Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tüzijáték szilveszterre? fórum

Tüzijáték szilveszterre? (beszélgetős fórum)


2020. dec. 26. 19:08
Sziasztok, boldog karácsonyt! Mivel idén elmarad a tüzijáték, arra gondoltam, mi lenne, ha létrehoznánk a kivívás napját. Ez abból állna, hogy 31.-én este 19.30-kor aki megteheti erkélyen, ablakban, vagy a járdán, mindenki gyújtson meg egy csillagszórót. Mi lenne, ha osztanák az ötletet a facebookon? Hátha sokan csatlakoznának. Persze okosan használva, nem okozva tüzet. Köszönöm, hogy végigolvastad. :)
27. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2016. dec. 31. 18:46
nekem is az egyiket nem érdekli, a nagyobbik totál bestresszel. szerintem az állatok füle valahogy sokkal érzékenyebben reagál erre.
2016. dec. 31. 17:43

ha 1000 évig élek, sem értem, hogy mi az a nagyon ijesztő a petárdában. Kora délután megszólaltak felénk is. A macskám lelapul a szőnyegre hátracsapja a füleit, nagyon fél, bennünk sem bizik. Ebben azt nem értem, hogy lett volna már alkalma félni, a ház előtt vonulnak a rendőrők, a határórök, a menekültek, kamionok, régebben az Ensz katonák, azoktól nem félt egyik sem. De

most vigasztalhatatlan a Picike.

25. plavalaguna (válaszként erre: 24. - Hulló csillag)
2016. dec. 29. 19:57

Oh értem. (volt ismerős kutya, akit mindig be kellett zárjanak viharban. De úgy rendesen, különben szó szerint világgáfutott... úgy sajnáltam mindig)


Nekünk egy kutyánk se félt még viharban, ezért nem tudom (nagyszüleimnél nőttem fel félig, mindig volt kutya)

24. hulló csillag (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
2016. dec. 29. 19:10
Vihar idején is izgatott, mi még nem is halljuk a dörgést, mikor ő már elkezd ugatni és futkározni, ebből tudjuk, hogy közeleg a vihar. De a tűzijáték/petárda miatt sokkal idegesebb.
23. e8da813d29 (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
2016. dec. 29. 18:32

A mi kutyánk pici kora óta meg se rezdül viharkor, esetleg a szemöldökét húzogatja időnként, és türelmesen fekve várja, hogy elmúljon a mennydörgés.

Petárdázás alatt ideges, le föl szaladgál a lakásban, nehéz megnyugtatni.

Lehet, hogy ősi ösztön dolgozik benne, de hogy van különbség a két dolog között, az biztos.

22. plavalaguna (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. dec. 29. 18:26
ez meredek....
21. plavalaguna (válaszként erre: 19. - Hulló csillag)
2016. dec. 29. 18:25

vihar idején is fél a kutyus?


ez nem provokáció, vagy bántás, egyszerűen érdekel. Olyankor mit lehet csinálni a félős kutyákkal? mert nagyobb viharoknál villámlásoknál szó szerint beremegnek az ablakok, és nyáron egyáltalán nem ritka a nagy égzengés. sokkal gyakoribb mint a tüzijátékok.

20. globus
2016. dec. 29. 17:36
Akinek van eldobálni való pénze, hadd dobálja.
2016. dec. 29. 17:19
Aki egy kicsit is állatbarát és kutyatulajdonos, az megérti,hogy mennyire káros a kutyusokra nézve a petárda és a tűzijáték. Hiába van bezárva, ott is fél vagy éppen ideges lesz a hangok miatt. Ezt én is csak tavaly értettem meg, mikor először volt kutyánk. Tavaly és idén is a kutyusunkkal fogunk szilveszterezni, beengedjük a házba, de mivel oda is behallatszik a durrogás, próbáljuk elterelni a figyelmét. Nem könnyű dolog ez.. arról hogy elmenjünk valahová, szó sem lehet..
2016. dec. 29. 15:57

A tűzijáték szép, de az emberek olyan barmok, hogy nem kellene engedélyezni nekik a használatát.

A mi házunkban is volt egy ballagáson és szilveszterkor is szokott lenni. A nemnormálisak annyira félnek, hogy elfutnak amikor kilövik és a legtöbbször az én ablakomba landol. csoda, hogy még nem volt tűz emiatt. Persze nem a szomszédon múlt, hanem rajtunk, mert eloltottuk a szúnyoghálót....

17. MZsanett (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
2016. dec. 29. 14:17

Se a tüzijátékért, se a petárdáért nem rajongok. A szilveszterért se. Nem értem, mi a jó a petárdában. Hangos, balesetveszélyes, 1 másodperces móka...A tüzijáték is uncsi, sose voltam elájulva tőle. De még mindig inkább az, mint a petárda.


Egyszer egy haveromnál szilvesztereztem, aki a belvárosban lakott. Kimentünk este 10 felé körülnélni, azalatt az idő alatt ha 5ször nem talált el majdnem egy petárda, akkor egyszer se. Volt, hogy majdnem a fejemre dobták az emeletről. Tök jó, hogy elvileg be van tiltva, mégis mindenki petárdázik. Balesetveszélyes. Húztunk is haza kockulni.

16. Fisica
2016. dec. 29. 13:07

Van hangtalan tűzijáték is, de már annyira hozzászoktunk a hanghatáshoz is, hogy anélkül talán már nem is jó.

Én annak is örülnék, ha csak akkor durrogtatnának amikor tényleg lehet, és így minden gazdi fel tudna rá készülni (igaz tudhatnák, hogy nem csak szilveszterre korlátozódik).

Nálunk már karácsonykor is lőttek egyet, szerencsére a kutyánk bent van a házban, de egy szobaajtóval beljebb költözött, minél távolabb a bejárati ajtótól.

Sajnálom ilyenkor nagyon, meg azokat akiket nemsokára nagyon fognak keresni :(

15. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2016. dec. 29. 11:30
Ó, köszi az ötletet, csak igyekeznem kell, mindjárt itt az I. félév vége!:D
14. Shanalyl (válaszként erre: 12. - Fehérke111)
2016. dec. 29. 10:26

Először féltem, h mit fognak csinálni, mert ilyennel nem találkoztak még. De volt hely levezetni az esetleges energiákat és nem bezárva egy boxba, h ne lássák, mi történik. Akkor szerintem szétverték volna a placcot. Pl idén volt szúnyogirtás és többször eljött felettünk nagyon alacsonyan a gép. Akkor bezártam őket villanypásztorral a beállóba. Nem látták mi zúg hát az első körnél szétszaggattak mindent. Amint láthatták, mi akarja megenni őket egyből lenyugodtak.


De pl az ebzetről tudom h minél jobban el kell zárni különben nekiindulna szétszedni a világot. Önérzetes tacskó. :)

13. fehérke111 (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2016. dec. 29. 10:00

Bizonyítványosztáskor... :-)))


Változnak az idők! Huszonévvel ez előtt nézegettem a nővérem fiának általános iskolai évzárójáról készült fényképet. Kérdeztem a nővéremet, hogy mi történt veled, mi bajod volt, hogy így nézel ki a képen?! A gyerek odanézett, legyintett, és közölte, hogy "ááá, anyának semmi baja, bizonyítványosztáskor mindig így néz ki"... :-)))

12. fehérke111 (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2016. dec. 29. 09:54

De aranyos! Hárman lesték a fényeket... :-)


Éppen tegnap osztottam meg itt egy másik fórumon, hogy most csak egy "házőrzőnk" van, de őt is vigasztalgatni és őrizni kell ilyenkor. Annak idején a komondorunk nem bújt el, de nagyon figyelt,(ő igen jó idegzetű kutyus volt) viszont a moszkvai őrnek be kellett ágyazni a kazánházba erre a pár napra. A pulink pedig rendületlenül, hősiesen megugatott minden durranást, be is rekedt :-)))

11. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - Gyöngy:))
2016. dec. 29. 09:44
az egyik szomszéd egy orvosházaspár, náluk bizonyitványosztáskor is van tűzijáték.
2016. dec. 29. 09:41

Nem kellene betiltani. nekünk régebben, fiatalabb koromban, még a fiam is kisebb volt, volt tűzijátékunk is, petárdánk is, imádtuk. ( fiam kiskorában egész évben kunyizott, hogy adjak néhány petárdát, amit meggyújthat ha haverok stb voltak nálunk )

Ez is el van túlozva, mert aki normálisan gyújtotta meg, azt nem érhette baleset.

És most hogy nincs, olyan jó elmenni a városba éjfélkor tűzijátékot nézni, valahogy hozzátartozik a Szilveszterhez.

Különben szilveszterkor és aug 20-án már veszett el macskánk a tűzijáték miatt. ( 2 is )

9. plavalaguna (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2016. dec. 29. 09:35

Ez jó ez a lovas sztori :)


Amúgy gondolom ahol nagyon fél a kutya ott gond van a nyári viharokkor is sajnos. :(

8. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2016. dec. 29. 09:33
A petarda az csak hangos. Azt én se nagyon értem mi benne a jó. De a tüzijáték olyan szép
7. NomNom (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2016. dec. 29. 09:32
Na igen, anno már betiltották egyszer.
6. Miss Angel (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2016. dec. 29. 09:23
*igaza van,bocsi
2016. dec. 29. 09:23

teljesen igazam van az előttem szólónak......betiltották,ennek ellenére veszik,csinálják és baleset is van minden évben.

Úgyhogy én azt mondom ,felesleges lenne betiltani,minek....egyébként mi is lövünk fel párat minden év Szilveszterén és gyönyörű.A gyerekek egyenesen imádják,kutyát meg nem kell a közelébe vinni,mert nem oda való,olyankor be kell zárni és kész.

4. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2016. dec. 29. 09:20
A tüzijáték is olyan gyakori már, hogy lassan semmi különlegesség nincs benne. Tüzijáték névnapra, szülinapra, nyárköszöntő, nyárbúcsúztató, nemzeti ünnep, házavató meg amire csak akarnak.
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
2016. dec. 29. 09:20

Én az elkóborló kutyákat szoktam sajnálni, de szerintem a gazdik nem gondoskodnak ilyenkor róluk (vagy nem jut eszükbe), mert mi is bezárjuk a kutyust és akkor nem fél annyira.

A babák is kibírják évente egyszer. Meg mindenki. :) Mi nem veszünk, de tavaly pl. a szomszédokét jó volt nézni, szinte akkora volt mint aug. 20-án.

2016. dec. 29. 09:16

A petárdát azt elvileg betiltották, de nem akadályoz meg senkit abban, h árulja, vegye és dobálja...a tüzijáték meg olyan, h egy évben egyszer elmegy. Persze sosem egy nap, nálunk elkezdik előbb és még január elején is néha fellőnek jópárat.

Mi erre már eleve készülünk, mert a kutyánk nagyon mérges rá (nem fél, hanem mérges), így estére a garázsba szoktuk zárni, mert onnan nem tud kijönni semmiképp.


A lovakat első évben, amikor itthon laktak, jobban féltettem, mert a hátsó szomszédunk ipari mennyiségben lövi fel a cuccost (szerintem ha 100 ezret nem lő fel ilyenkor, akkor semennyit), fél óránként jártam ki rájuk nézni, de mivel a lovarda, ahol utoljára laktak, egy lőtér mellett volt, így a hang nem zavarta őket, én csak a fények miatt aggódtam. De csak álltak kint a karámban (pedig be is mehettek volna a fedettjükbe, ha akarnak) és nézték a fényeket. A 3. kicsit rohangált, mert ő nem lakott sokat a lőtér mellett, de mivel a rangidősek tettek a dologra, ő is lenyugodott és akkor már hárman lesték, h fééééény. Minden esetre azért egész este jártam ki hozzájuk, biztos ami biztos.

2016. dec. 29. 08:54

Szerintetek ok, hogy lehet, vagy tiltsák be? A napokban mindenhol fellángoltak a viták. Én pl személy szerint szeretem, hogy van tüzijáték, volt már hogy mi is lőttünk fel párat. De vannak akik szerint rettegnek a babák, meg az állatok, és ne lehessen egyáltalán.

A petárda az ok, hogy ne, az csak durrog. de a tüzijáték olyan szép.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook