Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüszős mandulagyulladás felnőttnél-tapasztalatok fórum

Tüszős mandulagyulladás felnőttnél-tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12. cleo-26 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2016. ápr. 5. 21:09

sziasztok


remélem te is rendbejöttél azóta :) Végül 6napig voltam lázas,de az antibiotikum hatott szépen.Nagyon remélem,hogy nem lesz ilyen többet,mert brutál volt

2016. márc. 26. 08:37

A kétféle hatóanyagú lázcsillapítót két óránként szedheted úgy hogy mindig a mmás legyen a hatóanyag. Algopyrin és rubofen váltakozva pl. így négy óránként kerül sorra ugyanaz az anyag. Jobbulást neked, minimum egy hét, mire nem leszel lázas.

Én minden évben összeszedek valamit a gyerekektől, és két hétig lázcsillapítókon élek olyankor évi egyszer :P Most vagyok benne én is

2016. márc. 24. 20:49
Én ezt a borogatást még nem próbáltam,néha sállal szoktam bekötni a nyakam ilyenkor.Algopirint 4óránként vegyél be 1-et.Ha reggelig semmi sem viszi le a lázad,menj el a dokihoz vagy az ügyeletre már éjjel és kérj injekciót.
2016. márc. 24. 20:45

sajna már nekem is volt gyógyszerallergiához "szerencsém"-a gégész ezeket jóváhagyta.kicsit durva,hogy 3órája vettem be a lázcsillapítót és újra fázok.

Amúgy ez a torok borogatás milyen féle jó ? hideg? állott vizes és rá száraz sál?

8. nadine81 (válaszként erre: 7. - Cleo-26)
2016. márc. 24. 20:30
Ajjajj...vigyázz csak a többféle hatóanyaggal,mert részben semlegesíthetik egymást és lehet azért nem mozdul lejjebb a lázad,részben meg kaphatsz egy jó kis gyógyszer allergiát ha a hatóanyagok összekeverednek,csupa kiütés lettem én egyszer a hasamon lábamon,én a kalmopirint meg az algopirint vettem be felváltva mert csak az volt itthon.És a kettő ütötte egymást.Lázam se ment le meg mehettem allergia injekcióért is.
2016. márc. 24. 20:24
nadine.szanszi köszi nektek is.hm..a citromot még nem próbáltam..megér egy misét.Amúgy Actil Duo-t kaptam gégészeten.Algopyrint szedek én is,de váltom rubophen és nurofennel
2016. márc. 24. 20:20

Tesómnak semmi nem hasznàlt, ezért 5 napig injekcióra járt. Utána simán rendbe is jött.

Jobbulást neked!

2016. márc. 24. 20:16
Szia.Ha kaptál antibiotikumot,az mellé véletlenül se használj recept nélküli szopogatós tablettát vagy ilyesmit!nem mindegy az sem,milyen lázcsillapítót használsz.Legjobb az Algopyrin,ami már csak receptre kapható.Én már gyerekkorom óta kínlódok a mandulámmal,de az idő teltével,már csak évente 2-3x ha begyullad.Nekem a legjobb a maripen extra vagy a doxycilin volt rá.Minden másnak mellékhatásai voltak.Volt,hogy nekem is 40 fölé ment már a lázam.Melyik antibiotikumot kaptad?Ami még segít:facsarj citromot egy evőkanálra és rá egy kis mézet,így vedd be.
2016. márc. 24. 19:52
köszi szépen.csak kicsit lelomboz,hogy fekszem,szedem a gyógyszereket,öblögetek,borogatos és semmi javulás.a fájdalmat is elviselem,csak nem lennék folyamatosan lázas.remélem hatni fog az antibio :/
2016. márc. 24. 19:32
Hát mit lehet mondani, jobbulást. Mindenki át esik rajta többször is akár, sajnos ez fertőző nyavalya. Szedd a gyógyszert és pihenés, meg türelem, rendbe fogsz jönni. Mondjuk ilyen fertőtlenítő szopogatós tabletta biztos jól esne, legalább lezsibbassza a torkod, pl mebucain vagy doritricin szopogatós tabletta esetleg a tantum verte spray, torokfájásra nagyszerűek.
2016. márc. 24. 19:22
Mielôbbi gyógyulást!
2016. márc. 24. 19:20

sziasztok

küzd valaki most ezzel rajtam kívül? komolyan mondom gyerekkorom óta nem voltam ilyen rosszul.már 4.napja lázas vagyok.igaz csak ma kezdtem el az antibiotikumot,de reggel óta terjed a másik mandulámra is.Tapasztalatokat várnék a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook