Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tuti altatási technikák fórum

Tuti altatási technikák (beszélgetős fórum)


1 2
46. szafaripók (válaszként erre: 38. - B3f0e8a37e)
2013. jan. 3. 12:12

Másképp látom.

Az én 2 éves, 8 hós fiamnak is voltak hiszitjei meg zsarolása az alvással kapcsolatosan.

Megoldottuk. Ésszel: leginkább úgy, hogy megbeszéltük vele. Még akkor is, amikor csak fél éves volt. Kicsi az a gyerek, nem hülye. És meg kell találni, hogy mondd neki, hogy ne féljen attól, ami történni fog, és megértse.

Nem hiszem, hogy sérült a gyerek, mert boldog, kiegyensúlyozott, mások szerint is jókedélyű gyerek. Gyerekorvos, ovis pszichológus szerint is. És bár nem nagyon alszik nap közben (se itthon, se az oviban), az is azért van, mert szétveti az energia. De este másfél éves kora óta 10-12 órát alszik.

Sose váltam a gyerek kellékévé, hogy csak velem tudjon elaludni - volt persze olyan is, hogy vele aludtam (de leginkább azért, mert a foga miatt vagy betegség miatt 20 percenként ébredt). De arra is vigyáztam, hogy ne szokja meg, és amikor a "baj" forrása elmúlt, nem maradtam éjszakára, csak beosontam néha hozzá megnézni, minden rendben van-e.

Pici bababként megtanítottuk egyedül elaludni, nem is volt gond.

Szerintem sokan túlaggódják az elején, utána meg már nagyon nehezen tudnak szabadulni a berögződött rossz szokáshoz. Ez nem feltétlen jelenti, hogy valaki rossz anya, hiszen mindenki úgy kezdi, hogy megszületik az ELSŐ gyereke.

Sajnos idővel mindent nehezebb helyre hozni, és esélytelen, hogy mindent az első perctől tökéletesen csináljon valaki.

De vannak módszerek, hogy leszoktasd róla, csak kitartás kell hozzá. És az, hogy egyedül alszik, még nem jelenti, hogy lelketlen az anyja!!

45. Bea0124 (válaszként erre: 43. - E32d76b828)
2013. jan. 3. 11:29

hát igen nehéz az embernek megállni de néha muszály kontrolállni mérlegelni mi a helyes.

Én is ismerek olyat aki csak kicsit nyöszörgött a baba már vette fel...

44. Bea0124 (válaszként erre: 40. - B3f0e8a37e)
2013. jan. 3. 11:27

úgy látszik rossz napod van :-D

Egy szóval sem írtam hogy ne legyen ott.De nem kell állandóan hurimálni a gyereket.

Ha ahhoz szokik hogy anyát állandóan látja anya mindig ott van akkor mit vár tőle az ember?

Én is mindent megadtam a fiamnak de tudtam mellette főzni mosni takarítani.Attól hogy az embernek van gyereke nem áll meg a világ!A nő feleség nem szűnik meg létezni.

2013. jan. 3. 09:48
szuletes utani elso perctol nem kapkodod fel akarhogy bombol...ennyi a titok
42. b3f0e8a37e (válaszként erre: 36. - Marcellanyu)
2013. jan. 3. 08:48
Akkor tényleg félreértettem, bocs...
41. b3f0e8a37e (válaszként erre: 27. - LauraJones)
2013. jan. 3. 08:48
Hát, pedig arra fel kell készülnöd, hogy folyton "asszisztálnod" kell az alvásához, méghozzá évekig. Az ovisokat is altatják még:) Nekem is szörnyen idegesítő volt, hogy tulajdonképpen csak annyi a szerepem, hogy egy élő plüssállat legyek, de egyszerűen tényleg szükségük van erre. Úgyhogy idegeskedés helyett inkább elfoglaltam magam, intimtornáztam, olvastam stb., amíg ő el nem érte az elalvási állapotot:)
40. b3f0e8a37e (válaszként erre: 35. - Bea0124)
2013. jan. 3. 08:45
ne hülyéskedj, 10 hetes, hol lenne, ha nem állandóan az anyjával.
39. b3f0e8a37e (válaszként erre: 33. - LauraJones)
2013. jan. 3. 08:41
Ja, és még valami: nálunk akkor volt ez, amikor még nem tudott eleget szopni ahhoz, hogy sokáig kibírja vele. Gyengék voltak a szopóizmai, és hát a tejem se úgy jött. Nem lehet, hogy a tiéd is egyszerűen csak hamar megéhezik? De a hasfájás is oka lehet, felébred a görcsökre.
38. b3f0e8a37e (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2013. jan. 3. 08:37
Hidd el, alvásnál nemigen van olyan, hogy "hiszti" meg "zsarolás". Azért akarja, hogy ott legyél, mert anélkül képtelen elérni azt az ellazult állapotot, ami ahhoz kell, hogy el tudjon aludni. Miközben persze álmos, tehát aludna - tehát üvölt. Igen, kellenek a határok és a szülői irányítás, de a gyerek pszichéjének sérülése nélkül. Az altatás szerintem (és a gyerekpszichológusok szerint is) ez a kategória. Elmúlik egyszer, addig viszont át kell segíteni őket az éjjeli félelmeken vagy hozzásegíteni őket ahhoz az ellazult állapothoz, amelyben el tudnak aludni. Persze elalszanak ők kimerültségből és a "nem segít senki" tudatosulása után is, de milyen áron...
37. b3f0e8a37e (válaszként erre: 29. - LauraJones)
2013. jan. 3. 08:32
meg tudlak érteni, nagyon nehéz ez az időszak. A kinti altatás amúgy nekünk is bejött, és a kézben altatásról úgy álltunk át, hogy egy párnát tettem a feje alá már a karomban, aztán leheveredtünk az ágyra, és szép lassan kihúztam a karom meg eltávolodtam, míg végül "lefolytam":) az ágyról és kiosontam. Aztán ez egyre jobban ment, végül már csak le kellett gördítenem a párnáról az ágyba.
36. Marcellanyu (válaszként erre: 21. - B3f0e8a37e)
2013. jan. 2. 22:26
Valamit félreértettél, nem letettük és otthagytuk, sírni és be sem mentünk hozzá. Mikor sírt bementünk hozzá és megnyugtattuk. Már két és fél éves és kiegyensúlyozott kisfiú.
2013. jan. 1. 14:38

Szerintem a legrosszabb hogy ahhoz lett szoktatva hogy kézbe van és folyton mellette vagy.

Ezt így már nehéz helyre hozni de ha kitartó vagy sikerülhet.

Tudom sokan le szólnak ezért és te is csak a babának akartál jót de az ellenkezője fog kisülni.

Előbb utóbb elfáradsz idegessé ingerlékennyé válsz.

Pihenőszék,hinta babakocsi mind jobb megoldás minthogy kézbe altatod vagy mellen.


Fokozatosan kell átszoktatni a normál alváshoz.

szoptasd meg tiszta pelus ...és tedd a helyére légy ott vele beszélj neki simogasd.

Nekünk a zenélő körforgója vállt be igaz én eleve bekapcsoltam neki.Különböző zenét mikor alvás volt és mikor játszott.


Sokan írják hogy megijed mert máshol van hát...inkább a te hiányod ami miatt van ez.

34. LauraJones (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2013. jan. 1. 13:21

Igen, valahogy én is ezt szeretném elérni. :)

A mi helyzetünket még az is nehezíti, hogy elég hasfájós. Szedtünk cseppeket, nem használtak, 3 flakont szedett be. Aztán most teával próbálkozunk. Bár elvetettük sokáig, hogy cumisüveg, meg tea, mert ő csak anyatejes baba, de inkább valami természetes cucc (tea), mint bogyók... :S

Viszont nem igazán cumizik :) Aminek persze lehet örülni kéne, de hát úgy kell bele imádkozni a teát. Már több cumit kipróbáltunk rajta, bimbó formájút, mellalakút. ... :) Hihetetlen a választék :)

Na de ez most mellékes.


Kérlek mondj egy ötletet, hogy csináljam. :)

33. LauraJones (válaszként erre: 31. - Szafaripók)
2013. jan. 1. 13:17

Köszi a hozzászólást.

Van napirendünk, szinte minden nap pontosan egyformán történnek a dolgok.

Reggel 6 körül van evészet, aztán 9, 12, 15.30, 19, 21.30. Ezután kel egyszer 2.30-kor.


Evés után van, hogy még nem álmos, akkor hagyom gagyorászni, nézelődni. Csak ha ásítozik, akkor készítem aludni. Először homályosítok, aztán nyugodt környezetet teremtek, én sem kapkodok, nyugi van. Aztán felrakom a vállamra, vagy ölbe veszem, hogy ő is lenyugodjon, be is alszik, majd berakom az ágyába. Hasra szoktam tenni, szeret így aludni, és ahogy írod, így kevésbé tud rúgkapálni.


Lehet valami abban, hogy azért ébred fel, mert nincs már az ölemben. Mert logikusnak tűnik. De a kiságyában van, amiben este gond nélkül alszik.

Pont úgy szokott lenni, először csak nyöszörög, aztán, ahogy kipattannak a szemei, üvölt. Próbáltam már azt, hogy ilyenkor susogok neki, meg paskolom a fenekét... Volt, hogy 40 percig csináltam, és bár látszólag aludt, miután abba hagytam felkelt :S


Valamit biztosan rosszul csinálok :(


Az utóbbi 2 napban elég sokat aludt éjszaka, nem 2-kor kelt, hanem majdnem 5-kor, szerintem csak a nappali kevés alvás miatt. Ettől függetlenül a napirend nem nagyon változott. Kaja: 5, 7, 9, 12, 15.30... Reggel többször kel enni. :)


Rajta látszik, hogy álmos, és aludni szeretne, nyűgös is lesz.


Próbáltam már mellőle felkelni is. Egyrést nehezebben alszik el mellettem mint az ágyban. Csak a cicin tud bealudni. De időnként akkor is kipattan a szeme. Van, hogy csak 10 perccel később, van hogy 20... :S Nem fekhetek mellette egész nap? :)

Vagy ha néhány napig mellette alszok, akkor a következő napok jobbak lesznek?


Viszont akkor azt lehet mondani, hogy az nem túl jó, hogy ha ilyenkor, amikor nem tud elaludni, akkor ölben van... Ugye? És ott alszik esetleg...

32. szafaripók (válaszként erre: 21. - B3f0e8a37e)
2012. dec. 31. 21:27

Szerintem meg ez sem teljesen igaz. Meg kell különböztetni, hogy sír, vagy hisztizik, vagy mit csinál.

Én mindig bemegyek a fiamhoz, ha felsír éjjel. De amikor csak hisztiből, zsarolásból csinálja, akkor igenis hagyom, hogy megnyugodjon - és akkor vissza is alszik. Ha csak berohangálok, akkor ő se, én se pihenünk.

Meg kell találni a sírás okát (teli peló, éhség, fájdalom, hideg-meleg, stb.), és ha mindent kizártál, akkor tudhatod, hogy hiszti, és szerintem akkor igenis határt kell szabni neki.

Jogos az anyának az az igénye, hogy bár imádja a gyerekét, ne kelljen folyamatosan a karjában tartani - a köldökzsinórt már elvágták. Ettől senki nem lesz rossz anya!

És sokkal nagyobb gond lesz abból, ha folyton te nyugtatgatod, altatod, teszel meg mindent helyette - meg kell tanítani rá, hogyan nyugtassa meg magát, hogyan aludjon el anya cicije, vagy esetleg a jelenléte nélkül. Ha ezeket valaki nem teszi meg, vagy csak jó későn, eljuthat oda, hogy nem ő, hanem egy csecsemő (aztán a kisgyerek) irányítja az egész család életét.

A mi életünk is első pillanattól a fiunk körül forog, de az irányokat, határokat mi szabtuk ugyanattól a pillanattól kezdve. És van egy boldog, kiegyensúlyozott gyerekünk, aki nem anyuci pici fia, hanem egy talpraesett, eszes gyerek!!

31. szafaripók (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. dec. 31. 21:20

Nem olvastam végig az egész fórumot, de a kérdésem az volna, hogy egyébként van-e napirendje a gyerkőcnek? Hogy néz ki a napotok? Mit csinálsz, amikor le akarod fektetni?

Sokszor a gyerkőc azért ébred fel, amikor lerakod, és azért nem akar aludni tovább, mert egyszerűen megijed: elaludt valami biztonságos környezetben (főleg a kezedben), aztán leteszik. Amikor megébred, nem ott van, ahol volt, és emiatt nyugtalan lesz, és "kipattannak" a szemei.

Azt írod, sokféleképpen próbáltad elaltani.

Nekünk ilyen idős korban az volt a gond, hogy már kapálózott a kis kezével, ezért nap közben csak "bebugyolálva" tudtam altatni. Pólyánk nem volt (a mi méretünkben esélytelen lett volna találni olyat, ami nem 2 hétig jó), úgyhogy azt csináltam, hogy egy takaróba szorosan, de nem folytogatóan betekertem - épp annyira, hogy a kezével ne tudjon kalimpálni, de valamennyire tudjon mozogni.

Onnantól nem volt gondunk a nappali alvással.

Meg ő mindig kiszámítható napirend szerint volt nevelve, és mivel üvegből voltam kénytelen adni neki a tejet, a kajálást is pontosan tudtam követni.

A gyerkőcöt egyébként meg kell tanítani nap közben is, este is elaludni, egyedül. Nap közben pl. nem tudom, olyat próbáltál-e, hogy amikor lefekteted, akkor magad mellé teszed, úgy altatod, aztán te onnan fel tudsz kelni?

Persze nem mindegy, hogy mindig evés után, evéstől alszik-e el, vagy más rituálét is sikerült már kialakítani.

Nekem a fiam 1 hónapos koráig 1x ébredt, onnantól átalussza az éjszakát. Most 2 éves 8 hós, még mindig jó 10-12 órát alszik éjjel egyhuzamban, igaz, másfél éve napközben csak a kocsiban, vagy ha beteg. Szóval szerintem mi egyrészt jól csináltuk, és piszok NAGY mázlink is van!:)

És nem elkeserítésnek szánom, inkább igazolásnak, hogy nem csinálja más se rosszul: a környezetemben is van olyan gyerek, aki pár hónapos kora óta nem alszik nap közben. Mi legalább kihúztuk másfél évig...:)

2012. dec. 31. 21:08
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
29. LauraJones (válaszként erre: 21. - B3f0e8a37e)
2012. dec. 31. 21:07
én sem szeretném, de valahogy azt is szeretném megélni, hogy 5 percig tudjam a dolgomat csinálni: enni, inni, főzni...
28. LauraJones (válaszként erre: 20. - Rinike)
2012. dec. 31. 21:06
6 hetes korunkban kb 5 percig sírt vagy addig sem és már aludt is
27. LauraJones (válaszként erre: 19. - Zsuzsika83)
2012. dec. 31. 21:05
persze működik ha egész nap vele vagyok, de az hol jó? senki nem kap enni, és semmi sem készül el. legalább egyszer aludhatna anélkül hogy ott kell állni felette
26. LauraJones (válaszként erre: 18. - Marcellanyu)
2012. dec. 31. 21:03

napi rend már állandó, órára pontos

csak nem alszik

nem szeretném szórakoztatni de mit csináljak, hagyjam üvölteni? :S

simi és puszira nem nyugszik meg hanem még inkább üvölt, mert érzi hogy ott vagyok.

vagy ez nem baj?

a mei taiban nem marad

ölben hordozás meg egész nap nem megy

25. LauraJones (válaszként erre: 15. - Monibakos)
2012. dec. 31. 21:00
és mit csináljak addig? ha kézben van, alszik, nem kényeztetődik el?
24. LauraJones (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. dec. 31. 20:58

pont hogy nem jött be a porszívó

nem alszik el rajta akkor sem ha órákig megy csak nyugodtan fekszik sírás nélkül :(

23. rinike (válaszként erre: 22. - Dominós)
2012. dec. 31. 19:10
Az enyém sírna... Én meg azt nem akarom hagyni. Akkor mit tegyek?
22. dominós (válaszként erre: 20. - Rinike)
2012. dec. 31. 18:49
dehogyis sír...nézeget, dumál :)))
21. b3f0e8a37e (válaszként erre: 18. - Marcellanyu)
2012. dec. 31. 18:29
Bocs, de ez az egyik legrosszabb módszer... a gyerek ugyan elhallgat, de nem azért, mert "megjött az esze", hanem azért, mert azt éli meg, hogy nem számíthat segítségre, magára van utalva. Számos sérülést okozhat ez az pszichéjében. A "hagyjuk a gyereket sírni" elvet ma már minden magára adó gyerekpszichológus kézzel-lábbal ellenzi.
20. rinike (válaszként erre: 9. - Dominós)
2012. dec. 31. 17:32

Ez azt jelenti, hogy 5 percig sír?


Fontos lenne nekem is minden jó ötlet, mert nekem is minden úgy van mint a kérdés feltevőjénél, csak nekem 6 hetes a picurom.

19. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. dec. 31. 17:29
Szerintem is a babakocsiban altatás vagy ha magdra kötöd kendőben az segíthet átmenetileg. Nálunk mindig változott, hogy volt hajlandó aludni. Volt idő mikor sehogy, volt amikor ölben, volt amikor babakocsian, majd az ágyban melettem, ha a hátát simogattam, most épp egyedül. Tényleg még azt próbálhatnád, hogy nagyágyra mellé fekszel, simized a hátát. Mikor meg akar ébredni, megint simogatod.
18. Marcellanyu (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. dec. 31. 17:27

Az én fiamnál is voltak ilyen időszakok mikor nem akart aludni. Mikor aktívabb lesz a babád, majd elfárad és jókat fog aludni. A cicin altatást és az órákig kézben ringatást nem javasolnám, ha jót akarsz magadnak hosszútávon. Meg kell tanulnia elfoglalni magát, különben azzal fog elmenni a napod, hogy szórakoztatod...Vidd magaddal a lakásban, ha kell, hogy biztonságban érezze magát a baba..

Legyen egy állandó napirendje a babának, hamar hozzá fog szokni, hogy mi mikor következik és neked is könnyebb lesz tervezni. Az én kisfiam két és fél éves, de mi amennyire csak tudunk alkalmazkodunk a napirendjéhez és minden jól működik.

Náunk az jött be, ébren letettük puszi, simi és otthagytuk, ha sírt, puszi, simi és ki a szobából. Ha újra sír ugyanez, előbb utóbb elalszik. Ha lehet ne vedd ki az ágyból!!!

2012. dec. 31. 17:25

Levendulás fürdő,citromfű tea, este is lehet mert nyugtat.

Citromfű tea


A citromfűtea nyugtató, altató hatású tea, segít a csecsemőnek az elalvásban. Sok esetben kombinációban szerepel köménnyel és édesköménnyel, – ekkor a hasi görcsök oldása utáni megnyugváshoz járul hozzá a citromfű.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook