Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túrázók, kirándulók tippjei fórum

Túrázók, kirándulók tippjei (beszélgetős fórum)


2010. márc. 20. 21:26
Régen jártunk erre, de ismét itt a jó idő! TUdtok valami jó túrázóhelyet, ahol babakocsival is lehet menni (vagy kendőzünk) és a 7 éves is bírja?
12. annaluca (válaszként erre: 8. - Varbóc)
2008. dec. 11. 10:41
Végignéztem a neten az általad ajánlott helyeket. Mind nagyon csodásak. A szlovák különösen tetszik, de ahhoz még a bátorságomra gyúrni kell.
11. Cszsuka (válaszként erre: 10. - Annaluca)
2008. dec. 9. 11:14

Köszi:)

Varbócot félreértettem, az "itthon"-ra azt gondoltam, hogy arra gondol, ahol lakik. Ő pedig Miskolcot írta az adatlapjára. Ezért nem értettem. KÖzben rájöttem, hogy az "itthon" az Magyarországot jelent...:)

10. annaluca (válaszként erre: 9. - Cszsuka)
2008. dec. 8. 21:39

A tési fennsík tudtommal Tés mellett van, ahol érdemes benézni a szélmalmokba és a kovácsműhelybe is.

A Római fürdőnél idén ősszel szerencsére sok volt a víz. A sziklákat mi is megmásztuk az 5 évessel, bár akcióztunk rendesen.

Mi a Római fürdőhöz Jásd felől szoktunk menni, ahol érdekes a vizimalom, aminek nagyon kedves, barátságos tulaja van, és finom kecsketejet árul.


Örülök a tippeknek, jó ha összegyűjtjük az ilyen helyeket.

9. Cszsuka (válaszként erre: 8. - Varbóc)
2008. nov. 6. 16:29

Miskolc közelében van tési fennsík?

Csak azért, mert Tés itt van Fehérvár mellett és most hogy is van ez?

2008. nov. 6. 03:52

Én itthon a tési fennsik közelében lévő Burok-völgyet ajánlom. De lehet a Mária szakadék is Sződliget közelében. A Bükkben a Felső-szoros Cserépváralja és Kács között. A Börzsönyben a Nagy Manna gerinc és ennek folytatása Nagybörzsöny felé felér egy nagy kalanddal, ugyanakkor szép is.

Szlovákiában igazi paradicsom a Kysel szoros Klastorisko környékén. (Szlovák Paradicsom) Aki viszont több napot szán rá, az járja be a Bihar hegységet. Életre szóló élmény.

7. Cuczy (válaszként erre: 6. - Cszsuka)
2008. okt. 11. 20:12

Okés!

A páromnak is nagyon tetszik az ötlet!

Csak ne zuhogjon az eső... :)

6. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Cuczy)
2008. okt. 11. 07:54
Ha tényleg megjárjátok, jelezz vissza, hogy milyen volt:)
5. Cuczy (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2008. okt. 11. 00:24

Naaa ez jóóó!


Nagyon felkeltetted a kiváncsiságomat! A bakonyi Gaja patak és Római fürdő meg megmászható szakadék... hmmm, hmmm :)

Nagyon köszi a tippet!

4. Cszsuka (válaszként erre: 3. - Cuczy)
2008. okt. 9. 21:03

Pedig egy szlovákiai helyre asszociáltam, Isten biz...

Na, mindegy. Bakony: Nagyesztergárig elmenni busszal, onnan gyalog (kb. 15-20 km.) hegyen-völgyön patakon a kék jelzésen egészen Isztimérig. Ott megint fel lehet szállni a buszra, s Fehérvárról már haza lehet jönni. Mi már végig csináltuk párszor. Nagyon izgi...

Ott aludtunk, ahol ránk esteledett. Menet közben eléred a Gaja patakot, van egy Római fürdőnek nevezett rész, ahol nagy megmászható szakadék van, folyik a víz rajta, kár, hogy már csak alig.

Vérteskozmán vannak kiadó házacskák, körbeöleli az erdő, onnan is lehet csinálni gyalogtúrákat. Ez egy műemlékké nyilvánított falu.


Aztán, ha messzebbre mész, a Mecsekben Magyarhertelendtől Abaligetre át lehet menni a hegyen, szintén a kék túra útvonalán, közben találkozhatsz a Hermann Ottó tóval, vagy az Orfűi tóval, amelyiket látni akarod, de ott van a Pécsi tó is. Akkor Abaligeten érdemes szállást foglalni.

2008. okt. 9. 19:35

Mármint a Rahm-szakadék? Dobogókőnél.

A Holdvilágárok meg valami Pilisakármi környékén. Pesttől kb. 20km.

Ezeken már csomószor voltunk (már télen is, meg már éjszaka is), és most már tényleg szeretnénk valami jó kis helyet a Börzsönyben, vagy a Bakonyban, vagy valami.

Csak jó vadkalandregényes legyen! :)

2. Cszsuka (válaszként erre: 1. - Cuczy)
2008. okt. 9. 19:27
az nem SZlovákia?
2008. okt. 9. 19:25

Végre itt a jó kis kiránduló idő 7végére, és fogalmam sincs hová menjünk kirándulni!

Valakinek valami tippje?


Valami hasonló érdekelne, mint a Rahm-szakadék, vagy a Holdvilágárok, de az ország más részében.


Tipp???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook