Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet eltávolítani véglegesen egy tyúkszemet? fórum

Hogyan lehet eltávolítani véglegesen egy tyúkszemet? (tudásbázis kérdés)


2020. ápr. 5. 15:25

Meg nem jott ki a gyokere,de keveset faj


Meg kenegessem,vagy hagyjam abba?

2020. márc. 25. 20:27

Voltam a kertben ,talalram de meg nibcs benne sarga nedv igy hozattam eszencet,egy heten minden nap azzal kezdem,hogy aztatom kaparom es kenem,sajnos meg semmi eredmen6 gondolom,hogy nelyen van a gyokere.

Koszonom,hogy irtal.

Udvozlet

14. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - Ibolyka43)
2020. márc. 24. 19:41
Kb. 2 hete voltunk kint horgászni, és láttam, hogy már szépen hajt a vérehulló fecskefű. A friss növény szárát kell eltörni, és a kibuggyanó sárga nedvet a tyúkszemre (de akár szemölcsre) kenni. Addig ismételni, amíg el nem múlik, naponta akár 2x, 3x is használható. Ha van kerted, ásd ki, nagyon gyakori növény, útszéleken, árokparton is található, de leggyakoribb vizes/nedves helyen. Vigyél haza 2-3 növényt, ültesd el, ha kerted nincs, akkor cserépbe, vagy valamilyen más edénybe, aminek természetesen lyukas az alja, hogy ha öntözöd, a felesleges víz ki tudjon folyni. Nekem futószemölcsöm volt jó pár évvel ezelőtt, úgy kaptam el egy ismerősömtől, mert az fertőző. Több ujjamra is átfertőződött, mire találtam fecskefüves helyet. Vittem haza természetesen, kb. 1 hónap alatt múlt el véglegesen tőle az összes szemölcs. Ajánlottam már sokaknak tyúkszemre is, kedvező visszajelzést kaptam. A lényeg, hogy nem szabad kihagyni egy napot sem, 1-2 perc alatt megvan a "kezelés". Annyit még hozzáfűznék, hogy nagyon szapora növény, évek óta küzdök a szaporulattal, szóval nem kell hagyni, hogy magot érleljen, és elszórja, mert akkor utána szinte kiírthatatlan.
2020. márc. 18. 20:35

Ma hoztak nekem verrehullofecskefu eszenciat.

Elkezdtem vele az ecsetelest.

Jo ejszakat kivanok es koszonom a hasznos tanacsokat.

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Papája)
2020. márc. 18. 15:42

Nem vagyok érintett, csak mert utánanéztem, tudok-e Ibolykának javasolni valamit, azért kérdezem:

Hol vetted a szalicilsavat?

Nem találtam, csak szalicilsavat is tartalmazó tyúkszemtapaszokat.

11. ibolyka43 (válaszként erre: 10. - Papája)
2020. márc. 17. 11:07
Koszonom
2020. márc. 17. 10:29

Én valamikor nagyon régen szalicilsavat cseppentettem rá naponta egyszer egy hétig. Utána kiáztattam és egyben esett ki tüskékkel együtt. Azóta sem újult ki.

Megjegyzem előtte bőrgyógyász vágta ki két alkalommal, de kiújult, így került sor a szalicilsavra.

2020. márc. 17. 08:13
A fokhagymát próbáld ki. A szomszédasszonyom is azzal irtotta ki.
8. ibolyka43 (válaszként erre: 6. - Gabi44)
2020. márc. 16. 21:42
Koszonom kiprobalom
7. ibolyka43 (válaszként erre: 4. - Gabi44)
2020. márc. 16. 21:41
Nem tusks,a kislabujjam melletti ujjon van,a tetejen.
2020. márc. 16. 21:32
Nekem volt a talpamon, a közepén fekete pontok látszódtak. Nem bírtam rá állni annyira fájt. 1 évig kinlódtam , mindent kipróbáltam,de semmi sem használt. Aztán egy régi természetes gyógymódról szóló könyvben olvastam ,hogy fokhagymából kell egy vékony szeletkét rárakni . Ragtapasszal leragasztottam. 3 napig naponta cseréltem rajta. Már az első nap elmúlt a fájdalom. Utána szépen lassan kipergett. Ennek már vagy 15 éve, és nem nőtt vissza soha.
2020. márc. 16. 21:21
Én kivágtam magamnak szikével annak idején, de nem ajánlom házi használatra a módszert, mert könnyen meg lehet sérteni mozgatóideget is. Jól fel kell puhítani aztán könnyebben ki lehet mozgatni. Amúgy vírusfertőzés okozza és a szemölcs közepén ül. Ha azt a részt sikerül eltávolítani akkor meg van nyerve az ügy. Bár nem értem, hogy pedikűrös miért nem vállalja.
2020. márc. 16. 21:17
Tüskés? Ha rá állsz fáj nagyon?
3. ibolyka43 (válaszként erre: 2. - Varadero)
2020. márc. 16. 21:14
Voltam nem vallalja.
2. varadero (válaszként erre: 1. - Ibolyka43)
2020. márc. 16. 20:42
Ki kell vágatni. Pedikűrös megoldja.
2020. márc. 16. 19:52

3 honapja kinlodok a tyukszenemmel,orvosnal is voltam,fagyasztotta dr,tapaszokat ,ecsetelot is hasznaltam.

Kerem,ha valakinek volt es sikerult megszabadulni tole,kerem irja meg nekem.hisz alig tudok cipot huzni.

Koszonom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook