Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úgy néz ki megszűnik a munkahelyem, 5 hónapos a babám. Hogyan tovább? (gyed) fórum

Úgy néz ki megszűnik a munkahelyem, 5 hónapos a babám. Hogyan tovább? (gyed) (beszélgetős fórum)


22. Cs.Anita (válaszként erre: 21. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 16:30
Úgy lesz!!!! :-) Köszönök mindent!!!!
21. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 20. - Cs.Anita)
2011. jan. 20. 11:47
Szuper. Időnként azért rájuk nézhetsz:)
20. Cs.Anita (válaszként erre: 19. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 09:33
Az 1ik része letudva (gyed) Mostmár várok h mi lesz a többi dologgal (végkiel.) Innewntől kezdve rajtuk áll. Remélem minden ok lesz!!!!! :-)
19. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 18. - Cs.Anita)
2011. jan. 19. 16:13
Persze. Ha rászánsz egy kis időt, hogy képben legyél, akkor kisebb az esélye, hogy "elfelejtenek" kifizetni.
18. Cs.Anita (válaszként erre: 17. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 19. 15:44
Rajta vagyok a dolgokon!!!! Minden simán fog menni..... (legalább is remélem)
17. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 16. - Cs.Anita)
2011. jan. 18. 22:02

Elvileg nem fordulhatna elő, hogy ne kapd meg a pénzed. De a gyakorlatban mégis jobb, ha próbálod figyelemmel kísérni a történéseket.

Mondjuk inkább kisebb cégek szoktak trükközni pl. azzal, hogy véletlenül se maradjon pénz, amiből az alkalmazottakat ki tudnának fizetni.

16. Cs.Anita (válaszként erre: 14. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 18. 16:41
Mi az h elveszíthetem? Ezt h érted?? Ami jár az jár... legalább is azt hiszem. A végkiel. is jár & a szabi kifizetése is. Vagy azért is nekem kell majd könyörögni? De utálom ezt az ügyintézést, főleg úgy h nem vagyok benne otthonos. (magyarul ott vágnak át ahol akarnak, mert ugysem ez az asztalom & ezáltal nem értek hozz) :-(
2011. jan. 18. 16:38
Huhhh köszönöm mindenkinek a hasznosabnál hasznosabb 5leteket!!!! :-)
14. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - Cs.Anita)
2011. jan. 17. 16:03

Most nem a gyeded a legérdekesebb kérdés drága, hanem a több hónapnyi béred, amit elveszíthetsz, ha nem mész be.


14 év után, ha megszűnik a munkaviszonyod, kell kapj 2 hónapnyi végkielégítést, plusz a szabadságok, amit nem használtál fel (arra az időszakra is jár, mióta otthon vagy).


A gyedet is igényelned kell lassan, amit valósznűleg az OEPnél kell intézni, de az is lehet, hogy a papírmunkát megcsinálják neked a volt kollégáid, biztosan van tb ügyintézőtök, ha tb kifizetőhelyről van szó.


Szerintem hívd fel őket és aztán menj be személyesen intézni a dolgaidat, így valamivel biztosabb, hogy nem maradsz ki semmiből (amiből nem kellene).

13. martin3 (válaszként erre: 1. - Cs.Anita)
2011. jan. 17. 13:32
szia! ne aggódj! nekem 3 hónapos volt a babám, amikor lejárt a szerződésem, vagyis megszűnt a munkaviszonyom. de mivel előtte dolgoztam, így a tgyás után simán kaptam a gyedet. és a gyes is járt volna, csak jött a következő bébi, na ekkor volt gond, mert a 2.gyerekre már csak gyest kaptam volna....
2011. jan. 17. 12:52

Szerintem a gyededet nem befolyásolja.

Arról nem te tehetsz hogy megszűnik, ami a gyed igényléshez szükséges ledolgozott munkaidő, stb pedig megvan, szóval ne aggódj.

Ha pedig 5 hónapos, akkor most úgy is beadod a gyed igénylőt (nekem egyébként csak a tgyást csinálta a munkaügy anno, a gyedet már nekem kellett intézni...).

Ha pedig az igénylőd benn van, onnantól úgyis folyósítják havonta az összeget.

a gyes meg mivel mindenkinek alanyi jogon jár, azzal már nem lesz ilyen macera.

11. Cs.Anita (válaszként erre: 8. - 864c5534c9)
2011. jan. 17. 12:33
Mindenképp be kell menni az OEP-hez v csak ha nem tb kif.hely????
2011. jan. 17. 12:33
OEP
9. Cs.Anita (válaszként erre: 7. - Kinni)
2011. jan. 17. 12:32
Igen tb kif.hely. Rettegek h nem fog simán menni. Maguktól küldhetnék a papírt..... :-(
8. 864c5534c9 (válaszként erre: 4. - Cs.Anita)
2011. jan. 17. 12:31

Nekem 8 hónapos terhesen szűnt meg..

Ne izgulj!

Odaadják a papírokat, s akkor kérdezd meg tőlünk, hogyan tovább, ill. menj be az OEPhez. Kapsz gyedet majd.

2011. jan. 17. 12:29
Egy cég felszámolása nem 1-2 hét hanem több hónap. Ha a cég tb kifizetőhely akkor menj be a munkaügyre és igényel meg a gyed-et ha lejár a tgyás, ha nem tb kifizetőhely akkor meg irány az OEP és fogod kapni a gyed-et a baba 2 éves koráig mert ha közben meg is szűnik a munkahelyed alanyi jogon jár végig, az a lényeg, hogy el el legyen indítva.
6. Cs.Anita (válaszként erre: 5. - Erithrea)
2011. jan. 17. 12:29
Nagyon rossz ez így h nekem kell kuncsorogni. 14év után mondhatnának vmit. :-( De előbb v utóbb muszály lesz bemennem.
2011. jan. 17. 12:26
Menj be a munkahelyedre információt kérni a helyzeteddel kapcsolatban,onnan pedig irány az OEP.Ott tudnak felvilágosítást adni.
4. Cs.Anita (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2011. jan. 17. 12:19
Nem mondanak semmit, azt is h megszűnik, a munkatársaimtól tudom. Afőnöksg meg se szólal h velem mi lesz Igen, de a tgyás után sztem ők intézték vna a gyedet is & most?
2011. jan. 17. 12:14

A még meglévő munkahelyed munkaügyi osztályán, vagy valami hasonlón, ami ezeket intézi, csak tudnak mondani valamit?:(


viszont, vagy kifizetnek mindenkit, vagy felkínálnak másik munkalehetőséget. valamit kell.

úgy tudom

2011. jan. 17. 12:10
Segítsetek... nem tudom h h kell intézkednem, kinél mikor & hol. :-(
2011. jan. 17. 12:09
Űgy néz ki megszűnik a munkahelyem, 5hónapos a babám. Hogyan tovább? (gyed)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook