Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott feledékenység 30 évesen. Normális dolog? fórum

Túlzott feledékenység 30 évesen. Normális dolog? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 23. 21:27
tart, de azt figyeltem, hogy a rövidtávú memóriámmal van gond főleg. A körzeti doki szerint depresszió válthatja ki, de mivel szoptatok, úgyse lehet rá szedni semmit, így azt mondja, hogy várjunk még egy kicsit
47. tücsimücsi (válaszként erre: 46. - Vikianya)
2010. jún. 23. 21:22
még mindig tart ez a feledékenység?
46. Vikianya (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. jún. 23. 21:04

Szia


Voltam egy pár hete vérvételen, és szerencsére a TSH értékem jó (1,93 - a ref.t.: 0,35-4,94), a vas is, csak a koleszterinem volt rossz, így most diétázni kell :S

45. Vikianya (válaszként erre: 44. - 021a029148)
2010. ápr. 23. 10:50
akkor előbb gyorsan váltok körzetist, és utánna lépek
44. 021a029148 (válaszként erre: 43. - Vikianya)
2010. ápr. 23. 08:21
Szerintem fogadd meg, és minél előbb! 30-asokat is érinthetnek problémák! És inkább menj el feleslegesen, mint hogy későn!
43. Vikianya (válaszként erre: 42. - 021a029148)
2010. ápr. 23. 08:06
hát azt hiszem tényleg el kéne menni
2010. ápr. 23. 08:02

Mindenképp nézesd meg magad! Nem elriasztani akarlak, de hidd el, foglalkozni kell vele, mert ez abszolút nem normális, és nem lehet mindent a fáradtsággal magyarázni. Sokat számít a kimerültség is, de amilyen tüneteket írtál, szerintem nem fér bele a normálisba.

Menj el neurológushoz, még időben!

41. Azurit (válaszként erre: 10. - Vikianya)
2010. ápr. 22. 22:10

Úgy vettem észre,hogy amikor alacsonyabb a vérnyomásom akkor vagyok feledékenyebb.(Egy kávé után már jobb a helyzet.)

Egy-egy depressziósabb periódusomban is előfordul,de akkor inkább az van,hogy kevésbé érdekelnek a dolgok és nem figyelek oda-nem érdekel.

Kialvatlanság és valamilyen hiányállapot is okozhat feledékenységet.

40. Vikianya (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2010. ápr. 22. 15:47
értelek :)
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Vikianya)
2010. ápr. 22. 13:12

Igen, megértelek, de egy ilyen vizsgálat nem árt:)

Egyébként én csak kb 5 órát alszok éjelente. Igaz nem kisgyerek miatt, hanem nem érzem a fáradtságot míg le nem fekszek:)

Ja és kicsit idősebb vagyok nálad, és nem felejtek még sem:)

38. Vikianya (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. ápr. 22. 12:42

Igazság szerint én tényleg nem alszok éjszaka, max 5 órát(de nem ritka a 2 órai alvás), mert az első gyerek is, és most a második is - kimutathatattlanul- hasfájós, és nagyon gyakran felébred (van, hogy óránként).A nagynál már elmúlt másféléves, amikor még minden éjszaka fent volt. Nagyon ritka, hogy mindkettő alszik egyszerre.

A terhességem alatt csináltak egy részletesebb vérvételt,de az nem tartalmaz TSH-t, így csak el kell majd mennem egy vérvételre.


Szép napot :)

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Vikianya)
2010. ápr. 22. 09:41

Jó reggelt!

A TSH érték kifejezetten a pm működését mutatja meg.

Pajzsmirigyserkentő hormon, ha ez az érték magas(referencia értéket figyelembe véve), akkor alulműködik az ember.

Az emberek szeretik a stresszre, fáradtságra, igerszegény környezetre, életmódra ráfogni a tüneteiket. Csak legyintenek, és túllépnek, ahelyett, hogy utána járnának.

Én is voltam terhes, majd lett egy kisfiam, akivel otthon voltam 4 évig. Én is éjszakáztam, és napi 24 órát ezzel foglalkoztam. És nem voltam sem kimerült, sem feledékeny, sem kiéget, és sem egyéb. Akkor is jól éreztem magam. Ja és a többi. Nem hullott a hajam, mert szerintem akkor sem természetes. Mitől lenne természetese a hízás? Hacsak nem eszel folyamatosan, és emellé fekszel egész nap a TV előtt. Ha kialvatlanságtól vagy fáradt, akkor szakíts időt más időpontban az alvásra. Aludj akkor amikor a gyerek. És igen, a túlzott csoki evésp vágy is utalhat a pm betegségre.

Természetesen nem akarom beléd beszélni, de egy vérvételt simán megcsinálhatsz, mint írtam egyébként sem árt, és egyel kevesebb dolog, ami miatt aggódnod kellene.

A vashiány is ilyen tüneteket produkál, azt is kezelni kell, és a lisztérzékenység is hasonló.

36. Vikianya (válaszként erre: 33. - Vikianya)
2010. ápr. 22. 06:07
jó reggelt. Hát az, hogy kipihentem magam, az túlzás. aludtam fél órát, majd másfelet, majd megint felet. A köztes időkben meg a székben ültem a picivel :S
2010. ápr. 21. 22:48
Alapvető! Pozitiv emberek nem is lesznek betegek fiatalon :)
34. Vialance (válaszként erre: 31. - Vialance)
2010. ápr. 21. 22:47

a csoki is ezt támasztja alá, a boldogsághormon nekem is mindig bejön fáradság, levertség ellen,,


Egyébiránt szervi elváltozásod csak akkor lesz szerintem, ha nem változtatsz az életmódodon.. Persze egy labor nem árt senkinek, hogy csatlakozzam bölcs elöttem szólókhoz...

2010. ápr. 21. 22:46
most megyek, megpróbálok pihenni egy kicsit. Jó éjt mindenkinek
32. Vikianya (válaszként erre: 27. - Vialance)
2010. ápr. 21. 22:45

én teljesen elégedett vagyok az életemmel :)

És mivel Gyeden vagyok, így lassítanom se kell

31. Vialance (válaszként erre: 28. - Vica009)
2010. ápr. 21. 22:43

Sajnos nem természetes, de civilizációs elváltozás.. Ahogy minden felvett szokásunk ami a túlterhelt életünkkel generálta magát ilyen kóros szintre.. Mindenki túlvállalja magát.. vagyis a többség.. Sajnos ez van.. Nyomás alatt élünk.. Aki tud tegyen ellene minél többet! Önnmaga érdekében..

Én fel szoktam tenni magamnak a kérdést: Mire ez a nagy rohanás? Megéri ez nekem? Mit veszíthetek? És ha elmulasztok valamit? Naés? Álltalában lecsillapodik a stressz szintem:)

30. Vikianya (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2010. ápr. 21. 22:43

a túlzott csoki iránti vágy is ide tartozik? :)

Az a baj, hogy a fáradtság adott, mert nem alszok. A hízás is mert nemrég szültem, a hajhullás is természetes ilyenkor.

Nemrég volt vérvételem más okból. Mi az a THS?

29. Vikianya (válaszként erre: 22. - Tücsimücsi)
2010. ápr. 21. 22:41
szopik még a pici, így nem tudok segítséget kérni éjszakára sajnos.
28. vica009 (válaszként erre: 27. - Vialance)
2010. ápr. 21. 22:27
Szerinted akkor természetes dolog a kisgyerekes anyukák feledékenysége?
2010. ápr. 21. 22:21

Önroncsoló életmóddal élőknél előforduló tünet.. Lassits, szakits időt önnmagadra..

Harminc éves kor körül nem árt számvetni:

Mit értem el? Teljesültek-e álmaim? Elégedett vagyok-e az életemmel? Mit tehetek önmagamért-- stb.. Megéri:)

2010. ápr. 21. 22:15
Ma mesélte egy ismerősöm,hogy rég megcsípte egy kullancs,ki is szedte,el is ment orvoshoz,de nem találtak semmit nála akkor.kb 5 évvel azután egyik reggel úgy kelt fel,hogy semmi ereje nincs,és emlékezetkihagyásai voltak.5 év után mutatták ki a véréből a lyme kórt. Hálisten ma már nagyjából úra egészségesnek mondható,de még mindíg megkérdez mindent 2-3 szor,mert nem megy el elsőre a tudatáig.
2010. ápr. 21. 21:56

Stressz, faradtsag, kimerultseg okozhatja, es az is, ha az embert csak otthon erik ingerek. De persze erdemes koruljarni, nem-e mas okozza.

A neten mindenesetre abszolut meggyozik az ember lanyat, hogy alzheimeres.

2010. ápr. 21. 21:48
És a pajzsmirigy alulműködésnek is lehet a tünete, de annak vannak egyéb tünetei is. Irok néhányat: fáradtság, hizás, feledékenység, száraz bör, hajhullás, magas vérnyomás, magas koleszterinszint. Természetesen ezek külön-külön is lehetnek. Egy vérvétel, és nézzenek TSH-t. A labor amúgy sem árt:) De az is lehet, hogy tényleg a fáradtság.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - Bejgli79)
2010. ápr. 21. 21:48

"Néha gondolkodnom kell olyan egyszerű dolgokon, hogy milyen év, évszak, hónap van"


Ezt nem tudom rá lehet -e fogni a fáradságra...

22. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - Vikianya)
2010. ápr. 21. 21:46

van segítséged akire rábízhatnád a kicsiket, hogy egyszer jól aludd ki magad? Akkor sokminden kiderülhet, mert ha ki vagy pihenve és megszűnnek a panaszok akkor minden oké.

De ha nem akkor orvos minél előbb!

2010. ápr. 21. 21:46

Szerintem mindenképp foglalkozz vele, mert nem normális dolog a túlzott feledékenység.

Én napi 5 órát vagy kevesebbet alszom, de nem vagyok feledékeny. La és 31 éves vagyok. :)

A kivizsgálás mindent megelőzhet.......inkább előbb mint később. :)

20. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 21. 21:44
igazad van...
19. Vikianya (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 21. 21:41
ettől tartok én is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook