Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tunézia - Hammamet fórum

Tunézia - Hammamet (beszélgetős fórum)


2014. aug. 14. 08:58
A világ egyik legszebb helye!:)
10. youlcsi (válaszként erre: 8. - VendrinerPiroska)
2014. márc. 13. 11:57
kb 2 órás séta betonút mentén, tűző napon... de olcsó a taxi ;)
2014. márc. 13. 09:46

Taxi kell, gyakolg messze van a szálloda-negyedtől az igazi medina. De nem drága, sőt, még alkudni is tudtok a sofőrökkel. Élménynek se rossz!:)

Az ország viszonylagosan nem drága - mármint az alapélelmiszerek olcsók (kenyér, tej), viszont a luxuscikkek drágák - viszont a turista szeme általában olyasmit kíván meg, ami az utóbbi kategóriába tartozik, pl. jégkrém, kávé, üdítő.

Ha viszont szuvenírt vesztek, mindig alkudjatok! Elvárják a kereskedők, ez egyfajta "játék". Mi általában a harmadáról-negyedéről indítottuk, és annyiért is odaadják!:) Volt egy újgazdag pár is a buszon, akikkel együtt kirándultunk, és ugyanazt a tálat kb. 5x annyiért vették meg, mint mi, mert ők nem alkudtak...:)

2014. márc. 13. 08:53
Köszi az infot lányok az infot. Az új részből taxi kell, ha meg akarjuk nézni a régi részt vagy el lehet sétálni? Mi, ha a gépek rendesen mennének, akkor 6 és fél napot töltenénk ott. Mi is úgy 3 kiránduló programot szeretnénk betenni, meg pihenni is egy kicsit. Az utikönyv szerint nem túl drága ország, bár mi nem akarnánk különösebben vásárolgatni.
2014. márc. 12. 13:31

Utazási irodával mentünk (budavárt).

Az utazási kiállításon foglaltunk, így majdnem féláron volt az egész.

MI 10 lettünk volna eredetileg, de aztán az utazási iroda szólt, hogy áttenne egy eggyel korábbi gépre, így gyakorlatilag nyertünk plusz egy napot (késő délutáni érkezés helyett kora reggelre voltunk ott).

Az érkezés napján a helyi idegenvezető tartott egy tájékoztatót, ill. ismertette, melyik nap milyen programokra van lehetőség (ezt már az itthoni irodában is el tudták mondani, így előre tudtukn kalkulálni a kirándulások áraival).

Mi elmentünk romokat nézni, Tuniszba, tevegelni. Ezt a 3 szervezett programot vállaltuk be, ill. egy nap még eltaxiztunk a helyi óvárosba, az is nagyon klassz volt. A többi időt meg a parton töltöttük! De így jó volt, némelyik program annyira fárasztó volt, hogy kellett egy nap "döglés" utána!:)

6. youlcsi (válaszként erre: 4. - VendrinerPiroska)
2014. márc. 12. 12:23

Yasmine Hammamet újabb építésű része. ott szinte csak szállók vannak. mi oda csak egyik nap egy félnapos séta erejéig (és egy totál leégést bevállalva :)) mentünk el. igazából szép nagy szállók, modern kornak épített medina, strand. ennyi.

hú, gáz, de most meg nem mondom, mi volt a neve annak, ahol voltunk :o

mindenesetre ott a szálló recepciójánál lehetett mindig jelentkezni a programokra, mint tevegelés, sidibusaid túra, karthagó, múzeum... volt 2napos sivatag-túra is a star wars helyszínekre.

de pl a parton is simán jöttek-mentek lóval, tevével, kígyóval...


utazási irodával mentünk.

5. VendrinerPiroska (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 15:34
Az arab világot azt ismerem valamelyest és valóban nem mindig egyszerű. Mi első sorban a biztos jó idő, az árak és a változatosság miatt mennénk oda.
2014. márc. 10. 15:30

Igazándiból nem vagyunk olyanok, akik egy hétig tudnak a parton napozni, úgyhogy szeretnénk mindenképpen elmenni Tunisba, nézni klasszikus romokat, esetleg a sivatagot, amit én már láttam, de emberem még nem. Mivel interneten foglalnák az utazást+szállást, a programokat helyben kellene fellelni. Nektek a szálloda szervezte a programokat vagy utazási irodán keresztül mentetek? Mennyit kell szánni egy kirándulásra?

500 euro egy hétre reális költőpénz 2 főre?


Láttam a szállodátokat, jól néz ki. Amit én kinéztem, az Hammamet-Yasmine-ban lenne, ami, mellette van és kissé megoszlóak a vélemények a területről.

2014. márc. 10. 14:50

Mi voltunk ott - a Nozha Beach hotelban

Jó volt!:) a kirándulások is, a hotel is, csak rohadt meleg volt, igaz, mi júniusban voltunk

Mire vagy kíváncsi?

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - VendrinerPiroska)
2014. márc. 10. 14:48

régebben voltunk. úgy... atyaég! már kb 7 éve.


nekem nem jött be az arab világ. előbb mennék újra nessebarba.

2014. márc. 10. 14:32
Hammametben szeretnénk eltölteni egy hetet májusban. Ha valakinek van tapasztalata a hellyel kapcsolatban, szívesen olvasnám. Különösen kíváncsi lennék az ár viszonyokra és a szervezett kirándulásokra, ha valaki résztvett ilyesmin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook