Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túrókészítés fórum

Túrókészítés (beszélgetős fórum)


24. kacsa mama (válaszként erre: 23. - Strangangel)
2012. jan. 10. 18:15

Ha keversz a tejbe kevés tejfőlt,akkor hamarabb lesz aludt tejed.

Előszőr kevés tejjel ki kevered a tejfőlt,majd higitod még egy kicsit,és igy öntöd az egész tejbe bele,és igy hamar meg alszik a tej.

Sok sikert kivánok neked !

23. strangangel (válaszként erre: 20. - Kacsa mama)
2012. jan. 8. 11:55

Nos...

Akartam kesziteni a turot az altalad leirtak szerint.

DE...

Pocsek idoben a Ferj ment el tejet venni, termeszetesen nem jot hozott, mint vartam.:-)

Azert megprobaltam.

Persze nem sikerult.

Viszont talaltam egy torok boltot itt a kozelben, es kepzeld el van turo naluk, ugy nez ki, mint a mi turonk otthon, baromi draga, mert 3,99euro egy talan 20dkg-os doboz, de kiprobalom hetfon.

Majd meglatjuk, ha nem jon be, hozok otthonrol turot, es lefagyasztom, vagy kutatok jo tejet tovabb.

Koszonom a segitseged!

22. fe1fe85329 (válaszként erre: 21. - Kacsa mama)
2011. dec. 20. 11:19
Hmmm hát igen a rögös túró az rögös túró...utánozhatatlan felülmúlhatatlan...az oltós túró krémesebb annak is meg van a maga finomsága csak nem "olyan"..D
21. kacsa mama (válaszként erre: 18. - Zefex)
2011. dec. 20. 11:15

Nekem nem izlett oltó anyaggal a túró,pedig 2x is próbáltam,de nem jött be senkinek a családból.

Maradtunk a hagyományos túró készitésnél.

2011. dec. 20. 11:13

Most reggel készitettem 4 l tejből 55 dkg túrót,és 3 dl tejfőlt.

Nem tudom hogyan lesz neked az 5 literből 1 kg túród,de jó lenne tudni.

Most nem engettem csipegetni a túrót,igy lett ennyi.

Sajt receptet tudok:

minden liter tejhez,amit fel forralsz adsz 1 kanál ecetet 10 %,és 1 evő kanál sót,én külön kikeverem az ecetet és a sót egy kis tálban,és amikor majdnem forr apránként hozzáadom a keveréket,vigyázni kell mert könnyen kifut,majd pici lángon kb 1-2 percig főzőm.

Majd jó erősen lecsepegteted,vagy ha van présed akkor ki préselve a legjobb,mert igy lehet reszelni is.

Szivesen fogadok én is recepteket tőletek,mert sokat tudunk tanulni egymástól.

19. fe1fe85329 (válaszként erre: 18. - Zefex)
2011. dec. 20. 10:06
Kérdezz bátran a hőfokot meg bármit illetően...mert ez a szakmám..D és ebből is élek..DD
18. zefex
2011. dec. 20. 10:04

Orda (savósajt, zsendice (?) ricotta)

Ha a tejet oltó hozzáadása nélkül altattad meg a túrókészítéshez, csak fel kell melegíteni a savót 70-90 fokra és megvárni, hogy a savófehérje feljöjjön, akkor szűrőkanállal leszeded és gézben (szűrőben, tüllben) lecsöpögteted, mint a túrót.

Ha oltót is használsz, akkor ecetsavat vagy citromsavat is kell adni a melegedő savóhoz.

Nagyon haragszom magamra, mert volt egy jó kis leírásom (a neten találtuk) ahol pontos adatok voltak az oltóra és a hőfokokra, de most nem találom.

Nagyon finom, krémes állagú lett a túrónk is, de ilyen finom ordát, életemben még nem ettem.

Az orda hamar romlik, 2-3 nap alatt el kell fogyasztani.

Vettünk hőmérőt, oltót, de a géz beszerzése jelentette a legnagyobb gondot :) Mindenhol függönyt akartak ránk sózni. Aztán leesett, hogy pelenkát vegyünk, ott meg azért sértődtek meg, miért nem akarjuk a jobbnál-jobb eldobhatót?

17. fe1fe85329 (válaszként erre: 13. - Zefex)
2011. dec. 19. 13:51

A túró savója savanyú ebből hogyan csapatod ki az ordát?


tanulmányaim és gyakorlatom szerint az orda a sajtkészítésből visszamaradt édes savóból működik....

2011. dec. 19. 13:45

SZiasztok

Nekem Magyatarka teheneim vannak...5liter tejből készítek átlagban 1kg. túrór.../és nem tocsog a savótól kicsepegtetem rendesen/

15. kacsa mama (válaszként erre: 13. - Zefex)
2011. dec. 19. 12:59
Légyszives ird le az orda készitését,mert szivesen ki probálnám a családomnak.
14. kacsa mama (válaszként erre: 13. - Zefex)
2011. dec. 19. 12:57

Pedig a tejfől ennyi,mert kb 8 dl-es a beföttes üveg amibe rakom,és majdnem tele van.

Túrót meg nem tudom mennyi fogyott,mert a családom tagjai ,köztük én is,mindig csipnek a friss túróból amig csepeg.

De 1 kg biztos van mindig túró,de a tejet sem mérem soha,hanem öntöm edénybe,és lesz amennyi lesz,alapon készitem.

13. zefex (válaszként erre: 12. - Kacsa mama)
2011. dec. 19. 12:28

Sokallom a tejfölt, és keveslem a túrót ennyi tejből. Vagy sok volt a kóstolás?

Nagyon finom az orda is. Ha már túrókészítésre adja az ember a fejét, ezt se hagyja ki:) Miután feltöltötted az alvadékot, a savóból kell kicsapatni.

2011. dec. 18. 15:33

Tegnap nem értem már ide,de most leirom mennyi túrom lett.

Tejfől 7-7,5 dl,túró 80 dkg és amit megettünk azt nem mértem bele.

Sok sikert a túró készitéséhez!

11. strangangel (válaszként erre: 10. - Kacsa mama)
2011. dec. 17. 12:07

Képzeld, itt (Németo.) a benzinkúton lehet venni házitejet.:-)

Nem tudom milyen lesz.

10. kacsa mama (válaszként erre: 9. - Strangangel)
2011. dec. 16. 23:30

Nem szoktam mérni,de saccolom neked,kb 8 l tejből 1 kg-1.30 dkg turó lesz.

Azért nem tudom,mert sohase mérem le.De holnap reggelre(talán) megalszik kb 8 liter tej,és meg mérem neked a túrot.

Ez igazi házi tej,nem az autóból mért ugy mond házi tej,mert az sem az igazi.Ezért is lehetnek eltérések a súlyt illetően.

9. strangangel (válaszként erre: 8. - Kacsa mama)
2011. dec. 16. 20:21
És mennyi tejből mennyi túró jön ki?
2011. dec. 16. 18:41

Nehogy forráspntig melegitsd,mert gumi lesz.


Altasd meg a tejet,majd a picit sárgásabb részt(telfölt)evőkanállal szedd le,majd átlósan mintha a torta szeletelést végeznél kanállal vágd be és igy langyositsd fel,ezt addig kell kicsi tűznél melegiteni amig középen nem bugyborékol ,de akkor azért forgasd meg a lábast kivülről,hogy keveredjen a meleg belül kb még 5 perc és kész, picit hagyd benne kb fél órát,majd sürü gézen,vagy mradék függönyön leszürheted.

Én kb 2x készitem hetente,de 8-10 liter tejből alkalmanként.

Ha valamit nem értesz ,szivesen segitek.

2011. dec. 16. 12:35

Az aludttejes fazekat állítsd egy vízzel teli lábosba és úgy főzd. Olyan meleg legyen, mint egy kellemes fürdő. Kézzel kavard!

Ja és a legfontosabb: az aludttejet fölözd le egy evőkanállal!

6. fe1fe85329 (válaszként erre: 1. - Strangangel)
2011. dec. 16. 12:32
Szia! fogod a tejet és majdnem forráspontig hevíted(85fok)...visszahűtöd langyosra kb 25-35fok...literenként beleteszel1evőkanál élőflórás tejfölt....24óra alatt megalszik..a továbbiakban ugyanúgy kimelegíted mint a hagyományos túrót...na ez tutira biztonságos..
2011. dec. 16. 12:06
Szia! A szüleim ezzel foglalkoznak! Segítsek?
2011. dec. 16. 12:06
A kezeletlen tehéntej megalszik magától. A meleg szobahőmérséklet sietteti az alvadást. Az üzletből vásárolttal már vannak kétségeim. Ha mégis megalszik, utána ne főzd fel teljesen, mert gumis lesz. Lehet nagyon lassan hevíteni , de nem forrásig!
3. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Strangangel)
2011. dec. 16. 12:03

Egész forráspontig kell melegíteni, ez elég magas.

Ha még sütni is fogod - biztos semmi nem marad benne, ami fertőzött lenne.

2011. dec. 16. 12:00

Szia!


Küldtem privit, szerintem az a reci biztonságos.

2011. dec. 16. 11:42

Az országban, ahol élek, nincs túró, ezért arra gondoltam, hogy veszek házi tejet, és megaltatom, és felfőzöm.

Az ebből nyert túró biztonságos?

Süti készülne belőle, és gyerekek is esznek majd belőle, nem akarok gondot belőle.

Már csináltam korábban otthon így túrót, de azt csak mi ettük meg, itt pedig céges buliba sütnék belőle.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook