Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúlyosan babát? fórum

Túlsúlyosan babát? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 1. 13:59

ÉS a fórumindítónak: szerintem is érdemes lenne egy kivizsgálás, kezdeném a pajzsmiriggyel, hiszen az okozhat hízást is, és akadályozhatja a teherbeesést.

Emellett egy IR-t is érdemes lenne nézetni, szintén a túlsúly miatt, szintén akadályozhat.

11. nefaria (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2016. febr. 1. 13:57

Kicsit off, de azért a pm-et nem csak a teherbeesés miatt érdemes megnézetni, ha az ember lánya gyanakszik :) Pl. a szívnek is árt, lehet belőle egy jó kis IR, PCO, szóval bármi.


akiben felmerül a gyanú, az sztem a gyerek-tervezéstől függetlenül nézessen pm hormonsort.


(bocsi, ez a vesszőparipám gyakorló pm-esként ;) )

10. spinneli (válaszként erre: 1. - Dóri888)
2016. jan. 31. 19:24

Én saját példámból kiindulva javaslom, hogy fogyj a teherbeesés előtt-különösen ha rendszertelen ciklusod van, mert ez nem véletlenül van így.

Én is túlsúlyosan estem teherbe, mind a terhesség, mind a szülés nehezebb volt mintha a normál súlyomhoz közel sikerült volna, nem beszélve arról, hogy a szülés utáni időszak nem éppen a súlyvesztésnek ekdvez, ha már eredetileg is sok a túlsúly, akkor képzeld el hozzá a terhesség és szoptatás után járó plusz felesleget.

...és itt természetesen nem is az esztétika az első, hanem az egészség, hiszen a picijeink és nem utolsósorban mi is megérdemeljük, hogy egy jól és hosszan funkcionáló testben éljünk.

Sok szerencsét kívánok.

9. 388b941089 (válaszként erre: 8. - *Csajszi*)
2016. jan. 31. 18:31
Igen, de nemigazan jellemzo
8. *Csajszi* (válaszként erre: 4. - 388b941089)
2016. jan. 31. 17:45
Az hogy mi a "megengedett" nem feltetlen egyezik azzal, hogy mennyit hizik az illeto terhesseg alatt. Magas BMI-vel is lehet huszon X kilot felszedni terhesseg alatt.
2016. jan. 31. 17:16

Láttam, 104 kilóval lett terhes. 130 fölött szült. A kicsit a nagymama gondozza, mert anyuka a saját s.ggét is nehezen törli ki :( :( :(


Egyébként egészséges az anya is és a kicsi is.


A neten olvastam olyat is, aki 40 kilót fogyott terhesen! Ki tudja te melyik csoporthoz tartozol...

6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2016. jan. 31. 17:10
Pontosan errol van szo. Aki babat szeretne megtervezi es felkesziti a testet. A rendszertelen ciklusa is arra utal h vmi problema lehet a hatterben. A doki pedig ugyis azzal fogja kezdeni h verje ki a fejebol a kisbabat egyelore es kezdjen el dietazni
2016. jan. 31. 16:19

Szerintem ezzel ő is tisztában van, nem hiszem, hogy arra a tanácsra vágyott, hogy "fogyj le!".....

Én azzal kezdeném, hogy kivizsgáltatom magam, mert maga a túlsúly már lehet egészségügyi probléma következménye. Méghozzá olyané akár, ami a teherbeesést is gátolhatja.

Én pl. évek óta 90 kiló körül vagyok, sejtettem, hogy a pajzsmirigyemmel lehet valami, de nem izgatott, mert jól éreztem magam így is. 3 évig nem estem teherbe és megnézettem végül: tényleg alulműködésem volt. Nekem addig nem volt fontos, mert nem akartunk mindenáron, ha jön, jön, ha nem, nem.

4. 388b941089 (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2016. jan. 31. 16:10
A nagyobb bmivel rendelkezok nem.hiznak olyan sokat, max 7-8 kg a megengedett nekik. De nyilvan baromira nem celszeru es egeszseges 100 kg felett teherbe esni, a babara nezve sem.
3. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Dóri888)
2016. jan. 31. 15:57
Szerintem ha babát szeretnél, akkor nem ártana kicsit megerőltetni magad, és lefogyni keveset. Hiszen gondolj csak bele, ha most 100 kg felett vagy mennyi leszel a terhesség végére?
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Dóri888)
2016. jan. 31. 15:46
Es nem gondoltal ra h esetleg picit lefogyj...? Sztem az egeszseged is meghálalná es konnyebben is esnèl teherbe
2016. jan. 31. 15:39
Sziasztok. Tapasztalatokat szeretnék olyan nőktől akik 100 kg felett rendszertelen menstruáció mellett tudtak teherbe esni. Milyen hamar sikerült a baba? Milyen tapasztalataitok vannak és milyen tanácsokat tudtok adni? Nagyon szeretnék babát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook