Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túristaként Londonban fórum

Túristaként Londonban (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. cskata (válaszként erre: 16. - 93a74b44ea)
2007. jan. 18. 11:24

egyedül nem akarok.. gyáva vagyok hozzá..:))))

ha a "körülményeim" úgy alakultak volna (gondolom, tudod mire célzok..:)))) - szóval akkor nem gondolkoztam volna..

de jelenleg nem úgy fest a dolog, hogy bármikor is költöznöm kellene..

2007. jan. 18. 11:21
A turistát rövid u-val írják :-) Fel kellene tenni ezt is szavazásra? ;-)
16. 93a74b44ea (válaszként erre: 15. - Cskata)
2007. jan. 18. 11:19

Én is, én is!!!!

Kata, te miért nem mész ki dolgozni?

Én sajnos nem mehetek, pedig ha lehetne...:(

15. cskata (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 18. 11:17

Én eddig 3szor voltam kint 4-5 napokat, ebből összesen 1 azaz egy délután esett!!! - és ezek közül 2 őszi és egy tavaszi út volt.. nyáron én is hallottam róla, hogy nagyon meleg volt!


Szívesen cserélnék Veled..:))) én imádom azt a várost!:))

14. 93a74b44ea (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 18. 10:43

Ott is megbolondult ám az idő!!

Nyáron két hónapig voltam kint, az első másfél hónapban kétszer esett valami kis esőféle, és folyamatosan 35°C-os hőség volt...

2007. jan. 18. 10:33
En lehet majustol ott fogok lakni, szoval elmulik a napsutes az eletembol kis idore. Jon az allando esozes. :(
2007. jan. 8. 20:01
Nagyon szuper hely!A kisfiam (17) már többször volt nyelvtanulás céljából, mi tavaly novembeben voltunk családostul, nem csalódtunk!:))
2007. jan. 8. 16:24

Én sokat jártam Londonban nagyon szép és csodálatos hely.

Mindenkinek ajánlom akinek módja és lehetősége van.

10. cskata
2006. okt. 10. 22:00

huuh, már a 4. oldalra kerültem a fórumok listáján..:(

felhozom, hátha valaki esetleg tud még valami hasznos infóval szolgálni a kérdéseimre...

mondjuk akik Londonban élnek...???;)

9. cskata (válaszként erre: 8. - 93a74b44ea)
2006. okt. 6. 08:29

Olvastam vmelyik fórumban, hogy Te is készülsz!:)

Pont "átfedésben" leszünk kint..:)) Mi nov.3. hajnalban indulunk és nov.6. este/éjszaka jövünk haza. Ezért is érdeklődtem csomagmegőrzők felől is, mert reggel 9 körül már beérünk Londonba viszont az ismerősöm (akinél megszállunk) 17.30-ig dolgozik, így a csomagjainkat vhol el kellene majd helyezni a pénteki napra... de tegnap olvastam egy blog-szerű élménybeszámolót vhol a neten, amiben írta egy srác, hogy ők beadták múzeumok ruhatárába és 3-4 óra múlva érte mentek, mintha akkor végeztek volna a kiállítások megnézésével..:))) közben persze várost néztek..:))) ez nem olyan rossz ötlet!!:)))

8. 93a74b44ea (válaszként erre: 7. - Cskata)
2006. okt. 6. 06:45

Én is megyek ám ki, az őszi szünetben, okt.28-nov.5-ig leszek kint.

Ti mikor mentek pontosan?

7. cskata (válaszként erre: 6. - 93a74b44ea)
2006. okt. 5. 22:32

még nem tudom, mennyire fogunk rohanni..:)

én már voltam kétszer (csak akkor nem kellett tömegközlekednem, mert a Victoria közelében volt a szállás, így zömében gyalog jártunk vagy csak a belvárosban buszozgattunk), úgyhogy valójában attól függ, hogy a barátnőm mennyi programot és látnivalót zsúfol be a néhány napba..:) jajj, de várom már!!:))))

6. 93a74b44ea (válaszként erre: 5. - Cskata)
2006. okt. 5. 22:14

Igen, buszra az összesre!

Én nyáron voltam kint, igaz, volt időm, így metró helyet mindig buszoztam a suliba, és így láttam a várost! Ha nem rohantok, akkor sokkal nagyobb élmény a busz, mint a tube.

5. cskata (válaszként erre: 3. - 93a74b44ea)
2006. okt. 5. 22:06

Szia Letty!

Köszi a segítséget, erről az Oyster Cardról a barátnőm (akivel utazom) is olvasott már - ezek szerint tényleg ezt lesz érdemes vennünk!:)

Ha jól értettelek, ez az összes zóna buszaira érvényes..? (azért kérdezem, mert az ismerősöm, akinél meg fogunk szállni a - metró térkép alapján - a 3. zónában lakik, úgyhogy akkor lehet, hogy ott buszozni kell pár megállót és a 2.zónától tudunk majd csak metrózni.)

4. cskata (válaszként erre: 2. - Zena01)
2006. okt. 5. 21:51
köszi szépen az infókat!:)
3. 93a74b44ea (válaszként erre: 1. - Cskata)
2006. okt. 5. 15:03

Szerintem az utazáshoz hetijegyet érdemes venned, még ha csak 5 napot is vagy kint, mert olcsóbb, mint öt darab egynapos bérlet.(Ez 5 font/nap, a heti pedig 22, 5 font.)Ez minden buszra jó meg az 1-es, 2-es zónákban lévő metróállomásokon tudsz vele le- meg feljönni (tkp. minden nevezetesség itt van).

Egy csomó vegyesboltban is meg lehet venni, ahol kint van egy kék logós matrica (Oyster Card).

Ezt a kártyát kell először kérned (ingyen van), majd rá egy "Seven-days(vagy Weekly) pass"-t. Ezt bármikor újry lehet tölteni.


A többiben sajnos nem tudok segíteni.

2. zena01 (válaszként erre: 1. - Cskata)
2006. okt. 5. 10:25
A legegyszerűbb, ha csak metróval közlekedsz, mert busszal hosszabb ideig tart és bonyolultabb. Érdemes napijegyet venni, a metróállomásokon lehet kapni, nem olyan drága és egész nap használhatod. A metró kicsit bonyolult, de metrótérképpel el lehet igazodni rajta.Igaz, hogy én még csak a cityben jártam. Múzeumokról, csak annyit tudok, hogy a British ingyenes. Jó utazást, ha már olyan szerencsés vagy, hogy mehetsz, és főleg Londonba.
2006. okt. 5. 09:54

Sziasztok!

Novemberben néhány napra Londonba utazunk egy barátnőmmel!:))

Bár már jártam ott, de most takarékossági okok miatt, néhány túristák számra hasznos infót szeretnék begyűjteni, amit jó ha tudunk előre...

Ilyesmikre gondolok:

- csomagmegőrzési lehetőségek (hol, kb. mennyiért)

- helyi közlekedéshez napijegy/hetijegy/bérlet (valószínűleg metróval és busszal is közlekednünk "kell" majd)

- bármilyen túrista-kártya szerűség, amivel kedvezményesen látogathatók a múzeumok, nevezetességek (hol lehet beszerezni, kb. mennyiért)...

...és persze bármilyen egyéb lényeges tudnivalónak is örülnék!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook