Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Twinrix oltás (Hepa A+B elleni) kérdés fórum

Twinrix oltás (Hepa A+B elleni) kérdés (beszélgetős fórum)


2017. jan. 5. 16:40
Igen, itthon ezt én is elolvastam, ezert sem értem, hogy nekem miért mondták azt, hogy elég két oltás, nem kell több, a mostani állás szerint.(Így mondta, hogy a jelenlegi állás szerint.) Aztán itthon ezt találtam, azért kerestem rá, mert közben beszéltem a férjemmel és neki azt mondták, ami a tájékoztatóban van. Akkor majd meg kell kérdeznem a dokit, remélem nem tartja okoskodásnak.
2017. jan. 5. 16:04

3. Hogyan adják be a Twinrix Felnőtt vakcinát?

Ön összesen 3 oltást fog kapni 6 hónap alatt. Mindegyik oltást különböző alkalommal kapja. Az első adagot választott időpontban kapja. A fennmaradó két oltást 1, illetve 6 hónappal az első oltás beadását követően kapja.

- Első oltás: választott időpontban

- Második oltás: 1 hónappal később

- Harmadik oltás: 6 hónappal az első oltás beadását követően

A Twinrix Felnőtt vakcina mindhárom adagja beadható egy hónap alatt is. Ez az oltási séma akkor alkalmazható, ha gyors védelemre van szükség (pl. tengerentúli utazás). Az első adagot választott időpontban kapja. A másik két adagot 7 illetve 21 nappal az első oltás beadását követően. Negyedik adag beadása is ajánlott 12 hónap elteltével.

- Első oltás: választott időpontban

- Második oltás: 7 nappal később

- Harmadik oltás: 21 nappal az első oltás beadását követően

- Negyedik oltás: 12 hónappal az első oltás beadását követően

Kezelőorvosa fogja eldönteni, hogy szüksége lesz-e még egy adagra és a későbbiek során emlékeztető oltásra.

Mint ahogy a 2. pontban említésre került, az oltást követő nem megfelelő hatás, valószínűleg a hepatitisz B elleni nem megfelelő védelem, sokkal gyakrabban fordul elő idős korban, férfiaknál gyakrabban mint nőknél, dohányosoknál, elhízottaknál, fekvő betegeknél vagy bizonyos gyógyszereket szedő betegeknél. Kezelőorvosa javasolhatja Önnek, hogy az oltási sorozat után csináltasson vérképvizsgálatot, hogy ellenőrizze a megfelelő védettség kialakult-e. Amennyiben ez nem megfelő, kezelőorvosa további adag beadását javasolhatja.

Amennyiben elmulasztotta az oltást beadatni, beszéljen meg kezelőorvosával másik időpontot. Győződjön meg arról, hogy megkapta-e a teljes, három oltásból álló oltási sorozatot. Ellenkező esetben esetleg nem lesz teljesen védett a betegség ellen.

2. emagdi (válaszként erre: 1. - Marrone Ricci)
2017. jan. 5. 16:02

kétféleképp lehet adni (más-más időközökkel), és így más-más időtartamú védettséget ad.

tájékoztatójában benne van.

2017. jan. 5. 15:50
Beoltattuk magunkat ezzel az oltással, a férjem az oltóközpontban, én a háziorvosomnál. Nekem azt mondták, hogy két oltás elegendő egy hónap különbséggel az életem végéig tartó védettséghez, a férjemnek pedig azt, hogy a második oltás után egy évvel újra kell oltani, mert csak így lesz tartós a védettség. Akkor hogy is van ez? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook