Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvéd kontra közjegyző fórum

Ügyvéd kontra közjegyző (beszélgetős fórum)


2021. szept. 14. 14:12

"A közjegyző az „állam embere”, „mini hatóságként” jár el, a közjegyzői tevékenység pedig jellegét tekintve közhatalmi tevékenység. A közjegyző törvényben foglalt fő feladatai közé tartoznak az ún. nemperes eljárások lebonyolítása, mint pl. a követelések behajtására vonatkozó fizetési meghagyásos eljárás, vagy a hagyatéki eljárások lefolytatása. A közjegyzők feladata továbbá: okiratkészítés, hiteles kiadmány, másolat és bizonyítvány kiadása, valamint okirat, pénz és érték megőrzése.


Az ügyvéd ezzel szemben „ügyfele embere”, az ügyfél megbízása és érdekei messzemenő szem előtt tartásával jár el, közötte és az Ügyfél között magánjellegű megbízási jogviszony jön létre. Az ügyvédi tevékenység az ügyfél és az ügyvéd közötti bizalmon alapul, amelyet mindenki köteles tiszteletben tartani. Ma Magyarországon kizárólag ügyvéd gyakorolhatja az alábbi tevékenységeket: jogi képviselet ellátása, jogi tanácsadás, okiratszerkesztés és az okirat ellenjegyzése."


Ha megteheted mindkettő.

Ha van 1 jó ügyvéd, aki jártas az ilyen ügyekben, ismerősök ajánlották, én első körben mindenképpen őt választanám.

2021. szept. 14. 13:28
Szeri ntem is a közjegyzői a biztosabb, azt nem lehet megkérdőjelezni.
2021. szept. 14. 12:25
Közjegyző az biztosabb.
2021. szept. 14. 09:03

Egyértelműen közjegyző. Közjegyző egyúttal be is jegyzi a végrendeletet az országos nyilvántartásba, melyet a közjegyzői kamara vezet.


Fontos, ha később vissza szeretnéd vonni, módosítani akkor a visszavonás, módosítás is kerüljön be a nyilvántartásba.

2021. szept. 14. 08:57
Inkább menjél közjegyzőhöz, az ügyvédibe is bele lehet kötni, ha vki nagyon akar. Végül a felhasználásakor ugyis közjegyzőhöz kerül. Lehet hogy drágább, de biztosabb.
2021. szept. 14. 08:05
Végrendeletet szeretnék csináltatni hivatalosan , de nem tudom melyikhez forduljak . Van,aki az ügyvédet ajánlja , egy ügyvéd ismerősöm meg közjegyzőhöz küldött......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook