Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Üdülési csekk mint csalás! fórum

Üdülési csekk mint csalás! (beszélgetős fórum)

12. Álomvirág1 (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2010. júl. 25. 10:53

nem, 51 éves.

De valaki kapott 62 év alatt is, rokkantként.

Nem tudom, hogy van ez..

11. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Álomvirág1)
2010. júl. 23. 07:51
62 év feletti?
2010. júl. 22. 16:20

Én meg azt nem értem, hogy rokkantnyugdíjasoknak hogy kell igényelni, mikor nyomtatvány csak soma nyugdíjasoknak van fent az ücs oldalán.

És elvileg a rokkantak is kaphatnak...

9. Szilvamama (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. júl. 22. 11:29
Közben sikerült utánnanéznem a dolognak, 2 különböző esetről beszélünk. Nekünk a munkáltató adja cafeteriában, de a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány pályázatokat írt ki nyugdíjasoknak, fogyatékkal élőknek és nagycsaládosoknak. Elég komoly feltételrendszere van a pályázatoknak.
8. Niki1 (válaszként erre: 7. - Mikebubu)
2010. júl. 22. 10:29
Én is felhívtam őket és nekem ezt a variációt nem mondták, csak azt, hogy gyedre nem jár, pedig mondtam, hogy a munkáltatótól kapom a gyedet és rendes fizetési papírt kapok. Vvalószínű az én ügyintézőm nem volt egy kedves segítőkész ember. Így be sem adtam a kérelmet.
7. mikebubu (válaszként erre: 5. - Niki1)
2010. júl. 22. 10:01

Kedves Niki.

Igénylés előtt én felhívtam őket, és megkérdeztem, gyed esetén lehet e igényelni? Azt mondták, nem, mert csak akkor jár, ha a mellékelt jövedelemigazoláson a jövedelmed szerepel. Ám az ügyintéző hölgy azt is hozzátette, hogy ha munkáltató által kiadott papíron mondjuk az illetmény szó szerepel, akkor ők abba nem kötnek bele. Szóval így ki lehetett volna kerülni.

6. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Niki1)
2010. júl. 22. 09:51
Amíg nem dolgozol (nem munkaviszony, konkrét munka), semmiféle cafetéria ellátás nem jár :(
5. Niki1 (válaszként erre: 1. - Kamasz.Zsuzsi@citromail.hu)
2010. júl. 22. 08:32
Sajnos én sem értem. Aki rá lenne szorulva az nem kap. Én gyeden vagyok. A munkáltatóm kifizetőhely onnan kapom a gyedet. Ez sem elég nekik nem kaptam üdülési csekket, bezzeg a hugom ahol mindketten dolgoznak, minimálbérre van bejelentve így megkapta az üdülési csekket befizetett 30e-et és kapott 90e-et. A férje jövedelmét nem is kérték. Hozzáteszem én sem kapok sok gyedet (60e).
2010. júl. 22. 08:25
Én is úgy tudom, hogy a cafetériába van az üdülési csekk, és a munkáltató dönti el, hogy adja-e, ugyanúgy, mint az étkezési jegyet. Ez nem jár, és nem igényelhető. Vagy nem egyre gondolunk???
2010. júl. 21. 22:26

A férjem dolgozik, cafetéria alapból kapja az üdülési csekket, Ő döntheti el, hogy miként osztja be a rendelkezésére álló összeget, üdülési, meleg vagy hideg étkezési, vagy mindegyikből.


Szerintem sem utasíthatnak el ilyen alapon!

2010. júl. 21. 21:58

Zsuzsi, nem tudom, hogy történhetett ez veletek. Az Üdülési csekknek szigorú szabályai vannak, de ha a kiírásnak megfelelsz, megadják. Azért mert dolgozol, nem utasíthatnak el (maximum, ha a béred meghaladja vagy épp nem éri el a megadott határt). A munkanélküliség azonban valóban kizáró ok. Az unokanővéred pedig azért nem kaphatja meg, mert ha csak árvaságit kap, akkor nincs jövedelme (ez alapfeltétel), ha pedig jövedelem is van, akkor valószínűleg átlépi a felső határt. És a nyugdíjasokra épp ilyen szigorú szabályok vannak: csak a megfelelő életkor, és nyugdíj esetén lehet pályázni.

Ne haragudj meg, de ez egy pályázat. Nem alanyi jogon jár, így ha elutasítanak, nincs jogod felháborodni.

2010. júl. 21. 21:38
Szerettem volna üdülésicsekket kérni,de azzal utasítottak el,hogy dolgozom!A párom munkanélküli volt,őt meg azért utasították el!Most van munkahelye,ezért nem kaphat!Miért mindig csak a nyugdijasok kaphatnak?Unokanővérem egyedül neveli a 4-k.koru gyerekeket,mert meghalt a férje,és őt is elutasították,mert árvajáradékban részesűl!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook