Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Túlóra elrendelés fórum

Túlóra elrendelés (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 30. 07:50

Arra viszont figyelj oda, hogy:

- napi 4 óránál több túlmunkára nem kötelezhet,

- 2 műszak között minimum 12 óra neked meglegyen pihenésre, alvásra, stb. stb.


Vagyis a napi rendes 8 óra + 4 óra túlmunka = 12 órát dolgozol egyhuzamban, akkor abból a napból másik 12 óra kötelező pihenő idő neked!! Ennél többre naponta nem kötelezhet, vagy az esetben a következő műszak-kezdésedet kell kitolnia, későbbi kezdésre tennie!!!!

2015. ápr. 29. 15:27
köszönöm a gyors válaszokat
2015. ápr. 29. 10:57

Nem köteles előre szólni, ha váratlan helyzet állt elő. Ha azt mondja műszak végén, hogy elrendeli a túlórát, akkor nem távozhatsz önkényesen akkor, amikor gondolod, hanem akkor, amikor ő azt mondja, hogy mehetsz.

Persze a túlórát nyilván kell tartani, és ki kell fizetni, vagy szabadidőben ki kell adni.

2015. ápr. 29. 09:56

Igen elrendelheti akkor a műszak alatt, nem kell 1-2 nappal hamarabb szólni, és bizony adhat fegyelmit vagy írhatja igazolatlannak azt az időt ami túlóra, mert 200 vagy 250 órát kötelezhet évente túlórázni.

Ebből nálunk is sok vita volt már de ez van.

2015. ápr. 29. 09:55
ezt sajnos nem tudom...én oktatásban dolgozom, január óta másfél műszakot viszek, senki nem kérdezte, vállalom-e és túlóra pénz egy fillér sincs már.... :(
2015. ápr. 29. 09:48

Sziasztok.Tudnátok pontos információt adni arról,hogy a munkáltatóm mennyivel előtte köteles szólni az aznapi túlóráról?PL.Ma éjszakára mentünk dolgozni a raktárba elég sok volt az árú maradtunk még kb másfél órát plusszba /reggel 8 -ig/ezt követően eljöttünk .Most meg közli a főnök hogy fegyelmit fog adni holott ez a cég természetesnek veszi hogy addig maradsz amíg kell pedig van váltóműszak is.Nem hiszem hogy ha aznap megyek éjszakára és csak akkor szembesülök azzal a ténnyel hogy kötelező maradni akkor ezt megteheti. /van du.műszak,éjszakai és délelőtti műszak/ 22:00-06:20 ig szól a munkaidőnk.

Szereintem köteles 1-2 nappal hamarabb szólni ,bár most is maradtunk, de nem annyit amennyit ő gondolt, és nem hiszem hogy fegyelmivel fenyegethet.De lehet tévedek

válaszotokat köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook