Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüszős mandulagyulladás ellen mit lehet tenni? fórum

Tüszős mandulagyulladás ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


13. bdioda
2012. júl. 9. 17:02

A tüszős mandulagyulladásnál 10 napos antibiotikum kúra kell, mert ha maradnak a szervezetben baktériumok, 4-6 hetes tünetmentesség után a betegség visszatér és akár súlyos szövődményeket is okozhat.

A probléma ott van, hogy nem szedte be a gyógyszert rendesen.

2012. júl. 8. 23:05

Sós vizet, meg a gyömbèrt kipróbáltatom vele, ellenőrzöm is. Antibigyóra a múltkor is azt mondta szedi, de csak nem sikerült.

Ezüstben nem hisz, volt már vele negatív tapasztalat.

Műtétre meg nem hajlandó. 36 évesen nem vàllalkozik rà, hiába a sok szövödmèny.

Szóval a sós víz meg gyömbér remélem rásegìt a nem éppen ható gyógyszerre.

2012. júl. 8. 22:53
A természet patikájában minden megtalálható! Ez nem véletlen...Természetes immunerősítő még a gyömbér gyökér. Hipermarketekben lehet kapni, egy kis darab elég sokáig elég.Egy 2-3 centis darabot meg kell hámozni és fel kell szeletelni vékonyan,majd nyakon önteni 5-6 deci vízzel. Hagyni minél tovább állni, majd elkortyolgatni. Van, hogy reggel megcsinálom és csak délután, vagy este iszom meg. Jó erős lesz...Jobbulást kívánok!
2012. júl. 8. 22:52
A sós víz jó, de jódos legyen a só!, nagyon rossz ízú tömény sóval, (kb 2-3 kanálnyit egy fél pohár vízbe feloldani és gargarizálni) dde használ!!, 2 nap múlva sokkal jobb lesz, ha 3 óránként ezt ismételgeti. Tényleg próbáltasd ki vele!
2012. júl. 8. 22:49
Valószínűleg már hozzászokott a szervezete az entibiotikumhoz. Az igazság az, hogy az antibiotikum csak mégjobban legyengetíti a szervezetet, mert elpusztítja a normál bélflórát is, ami az immunrendszerünk nagy részét biztosítja. Ez egy ördögi kör. Elmész a dokihoz, felírja az antibiotikumot, beveszed, "jó" esetben hasznél a bajodra, de a következő támadásnak még sebezhetőbben ki leszel téve, mivel az immunrendszeredet kikészítette a gyógyszer.
2012. júl. 8. 22:48
Sós vízzel, ha gargarizál, csillapítja a fájdalmat, meg fertőtlenítő is.:)
2012. júl. 8. 22:48
Ja igen,immunerősítés ha meggyógyul. Én Multitabs Immuno tablettát szedtem.
2012. júl. 8. 22:47
Az nagy hiba, ha nem szedi be a gyógyszert, mert a végén immúnis lesz rá a szervezete, de az sem jó ha folyamatosan ua. gyógyszert írja fel neki az orvosa.
2012. júl. 8. 22:47

Én is így voltam. Nem használt az állandóan felírt gyógyszer. Elmentem másik dokihoz, kaptam egy másik antibiotikumot, ami végre rendesen helyrehozott.

Azóta sem jött elő. Nekem még ami sokat használt,az a Tantum Verde spray.

Ezzel vigyázni kell,mert a mandulagyulladás szövődményeket okozhat hosszú távon.

2012. júl. 8. 22:45
rendesen kell szedni.
2012. júl. 8. 22:44
Bioboltban, patikában kapható az ezüstkolloid. Azzal gargalizálj. Sőt napi 3-5 evőkanállal fogyassz belőle!Neten rengeteg learás van róla, én erre esküszöm. Emellett immunerősítés céljából a grapefruit mag cseppelet ajánlom. 10 éve nem vettem be antibiotikumot , vagy egyéb gyógyszert!
2012. júl. 8. 22:42

Sziasztok!

Páromnak sűrűn fáj a torka, és a mandulája. Igazán beteg (lázas, elesett, stb…) ritkán szokott lenni, időben mindig igyekszik dokihoz menni, akitől folyamatosan ugyan azt a gyógyszert kapja. Legutóbb 1 hónapja szedte, de persze nem rendesen. Múlt héten vettem észre, hogy 10 szemből maradt 4!

Pénteken volt dokinál, megint ugyanaz a gyógyszer. Igaz, utoljára 1 hónapja szedte, a doki azért felírta. Csütörtök este óta folyamatosan lázas, csúnya gennyes a mandulája.

Gondolom, nem használ a gyógyszer. Mit lehet csinálni?

2012. júl. 8. 22:41
Tüszős mandulagyulladás! Tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook