Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úgy is kinyílhat a méhszáj pl. erőlködéstől, hogy semmi jele nincs? (nincs keményedés, görcsök) fórum

Úgy is kinyílhat a méhszáj pl. erőlködéstől, hogy semmi jele nincs? (nincs keményedés, görcsök) (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 12. 14:36
Erőlködés nélkül is kinyílhat. Én semmit nem éreztem, a 32. hetes vizsgálaton vette észre a doki, hogy kinyílt a külső és a belső méhszáj is, utána 37. hétig fekvés.
2009. jún. 5. 14:22
Nekem mindkét terhességemnél kinyílt a méhszáj már a 22-23. héten és szigorú fekvésre voltam ítélve,meg magnéziumot kellett szednem napi 3×2-t és mellé gyógyszert is szedtem.A doki szerint méhszáj gyengeségem van és nagy a valószínűsége ,hogy most a 3. babánál is ugyanez lesz,de inkább betartok minden utasítást,mert nem szeretném ha koraszülött lenne.Szerencsére a nővérei sem lettek azok.
14. kszisz
2009. jún. 5. 14:17
Igen, erőlködés nélkül is. Szerencsére nekem csak a külső volt nyitva egy picit idő előtt, de van ismerősünk akinek már 2 ujjnyira nyitva van, pedig még 30 hetes sincs :((( Kórházba is fektették.
2009. jún. 5. 14:07
nekem voltak keményedéseim,de az ettől függetlenül jelentkezett,és normális mert gyakorol a méh(szülésre), de megfigyeltem ha sokáig ültem akkor is jöttek a keményedések akkor sétáltam vagy megmozgattam magam,baba is kinyújtózott,és szex után is volt keményedés,de ezek normálisak.Csak ijesztő tud lenni előszőr.
12. ében11 (válaszként erre: 11. - Heni86)
2009. jún. 5. 14:03
tényleg nem kell hozzá erőlködés, én homeos bogyókat szedtem a 36. héttől direkt azért hogy kinyíljon puhuljon a méhszáj és könnyebb gyorsabb legyen a szülés.Nekem nagyon bevállt, alső babám volt, és csak 4 órát vajúdtam vele(pedig azt gondoltam lesz az 10-12 óra is).De nekem a dokim is rendes volt, nem kellett befeküdnöm, mert kicsit nyitva voltam.
11. Heni86
2009. jún. 5. 11:05
Igen, persze. De még erőlködés sem biztos hogy kell hozzá.
2009. jún. 5. 08:15
újjnyira=ujjnyira :)
2009. jún. 5. 08:12
Igeb, nekem 1 újjnyira nyitva volt a méhszáj, a 18 héten vették észre és végig így volt. Különösebb gondot nem jelentett, csak nem lehetett cipekedni, tornázni, stb. ....
2009. jún. 5. 08:01
igen nekem már majd egy hónappal a szülés előtt kinyílt, két héttel a szülés előtt már 2-3 centire és a nyákdugó is távozott, de nem fektetett be a doki, csak akkor mentem be mikor a magzatvíz is elfolyt.előtte voltak jósló fájásaim, amik nekem csak derékfájásnak tűntek.
2009. jún. 5. 07:01
Igen.Én se vettem észre különösebbet.Bementünk a kórházba,a doki mondta hogy már 4 újjnyira kivagyok tágulva.3 óra múlva megszületett a lányom......
2009. jún. 5. 01:09
igen. Bnőm rutin terhesvizsgálatra ment, és már haza se engedték, mert nyitva volt a méhszája. Pár óra múlva megszületett Regina :) Ő sem vett észre semmit.
2009. jún. 4. 22:53
Sajna igen. Nem veszi észre az ember..
2009. jún. 4. 22:21
Igen ki 32 hetes vagyok a külső 1 újnyira nyitva van semmit me észleltem!Első babámnál is nyitva volt 1 újnyira kb 34 .héttől
2009. jún. 4. 22:19
Igen, nekem is ilyen gondom volt az első kisfiamnál. (Most még nincs, de ne is legyen, korai lenne. :) )
2009. jún. 4. 22:16
szerintem igen legalábis nekem 1 újjnyira nyitva volt és nem éreztem semmi extra dolgot
2009. jún. 4. 22:15
Ugy is kinyilhat a mehszaj pl. erolkodestol, hogy semmi jele nincs? (nincs kemenyedes, gorcsok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook