Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy érzem nem vittem semmire fórum

Úgy érzem nem vittem semmire (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:04
A gyerek, ha lesz, alap, hogy kap egyet kezdésképpen :)
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Vivo44)
2020. szept. 25. 17:01

Lehet, ha lesz gyerek, lesz kiért aggódnia, akkor majd másképpen fogja az életet látni, már nem a külcsín lesz a legfontosabb, de lehet az ellenkezője is, mert lehet a 3.-4. lakásra fog hajtani, hogy a gyereknek meglegyen mire felnő.

Nem értettem sosem az ilyen gondolkodású embereket, de lehet tényleg ők így boldogok, csak én látom másképpen. Nem lehetünk egyformák.

69. vivo44
2020. szept. 25. 16:56

S mindeközben az élet elmegy szépen mellette....

Majd a halálos ágyon persze elmondhatja, hogy ugynolyan verdája van mint az ismerős Micunak, közben meg gyűlölik...A pénz nem szeretet.

68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 16:56
Ja és nem azért írom, mert savanyú a szőlő, van lakásom nem 'ócó kategória, és van olyan kocsim, amiért sok látszatra adó embertársam a félkarját odaadná.
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:52

Hidd el nem a szép kocsitól, a nagy lakástól leszel boldog.

Aki azt lesi másnak milye van, a büdös életben nem lesz elégedett, boldog meg főleg nem, hiszen mindig talál magától gazdagabbat akit utol kellene az észjárása szerint érni.

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 16:49

Nem erről van szó, ott is megvan a nagy ház pl, és a két autó, természetesen vadi újak és hát nem a legkisebbek. Közben meg egy iszákos valaki a férje, üti veri stb, persze a CSOK miatt együtt maradtak.

A lényeg én meg gürizek számolok, igyekszem és mégsem jutok annyira mint levárnám magamtól.

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:46
A látszatra adtok, mi lesz, ha a feleséged a szülés után 'deformálódik'? Lecseréled, mert az nem járja, hogy az ismerősök luxus nőkkel furikáznak, a tiéd meg nem az?
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Globus)
2020. szept. 25. 16:20
nem, én pl arra nem hajtok kivételesen :) Még szerencse...
63. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:17
Nem te vagy a márkás ruhás?
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 16:15
Nem nem vagyok, amúgy a feleségem is így gondolkodik. Egész úton hazafele pl ezektől az ismerősöktől erről beszéltünk, hogy milyen igazságtalan az élet...
61. vivo44
2020. szept. 25. 16:15

Fi!

Nagyon hajaz a fórumod egy megszokott, elégedetlenkedő tanárnéni fórumára.

Miért is volna baj, ha egy családfő BKV-n viszi a gyereket orvoshoz?

Mint kiderült az írásodból lehet az aki beteg gyermeket nevel és nincsen kocsi csak BKV sokkal boldogabb üres pénztárcával, mint te magad. Te itt nyafizol, míg az aki BKV-val utazgat, az megöleli, megszereti a picike lakásban a szeretteit, kocsi és földi javak nélkül.

60. Epresturmix (válaszként erre: 54. - Flóra76)
2020. szept. 25. 16:13
Ugyanannak a nyominak tűnik. És nem azért nyomi mert ezek nincsenek meg neki, hanem a hülye gondolkodâsa teszi nyomivâ.
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:09
Ha nem egy troll vagy, fordulj orvoshoz!
58. Piroska52 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:09
Neked valami nagyon nincs rendben a fejedben.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 16:07

Hát azért nem minden ilyen fekete fehér.

Az a legszebb amikor a beteg gyereket bkv-n hordják.

Meg aztán jól el is válnak.

Annyira bírom amikor előadják nekem, hogy így meg úgy boldog, aztán csak kibökik nekem mennyit is keresnek, jaaa háát úgy könnyű boldognak lenni.

56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:02

Neked jó az életed? A boldogságot nem a pénz jelenti ám csak.

Ha a gyereke valakinek betegen születik, vagy esetleg ő lesz gyógyíthatatlan beteg, átértékelődik ám a fontossági rangsor.

Boldogan cserélne egy albérletben lakóval, csak legyen egészséges.

Olyan nőtől meg miért akarsz gyereket, aki kisajátítaná a gyerekétől is a kocsit nemcsak tőled. Furcsa értékrendeje, értékrendetek van, de a ti életetek.

Kuporgattok és elfut melletettek az élet.

55. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 16:00

A gyereknek nem a bkv-zás a nélkülözés, hanem az, ha minden garasd a fogatokhoz vertek, hogy legyen még egy autó, egy újabb, nagyobb, stb.


Se nyaralás, se szórakozás, se barátok, hát az az igazi nélkülözés!

54. Flóra76 (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
2020. szept. 25. 15:45

Igen hasonló volt akinek nem volt olyan szép a budai villája mint a szomszédnak!

Neki nem volt egy autója sem meg felesége sem.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
2020. szept. 25. 15:33
Én nem
52. Lávli* (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 15:32
És? Nem vagytok boldogok?
2020. szept. 25. 15:27

Nyitottâl már hasonló fórumot.

Lapozz!

50. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 15:25
Ha ilyen alapon fogalmazod meg a céljaid, akkor igazad van.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Lávli*)
2020. szept. 25. 15:25

Pont ez az, régen sokat nélkülöztünk. Mindkettőnkbe belénk nevelték, hogyha majd lesz ezed azod akkor boldog leszel. És mostmár csak ezt látjuk.

A másik része is igaz, egyszerűen nem szeretném már a gyereket nélkülözésbe fogadni.

48. NomNom (válaszként erre: 35. - Ildi)
2020. szept. 25. 15:15
Volt, de ott pont a szomszéd házát irigyelte.
47. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 15:12

Neked az a jobb élet, hogy nem mész nyaralni, nem eszel, nem élsz, de van házad meg autód?


Hát, nekem az kapzsiság, zsugoriság, de nem élet.

2020. szept. 25. 15:03
Nem értelek. Egy autótól függ az önbizalmad? Miért nem azt nézed, hogy ki honnan jött? Lehet valaki gazdag, ha egész életében a feneke alá tettek mindent és nem dolgozott meg semmiért, akkor semmivel se különb attól, aki nem törekszik és beéri egy kis garzonnal és a bkv-val.
45. Lávli* (válaszként erre: 42. - Oneday)
2020. szept. 25. 15:00

Szerintem nem kell külön választani az anyagi javakat a belső értékektől, hisz mindkettő számít. Lehet valaki a megtestesült Terézanya, ha a híd alatt alszik.

Megfigyeltem már, hogy a nélkülözés előcsalhat olyan tulajdonságokat az emberből, mint az irigység, gonoszság, rosszindulat. Neki van, nekem miért nincs, pusztuljon ...

És az extra jólét sem tesz önmagában rossz emberré senkit a világon.

A karrier fontos, elismertnek, megbecsültnek érzi magát tőle valaki, úgy érzi, hogy tett valami olyan dolgot, amire büszke lehet. És ezt nem csak vállveregetéssel honorálják, hanem anyagiakkal is.

A pénztől pedig kényelmes lesz az élet. Lehet vinni a gyereket kocsival iskolába, lehet venni minőségi ételeket, könyvet, színházjegyet, el lehet menni hétvégén a strandra ... Tudod, hogy egy négytagú családnak az minimum 10 ezer forint? Egy nap öröm, hogy boldogok legyenek egymással egy szép nyári napon, amire majd lehet emlékezni ... És mindezek mellett Embernek maradni.

44. Pasionella (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 14:59

És ezt mégis miből vontad le? illetve belátsz mindenkinek a lakásában vagy??? Miből gondolod nincs se törekvésük se motivációjuk?

Ha én elkezdenék most azon agonizálni mim nincs még és mennyire lehetnék pénzesebb akkor már kereshetném magamnak a kötelet!

Igazán irigyellek amiért az a fő problémád, hogy család, két ház, egy autó és lesz hamarosan következő de neked nem elég....

Értem én, frusztráló, hogy gazdagok vesznek körül de azért ha van rá lehetőséged tekintsd meg őket pénzüktől függetlenül vajon mennyire boldog az életük, házasságuk stb...? a pénz nem minden.

Abban nem hiszek, hogy nem boldogít mert nyilván de hiszen megkönnyíti az emberek dolgát de nem minden és neked aztán panaszra semmi okod, örülj neki hogy "ennyi" bajod van.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Lávli*)
2020. szept. 25. 14:45
Persze, így van
42. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 14:45
Nem értem igazán, az a baj, hogy "csak" egy autó van, nem kettő? Véleményem szerint tudod mit jelent vinni valamire? Embernek lenni (maradni). Abból manapság amúgy is hiány van.. Anyagi javakban mérni a vittem valamire dolgot örök boldogtalanságot, elégedetlenséget szül. Sose azt nézd más mit birtokol, vagy neked mid nincs épp, mert nem ez a lényeg az életben. Régen én is azt gondoltam, hogy az ember attól (is) lesz valaki, vagy attól viszi valamire, akkor lehetnek rá büszkék, meg ő magára, ha felhalmoz pénzt, tárgyakat, karriert épít, akár feláldozva fontosabb dolgokat. Hát jó nagy hülyeség. Az értékek nem kézzel megfogható dolgok. Sokszor akkor jön rá az ember, amikor azokat elveszíti.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook