Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Turmixgép nélkül is el lehet készíteni a padlizsánkrémet? fórum

Turmixgép nélkül is el lehet készíteni a padlizsánkrémet? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 9. 18:10

egy autentikus leírás, itt is fakésről van szó:


[link]


a képen is látszik, hogy nem egy majonézes-kenős történetről van szó, hanem a zöldség húsa van pépesítve, a magok is ott figyelnek.


persze manapság mindennek majonézesnek meg zsírosnak kell lenni, de nekem ez az eredeti sokkal jobban ízlik. (és egézsségesebb is.)

2012. szept. 9. 18:05
Az, hogy teljesen krémesnek meg homogénnek kell lenni a padlizsánkrémnek, az csak tubusos-nyomós műcoccokhoz szokott generáció elképzelése... az eredeti padlizsánkrém bizony olyan jókis aprított lecsós-magos. :) És tejszín meg ilyenek sincsenek benne.
2012. szept. 9. 17:28

Még soha az életben nem raktam turmixgépbe, húsdarálóba, és villával sem pepecseltem. Még melegen késsel összevágom (gyorsan jár a kés)

De, hogy miért kell a magokat pépesíteni? Ez talány számomra. Pedig nekem nem új ez a zöldség!

2012. szept. 9. 17:16
Húsdarálóval.
2012. aug. 8. 11:00
köszönöm a választ. és a magokat is teljesen lehet így pépesíteni? próbáltam már villával és nem lett teljesen homogén
2. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. aug. 8. 10:56
Igen. Nem turmixgép, hanem egyéb eszköz segítségével pürésíted a padlizsánt, úgymint krumplinyomó vagy villa.
2012. aug. 8. 10:55
Sajnos nem áll rendelkezésemre turmixgép, meg lehet máshogy csinálni a padlizsánkrémet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook