Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tunézia 2013 - járt mostanában ott valaki? Mennyire biztonságos? fórum

Tunézia 2013 - járt mostanában ott valaki? Mennyire biztonságos? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 26. 18:01
Nem tudok privit küldeni,ugyh.itt válaszolok,ne hari.Gyogyszert nem tudok ajánlani mert nekem soha nem kell.Én még a csapvíztől sem lettem beteg... Sok ismerösöm a pálinkára esküszik ,kaja után egy kicsi :P A közbiztonságra meg nagyon figyelnek,pláne a turistákra hisz legtöbben ebből élnek.majd megyünk mi még addig,ha minden igaz jun.ba,majd leírom mi a helyzet.Nem indítanak gépet ha olyan ott a helyzet,szoval nyugi.:)
2013. márc. 26. 10:38
2x voltam eddig Tunéziában, a kedvenc országom... mondom ezt úgy, hogy voltam már Egyiptomban, Jordániában, és azokba az országokba nem mennék vissza még egyszer. Egyiptomban nagyon kell vigyázni hogy mit ehetsz meg, és még a szállodában is erősen be vagy korlátolva, ill. napközben szó szerint elviselhetetlen a hőség. DE: TUNÉZIA szerintem teljesen más. Gyönyörű, szuper kaja, nagyon turista-barát... és nem tudom a többiek hol voltak, de nekem a bűz sem tűnt fel. Utószezonban érdemes menni, augusztus legvégén vagy szeptemberben (ahogy te is akarsz), akkor tökéletes 24-26 fokos a tenger, szuper meleg van de nem kibírhatatlan, és ugyanúgy zajlik az élet még, de nincs már az az őrül tumultus. Ha szeptemberre romlana a belpolitikai helyzet - amit előre nem lehet megjósolni - akkor ne menjetek el a 2 napos szahara-túrára - a szállodában és közvetlen környékén akkor is biztonságban vagytok. Ki ne hagyd!!!!!
2013. márc. 25. 18:03
Én most jöttem haza jan.végén semmi gond nem volt. Ugyhogy nyugi,én elengedlek ;) és ezt mondom úgy,h.én nem hotelban laktam a nyüzsibe, a "védett" turistaövezetbe.Sousse külső és a párom városa, ami nem egy turista város. Szeptember még eleg napos kell pár napkrém valóban. Jó időtök lesz Inchallah :)
2013. márc. 25. 14:24
Szeptemberre tervezem az utazást, gondolom, azért akkor nem tűz annyira a nap. A millió faktoros védekezés meg alap nálam. :)
2013. márc. 25. 13:31
Az égető napot úgy képzeld el, hogy előtte sütteted magad a szoliban úgy mész nyaralni, és ezután mész Tunéziába, kifekszel a napra, és az 5. percnél már úgy éget a nap, hogy a fele utazást a szobában töltöd, és nem napozással. Esetleg a tengerben lubickolsz. Sok sikert az úthoz, és vigyél sok-sok faktoros naptejet. Napozás utáni krémeket, hűsítőt.
2013. márc. 25. 13:30
Hát, ami a bűzt és mocskot illeti, Egyiptom sem (volt) különb a számomra. De nyilván ezzel tisztában van, aki ilyen helyekre utazik. :)
6. SzánI. (válaszként erre: 5. - Giusy)
2013. márc. 25. 12:18
Azért egy kis égető nap elkelne most ide. Én bírnám. :D
2013. márc. 25. 12:07

A nyaralni vágyók nem érzékelnek abból semmit. Főleg ha csak a hotel, és a part között maradtok, akkor aztán hírből sem. Nem hiszem, hogy olyannyira vészes az ottani helyzet, de az utazási iroda biztos szívesen segít ebben, és nem hinném, hogy ha valóban olyan dúrva helyzetek lennének, indítanának e turnusokat.

Én csak 1-2 dolog miatt nem mennék többet Tunéziába. Bűz, mocsok az utcákon, valamint a kibírhatatlan égető nap.

2013. márc. 25. 12:01

Köszönöm. Nos, engem elsősorban a belpolitikai helyzet érdekelne - nem nagyon nézek híradókat, de most szaladtam bele egy cikkbe, hogy ott sem teljes a nyugalom.

Nem tudom, így érdemes-e nyaralni menni szeptember magasságában...

2013. márc. 25. 11:45
Én Sousse-ban voltam, a part gyönyörű homokos, a víz kristálytiszta, a hotel 5 csillagos volt. Az utcák már kevésbé. Elég szegényes, és vigyázni kell a kinti férfiakkal, nagyon hamar rástartolnak egy európai nőre.
2013. márc. 25. 11:37
Ez engem is érdekelne, szeretnék már régóta menni, de egyfajta félsz mindig visszatart.
2013. márc. 25. 11:30
Tunézia 2013 - járt mostanában ott valaki? Mennyire biztonságos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook