.


Pl valamelyik délután 2 után pár perccel jött egy házaspár("akut has" címszó alatt). 2 és 4 közt nem volt orvos, aki ultrahangozzon(délelőttös másodállásba ment, délutános meg csak 4-től vállalja). Kérdeztem, hogy ha annyira fontos, akkor miért nem jöttek hamarabb? Még ők voltak felháborodva hogy biztos jobban tudom mi dolguk volt délelőtt, ami miatt nem tudtak jönni. Meg nekem kellett volna hamarább megszületni. Kiderült később, hogy semmi akut baja nem volt csak a rák akkor kezdett tüneteket okozni, amiről nem tudott.


Volt olyan is(1 gép működött géppark fejlesztés és felújítás miatt és 3 épületnyi beteget vizsgáltunk azzal az 1 öreg géppel) és 2 óra várakozás után kikelt magából, hogy még 5 percet várnia kell akkor feljelent mindenkit.


A másik kedvencem amikor előjegyzéskor közöljük a betegekkel, hogy hozzanak enni-innivalót, mert 2-3 órát is várni kell, mire végeznek mammográfián. Volt olyan aki ennek teljes tudatában kicsapta a hisztit és duzzogva elment. Ráadásul letagadják, pedig mindig mondtuk időpontadásnál, hogy sokat kell várni.


Összességében a pofátlanságuk határtalan, csak annyira képesek, hogy mindenkit feljelentsenek és úgy beszélnek velünk mint akit a seggükből rántottak elő.

Ilyen hozzáállással szerintem egy csepp jóérzést se várjanak tőlünk.

27. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - Syria)
2017. jan. 21. 10:04

nem a magam vállalkozását ,jóhiremet szeretném ezzel rontani, de gondolom, hogy ezzel az orvosok is ugyanigy vannak. Pályakezdő koromban és az első 10-15 évben lelkesen képeztem magam tovább, jártam tanfolyamokra, minden felesleges továbbképzésre beiratkoztam, kismillió papirom van róla. Aztán egy idő után belefáradtam, és nem tartottam szükségesnek, mert a diploma és a több évtizedes gyakorlat adott akkora rutint és magabiztosságot, hogy ezek szükségtelenné váltak, - erre már a továbbképzés idején is rájöttem,hogy tkp minden le van irva normálisan .

Érdekes, a továbbképzéseken 40-45 éven felüli résztvevő szinte nem is volt.

Közel van hozzánk az orvostovábbképző intézet, egy egy tanfolyam alkalmával inkább fiatalok a résztvevők.

26. unom (válaszként erre: 25. - Syria)
2017. jan. 21. 10:02

A kettőnek ki kellene egészítenie egymást. A tapasztalt idős orvos, és a lelkes, friss tudású fiatal.

Na, ez a legritkább.

25. syria (válaszként erre: 13. - Channa*)
2017. jan. 21. 09:55
Miért is? Mert lelkesek, frissek, újak, akarnak? És a több évtizedes tudás tapasztalat?
24. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2017. jan. 21. 00:34

Szokasomhoz hiven, nem olvasom a hszeket, a sajat tapasztalataim : dolgoztam euben pszihiatrian es intenziv.o-n /7 evet. Azt gondolom, ilyen szakmaban addig maradjon az ember, amig tudja lelkesedessel vagy mi exrtemitassal elore vinni, mert a fizu az ugye ...chhh.

Szerettem betegekkel foglalkozni, betegeket apolni, akarmi.

Ertem a dolog masik oldalat,mert volt olyan ugyeletes dr.no....aki "riasztaskor" eledezett es mire kiert,mar ujraelesztettuk a beteget." Faradt volt szegeny, lezuhanyzott" es full sminkben megjelent, parfumfelhoben. Kenzo jungle.

Mai napig nem felejtem el, mert ha rajta mult vna, az a beteg akkor nem elte volna tul a fibrallast...addigra ujraelesztettuk.

2017. jan. 20. 22:25

Elöször is értékelem, hogy a cikkíró leírta a véleményét. Szerintem itt nem alapvetöen az emberekben, hanem a rendszerben van a hiba...


én személy szerint ápolónönek tanulok, de nem Magyarországon. Nekünk úgy van, hogy vannak iskolai napok, amikor az elméletet tanuljuk, s a többi nap gyakorlat. Az elmélet és a gyakorlat aránya kb. 40%-60%, amit én elég jónak találok, mert Magyarországon kitanultam két szakmát, de sajnos nem sok gyakorlati hasznát vettem...:(


Itt már az elsö évben volt olyan müszakom, hogy 15 páciensért voltam egyedül felelös, és bizony nem csak vérnyomásmérésböl állt ki a müszak.


De nekünk pl. azt is megtanítják az iskolai órán, hogy hogyan dolgozhatjuk föl, ha meghal egy páciensünk vagy gondozottunk, mit kell tennünk vészhelyzetben pl. újraélesztés, hogyan kommunikáljunk a betegekkel, hozzátartozókkal, kollégákkal, felettesekkel- persze ezek általában tippek, és sok helyzetgyakorlatot csinálunk hozzájuk, ami nagyon érdekes, mert abból tényleg lehet ötleteket meríteni :) s nem pedig egy száraz tananyag.


én személy szerint szeretem ezt a szakmát, de a kórházak profitorientáltsága megnehezíti azt, hogy az ember jó lelkiismerettel végezhesse a munkáját. (itt Németországban) Magyarországon szerintem pedig egyenesen katasztrofális a helyzet- mármint ami az egészségügyet érinti: mert se pénz se posztó. Sokszor nincsen papír se, amire az orvos kinyomtassa a zárójelentést, az ápolók hoznak izzót, mert a gyógyszeres növér nem tud este a sötétben dolgozni. S persze - vannak, akik csak a pénzt látják a szemük elött, de ilyen emberek mindenütt vannak, csak a szociális szférában jobban szembetünnek, mert ott az "ember" az alapanyag, amivel dolgoznak... S persze, sok fiatal orvos elmegy külföldre, de miért is ne menne, ha külföldön az otthoni fizetés tízszeresét keresi meg? S még a körülmények is jobbak....

Visszatérve a kezdö megállapításomra, szerintem ez egy rendszerszintü hiba az egészségügyben :( S nem hiszem, hogy a hiba a generációs különbségben keresendö.

2017. jan. 20. 21:43

Sokat, hosszan, és rengeteget tudnék mesélni az egészségügyről, mert ott dolgoztam, 35 évig, mint adminisztrátor.

Megértem jót, rosszat, fájdalmas eseményeket, elvesztéseket.


Tudja-e egyáltalán azt valaki, azt ott dolgozókon kivül, hogy amikor megérkezik egy beteg, foglalkoznak vele, majd kiderül, sajnos olyan állapota van, amin már csak javítgatni lehet, de meggyógyítani soha.

Képzelte már valaki annak az orvosnak a helyébe magát, akinek meg kell mondania az előtte álló embernek, hogy ennyi volt, itt van vége és hiába az ő és a társai összes tudománya, ez már nem elég?


Jutott-e eszébe valakinek, hogy a nővér, aki állítólag csak a markát tartja, otthon hagyta a beteg kisgyerekét, mert jönni kellett dolgozni, hiszen nincsenek elegen és a szomszéd néni vigyáz rá addig, míg ő itt másnak az igényeit elégíti ki?


azt végiggondolta már valaki, hogy mit érez az orvos és a nővér, amikor ott áll az ágy végében és a beteg néz rájuk, de már semmit nem tudnak tenni, csak hagyni elmenni?

Hogy dolgozzák ezt fel?

Elfelejtik valaha?


NEM! SOHA!


Minden orvosonak és nővérnek, főleg az első távozott betege, és a többi is utána, mindig ott van a lelkében, a szívében és viszi haza, a gondjai, bajai mellé, megoldatlan fájdalomnak.


Ezek az ott dolgozó emberek, EMBEREK, elsősorban, akiknek meg van a maguk jó és rossz természete, akik ugyanúgy szeretnének fiatalok, bohók lenni, mint más, de nem adatik meg, mert a saját gondjukon kivül a mi gondjainkat is a nyakukba veszik, helyettünk.


Azért érdemes elgondolgozni azon, miért olyan egy orvos, vagy egy nővér, amilyen éppen.


Nekem is volt olyan orvosom, akihez elmentem, láttam rajta, ideges nagyon, kérdeztem, elmondta, (már ami rám is tartozhatott) megnyugodott és békésen vizsgált meg.


Mi cssak bemegyünk egy rendelésre, elvárjuk, hogy mindig figyelemmel, türelemmel és szeretettel forduljanak hozzánk, de mit teszünk meg mi ezért?


Sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikerült, de én mindig szerettem ott dolgozni, bár én gyerekosztályon voltam és amennyi szeretet én a gyerekektől és a szülőktől kaptam, egy életre elég lett.

2017. jan. 20. 21:27

Mindenhol vannak jó és rossz dolgozók.

Minden ágazatban található olyan, aki a pénzért megy oda és nem annak a bizonyos munkának a szeretete hajtja.

Az eü sem különb ettől.

Ami a sétáló idős orvosokat illeti, velük az van, hogy míg egy nővér, vagy asszisztens, adminisztrátor, otthon a nyugdíj után, megtalálja a helyét, és tudja is lefoglalni magát, addig az orvos, aki világ életében az eszét használta, a nyugdíjas éveiben ezt nehezen fogadja el és fél, hogy ha már nincs rá szükség, mit csinál otthon?

Kevés az, akinek van hobbija, és nem fél az öregedéstől sem. Ezek viszont kiegyensúlyozott, békés orvosok, ezek szerették a munkájukat, örömmel segítettek a betegnek is.

Aki viszont csak a jó keresetért jött az eü-be, az bizony soha sem fogja a beteget elsőnek tekinteni, hanem csak a zsebét.

A fiatal orvosok attól "jobbak" néha, mert még frissen van bennük a tanult tudomány, míg az idősebb orvos, már szakterületre tagozódott, magyarán töprengenie kell, ha valaki olyan problémával fordul hozzá, amihez, mondjuk meg az igazat, nem ért.

Így aztán küldi másik szakorvoshoz, az tovább és ezért van az, hogy egy érdekesebb betegséggel, végig lehet ülni majdnem minden szakrendelést.

A nővérek pedig, a legtöbben lejárják a lábukat a napi 10-12 óra alatt, még akkor is, ha éppen nem ez a látszatja.

Jó, hát vannak, akik csak tartják a markukat és csak akkor mozdulnak, ha van miért.

Igazság szerint a betegek nevelték el őket, és az orvosokat is, hiszen akinek volt pénze, az megengedte magának, hogy adjon, sokat adjon, míg akinek nem volt, az kölcsön is kért akár, csak megkapja azt a színvonalat, amit a másik.


És ez addig nem változik, míg igazán és komolyan, meg nem kapják a jó és tisztességes bért, és amíg a zsebbe kapott parát, meg nem tiltják olyan módon, hogy repül az illető, ha észreveszik.

Nem beszélve arról, hogy az ellátás színvonala megüti az európai mércét, bár várni mindig, mindenre kell, bárhova megyünk, akármelyik országba.


Azt se felejtsük ki, hogy vvannak ám betegek, akik véletlenül sem akarnak segíteni, főleg nem a problémájukat megoldani, mint betegek, hanem ellenkeznek, kikiáltják az eüt mindenféle borzalomnak, de haa megkérdezed, szedi-e a gyógyszerét, vagy jár rendesen ellenőrzésre, hát csak még nagyobb lesz a szeme, mint a szája, hogy azt meg minek.

Egyébként is, a beteg ember és a hozzátartozója, alapból ideges, ami érthető, tehát sok türelem kel hozzájuk.

Arrról a rétegről nem beszélve, aki egyenesen úgy megy be egy akármilyen rendelésre, hogy nekem ez és ez a bajom, olvastam a neten és csak azért jöttem, hogy.....


Szóval nem egyszerű ám az eü-ben dolgozni, semmilyen szakmában sem.

Ahogy máshol sem.

20. unom
2017. jan. 20. 17:11
Azt mondta, amit a főorvosi kar elvárt. Ebben a kérdésben nagy az egyetértés.
19. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Globus)
2017. jan. 20. 17:08
Én a redőnyösöket. Ki kezdje?
2017. jan. 20. 16:33
Nem gondolnám, hogy feltétlenül az idősebb doki a jobb. Fiatalok között is találkoztam olyan lelkiismeretes orvossal, hogy meg is lepődtem. De az egészségügy alapból betegesen működik a várólistákkal és tényleg van egy nagyfokú lazaság, tisztelet a kivételnek. De ez nem korfüggő.
2017. jan. 20. 15:30
Én személy szerint a fiatal orvosokkal sokkal jobban meg vagyok elégedve. Lelkesek, frissek, újak, akarnak.
16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - Kristo_f)
2017. jan. 20. 13:19
a nyugdij és munka lehet hogy a közszférában nem megy együtt, de a háziorvosok gazdasági társaságban főleg Bt-ben dolgoznak, igy ott nincs akadálya.
15. kristo_f (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2017. jan. 20. 13:05

Sajna egyre többet járok különböző szakorvosokhoz és a kórházat is megjártam, bár csak pár napra

Nekem idáig egészen más tapasztalatom volt, lehet szerencsés vagyok

Sajnos egy rossz tapasztalatom volt

Jóbarát szívvel került kórházba. Rosszul lett , csöngetett, az ápolónőt nekem kellett hívni mert traccsolt a pult mögött.

Magas a vércukra! Másnap meghalt, de nem a vércukra miatt :(

Persze ez régen volt, ma más más a szív sürgősségi protokoll.


Nyugdijas doktor és ápolónő nem sétál sehol

Vagy nyugdíj, vagy munka, kettő együtt nem megy a közszférában

És azért marad a munkában, mert még bírja valahogy, és a nyugdíj kevesebb lenne mint a munkabér


A rezidensekröl és a kezdő orvosokrol

Letesz valamilyen szakvizsgát és jellemzően külfödre kacsingat, sőt el is megy mert a megélhetése és a munkakörülményei sokkal jobbak

Föleg a munkakörülmények, mert nem irogat szakvéleményt, zárójelentést stb. arra megvan a személyzet

Nem kell ügyelni hogy megéljen kényelmesebben, jobb anyagi körülmények között

Feleségnek sem kell dolgoznia ha nem akar

Egyes források szerint kb. 10ezer orvos ment külföldre

Ezért van az hogy a sürgősségin, elöször is osztályozzák a betegeket és van hogy este bekerül, hajnalban kerül sorra.


A magánszférában már kinálnak 1milliós fizetést is egy szakorvosnak. Nem nagy a tolongás


Hosszú sztori ma az eü.

14. 9c485f67e8 (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. jan. 20. 11:30

Mostanában akkora egója van sok embernek, hogy legszívesebben a betonba taposná azonnal.

Gyakran úgy megy a beteg az orvoshoz ( se köszönés, se kabbe, mocskosan, ápolatlanul), hogy mri-t kerek, meg ct, meg ezt meg azt írja ki demárisazonnal "dokikám"

2017. jan. 20. 10:50
Én személy szerint a fiatal orvosokban jobban bízok.
12. syria (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2017. jan. 20. 10:43

"Manapság kiveszett a hivatástudat, a lelkiismeretes hozzáállás" MINDEN SZAKMÁBAN.

Hála azoknak, akik mára szívós munkával megteremtették az élhetetlen munkahelyeket.

(Kivéve néhány lelkes embert, akik a verseny- vagy civilszférában működnek.)

11. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2017. jan. 20. 10:41
Eléggé általánosított, elmaszatolt.
10. globus (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2017. jan. 20. 10:32

Kevesebb orvos volt.

Réztábla a kapu alatt c. regényben például egyetlen orvos teljesített szolgálatot az egész tanyavilágban. Még patikus sem volt, a beteg vizsgálata után visszairányította lovas szekerét a háza felé, hozzátartozóval közölte, hogy kb. két óra múlva jöhet gyógyszerért, addigra kevert valamit.

Az is igaz, hogy szaré'hugyé' nem hívták ki, csak ha komoly baj volt :)

Ma minden testrésznek külön szakorvosa van. Nem elég, hogy belgyógyász. Gasztroenterológus, hepatológus, urológus, gerincgyógyász, kardiológus, tüdőgyógyász. De hol a beteg?

9. michelle.r (válaszként erre: 6. - Unom)
2017. jan. 20. 10:21

Szerintem nem az orvosi szakma iránti tisztelet veszett ki, hanem úgy en bloc a tisztelt az emberekből.


Jót mosolyogtam azon, hogy felálltak az emberek a váróban, amikor megjött az orvos. MIért? Akkor is felálltak, amikor a takarítónő bejött?

8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Targaryen)
2017. jan. 20. 10:20

Óóóóóó, csodálatos, remek cikk. Elárulod, mi volt a célod vele. Azon kívül, hogy azt bizonygasd, hogy a mai generáció semmit sem ér, bezzeg régen mennyire jó volt.


Elárulom a nagy titkot: minden generációban vannak elhivatott, a hivatásukat szerető emberek, és vannak lúzerek és kóklerek.


Aki pedig azt hiszi, hogy bárki a baromi nagy pénzért lesz orvos, az nagyon tájékozatlan.

2017. jan. 20. 10:16

Azért a nyugdijas orvos munkájában sincs mindig köszönet. Ugyanaz a személy volt 40 évig a családunk orvosa.A 80/90-es években fiatal korában a nagyszüleimet szuperul ellátta.

20 év mulva a szüleimmel már felületesebb volt, határozottan csak a pénzre hajtott.

Nekem olyan őrült nagy problémáim nincsenek, de az utóbbi években a rendelési idő alatt is csak a nővérek vannak ott, ők adják a reeceptet. Táppénzre meg csak gondolom, hogy borravaló ellenében írt volna ki , mert amikor 200 feletti vérnyomással kértem volna pár napot, - vállalkozó vagyok - azt javasolta, hogy feküdjek le napközben, és igyak teát az majd segit.


A nővérek meg szinte erőszakoskodnak, hogy engedje meg a beteg, hogy járjanak házhoz vérnyomást mérni ( amikor vny mérő azért már szinte minden háztartásban van )

6. unom
2017. jan. 20. 10:03

Azért megemlíteném, hogy az orvosi kamara elnöke szerint a hálapénz teljesen rendben van. Az öreg orvosok is így gondolják nagy részben.

Pár éve a rezidensek szólaltak fel ellene, nem a "tiszteletreméltó" főorvosok.

Hogy miért veszett el a tisztelet az orvosi szakma iránt? Talán mert nehéz az tisztelni, aki erkölcsileg egy bolgár vámos szintjén van, és baksisért tartja a markát.

Természetesen tisztelet a kivételnek, de őket tisztelik is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook