Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túlöntöztem a pozsgafámat. Mit tehetek? fórum

Túlöntöztem a pozsgafámat. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Szeretekolvasni)
2020. ápr. 15. 12:05

Kiszedheted a meglevő földjéből. A földet szétteregeted kicsit, hogy megszáradjon, esetleg, nem tudom, homokot vagy valami kavicsosabb földet keverhetsz hozzá, ha találsz olyat valahol. Jó az apró szemű sóder is, én annak idején azt használtam kaktuszokhoz. Ma már lehet, az állatboltban rendelnék fürdetőhomokot, az legalább tiszta is.

A növényről lecsippentheted az elhalt darabokat, és így megújítva ülteted vissza.

2020. ápr. 15. 11:09
Több éves növény. Fele már lóg :( Átültetés nem megoldható sajnos, mert nincs itthon semmim. Reménykedek, hogy a fele megmarad.
15. 359482e78c (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. ápr. 13. 09:43
Ilyen esetben sokáig nem locsolom. Esetleg átültetem, ha muszáj.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. ápr. 12. 19:00
Ez a tanács személyes ismerőstől érkezett, akinek sok kaktusza és pozsgása van, és én személy szerint tisztelem a szakértelmét.
2020. ápr. 12. 17:46

Ezt a cikkből másolom:

"hajtás- és levéldugványról nagyon egyszerűen szaporítható. A letört kis dugványokat néhány napig hagyjuk kiszáradni, mielőtt a földbe helyezzük. Szaporításra a tavasz és a nyár a legjobb időszak."


Szóval, kiszedni és ami épen maradt és eleven, azt levágni és pár napig szikkadni hagyni. Utána

"Laza, jó vízáteresztő talajba, homokkal vagy perlittel kevert földbe pl. kaktusz földbe ültessük. Saját magunk is készíthetünk kaktusz földet körülbelül 50% föld és 50% durva homok, valamint kavics összekeverésével."

2020. ápr. 12. 17:44

Most érkezett a válasz:


Újra kell hajtatni.

Sok jó tanács a cikkben itt:


[link]

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2020. ápr. 12. 16:33
Oké, mentsük, ami menthető.
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 16:28
Igen, tényleg fontos lenne, hogy ki tudjon szikkadni a gyökérzete. Ez igaz.
9. Lávli* (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. ápr. 12. 16:28
Vettem a fáradtságot és utána olvastam kertész oldalakon. Hozzáértők (a kertészek) írják, hogy minél előbb el kell távolítani a nedves földet a gyökerekről. Hát ha az én pozsgafám lenne, az ő javaslatukat követném. (Kaktuszföld, napos ablak)
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 16:27
Nos, feltettem a kérdést egy szakértői fórumon. Remélem, hamar érkezik válasz.
2020. ápr. 12. 16:25
Nem hiszem, mert igy tőrohadasos lesz, ugy meg még meglehet menteni. Meg kell nezni a gyokerét hogy milyen allapotban van, ami olyan azt szerintem le lehet vagni. En az orchidea gyokeret is megszoktam metszeni, vagy levagni azt ami rohadasnak indult, pedig az eleg kényes noveny, oszt eddig meg túlelt mindent.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. ápr. 12. 16:23
Ha már a túlöntözést kiheverte, akkor.
2020. ápr. 12. 16:21
Én is átültetném kaktusz földbe és déli ablak közelébe tenném.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 16:21
Nem tudom, hogy most az átültetés nem viselné-e meg még jobban.
3. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. ápr. 12. 16:12
Most ilyenkor szerintem eheztetni-szomjaztatni kell hogy visszaalljon az egyensuly. Esetleg atultetnem masik foldbe, az biztos nem rontana a helyzeten, aztan felarnyekos helyre raknam ahol eri a napfeny. En az orchideat szoktam tulontozni, de most azt talaltam ki hogy szemcseppes kis fiolaba rakok vizet, aztan azt beleallitom fejjel lefele a foldjebe.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. ápr. 12. 15:41

Sajnálom! Ne tedd most a napra, és egyelőre várd ki, mi lesz szegénnyel. Kicsit a földjét óvatosan lazítgasd fel, hogy a fölös víz hamarabb el tudjon belőle párologni.

A pozsgások tartalékolják a vizet, keveset igényelnek.

2020. ápr. 12. 13:54
Lekonyultak az ágai, mintha lerohadtak volna. Sok levele elhullott. Mit tegyek? Meg szeretném menteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook