Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvéd tanácsára lenne szükségem (felelősség) fórum

Ügyvéd tanácsára lenne szükségem (felelősség) (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. febr. 1. 20:36
Haho vki?
2018. aug. 1. 18:32

Sziasztok


Szóban és e-mailben is elfogadtam egy másik cég állas ajánlatát. Aláírva semmi semmi nincs, de telefonon is mondtam valamint írtam email-ben hogy elfogadom.


Kérdés: ha elállok ettől lehet e bármi negatív hatása. Jogi következményekre gondolok. Persze, jó hírem vesztem a másik cégnél csak később gondolkodtam.


Köszi

2018. júl. 15. 20:51
Ezt hasznalja még valaki?
2013. jún. 30. 14:04
Özvegyi nyugdíjjal kapcsolatban tud ügyvéd segíteni?? Vagy kihez fordulhat anyukám?
2013. jún. 17. 12:04

Tisztelettel!

Azzal a problémával fordulok Önhöz/Önökhöz miszerint Nagypapám

meghalt idén 5éve végrendeletet hagyott hátra miszerint

Én:(Unoka) 1/4-ed részt örököltem,Édesanyám a Nagypapám

lány:1/4 részt örökölt "természetben adható ki"

címszóval,valamint Édesanyám Öccse:1/2-ed részt.

A helyzet a következő:Édesanyám öccse valamint anyukája lakik a

családi házban a tetőtér be lett építve az öccse a

feleségével és a családjával a tetőtérben lakik.Nagymamám a

földszinten.

Mi már tulajdonosok voltunk Édesanyámmal amikor az öccse

lebontotta a tyúkólat és oda épített

egy:1szobás,konyhás,fürdőszobás lakrészt,és bejelentette a

felesége apját.A mi tudtunk nélkül,az átépítésre engedélye

nincsen,ezt a helyi építéshatóságtól tudjuk.

Engem,illetve Édesanyámat kiűztek szó szerint az ingatlanból

miszerint nekünk nem jár semmi.

Szeretnék felkérni egy Ügyvédet és szeretnék ezt az egészet

Jogi útra terelni közös tulajdon megszüntetése perben.

Egy 663nm-es családi házról beszélünk.Értékbecslővel

felbecsültettük egy külön álló becslővel aki 33.400.000.-Ft-ra

értékelte fel az egész házat.A keresztapám nem akarta felengedni

a becslőt mondván,hogy az a sajátja de 1helyrazji szám alatt

található az ingatlan valamint nincs A/B lakrész.

2-2millió forintot kértünk Édesanyámmal de sokallják.


Ebben szeretném kérni a tanácsukat,véleményüket és

segítségüket.

Előre is köszönöm szépen.

Gerák Marianna


Ha valaki tud egy jó Ügyvédet a fenti témában kérném segítségét,kérem értesítsen fontos és sürgős lenne. Köszönöm szépen.

2012. okt. 18. 17:37

ajjaj, remélem, jár még ebben a fórumban valaki hozzáértő

van egy kérdésem:

egyéni vállalkozó vagyok (a fix munkahelyem mellett), és kb 3-4 hónapja egy cég nem fizeti ki a munkámért járó számlákat. Ez a felhalmozódott összeg már a 400 ezer forintot is elérte. Mit csináljak? Egyébként az ő indoka a nemfizetésre már több soron is az volt: zárolta a bank a számláját, és egyelőre nem fér hozzá.

2012. máj. 10. 09:07
Telek adásvételi szerződésben tudnátok segíteni?
2012. márc. 29. 12:18
Nem szeretnék új topikot nyitni,privátban kérném ügyvéd tanácsát ha van a hoxa tagok között ilyen.Válóperes végzéssel kapcsolatban szeretnék egy pár mondatot értelmezni.Ügyvéd elérhetőségét köszönöm,nem kérem,magam is fel tudok keresni,laikus hozzáértők segítségét sem és elnézést ha ezzel bárkit megbántok ha lenne tényleg ügyvéd hoxa tag megköszönném ha segít.....nyilván nem járok utána a kamaránál tényleg az e:)) de megköszönném...
74. Sicike
2010. jún. 19. 09:10

Akkor tul.képpen az autó tulajdonosa maszekban,illetve feketén fogja megcsináltatni.

Akkor van ott zseton.

Sz.tem ha nem csinált belőle ügyet,akkor hagyni kéne..... -tudom ez nem éppen erkölcsös,de ha csend van és oldódni látszik a helyzet,kár bolygatni.....

73. fdóri (válaszként erre: 70. - Sicike)
2010. jún. 18. 18:00

Beszéltem az igazgatóval ma. Nem fizetik ki, mert nincs biztosításuk, de szerintük egyébként sem kellene... Azt mondta, ne is foglalkozzak vele, mert nem is hívott az ürge rendőrt, nem tudja bizonyítani, nem fog hisztizni, mert valahogy nagyon simlisnek tűnt... Ha jófej akarok lenni, ajánljak fel neki egy kisebb összeget. Ha akar majd feljelentést tesz, de nem fog, mert az neki pénz stb..stb..

Hát nem tudom. Lehet felhívom, hogy adok neki 20000 Ft-ot, vagy perelje be a sulit... Mikor aznap felhívtam, mondta hogy nem számlaképes helyen fogja megcsináltatni, tehát a biztosító nem fogja neki kifizetni...

72. fdóri (válaszként erre: 71. - Rinike)
2010. jún. 18. 17:51
Van ilyen? Akkor a következő évben ilyet kötök.
71. rinike
2010. jún. 18. 13:46
Én mindig olyan biztosítást kötöttem a suliban-oviban a gyerekemre, amiben felelősségbiztosítás is van. Bármi lesz is a kimenetele ennek az ügynek, a jövőre nézve érdemes lenne mindenkinek ilyen biztosítást kötni a gyermekére.
70. Sicike
2010. jún. 17. 11:55

Jól van,akkor egy kicsit lazultál.Jól tetted.Én is padlón lennék és nem tom' mi tévő lennék a helyedben.....

Várjuk a fejleményeket.

S remélem jól oldódik meg....

69. fdóri (válaszként erre: 68. - Sicike)
2010. jún. 16. 19:43
Még semmi, csak jövőhéten beszélek az igazgatónővel, most nem ér rá... Pár napig a szüleimnél voltunk, nem is foglalkoztam a dologgal.
68. Sicike
2010. jún. 15. 08:59

Kedves Dóri!

Hogyan alakultak napjaitok?

Vannak fejlemények?

67. fdóri (válaszként erre: 66. - Ági0830)
2010. jún. 11. 20:17

Ez egyértelmű... Már félévkor megtettem volna, sőt 3 hét elteltével, csakhogy egyik kerületi iskolában sincs hely, máshova pedig nem kötelesek felvenni. Anyuéknál fogom beiratni egy másik iskolába és reménykedem hogy a nyár folyamán el fogja felejteni, ki tudjuk nevelni bekőle a sok rosszat:(

Remélem nem tették tönkre az egész életeét az én közreműködésemmel(hagytam hogy meggyőzzenek, milyen jó lesz a gyerekemnek, több figyelmet kap egy ilyen suliban)...

66. Ági0830 (válaszként erre: 65. - Fdóri)
2010. jún. 11. 14:27
Ja, és ami nem tartozik szorosan ide, és már más is írta: itt a tanév vége, szerintem ragadd meg az alkalmat, és írasd át a gyerekedet máshova. Gondolom (remélem) nincs akadálya.
65. fdóri (válaszként erre: 64. - Ági0830)
2010. jún. 11. 11:57

Sajnos saját lakásom sincs, mert a szüleim nevén van az ami az enyém:( Bár, mivel a szüleimhez vagyunk bejelentve és arra van biztosítás, még meglátjuk. Köszönöm:)

Bár én úgy érzem meg fogom oldani, hogy ne kelljen ennyire belemenni.

64. Ági0830 (válaszként erre: 63. - Fdóri)
2010. jún. 11. 11:48

Szia Dóri!

Ezek szerint van rá esély, hogy ne rád terheljék.

Ha mégis, akkor megkérdezem, hogy van-e esetleg lakásbiztosításod, és annak felelősségbiztosítás része. Nekem a 9 éves fiam okozott biciklivel egy balesetet figyelmetlenségből, és a károsult (motoros) kárát megtérítette a biztosító ez alapján. Csodálkoztam is, hogy miért, hiszen nem a lakásban történt a károkozás, de azt mondták, hogy a felelősségbiztosítás a lakásban élőkre kiterjed, akárhol is okozzák a kárt.

63. fdóri
2010. jún. 10. 20:05

Idézek a Polgári Törvénykönyv szövegéből: 347. § (1) Akinek belátási képessége hiányzik vagy fogyatékos, felelősségre nem vonható. Helyette gondozója felel, kivéve, ha bizonyítja, hogy a felügyelet ellátása érdekében úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható.

(2) Ha a károkozónak nincs gondozója, vagy a gondozó felelősségét nem lehet megállapítani, kivételesen a károkozót is kötelezni lehet a kár részben vagy egészben való megtérítésére, feltéve, hogy az eset körülményei és a felek anyagi viszonyai ezt nyilvánvalóan indokolttá teszik.

E jogi szabályozás indoka, hogy az, akinek belátási képessége nincs, vagy fogyatékos (vétőképtelen) nem tehető felelőssé károkozásért, azonban a károsult érdekében gondoskodni kell a kár megtérítéséről.

A károkozó helyett így többnyire az a személy köteles helytállni, aki a nevelés, a felügyelet körében hatást gyakorolhat a vétőképtelen személy magatartására. Ez a személy a gondozó.

Gondozó az, aki jogszabály, hatósági határozat vagy szerződés alapján köteles gondoskodni a vétőképtelen személyről. Egy adott időpontban a vétőképtelen személynek több gondozója is lehet. Gondozási feladatot lát el az a személy, aki hosszú időn keresztül befolyásolja a vétőképtelen személyiségének alakulását (pl. szülő), de az is, aki egy adott időben felügyeletet gyakorol a vétőképtelen személy felett (pl. nagyszülő). Ugyanakkor nem lehet gondozónak tekinteni azokat, akik munkaviszonyuk (pl. ápoló, tanító) alapján gondozzák a vétőképtelen személyt, mert rájuk a munkajogi szabályok irányadók.

A gondozó tehát az esetek többségében a szülői felügyeletet ellátó szülő (ha a szülők együtt élnek mindkét szülő, ha nem élnek együtt a gyermek gondozását ténylegesen ellátó szülő), ennek hiányában a gyám. A gondozói minőségen nem változtat, ha a gyermek rövidebb időre (pl. nyaralás, gyógykezelés) idején nem a gondozónál tartózkodik. Amennyiben a gyermek huzamosabb időre (pl. intézeti elhelyezés miatt) kikerül a gondozására köteles személy felügyelet alól, a gondozója is az lesz, aki a gondozási feladatokat ténylegesen ellátja.

Gondozó az is, aki ténylegesen gondozza a vétőképtelen személyt, akinek ténylegesen a felügyelete alatt volt a károkozáskor (pl. tanintézet, vagy mint jelen esetben az óvoda stb.). Az is lehet gondozó, aki alkalmanként felügyel a vétőképtelen személyre (pl. szívességből vigyáz a gyermekre).


Ezt a választ kaptam egy ügyvédtől. Az utolsó bekezdés szerint az iskolának kell megtéríteni a

kárt.

62. fdóri (válaszként erre: 61. - D560948772)
2010. jún. 10. 14:53
Nem épp éhenhalás szélén állunk, de mivel tartós beteg gyerekemmel vagyok GYES-en, ezen felül csp és a férjem fizetése adja a megélhetésünket, ha kérnék kapnék segélyt az önkormányzatban, de nem hiszem hogy ezt az összeget kifizetnék. Nem tudom még hogy milyen autóról van szó, de több 10ezer, akár 100...
61. d560948772 (válaszként erre: 59. - Fdóri)
2010. jún. 10. 14:37
... amúgy ezen az alapon (mivel gondolom önkormányzati iskola)... bármi is jön ki, hogy fizetnetek kell ... sűrű indoklással, és ha valóban rászorultok, igazolások csatolásával, kérhetitek az önkormányzat támogatását és a kár megfizetésének elengedését.
60. d560948772 (válaszként erre: 59. - Fdóri)
2010. jún. 10. 14:36
... jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... hááááát akkor speckó az eset. Mindenképp próbálkozz persze... nem kis pénzről lehet szó.
59. fdóri (válaszként erre: 57. - D560948772)
2010. jún. 10. 14:35
basszus, ez egy speckó iskola, azért járnak oda ezek a gyerekek, hogy speciálisan odafigyeljenek rá....de mindegy megpróbálok keríteni egy jogászt vagy ügyvédet.
58. d560948772 (válaszként erre: 56. - Fdóri)
2010. jún. 10. 14:34
... azért próbálkozz... mondjuk Önkormányzatnál, polgármesteri hivatalnál van jogsegélyszolgálat... háááátha... csak az iskola felé nem érdemes háborogni, mert tényleg a kisgyereknek teszel kárt vele, de ezt úgyis tudod.
57. d560948772 (válaszként erre: 55. - Fdóri)
2010. jún. 10. 14:33
... azt, hogy a gyerek az iskolából kívülre köveket dobál, ezt valószínűleg egyikben sem fogod megtalálni... lehet, hogy az iskolával kifizettetik a kárt... viszont bizony-bizony az iskola abban a pillanatban továbbterheli rátok, ugyanis attól a pillanattól fogva már az iskola felé történt a károkozás. Tudom, hogy nem jó... de sajnos ez van. Ha nem így lenne, akkor minden iskola szét lenne verve apró darabokra... :o(
56. fdóri (válaszként erre: 54. - D560948772)
2010. jún. 10. 14:32
Nem gondoltam hogy leírják, hogy ha kiss Pistike... de azért.. na mindegy.
55. fdóri (válaszként erre: 54. - D560948772)
2010. jún. 10. 14:30
Ez még mindíg az iskolán belül történt kárra vonatkozik. Azért köszönöm.
2010. jún. 10. 14:12

Mindjárt a legelsőben... bár ez csak az iskolai károkra vonatkozik... feltételezem a Ti konkrét esetetek egyikben se lesz benn...



13. Kötelességem, hogy megőrizzem, és az előírásoknak megfelelően kezeljem a rám bízott, vagy az oktatás során használt eszközöket, óvjam az iskola létesítményeit, felszereléseit. Kö-telességem, hogy az iskola termeiben, berendezésében, létesítményében okozott károkat meg-térítsem. A kártérítés részletes szabályairól a jogszabályok rendelkeznek /Kt. 77.§ 2. bekezdés /.

Gondatlan károkozás esetén a kötelező legkisebb munkabér egyhavi összegének 50 %-a, szándékos károkozás esetén - ha a vétkesség bebizonyosodott - az okozott kár összege legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér öt havi összege lehet Ha gondatlan károkozás esetén be-bizonyosodik több gyermek felelőssége, a kártérítés közöttük egyenlő arányban megoszlik.

53. d560948772 (válaszként erre: 52. - Fdóri)
2010. jún. 10. 14:08
...én most nem érek rá megnézni sajna... de estefelé biztos lesz Alex is újra...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook