Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túllépni a múlton, de hogyan? fórum

Túllépni a múlton, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 7. 11:55
Ne higgye senki, hogy okostojás vagyok és itt osztogatom az észt. Én egyszer elváltam 2 gyermekkel, egyszer özvegy lettem, aztán 6 éves kapcsolatomnak lett vége mostanában. Mégis azt mondom az élet túl rövid ahhoz, hogy magunkban keseregjünk és érdemtelen ember után sóvárogjunk, mert valaki mindig vár valahol, senki nem pótolhatatlan. A régi emlékeket persze megörzi az ember,de nem szabad "ebből élni". Muszáj túllépni!
49. szatmári (válaszként erre: 28. - Júliusi)
2012. febr. 7. 11:45
Sajnos az idő nem old meg semmit, csak az ember egy idő után másképp látja a dolgokat. szerintem.
48. szatmári (válaszként erre: 44. - Rohiani)
2012. febr. 7. 11:40
Vége lesz, csak ne merülj el az önsajnálatban ( nagyon jóindulatuan mondom ezt), mert ilyenkor az ember hajlamos ezt tenni, hogy velem ezt meg azt tették pedig én hogy szerettem, stb. Inkább fordítsad meg a dolgot, ha én nem értem annyit neki, hogy ne tegye ezt velem..:? engem megbocsáthatatlanul megsértett, megalázott esetleg, ( nem tudom miről van szó) ígyhát én ezt már nem akarhatom folytatni, mert semmi sem lesz ugyanaz többé mint volt. Megbocsátani lehet, de felejteni NEM.
47. szatmári (válaszként erre: 45. - Álomkép.)
2012. febr. 7. 11:30

Minden kapcsolat végén át kell élni a "gyászidőt"

ha ez nem történik meg, lehetetlen a továbblépés. Ez mindenkinél más időtartam, de lehetőleg törekedni kell arra, hogy ne tartson túl soká. Ezt úgy lehet elérni, hogy új dolgokkal kell elkezdeni foglalkozni, ami úgy leköt, hogy észreveszed egyre ritkábban gondolsz rá. Én ilyenkor amikor elkezdődött a "rágondolás", azonnal belefogtam valami tevékenységbe, lehet az házimunka is, vagy rögtön felöltöztem és lementem vásárolni, még ha egy kiló kenyérért is. Azonnal kizökkentem a gondolatból. Az sms még érkezik tőle, elolvasom, de nem válaszololok rá, mert ami egyszer így elromlott, azt már nem lehet helyrehozni újabb igéretek, megbánás, elfogadása pedig újbóli visszaesés a már talán jó uton haladó felejtés rovására. Én 6 év után határoztam úgy, hogy mivel változást nem láttam a kapcsolatban lezárom és továbblépek. Mostanában már kialakulóban van egy új kapcsolatom, remélem szerencsésebb lesz.

46. 1dc16653d6 (válaszként erre: 27. - <Mona>)
2012. febr. 4. 17:25

Szia! Ahogy írod,hogy az exed már éli világát...stb. Ez a te fantáziád vagy tudod is konkrétan,hogy ő mit gondol mit érez? Szerintem ne alkoss ítéletet,ha nem tudod. Ezek amit érzel csak feltételezések...

Ha ennyire a mélyén vagy még ebbe, én biztos,hogy utána járnék,hogy mi van vele....esetleg lehet-e esélyetek,beszélni,találkozni...és ez még nem kötelez semmire.

Meddig voltatok együtt?

2012. febr. 4. 15:49
Ha még a szívedben gyász van ,ne lépj tovább szerintem.Mertz lelkileg majd nem tudsz újban részt venni.Talán idő töltésnek és barátkozásnak lehet jót tenne ,de mást én nem tennék.De ez én vagyok!!!!!Neked kell érezned ,de sok idő volt ,hosszú múltat kell letenned ,és míg ez nem megy addig csak látszólag tudsz majd tovább lépni!
44. rohiani (válaszként erre: 43. - Álomkép.)
2012. febr. 4. 14:05

Tudom, de még sokszor fájnak a múlt emlékei. Bár egyre könnyebb átlépni a fájó pillanatokon.

Hosszú gyász időszak volt az biztos, és még mindig tart. Talán teljesen soha nem lesz vége. Nem tudom.

2012. febr. 4. 12:48
Ha nyitott vagy az már egy nap lépés előre .Érezhető mások számára ha magadban vagy ,és nem vagy nyitott a világra.Rajtam legalább is lehetett anno.......,Most ,hogy már észre veszed a pasik jelzését ,nincs nehéz dolgod:))))csak élni az életed :)))
42. rohiani (válaszként erre: 41. - Álomkép.)
2012. febr. 4. 12:43

Nem, mivel nincs kivel. Egyedül szoktam menni moziba, de ott nem lehet ismerkedni. Nem is tudom, hogy tudnék normális pasikkal ismerkedni.

Kb. 2 hete levelezek egy férfivel, de még személyes tali nem volt.

A munkahelyemen jókat beszélgetek "idegen" pasikkal. Most hogy már magamban eldöntöttem, hogy kész vagyok, nyitott vagyok másra, észrevettem, hogy idegen pasik is megszólítanak valamilyen ürüggyel. Talán eddig látszott rajtam, hogy egyedül akarok lenni.

41. álomkép. (válaszként erre: 40. - Rohiani)
2012. febr. 4. 12:22
Kérdezném ,hogy ha már érzed ,hogy kicsit közeledsz az újra kezdéshez ,jársz e táraságba ,szórakozni ,ismerkedni???
2012. febr. 4. 11:29

Sziasztok!


Nagyon ismerős a sztori én ebben élek több mint 1 éve. 15 évig voltunk együtt. Még ma is nap mint nap látom, hisz itt lakik a szomszédban. Van egy fiunk is. Úgy éltem sokáig mint egy zombi. Most már kicsit jobb. Az elején én is azt hittem, hogy kell gyorsan valaki akivel könnyebb lesz, de nem tudtam még csak elképzelni sem, hogy mással legyek. Most már el tudom. Most kezdtem el keresgélni.

Itt élek abban a házban amiben közösen éltünk, a lakás minden zugához rengeteg jó emlék köt. A nap bármely szakában elfog a sírhatnék, azon kesergek, hogy egyedül vagyok és így is maradok. Közben pedig az élet elmegy mellettem. Na ezt nem hagyom tovább. A múlt elmúlt, a jövő csak jobb lehet és próbálom a jelent a lehető legjobban megélni.

Egyre könnyebb.

Ami nagy baj, hogy itt nincs barátnőm akivel néha eltudnék menni ide-oda. Pedig az sokat segítene.

Ha közöletek esetleg valakinek van kedve dumálni akár csak erről a helyzetről az jó lenne. Talán segíthetünk egymáson. 37 éves vagyok és Pomázon élek.

2012. febr. 4. 11:12

Nem volt kedvem pötyögni, de az alábbi két összevágott hozzászólásból minden kiderül, egyetértek velük, nekem is csak így sikerült...:


28. júliusi 2012-02-04 10:09

Szerintem sok új élmény, és az idő, oldja meg a gondokat. . .

38. Vigyorex6 2012-02-04 10:45

Tudom, és éppen ezért írtam, hogy önmagadhoz kell visszatalálni. Egyedül is jól kell érezned magadat a bőrödben, meg kell keresni azokat a dolgokat, amik szórakoztatnak, azokat az embereket, akikkel jól érzed magad.

38. Vigyorex6 (válaszként erre: 36. - Fb546889fa)
2012. febr. 4. 10:45
Tudom, és éppen ezért írtam, hogy önmagadhoz kell visszatalálni. Egyedül is jól kell érezned magadat a bőrödben, meg kell keresni azokat a dolgokat, amik szórakoztatnak, azokat az embereket, akikkel jól érzed magad. Nyilván mi sem egy múltba révedő párt szeretnénk magunknak, egyértelmű, hogy velünk sem lehet úgy együtt élni, ha keserűek vagyunk, és azon kesergünk, ami már nem a jelenünk. Direkt nem írtam, hogy a részünk, hiszen a múltunk is a mi részünk.
37. fb546889fa (válaszként erre: 35. - <Mona>)
2012. febr. 4. 10:35
Szia!
36. fb546889fa (válaszként erre: 33. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:35
Tudod a legrosszabb az egészben az, mintha kiölték volna belőled a "fényt", és azóta valahogy nem tudok már örülni semminek. Valahogy minden hidegen hagy. Olyan mintha egy üres váz lenék aki szellemként bolyong. Nemigazán találom a helyemet sehol azóta.
35. <Mona>
2012. febr. 4. 10:30

Koszonom szepen,hogy ma is itt voltatok velem!

Most el kell mennem,de kesobb majd meg benezek.


Szep napot mindenkinek!

34. <Mona> (válaszként erre: 29. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:17

Jol latod a dolgokat.Nem is lennek meg kepes egy uj szerelemre.Kesz sem vagyok ra,es talan magamat sem ismerem hozza elegge.No meg egy reszemet el is vesztettem az elmult evekben.Talan mar azt sem tudom,hogy mit is varok egy masik embertol.a merce is egyre magasabb,pedig nincs "mire".Az ido csak telik,en is csak oregszem es ettol mar csak rosszabb leszek,jobb nem igen.

De az az erzes nagyon hianyzik.Jo volt azt erezni minden porcikamban,hogy elek...ugy igazan elek.Boldog voltam meg akkor is ha valami fajt.Egyszeruen jo volt.


Ilyen elmenyek utan meg nehez beerni a kozepszeru jo-val.

33. Vigyorex6 (válaszként erre: 30. - Fb546889fa)
2012. febr. 4. 10:17
Ha sérülünk, akkor újra össze kell raknunk magunkat, be kell foltozni a sebeket, és ez idő. Ha nem éreznénk rosszul magunkat, akkor szerintem nem is lettek volna valódiak az érzések soha.
32. júliusi (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:13
Ez az idézet nekem is az egyik kedvencem..:)
31. fb546889fa (válaszként erre: 23. - <Mona>)
2012. febr. 4. 10:10
Az se lenne rá megoldás hidd el. :-D
30. fb546889fa (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:10
Nálam az a gond, hogy én akkor voltam önmagam, és most mintha megölte volna azt a valamit ami bennem volt.
29. Vigyorex6 (válaszként erre: 25. - <Mona>)
2012. febr. 4. 10:09
Nem arról van szó, hogy nincsenek lenntek és mindig mosolyogni kell, hanem arról, hogy ismered magadat, tudod hová tartasz, mit szeretnél magadtól, mit szeretnél egy másik embertől, vajon Te át tudnád-e adni magad, tudsz-e adni, vagy még nem lennél rá képes (?), mert amíg nem vagy rá képes, úgyis mindegy...
2012. febr. 4. 10:09

Könnyű mondani, hogy felejtsen,meg lépjen túl a dolgokon.

Pont azt nehéz elfelejteni, amit nagyon szeretnénk...

Szerintem sok új élmény,és az idő, oldja meg a gondokat...

27. <Mona> (válaszként erre: 26. - Álomkép.)
2012. febr. 4. 10:08

Na latod,ez az amikor valami,valami,es meg annal is tobb.Mikor az elet(meg a h@lyesegek)elszakit ket embert egymastol,es megis rajonnek,hogy csak egyutt az igazi.

Nekem erre eselyem sincs,az en exem szerintem boldogan eli vilagat,en meg mar reg a mult feledesebe merultem,ahogy a normalis embereknel szokas szakitas utan...csak en vekengek meg itt 4 ev utan is.

26. álomkép. (válaszként erre: 16. - <Mona>)
2012. febr. 4. 10:05
Az új élet kezdést arra értettem,hogy miután elváltunk ,megpróbáltunk külön külön új életet kezdeni.Szeretni akartam mást ,de nem tudtam ..............Együtt vagyunk:))
25. <Mona> (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:04

Ujujj,ezzel szamomra minden remenyt megoltel:)


Amugy igen,ezzel egyetertek,csak nagyon nehez kivitelezni.Ki tud ebben a mai h@lye vilagban egyensulyban maradni,meg ep lelku-elmeju?

24. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - <Mona>)
2012. febr. 4. 10:03
:) Én is ezt kérdeztem sokáig magamtól. Amikor viszont már rátaláltam önmagamra, és nem akartam erőszakosan semmit, akkor ott termett valaki, akivel szintén egész, mint én voltam akkorra. :)
23. <Mona> (válaszként erre: 20. - Fb546889fa)
2012. febr. 4. 10:02
Akkor vagj mar hatba a lapattal!:)Hatha megjon az eszem!:)Vagy boritsuk fel a csonakot vagy akarmi,csak tortenjen mar valami,mert ez igy nagyon nem jooo!
22. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Fb546889fa)
2012. febr. 4. 10:01
Szerintem önmagunkat kell megtalálni, és ez az út a nehéz. Addig, amíg nem jutunk el magunkhoz, nem hinném, hogy hiteles kapcsolatban élhetnénk egy másik emberrel. Én párkapcsolati téren nem hiszek abban, hogy két fél egy egész. Szerintem két egész, egészséges lelkű, pszichéjű ember kell hozzá!
21. <Mona> (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. febr. 4. 10:00
Vagy ahogy meg szokas mondani,majd velem egyutt?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook