Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Türelmetlen szülők? fórum

Türelmetlen szülők? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. Sicike (válaszként erre: 35. - Lencsi.)
2010. ápr. 8. 00:04

Nyugodj meg!Én is transzoltam,mikor a picivel terhes voltam,hogy hogy fogok a nagyra figyelni.... de szerencsém volt akkor,mert nagyon ideális baba volt,evett,aludt....stb.Szinte fura volt,mert a nagyobbik már picinek is beteges volt...stb.Úgyhogy mielőtt szülni mentem halálra aggódtam magamat,a párommal volt itthon,ő rágta a szájába a dolgokat,rendezte .... és aggódtam azon is,mire a pici megtanul járni,akkor indítom a nagyot iskolába...hogy fogok vele ábc-t tanulni,mikor majd a picire is nagyon sokat kell majd figyelnem.......és tessék,a pici nem sokára ovis, a nagy nem sokára 4.osztályos.

Pont akkora a korkülönbség,hogy a pici már dackorszakos a nagy meg most ballag a kiskamaszkorba,már suliban megy a mi a menő,divat,csajok,úgy ligtsosan.

Sokszor nagyon nehéz,mikor mindkettő "ma nagyon rossz napom van"-ban van,vagy mire az egyik megnyukszik,addigra a másikkal történik valami.

De erre mondják,hogy zajlik az élet és az élet úgy szép,ha zajlik.....

Ne aggódj,lesz időd mindkettőre.

Csak ne görcsölj annyit.(mint én minden nap-hülye szokásom...)

57. Sicike (válaszként erre: 34. - Lencsi.)
2010. ápr. 7. 23:52

Hát.Nálunk ez úgy van a 3 éves simán megcsinálja ezeket,a pici,de a nagynak nálunk is ezek ugyan olyan szájbarágósak voltak,mint ahogyan te írtad.

Azt szokták mondani a lányok másak,ügyelnek a rendre stb... a fiúk meg a tipikus férfi stílusban adják elő,már egészen kicsinek.

De érdekes módon,mikor a picinek vannak ilyen "nem hallom" kedve,akkor a nagy figyelmezteti,nem hallod?Anya szólt.

Na,mondom ilyenkor de jó a füled,mikor nem téged fegyelmezlek.....

56. Sicike (válaszként erre: 32. - Lencsi.)
2010. ápr. 7. 23:43

Ne viccelj.Minnél korábban,annál önállóbb később.

Ismeritek azt az idézetet,csak kb.-ra:nagyobb értéket nem hagyhat a szülő gyermekére,mint az önállóságot.....valahogy így van.Tehát nagyobb érték megtanítani őt élni,boldogulni,dolgokat elvégezni......mint ha zsetont kapnának.A gyerekein lehet nem értenek ezzel 1-gyet.....

Ja,mi is kzdjük a házi munkát.Pénteken letörölte a fűrdőben a tükröt.....de ennyi elég is volt neki..... a baj,hogy apjáéknál ebben a témában is rosszat lát,miután ott nagymama a cseléd papa meg tévézik.......

De szoktatgatom,morog?Morogjon.Szeretem és érte teszem..... :)

2010. ápr. 6. 19:28
Nagyon szép vers. Én is kínlódok 3 "kormányozható süketségben szenvedővel.":)Ill. 2 úgy tesz, mint aki nem hallja, a 3. meghallja, aztán megpróbál azt csinálni, amit akar. (5 és fél, 4, 14 hó)Tényleg jó lenne néha lazábban, és néha akár átértékelve a helyzeteket. :)
54. mgagi
2010. ápr. 6. 18:24
Nem ismerem. De érdekes.
2010. ápr. 6. 18:23

Ezt ismered? Búcsúzóul bemásolom neked.


"Ha teljesen előröl kezdhetném gyermekem nevelését,

Többet festenék az ujjammal, és kevesebbet mutogatnék vele.

Javítgatások helyett inkább a kapcsolatunk építésére törekednék.

Tekintetemet levenném az óráról, és inkább rá figyelnék.

Kevesebbet törődnék azzal, hogy tudjak; és tudnám, hogy törődjek vele többet.

Többet járnék vele kirándulni és sárkányt eregetni.

Nem játszanám azt, hogy komoly vagyok, helyette komolyan játszanék.

Többet szaladgálnék mezőkön, és többet bámulnám a csillagokat.

Többet ölelgetném, és kevesebbet ráncigálnám.

Ritkábban lennék határozott, és többet helyeselnék.

Először önbecsülést építenék, és csak utána házat.

Kevesebbet tanítanék neki a hatalom szeretetéről, és többet a szeretet hatalmáról." (Diane Loomans)

52. mgagi
2010. ápr. 6. 18:21
Oké!
2010. ápr. 6. 18:20
Úgy látom egyedül maradtam. Most én is búcsúzom, mert leellenőrzöm a táskáját, szobáját, fél hétkor tusi, vacsi, lefekvés. Fél nyolckor már ágyban van és reggel 6-kor kelés. Amint tudok jövök. Kitartás!
50. mgagi (válaszként erre: 49. - Lencsi.)
2010. ápr. 6. 18:19
Anyósom arra az időre vesz ki szabit és ő lesz vele. Na meg a párom is itthon lesz pár napig gondolom. Majd kiderül.
2010. ápr. 6. 18:13
Nálatok, hogy lesz ez a szülés dolog? Úgy értem, amikor indulni kell a kórházba. Ki lesz a kislányoddal? Nekünk még éjjel cuccolni kell majd szegény legényemmel. Ezért reménykedem benne, h elötte 2-3 nappal én már érezni fogom, h szülni fogok.
48. Lencsi. (válaszként erre: 46. - Mgagi)
2010. ápr. 6. 18:10

Nekem is segítenek, de az - gondolom már te is tudod - nem olyan, mint te. Ha már ők is belefolynak a nevelésbe, akkor elég nehéz, főleg, ha rá is vagyunk kényszerülve.

Nálunk apu pl. sosem volt az a "leülök veletek játszani, meghallgatom a gondodat" apuka. Most is inkább az észt osztja az unokának, mint leülne vele társasozni. Ebből - ha nem muszáj, nem kérek. :)

2010. ápr. 6. 18:08
Az egyetlen pozitívum, h szülés után hamarosan nyári szünet lesz. De ez a "hatalmas" 2 év amit itthon lehetünk a babákkal....azt sem tudom, hová legyek örömömbe tőle :(
46. mgagi (válaszként erre: 45. - Lencsi.)
2010. ápr. 6. 18:08
Nem könnyű nektek sem. Nekem annyival jobb, hogy mamáék ha kérem segítenek. De nem lehetnek mindig náluk.
45. Lencsi. (válaszként erre: 42. - Mgagi)
2010. ápr. 6. 18:06
Hm. Én is írhattam volna. A férjem 3 műszakban dolgozik és 2 munkahelye van. Emellett épitkezünk és a szülei godnoskodásra szorulnak. Azt sem tudom szülni hogy fogok eljutni, melyik műszakot fogjuk majd ki, bár próbálok egyeztetni Zsebivel, h mikor bújjon ki....
44. mgagi
2010. ápr. 6. 18:06
Az jó. Szereti a matricákat:) Ma is kapott egy párat a dokinénitől.
2010. ápr. 6. 18:04
Ilyenkor én sem válaszoltam neki. Húúúú, hogy kiakadt rajta. Amikor meg első szóra megteszi amit kérsz, jutalmazd meg vmivel. Én vettem egy egész levél matricát és apránként adogattam neki, amikor megérdemelte. Ennyi idősen tökéletesen működött.
42. mgagi
2010. ápr. 6. 18:04
Én szeptemberben szülök. Az a legrosszabb, hogy apa ritkán van itthon. MAjdcsak sikerül már végre találnia egy biztos pontot.
2010. ápr. 6. 18:02
Május végén szülök - remélem azért hamarabb egy kicsit - júniusban pedig kap majd ajándékba egy törpe tacskót. Régi vágya, remélem lendít kicsit a dolgokon...
40. mgagi
2010. ápr. 6. 17:59
Sajnos nehezen kezelem Verát és még nem jöttem rá a titok nyitjára, hogy mit csináljak, hogy első szóra vagy másodikra menjen minden. Na meg amikor kérdezem, hogy mi a baj és ő nem válaszol. Akkor ki tudok akadni.
39. mgagi (válaszként erre: 37. - Lencsi.)
2010. ápr. 6. 17:58
Lehet:)
2010. ápr. 6. 17:58
nemcsodálom.
2010. ápr. 6. 17:57
Bőgve a zuhany alatt? :)
36. mgagi
2010. ápr. 6. 17:57
Nálunk is jön a kistesó. Még nem tudom, hogy fogjuk átvészelni a dolgot.
2010. ápr. 6. 17:55
Persze, ha minden rendben lenne jutalmaznám is, csak kicsit stresszelek azon, h jön a tesó, ki sem fogok látni a dolgokból és akkor azon kell majd idegeskednem, h neki sem megy úgy ahogy kéne?
2010. ápr. 6. 17:52
Nyolc évesen, amikor szólni kell azért, h hajtsa fel a wc ülőkét, mossa le a mosdóról amikor kiköpi a fogkrémet, és úgy egyáltalán, h menjen már el pisilni, mert be fog csorogni....Valamit ki kell találnom...
33. mgagi (válaszként erre: 32. - Lencsi.)
2010. ápr. 6. 17:43

Egy kicsit kemény. De lehet hogy én sem csinálnám másképp.

Én a játékok elpakolásával vagyok gondban. De hát egy 3 éves gyereket hogyan tanítsam meg arra, hogy már pedig első szóra pakolja össze a játékait.

2010. ápr. 6. 17:39
Ma egész nap kemény voltam vele, egész tavaszi szünet alatt nem ülhetett a gép elé, ma sem engedtem meg, pedig ez a mai az utolsó nap. Reggel tanultunk, aztán befogtam egy kicsit a házi munkába, és közben elmondtam neki a problémáimat. Már nem nagyon tudott mit kezdeni magával, de aztán jött a megmentő barát és most leengedtem őket egy kicsit játszani a ház mögé. Most kitaláltam egy táblázatot, amiben minden este kipipálnánk azokat a dolgokat, amiket alapvetően meg kéne csinálni de nem szokott. Kiteszem a szobája ajtajára és este együtt kitöltjük. Sztetek nem túl náci módszer?
31. mgagi (válaszként erre: 30. - Sicike)
2010. ápr. 6. 17:04

Ez így igaz. Sajnos a felnőttek stresszelnek és ezt a gyerekek is érzik. Hiába próbál az ember szépen szólni, nem mindig sikerül megfelelő hangnemet megtalálni.

Én pl hiába érzem hogy kedvesen szóltam hozzá, nem biztos hogy ő ezt így érzi.

30. Sicike (válaszként erre: 29. - Lencsi.)
2010. ápr. 6. 16:59

Kitartás!

Annyira olyan mintha én írnék,csak nálunk a pici már lassan ovis lesz....

Ez az élet rendje.Zajlik az élet.

Csak nekem még anno még sok-sok más miatt is kellett aggódnom,de ez nem ideillő téma.

A lényeg,hogy maximálisan átélem a helyzetedet és hidd el csak azt tudom javasolni,hogy muszáj a sarkadra állnod néha-néha.

Sokszor adódik nálunk is nem kicsi baj-ok,és muszály nem elkenődni.....főként ne azt lássa,hogy anya törékeny.Hosszú-hosszú ideig én is mindig padlót fogtam elkeseredésemben,na most ezt hogy oldjam meg....stb. és a gyerekek nagyon okosak.Okosabban,mint a felnőttek,hisz tudják mikor mit tehetnek,léphetnek meg,akár hogyan játszák ki őket.Én imádom mindkét gyerekemet.És az elsőnél,a nagyobbiknál bele-bele estem abba a csapdába,hogy egyszer-kétszer-huszonkétszer elsiklottam apróságokon.Nem kellett volna,mert most ott tartok,hogy rájött érzelmileg hogyan zsaroljon,mikor mit mondhat vissza válaszként stb.

Nagyon szeretem,de be kell vallanom,ahogy lehetett úgy kapattam el.ÉS most fegyelmezni próbálom,majdnem 10 évesen.....úgyhogy a apukája az életében,nevelésében,támogatásában nem vesz részt,nagyszülők még nehezítenek is...stb.

A sulival minden nap küzdünk,ellenőrizzük,hogy a szintet(4-5-ös) tartsuk,de nagyon nehéz.Sűrűn átvág minket-pedig nagyon szeretnénk ha nem így tenne.Mindennap azon görcsölök,hogy normális,átlagos probléma mentes délutánt,estét töltsünk el,akár a tesóval se legyenek vitái....

Nehéz.A mai gyerekekkel nagyon nehéz.És mindezért a mai világot okolom.Amelyben rohanni kell,állandó stressz éri a gyerekeket,felnőtteket.Mindenhol csak kihívás van és pihenés nincs......

2010. ápr. 6. 13:44
Oké lányok. Ovis korban az ember még csiribál, meg bábuzik, meg elvicceli. De 8 évesen????????Már kinevetne, ha ezeket venném elő. Eddig nem volt vele gond. Most. Kezdem elhinni, h Zsebi a gond. Ő a pocaklakóm és hamarosan megszületik. Mindenki nagyon várja, de egy este, amikor kétségbeesésemben már én is "kiabálós nénivé" váltam, a fiam elsírta magát: " Anya, mindjárt megszületik a Zsebi, és én nem tudom, h mi van velem? Nem tudom miért lettem ilyen..." Annyira megsajnáltam. Úgyhogy most megint jön a hosszú csendes elbeszélgetés,amikor közösen próbálunk megoldást találni. Istenem! A világon a gyereknevelés a legnehezebb....Annyira imádom ezt a kisfiút, annyi szeretet van benne, de olyan álomvilágban él, h filmet lehetne róla forgatni. Néha elkeseredem, főleg így 33 hetesen, hatalmas pocival, mindenem fáj. Rengeteg félelem van bennem, és még ez is....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook