Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tunézia 2011...Tapasztalatok! fórum

Tunézia 2011...Tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


17. Kupika (válaszként erre: 16. - Visandi)
2011. jún. 16. 12:15

Szia!

Érdeklődni szeretnék,hogy hogy sikerült a nyaralás?Minden rendben volt Tunéziában tekintettel a téli zavargásokra?Sokan mondják nekem,hogy ne menjek,mert biztos nem működik az ellátás és sok menekült van.Én augusztusban megyek Monastírba.


Köszi

2011. ápr. 9. 15:59

Jövő pénteken megyünk Tunéziába:)))

2007 óta eddig 7 szer voltunk , én imádom,ebben az árkategóriában ilyen színvonalas nyaralást máshol nem tudnánk kapni. Ha valaki először megy, mindenképpen menjen el a 2 napos szahara túrára, az az igazi Tunézia:)

Karthago már nem egy nagy szám. Mi voltunk félpanzióval mikor kettesben voltunk, és all incl, mikor gyerekekkel. a félpanziós ellátás is jó, csak kisétáltunk a hotel ajtaján, átmentünk az úton és ettünk valamit pár dínárért.

Kedvesek az emberek, nem lopnak, borravalót (nekünk semmi) ha adtunk, még virágszirmot is szórtak az asztalra kajánál:)Én mindig itt vásárolok be a családnak "márkás" cuccokból. potom pénzért, eredeti hamisítványokat vásárolunk a medinában, csak egy példa 1500 ft fix áron egy lacoste póló, ami a reptéren 50 euro:( egy pár tommy hilfiger zokni 150 ft:) szóval mi innen öltözünk:)))Kalózhajóra is menjetek el.

Röviden ennyi, remélem most is jó időnk lesz:)

2011. febr. 10. 10:49
Az egyik szomszédom utazási irodánál dolgozott és kb 25-30szor volt Tunéziában. Neki az egyik kedvence, pedig szinte a világ minden táján járt már.
14. e6e5405fd3 (válaszként erre: 12. - Guccsy)
2011. febr. 9. 15:03
Megtudnád nekem írni priviben (fórumszabályzat miatt), hogy melyik utazási irodánál intéztétek a nyaralást?Előre is köszönöm!
13. Guccsy (válaszként erre: 4. - E6e5405fd3)
2011. febr. 9. 13:57
Mi is kb.ennyiért mentünk.Pontosan nem tudom már,de nem volt drága.
12. Guccsy (válaszként erre: 5. - E6e5405fd3)
2011. febr. 9. 13:54

Mi 2009-be voltunk sousse-ba egy 1,5 éves gyerekkel és én 4 hónapos terhes voltam.Én nagyon izgultam,hogy mi vár ránk,de az utazási iroda mondta,hogy semmi baj nem lesz.A soviva resort-ba volt a szállásunk.Bababarát hely.A víz gyönyörű volt,nagyon tiszta.Vihar után csúnya,de minden reggel megtisztítják a növénytől.

A kaja nem első osztályú,a jó kiszolgálás titka,hogy borravalót adsz a pincérnek.Ő utána bármit elintéz neked.

Én nem bántam meg,hogy elmentünk.Nagyon jól éreztük magunkat.

Utazás elött én is sok rosszat olvastam,de ebbe benne van az is,hogy aki nagyon jól érzi magát az általába nem írja fel az internetre,csak a panaszosok.

11. makaréna (válaszként erre: 10. - E6e5405fd3)
2011. febr. 9. 13:32

Szerintem a legtöbb szálloda ilyen nagy kapacitású, de általában van több saját medencéjük, és az egyik rész a zajosabb, ahol nagyon sokan vannak, és állandóan szól a zene, a másik a csendesebb, azoknak, akik inkább pihenni szeretnének. Mi inkább itt voltunk, mint a tengerparton.

A tevegelésről annyit, hogy minket nem sivatagba vittek, hanem egy várostól távol eső, talán olajfaligetbe, hát az nem volt túl romantikus. Még putrit is láttunk a teve hátáról.

2011. febr. 9. 12:46

Nem vagyok a luxushoz szokva sajnos :)...

Fiatalok vagyunk, és ez lesz az utolsó nyaralásunk kettesben:), mert lassan babát szeretnénk, és olyan helyen szeretnénk nyaralni, ahol egész nap tényleg azt csinálunk amit akarunk, a sivatagi tevegelésről pedig annyi jót hallottunk, hogy az az egyetlen amit ki szeretnénk próbálni, egyébként pedig koktélozni EGÉSZ NAP és fetrengeni a parton:) szóval kivételesen semmiféle kulturális programra nem kívánkozunk:), eddig egyébként mindig apartmanos nyaralásokon voltunk, amivel nekem igazándiból semmi problémám nem volt, de most ez az ő kívánsága, hogy hotel és all inclusive, hogy nekem se kelljen csinálnom semmit (főzés, takarítás:))

Nanu, mi is olyan helyen szeretnénk eltölteni az az egy hetet, ahol nincs akkora tömegnyomor, de eddig csak olyan szállodákat találtunk, amik ilyen 600 férőhelyesek voltak, google earth-ön pedig rákerestünk, és alig lehetett látni a napernyő tengertől a partot....szóval eszméletlen....

2011. febr. 9. 12:31
Nézz utána! Ha nem a luxushoz vagy szokva menj FELTÉTLENÜL laza programok aktív pihenés a tenger tényleg nem tiszta kedves emberek szép környék. Én nem a központba néztem szállodát hanem a város szélén, nyaraláskor nem szeretem a nyüzsit, de olcsó a taxi és biztonságos.
2011. febr. 9. 12:09

Mi 2008-ban voltunk Monastir melletti üdülőterületen. A szállodával nagyon elégedettek voltunk, rengeteg gyerek program volt, minket az érdekelt.

A tenger ott tényleg nem a legszebb, de úgy tudom, hogy Hammamet környékén már az is szebb. Van néhány dolog, amire vigyázni kell, pl mit ne egyetek igyatok, mert akkor tuti a hasmenés. Bár aki nem bírja az olivaolajat mint az én párom, akkor annak is. Mindezt leszámítva mi nagyon jól éreztük ott magunkat.

Március 25-ig még van idő, szerintem addig rendeződik is a helyzet. Alapvetően idegenforgalomból él az ország, így szerintem nekik is érdekük,hogy menjenek a turisták.

2011. febr. 9. 12:03
Tanácsom: ha Arab országba mész a kiadott csillagokból vonj le egyet. Mi Egyiptomban voltunk, nagyon alaposan el kell minden ajánlatot olvasni. Én láttam olyat is, ami all inclusive, de nem volt benne a víz. Mi Egyiptomban Hurghadán voltunk, ami nagyon cinkes volt, hogy azt állították, hogy 15 percre leszünk a bent a belvárosba, ehhez képest 45 percet autóztunk érte (amit nagyon bátor és kalandvágyó embereknek javasolt) Több irodába is be kell menni mert mindegyiknek van ajánlata v. akciója.
6. e6e5405fd3 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. febr. 9. 11:37
Augusztusban mennénk, márc 31-ig lehet előfoglalni, nem lehet tudni, hogy mennyire komolyak ezek a zavargások, egyébként egy csomó utazási iroda honlapján kutakodtunk az elmúlt napokban, és tunézia sehol nincs "tiltó listán", sőt, last minute utak is vannak, most...szóval nem értem...csak az egyiptomi utakat fagyasztották be, még jordániát sem...
2011. febr. 9. 11:31
Én olyanokat keresek, akik már voltak ott, de az is csatlakozhat aki pl. idén megy:), de még nem tudja hova stb...Annyi mindet össze-vissza olvastam már tunéziáról, pl. nekem sousse nagyon tetszett, de sokan írták, hogy nem épp a legtisztább a tengerpart és a víz...úgyhogy tovább keresgéltünk, és megtaláltuk Hammamet-et, és az El MMouradi El Menzah hotel, ami 4csillagos all inclusive, fantasztikusan gyönyörűszépnek tűnik így képekről:) csak értitek...most így láthatlanban:S...
2011. febr. 9. 11:26

Sziasztok!

A párommal idén nyáron Tunéziában szeretnék eltölteni egy kellemes hetet. Tapasztalatokra lennék kíváncsi...melyik utazási iroda / város / programok, esetleg mire vigyázzunk stb.

Nagyon jó lenne ha tudna valaki segíteni nekünk ez ügyben!

Priviben is írhattok!!

Köszi előre is!


Ui.:Van egy-két utazási iroda, ahol előfoglalással (feb.25-ig, vagy márc.31-ig) elég nagy kedvezménnyel tudsz lefoglalni pl. egy augusztusi nyaralást, 135ezerért all inclusive, 5csillagos szálloda, és ebben a repjegy és tényleg minden benne van...kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, nekem ez "olcsónak" tűnik, ahhoz képest, hogy 8napig nyaralsz, eszel-iszol...vagy ez lehet, hogy átverés??

2011. febr. 9. 11:16
Olyanokat keresel, aki már járt ott, vagy aki most készül?!
2011. febr. 9. 11:15
Mikor mennétek? Egyenlőre nem lehet...
2011. febr. 9. 11:13
Tunézia 2011...Tapasztalatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook