Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tűzhelyet milyen kímélő festékkel lehet újrafesteni? fórum

Tűzhelyet milyen kímélő festékkel lehet újrafesteni? (tudásbázis kérdés)


16. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. aug. 23. 07:20

Két napra meg ki lehet paterolni a gyerekeket. Hajnalban legestem, hétvégére elmegyünk még ha földszinti a lakás is megoldva.


Én mindenféle lámpákat festettem tizenévesen. Az elvileg hőálló sem hőálló, és a sütő sem mindig úgy szigetelt, mint a könyvben. Meg amúgy egy hónapja reggelre kiégett a telefonom a töltőn "ok nélkül". És szó szerint égett, szerencsével, hogy az asztalon jó volt a hőálló bevonat, és nem gyultotta rám a lakást, amíg aludtam.

Én biztos attól is vagyok hülye, hogy az elszíneződés csak egy jel, a többit beszivtam.

Egy sutore felkennek bármi mérgezőt, büdöset, ha száradás után garantáltan funkcionál.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2020. aug. 22. 19:18
Valahogy igen, de ráadásul még bőven lehet nyitva ajtóablak éjjel-nappal.
2020. aug. 22. 19:05
Szerintem ilyesmire jobb, ha akár két napig büdös festes után, de utána tényleg állja a hosszas magas hőt is. Biztos nem egészsegesebb a szép lassan leegő festéket sutesenkent, adagolva szipuzni.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 18:06
Ahogy megnézed a hőálló festékeket, amelyikre írják, hogy hőálló, az esetleg nem bír annyit, mint egy sima akril.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 18:05

Szerintem a külső lemez nem forrósodik annyira.

De jogos a szempont.

Szerintem a sütő külső oldalait kend le hőálló kályhafestékkel.

[link]

Ez a jelen melegben hamar megszárad, és szerintem utólag már nem párolog.


Nem erre gondoltam ugyan, hanem a régi fajta kályhaezüstre, de látom, az már aligha létezik.

A tűzhelyednek mennyire látszik az oldala? Mennyire van körbeépítve?

Mindenképp kérj esetleg tanácsot előzetesen telefonon, mondjuk egy obis-festékes szakértőtől.

11. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. aug. 22. 16:41
Szia! Köszi,ezt én is néztem, az az egyedüli baj, h nem írják, h hőálló lenne. És nekem az tűzhely oldalát is kell javítanom, ami ugye a sütő üzemelésekor forró. Szóval szerintem erre mindenképp hőálló kellene.Amiket találtam hőállóban eddig, az mind oldószeres volt; amilyen vízbázisúakkal találkoztam, azok pedig egyik sem hőálló. Lehet,h feleslegesen keresek,mert olyan nincs is, amilyent elképzeltem?..
10. Krisz 18 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2020. aug. 22. 16:25
Értem. Nincs udvar, ezért keresem a legmegfelelőbb verziót.
9. vivo44 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. aug. 22. 15:49

Nincsen lehetetlen, csak tehetetlen... Van egy úgynevezett mellékelzáró csap.

De hátha talál az általad belinkelt oldalon sokkal könnyebb és megfelelő megoldást.

Kívánom, hogy úgy legyen!

8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 15:46

Ilyen munkába bele se kezdenék, néz szét használt tűzhelyek közt,jó állapotú épp zománcosat is találsz.


Nekem 43 éves tűzhelyem (is) van, nem rozsdásodik, csak a sütője nem tökéletes.

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. aug. 22. 15:44
Amit hoztam a festékről, ott érdemes megnézni a vásárlói értékeléseket is. Én merném használni gyerekek mellett.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2020. aug. 22. 15:41
És a gázt is kiköti meg vissza? Vagy a gázos megvárja, míg átfesti a tűzhelyet?
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 15:41

Nézd csak, mit találtam:

[link]


Szagtalan zománcfesték címmel rákereshetsz. Ha csak kisebb felületeket kell javítani egyelőre, arra kreatív boltban is találhatsz segítséget.

4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 15:36

Szagtalan festék a világon nincsen!

Az alkotóelemei ugyanis ezt nem teszik lehetővé.

A fórumcímre válaszoltam.

Ha az udvaron lefested a tűzhelyet zománc festékkel, akkor estére megszárad és az szagot már nem bocsájt ki, ez nem vízbázisú festékek, amik több napig is áthatják a szobát/lakást.

Sok sikert!

3. Krisz 18 (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2020. aug. 22. 15:33
Kedves Vivo44! Köszönöm az ajánlást! Mi az, ami nem olyan bonyolult? Megtalálni a megfelelő festéket?Ha erre gondoltál, ami azt illeti, nem is olyan egyszerű. Amiket te belinkeltél, azok a szagmentes kategóriába tartoznak? A kérdésem lényege ez volt ugyanis.
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2020. aug. 22. 15:12

[link]

[link]

Pedig nem olyan bonyolult még női szemmel sem:-)

2020. aug. 22. 14:47
Sziasztok! Régebbi gáztűzhelyünket kissé megrágta az idő foga, pereg róla a festék, itt-ott rozsdásodik. Egyelőre úgy döntöttem, újrafestem. Amiatt vagyok némileg dilemmában, hogy ezt mivel is tegyem? Mert hát a lakásból kivinni a festés idejére sem tudom, jó lenne olyan festék, ami alkalmas fémfelület festésére, hőálló, és ami a pláne, hogy szagtalan...Létezik egyáltalán ilyen verzió? Már egy ideje keresgélek, de nem igazán találom a jó megoldást, amiket találtam, leginkább kültéren lenne jó használni, mert oldószeresek...Kicsi a lakás, két gyerek,nem szívesen használnék olyant szert, ami után ki tudja mennyi ideig ilyen agresszív szereket kell belélegezni...Valami ötlete esetleg valakinek?...Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook