Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Türelmetlen szülők? fórum

Türelmetlen szülők? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. ápr. 24. 10:00
hát kiváncsi vagyok a miénk mikor ébred tudatra csak nehogy késő legyen mert már majd egy kiskamasz nem igazán fogja igényelni hogy most kezdje el nevelni.
87. Lencsi. (válaszként erre: 82. - Monesz79)
2010. ápr. 23. 22:01
Régen nálunk is így működött, de aztán 180 fokot fordult az életünk, és apa rájött, h ő is ugyanannyira szülő, mint én. Sokszor kikérem a véleményét, és megpróbáltam rávenni, ha valami nem tetszik mondja el, de ne a lurkó elött. Van, h működik, van, h nem...hát ez van.
86. Lencsi. (válaszként erre: 81. - Monesz79)
2010. ápr. 23. 21:59
Vettem egy sima színes kartont és arra pedig egy öntapadós tapétát, aminek parafa mintája van. Teljesen egyszerű, mégis elegáns.
85. monesz79 (válaszként erre: 84. - Cd377d3d56)
2010. ápr. 23. 10:03
Köszi :)
84. cd377d3d56 (válaszként erre: 81. - Monesz79)
2010. ápr. 23. 08:48
Ez természetes,ha néha türelmetlenebbek leszünk,de így emberi,és ha beismerjük a gyereknek,meg fogja érteni,ha kicsit nyugtalanabbak vagyunk velük:)
83. cd377d3d56 (válaszként erre: 82. - Monesz79)
2010. ápr. 23. 08:47

Szerintem meg jól csináltad,ahogyan nevelted őket.A gyerkőcökre nagy hatással van a példa,és ebben nem biztos,hogy az apukát fogják követni,aki odamorog nekik a kanapéról...

Nehogy bűntudatod legyen már emiatt!:)

2010. ápr. 23. 08:44
És van nállunk még egy nehezités ,hogy apa a kanappén ülve azért oda morog ha nem ugy viselkednek ahogy kéne szerinte ahogy kell "a te nevelésed" és ha biztatom mutassa be ő hogy csinálná rá vágja már el cseszerintettem őket nem tudja helyrehozni ja de ezt mondta még amikor csak 10 hetesek voltak is. :( Nállatok ez hogy van ?
2010. ápr. 23. 08:39

Miből készitetted a táblát ?

Amugy szerintem a pozitív megerősítés nagyon fontos sokszor töbett érünk el így mint ha veszekednénk velük . Csak nekem sincs sokszor elég türelmem hozzájuk de dolgozom rajta:D

2010. ápr. 22. 21:49
Feltettük a falra a Büszkeség Táblát, de még nem ragasztottunk rá semmit. Már kitaláltam, én azt fogom feltenni, h BÜSZKÉK VAGYUNK RÁD: mert már nem kell bekopogni zuhanyozás közben, h zárd el a vizet...:)
2010. ápr. 20. 21:33
Vettem ma egy könyvet. Kell a gyereknek a korlát a címe. Hát nagyon kíváncsi vagyok rá milyen lesz... Most fogom elkezdeni olvasni. Felírtam egy csomó címet amit a neten kutatgattam, de ez volt az, amit egy keddi napon megengedhettem magamnak Csak Úgy...:)
78. monesz79 (válaszként erre: 76. - Lencsi.)
2010. ápr. 20. 18:52
Én marha türelmes vagyok míg be nem telik a pohár de nagyon akor aztán robbanok és jöhet az ordibálás és utána én is rettentő szarul érzem magam .....
77. mgagi (válaszként erre: 76. - Lencsi.)
2010. ápr. 20. 07:36
Dehogy vagy az, csak próbálod megértetni magad vele. Nyugi én is szoktam ilyen lenni. Kiabálni akkor szoktam amikor már végképp nem érti amit mondok.
2010. ápr. 19. 22:00

Na, újra itt! Mi hétvégén Büszkeség Tablót csinálunk a falra, és minden olyan dolog oda fog kerülni, amire tényleg büszkék lehetünk vele kapcsolatban. Pl. nagyon jó matekos, hamar le tud tusolni - ha akar, nagyon szépen beszél. Szóval ezeket mind feltesszük, kidekoráljuk és ki a falra.

Ezután csinálunk egy kis dobozt és abba azokat tesszük, amik nem mennek annyira. Ezt be a szekrénybe. Ha valamin javított, mehet a falra. Nagyon tetszik neki az ötlet. Kíváncsi vagyok, hogy válik be...

Amúgy ma én üvöltöztem vele reggel, és utána annyira bántott. Miért nem tudok és ilyenkor nagyon csöndbe beszélni? Az is tud fegyelmező lenni.... Egy hülye idegbeteg házisárkány vagyok.

75. mgagi (válaszként erre: 74. - Monesz79)
2010. ápr. 19. 20:01

Majd kipróbálom.

Most szerencsére minden rendben volt. Mikor milyen napja van:)))

2010. ápr. 19. 18:25

Én a magam részéről azt próbálom hogy matricát kapnak ha szépen összepakolnak segítenek nekem valamit önként.... ha összejön 10 db beválthatják valamire kifestőre vagy más nem túl drága játékra.

Régabben ha nem pakoltak vittem a zsákot és beledobáltam ami földön volt persze a félnapos könyörgés után de aztán egynéhány ilyen akció után bályosan közölték inkább jölyön a zsák és vigyem a játékokat de azért egy próbát megér..... lehet nállatok az is müködik.:D

73. mgagi
2010. ápr. 18. 19:12
Most is fél órát mondtam neki, hogy pakolja össze a játékait, mert addig nincs mese. Mindig én sem pakolhatok össze helyette.
72. mgagi
2010. ápr. 18. 19:08

Nincs semmi ötletem mit csináljak hogy elég komolyan vegye azt amit mondok.

Bár anyósom azt mondja, hogy amikor a bölcsiből hazaviszem akkor nagyon rossz. Mint aki nem hall. Azt mondja biztos azért, mert a bölcsiben is fegyelmezik őket és örül amikor végre itthon lehet.

2010. ápr. 18. 19:00
ismerős
70. mgagi
2010. ápr. 18. 18:59
Épp próbálok határozott szülő lenni, de időnként azt érzem, hogy nem figyel rám. Nem vesz tudomást arról amit mondok neki.
69. monesz79 (válaszként erre: 68. - Lencsi.)
2010. ápr. 18. 18:54
Igazán nehéz feladat jó szülőnek lenni megtalálni a határt a határozott szülő és az engedékeny között.Tudni mikor mi jó nekik rövid és hosszú távon.
2010. ápr. 16. 11:29

Szia!

Ez egy Montessori idézet, ha jól tudom. Hát igen. Én is sokszor elgondolkodom, h nem reagálom-e túl a dolgokat? Jó az a tv, meg a dvd, de annyival nyugodtabb az életünk, amikor néhány hétig nélkülöznünk kell, és ismét a FONTOS dolgokra fordítjuk az időt.

Nem leszünk ingerültek, persze nem csak a média miatt van. Ilyen ez az egész élet. Nagyon észnél kell lenni, h megőrizzük a belső békét, és türelemmel átragasszuk azokra, akik nekünk a legkedvesebbek: a családunkra.

67. monesz79 (válaszként erre: 53. - Lencsi.)
2010. ápr. 16. 11:21

Sziasztok nagyon megkapot az idézeted igazán találó.

Nekem két lányom és egy apjuk van ö a leg gyerekebb sokszor :)

a nagyobbik 6 lessz a kicsi 3 mult igy mindennapra jut valami néha nehéz velük és talán azért is mert többet hallunk ma a lelki egészségről és én néha nehezen tudom meddig lehet türelmes az emberlánya.

De másrészről a világ leg boldogabb embere vagyok pusztán az álltal hogy ők hárman vannak nekem.

2010. ápr. 16. 11:10

Remélem mindenkinél működik a családi élet. Mostanában szórakozik a gép, úgyhogy nem mindig sikerül idejutnom. Sajna. :( Olivérrel még a múltban kipróbáltam egy módszert. Ez akkor történt, amikor terhes lettem és naaaagyon rosszul voltam. Azt mondta nekem, h én semmit nem csinálok egész nap. Mondtam neki, h jó akkor egy napra cserélünk. Miután ecseteltem neki a kilátásokat és átgondolta, annyira megijedt, h szinte könyörgött, h ne csináljuk.

Áááá! Sztem nem rosszak ők, mi vagyunk NAGYON türelmetlenek. Másrészt a gyerek tükör. Azt mutatja amit tőlünk lát, meg ugye a határok feszegetése, az pedig életkori "kötelessége"....

65. mgagi (válaszként erre: 64. - Sicike)
2010. ápr. 12. 15:28
Köszi.
64. Sicike (válaszként erre: 63. - Mgagi)
2010. ápr. 12. 14:56

A hétvége nekem is meredek volt.

Kitartás!Sok erőt kívánok!

63. mgagi
2010. ápr. 12. 14:06

Csak így tovább!

Én tegnap kiborultam. Időnként azt érzem, hogy Vera rám se hederít. Elmegy a füle mellett amit mondok.

2010. ápr. 12. 13:38
Képzeljétek! Nem kellett elkészülnie a táblázatnak, elég volt, h beígértem. Azóta úgy odafigyel mindenre...
61. Lencsi. (válaszként erre: 60. - Mgagi)
2010. ápr. 8. 18:06
Van egy módszer, ami mindig-mindig bejön. Azért nem alkalmazom, mert NEKEM nincs hozzá agyam soxor. Egy nagyon jó óvónőtől láttam egyszer, h amikor igazán rossz volt egy kisgyerek, v. hisztizett nem ordított vele, meg fenyegette, hanem egyszerűen odahívta magához - a gyerek már ettől betojt, h most mi lesz - elmondta, h rosszul esik neki, h így viselkedik, és ha hiszed, ha nem megölelte és elmondta neki, h nagyon szereti, és rosszalkodás helyett legyenek barátok és ketten mindent könnyebb megoldani. Most ez lehet, h hülyén hangzik, de nekem még mindig bevált. Bár igaz az én fiam "lélekemberke", nagyon lehet hatni az érzelmeire.
60. mgagi (válaszként erre: 59. - Lencsi.)
2010. ápr. 8. 14:07
Én mostanában a kistesóra szoktam hivatkozni, de sajnos ez sem jön be:( Próbálok, nem bizonytalan lenni felé. Időnként szigorúbban is szólok rá amikor már végképp nem azt csinálja amit mondok, de nem hallgat rám akkor sem. Pedig az anyja vagyok. Veréssel meg nem érek el semmit. Igaz van hogy nagy ritkán ráütök a fenekére, de az sem javít a helyzeten.
2010. ápr. 8. 13:39
Hát nálunk az elbeszélgetés után kicsit helyrerázódtak a dolgok, nagyon-nagyon igyekszik. Reggel kipattan az ágyból és 10 perc múlva már a reggelinél ül. Nagyon igyekszik és egy nap vagy 3x megkérdezi: "Anya, most jó vagyok?" Ilyenkor nagyon bánt a lelkiismeret.....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook