Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzásba vitt tejsavas hüvelykezelés (citolitikus vaginozis), vagy valami más? Volt valakinek? fórum

Túlzásba vitt tejsavas hüvelykezelés (citolitikus vaginozis), vagy valami más? Volt valakinek? (beszélgetős fórum)


10. @IviBaba@ (válaszként erre: 7. - 9e32886f4a)
2011. ápr. 12. 14:31
az a baj,hogy néha az orvosok sem tudják mit okoznak majd....
2011. ápr. 12. 14:30

Igen, tényleg vigyázni kell az irrigálással, mert sok nő nem tudja hogy mennyit szabad, sokszor szex után is valamilyen szerrel öblítenek,pedig erre a sima víz is megfelelne.

Nekem a kenetvizsgálaton semmi nem derült ki,így egyszercsak elmúlt. Amióta szültem szerencsére nem jön elő, pedig évekig szenvedtem az e-coli val is, a vizeletemben volt és attól fájt a hólyagom és csípett is :( ÉS ez is csak akkor volt jelen,ha keveset ittam!! Érdekesek ezek a bacik :(

8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - 9e32886f4a)
2011. ápr. 11. 14:09

Nekem egy évig nem tudták kikezelni a gombámat ami havonta jött. Én meguntam és nem mentem dokihoz. Mint mondtam, tavaly kikezeltem magam, 1 éve tünetmentes vagyok, és most is csak azért ijedtem meg, és kezdtem tejsavazni magam, mert antibiotikumot szedtem, és anno egy agressziv antibiotikum hozta ki a gombát, amitől orvosokkal nem tudtam megszabadulni.

Ennek semmi köze a mostani bajomhoz, de köszönöm a jótanácsot.

2011. ápr. 11. 12:58
Nekem is volt már ilyenem ehhez hasonló sajnos nagyon kényes vagyok :( , de nekem pár nap alatt a külső gyulladásnál a sima canesten krém elmúlasztotta mivel nem csak gombaőlő de gyulladás csökkentő is. A Klion is nagyon jó, legalább is nekem anno bevált mikor olyan problémám volt. Viszon én azt tanácsolom neked, soha ne kezeld magad otthon találomra neten kutakodva mert csak nagyobb gondot okozhatsz lehet hogy napokig hetekig úgy érzed kikezelted magad, ám soha nem tudhatod mit okoztál amúgy.
6. 33b22c162d (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2011. ápr. 11. 10:27
Na ezt nekem is megcsinálták,mármint a vizelettenyésztést,abban nem mutatták ki,a hüvelykenet vizsgálaton viszont egyértelműen igen!És egy napon vették le a tesztelni valót.Az urológiai délelőtt volt,a kenet délután.Pontosabb a kenetvizsgálat.
5. zsanci79 (válaszként erre: 3. - 33b22c162d)
2011. ápr. 11. 10:09

Köszi, ez jó, mármint jó tanács.

Tudod, nekem régen sosem volt hólyaghurutom, most meg 1 hónap alatt kétszer is :(

De úgy gondoltam mindenképp elmegyek az urológiára, és ott gondolom csinálnak vizelettenyésztést, és gondolom abban is kimutatható.

4. zsanci79 (válaszként erre: 2. - @IviBaba@)
2011. ápr. 11. 10:07

Köszi, igen olvastam, hogy szódabikarbonás irrigálást szoktak ajánlani, mert az lugosít, csak azt nem írták hogy mennyit tegyek bele.

Lehet hülye kérdés, de nem lehet valami lakmusz papírt venni, ami megmutatja, hogy savas vagy lúgos a ph? Akkor már biztosabb lennék.

3. 33b22c162d (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2011. ápr. 11. 10:07
Nekem is voltak hasonló dolgaim,míg egyszer csak meguntam.Kértem egy kenetvizsgálatot a nőgyógyászomtól,mert szex után rendszeresen előjött a hólyaghurut.Kiderült hogy Ureaplasma bacik vannak,amit 3!!! szem gyógyszerrel kikezeltek.Nekem is és a páromnak is be kellett szednünk,és azóta semmi ilyen problémám nincs.
2. @IviBaba@ (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2011. ápr. 11. 10:03

sajnos nekem is elég sok bajom volt már ilyen téren, évekig szenvedtem én is, és volt ez is amit te leírsz túrós fehér cucc, szagtalan és nem gomba ügyebár. Azt nem tudom hogy lehetne kezelni, ha rátaláltál biztos olvastál erről nem?

Szerintem ha nem gomba akkor minek a clion? és ne használj több tejsavas kúpot, hiszen savas ph-jú a hüvelyflórád! Persze hogy létezik ilyen, olvass utána hogyan lúgosíthatsz!

2011. ápr. 11. 09:53

Sziasztok!

Múlt hónapban hólyaghurutom volt, s mivel antibiotikumot kaptam, ezért mensi után lactobacillusos kapszulát (protexin) használtam, ahogy írta is, naponta 2 kapszulát, 7 napon keresztül.

Azért szerrettem volna ilyen előrelátó lenni, mert évekkel ezelőtt állandó gombmás fertőzéssel küszködtem, míg magam módszereivel tavaly kiírtottam. Akkor is használtam tejsavas kúpot, de floragynt, és csak 3 db-ot mensi után.

Nos, miután elhasználtam a protexint, rá pár napra ismét hólyaghurutos tüneteim lettek szex után, megspékelve gomba szerű tünettel. Nem viszket, csak ég, de ahhoz képest jól el lehet vele lenni. Nincs túros folyás, hanem egész kevés, teljesen szagtalan krémes fehér folyás. Viszont a pisilés nagyon gáz. Ez péntek este kezdődött, ma voltam dokinál aki Klion D100-at írt fel, azt mondta Ő sem lát gombára utaló jeleket, kicsit gyulladt a hüvelyem, ha pisiléses gondok nem múlnak akkor menjek az urológiára.


Nézelődtem a neten, és a fertőzések egyike sem illet igazán az én bajomra, mikor is rátaláltam erre a citolitikus vaginózisra, aminek a tünetei teljesen rám illenek. (gomba szerű tünetek, fehér, krémes szagtalan folyás, vizelési nehézségek). Ez a hüvelyflóra túlzott savasodását jelenti, és akkor beugrott hogy mit is csináltam.


Volt már valakinek ilyen? Ez tényleg létezhet?

A klionnal, mire megyek, hisz az baci és gomba ölő? Most tegyek fel utána egy-két tejsavas kúpot, vagy ne?

Akinek volt ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem ossza meg velem.


"A citolitikus vaginózis a női hüvelyflóra zavara, ilyen esetben a saját hüvelyflóra szaporodik el és a hüvely ph-ja extrém savas irányba tolódik el"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook