Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyintézés-Átverés? Segítséget kérnék.. fórum

Ügyintézés-Átverés? Segítséget kérnék.. (beszélgetős fórum)

19. syria (válaszként erre: 11. - Adbefc7882)
2011. nov. 22. 19:28

Mit is kellett volna elolvasnom? A fórumindításodból nem derültek ki azok a körülmények, amiket itt leírtál.


Egyrészt. Másrészt véleményt kértél, kaptál, mit kell ezen megbántódni. Mégis mivel sértegettelek?

18. Kolli1987 (válaszként erre: 15. - Adbefc7882)
2011. nov. 22. 15:43
Földlakó a taj kártya az nekem két 3 héten belül jött meg de nem gond mert addig a te taj számodon látják el a babát. De kérdez rá a munkahelyeden, hogy ki mit intéz mert gyakorlatilag nekem csak a munkaügyre kellett sok papírt bevinni. Azt anyakönyvi kivonatot meg a kórházban kérdezd meg, hogy ott mi a szokás mer már olvastam pár, helyen, hogy van ahová kiviszik. Nálunk is például a beteg felvételnél minden papírt kitöltöttünk és nem kellett sehová sem menni. Mi mondjuk személyesen vettük át párom ment el érte. Ha más fogja intézni a papírokat akkor beleegyező nyilatkozatot fog kelleni tenni. Remélem tudtam segíteni. :D
17. gne2 (válaszként erre: 16. - Szilvi7272)
2011. nov. 21. 21:49
Nézd meg az államkincstár honlapját (allamkincstar.gov.hu). Részletesen leírnak mindent, tényleg nem bonyolult dolog.
16. szilvi7272 (válaszként erre: 13. - Adbefc7882)
2011. nov. 21. 18:42

Rögtön megkapod helyben.Kitöltöd a papirokat és megkpod .Igaz ez is igénybevesz némi várakozást.


Ha Te nem tudsz bemenni elintézni a papírokat,szerintem a rokonid közűl bárki elintézi neked ingyen.


Amikor Mi intéztük akkor is elég sok picibabás anyuka volt ott aki szintén vitte az uszülött gyerekét.

15. adbefc7882 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. nov. 21. 18:38
Nagyon szépen köszönöm! :)))
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Adbefc7882)
2011. nov. 21. 18:31

úgy emlékszem, hogy olyan 20 nap lehetett, addig az ideiglenes számra adtak mindent - azt az enyémből

generálták.

2011. nov. 21. 18:24

Nagyon köszönöm a tippeket, ötleteket, igyekszem mindennek utána járni :)


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyi idő alatt érkezik meg a taj-kártya?

Mert arra gyakorlatilag mindenhez szükség van, nem?

12. Remoni
2011. nov. 21. 18:03
Szerintem ez nem hülyeség, én sem rohangálnék frissen szülten pár hetes csecsemőt otthonhagyva hivatalból hivatalba. Használd őket nyugodtan, csak figyelj, legyen valami szerződés köztetek, mert ha jól tudom van olyan támogatás, amit x időn belül el kell intézni, különben elveszik. Ezekért vállaljanak garanciát írásban.
11. adbefc7882 (válaszként erre: 9. - Syria)
2011. nov. 21. 17:58

Már bocs, de ez nem a kényelemről szól, nem értem, miért kell beírnod ide ilyeneket... Semmit se tudsz, akkor mit okoskodsz?

Párom privát cégnél dolgozik, nem engedik el szabadságra, de még szabadnapra sem, mert rengeteg most a meló...

És mivel nem pesten lakom, ezért egy újszülöttel elég nehéz lenne megoldani a tömegközlekedést...

Olvasd el a hozzászólásomat, mielőtt okoskodsz, nem tudom, ezek a dolgok hogy működnek, mivel az első babámat várom... Nem tudtam, hogy lehet neten intézni...


Ha nem tudsz segítő szándékkal hozzászólni, inkább hallgass, ne írkálj, nem kell sértegetni másokat... Köszi!

2011. nov. 21. 17:51
Lehet, hogy becsületesek, de én a személyes adataimat nem bíznám másra, ha magam is intézhetem a dolgokat.
9. syria (válaszként erre: 1. - Adbefc7882)
2011. nov. 21. 17:51

Egy kismama ne fizessen ilyesmiért egy fityinget se; van bőven helye a pénznek.


Tényleg majdnem mindent el lehet intézni a neten, amit meg nem, abba sem lehet belehalni.


De ha el akarod tartani az ilyesmit hirdetőket, csak rajta: legyél kényelmes.

2011. nov. 21. 17:50

Inkább intézzétek magtok .Mostmár van hova tenni pénzt.Ez is csak 1 pénzrablás.

Ja és több időt is vesz igénybe mivel bevár min 10 kuncsaftot.

2011. nov. 21. 17:42
nem kamu, de nem bonyolult dolgok
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Adbefc7882)
2011. nov. 21. 17:39
Fölösleges erre pénzt adni. Egyedül az ynakönyvért kell elmenni. A többit feladod postán és kész.
5. adbefc7882 (válaszként erre: 2. - Gne2)
2011. nov. 21. 17:39
Nem tudtam, hogy interneten is lehet ezeket intézni, azt hittem, személyesen kell mindenhova elmenni...
2011. nov. 21. 17:36
Sokan kihasználják, hogy nem mindenki ismeri az internet nyújtotta lehetőséget, de ha postán intézed, akkor megoldható.
2011. nov. 21. 17:35

Anno én is olvastam ilyesmit, de én a szülés előtt elintéztem mindent, ami utána maradt, a férjem befejezte.

Nálunk ezekhez elég volt előre kitölteni a papírokat és Ő készen elvitte a szülés után. Csak leírva tűnik soknak, szerintem nem az.

Szerintem pénzkidobás.

2. gne2 (válaszként erre: 1. - Adbefc7882)
2011. nov. 21. 17:34
Nem kamu, több helyen is van már ilyen szolgáltatás. De te magad is el tudod intézni ezeket otthonról, hiszen van interneted. :)
2011. nov. 21. 17:31

Sziasztok!

Szükségem lenne segítségre az alábbi dologgal kapcsolatban:


Ügyintézés kismamáknak háztól-házig


Családtámogatási ellátások igénylésének gyors ügyintézése...


- Egyszeri anyasági támogatás

-Újszülött taj-kártya kiváltás

-Születési anyakönyvi kivonat és lakcím kártya

- Családi pótlék

Tgyás, Gyes, Gyed, Gyet, gyermekápolási táppénz, közgyógy ellátás intézése...


Ezt egy kórházba kitett szórólapról másoltam be.

Felhívtam a megadott számot és közölte a hölgy, hogy egy minimális összeg fejében ezt mindet ők intézik el, az összes nyomtatvánnyal ők járkálnak, stb.

Nem nagy az összeg, ha belegondolok, mennyi helyre kell rohanni és milyen sok időt vesz igénybe.

Szerintetek ez lehet kamu?Valamilyen módon lehet átverés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook