Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Túlélési technikák fórum

Túlélési technikák (beszélgetős fórum)


23. varbóc (válaszként erre: 22. - Katácskák)
2009. jan. 9. 04:43
egyetértek
2008. okt. 16. 02:36
A HIT, csodákra képes.
21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2008. aug. 14. 12:25

Idén én sem megyek sehová nyaralni.


Rossz társasággal semmi értelme.

20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 14. 10:02
Egyáltalán nem mentünk idén nyaralni,pont ez okból:)
19. ec63a7fc29 (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2008. aug. 14. 10:00
Otthon nyaraltok?
18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 14. 09:59
Nem megyünk nyaralni.
2008. aug. 14. 09:53

Most az iskolakezdésnél szerintem nem egy család van, aki hármas dilemma előtt áll:


Szeretne még egy utolsót nyaralni,

Szeretne a gyerekeinek bevásárolni

...és szeretné ellátni a családját.


Mindezt úgy, hogy ne kelljen hitelekbe burkolódznia.


Ti hogyan csináljátok?

16. ec63a7fc29 (válaszként erre: 15. - H.editke)
2008. márc. 9. 15:24
Képzeld, voltam a minap egy városban Magyarországon, ahol még nem vezették be a parkolási díjat. Hihetetlen élmény volt!!!
2007. dec. 8. 01:28
Én mostanában a parkolással spórolok. Ha lehet olyan helyre állok, ahol nem kell fizetni. A másik technikám, hogy úgy parkolok le, hogy induláskor ne kelljen tolatgatni hideg motorral csak előre egyenesen és kész.
2007. aug. 26. 15:54
Amikor nagyon padlón voltam, akkor vezettem be azt, hogy 3 havi fogyasztásnak megfelelő tartós kaja legyen otthon. Persze ilyenkor mindig akciósan vásároltam. De nem volt probléma, ha bármi gondom volt.
13. devike
2007. aug. 15. 07:52

A Tescoba ált. valami péksüti mindig le van árazva most pl. 1-et fizet 2-t kap, megveszünk sokat, lefagyasztjuk és jó lesz reggelire.

A tisztítószereket még senki nem írta. Nos én úgy spórolok, hogy vízkőoldót, ablaktisztítót soha nem veszek ezekre az ecet a legjobb. :) De tényleg ennél jobban semmi nem szedi le a vízkövet. Nem veszünk soha 5-6 fajta tisztítószert csak 1-et ált. Domestost, sokszor van 3 egybe csomagolva és így olcsóbb.

Ruhát mindig szezon végén kell venni jövőre nem fog megromlani :) Sokkal olcsóbban megkapod olyankor a cuccokat most pl. nyári leárazás van mindenütt, amit 1-2 hónapig még simán lehet hordani akár kabát alatt is :)

Hú hirtelen ennyi jutott eszembe.

2007. aug. 3. 15:41

Én leginkább a főzéssel szoktam spórolni, időt és pénzt. Pl gyakran ugy főzök, hogy másnapra is maradjon, és kicsit megujult formában tálalom ujra. Bablevest első nap a benne főtt füstölt oldalassal esszük (+ valamilyen szósz pl.fokhagyma)másnap tésztát főzök ki mellé.Szűkebb napokon kakaós, vagy grizes tésztát ettünk.

Mindig van a mélyhűtőben 4-5 csomag virsli, ez univerzális, mert jó egyszerüen vacsorára mustárral, lecsóba, paprikáskrumplival stb.

Ha kávézol,olcsóbb a kristálycukor, mint a mokka.

A száraz kenyérvégeket összegyüjtöm és ledarálom prézlinek.

Régen nem ittunk márkás granulált kakaóból készült italt, lehet hagyományos porból is késziteni, sokkal olcsóbb, igaz azt főzni kell. Hirtelen ennyi jutott eszembe...

2007. máj. 19. 11:42

Jé, zacskóval én is így spórolok :))

Ha olcsóbb a nagyobb kiszerelésű olaj -olcsóbban jön ki egy literre-, megveszem és szépen áttöltöm a kis flakonba. A nagyot eldugom, ha a kicsi kifogy, megint utánatöltök. Maradékfelhasználásnál másnapos megmaradt rízsből párolt zöldséggel és nyers tojással egybegyúrva remek egytál vagy akár főétel készíthető, ha kisütjük, vagy gőz felett, kipároljuk, sajt rá, szósz mellé... De akár a paris húsgombóc alapjául is szolgálhat...a kenyeret, ha kezd megszikkadni kiteszem száradni, majd este beáztatva darált husihoz adom, akár a megmaradt párolt krumplit is, a fasírtban elfér. Hozzáteszem, nem az 5 napos maradékról van szó!!! Ha marad zöldségköret és nincs benne pl. kukorica akkor felengedem vízzel és levesnek kiváló alap. Vagy főzök egy marék rízst és megint a zöldséges gombóc lett belőle...mit tennék a zöldséges gombóccal ha maradna?? Ha nagyon elvetemült lennék, kiolajoznék egy tepsit, megteríteném párolt káposztalevéllel, szétnyomkodnám a gombócokat, rárétegezném -káposzta-rízs...stb-és a lefagyasztott maradék pörkölttel még megbolondítva, tejföllel a tetejét megkenve betolnám a sütőbe...aki ezt jobban bonyolítja nálam :))) Semmit nem kell kidobni, ha sejthető, hogy meg fog maradni, le kell fagyasztani amit lehet. Bablevesből darálthusival hamis chili con carne, a krumpli és egyéb zöldek főzőleve remek zöldségleves alap, maradék tésza rakottként a sütőben remekül beillik, ha komoly anyagi problémák voltak anno a rántotthusiról a bunda leszedve, másnap a milánóiban húsalapként szolgált. Sajnos mi magyarok szeretünk kidobálni bármit, amit már nem eszünk meg, amit "csak úgy" megvettünk, rászoktattuk a gyereket, hogy szedjen többet, mint amit megeszik és mehet a maradék a kukába. Nem a tányérról főzök, csak a lábasban ami maradt, nincs szívem kidobni...pont az ilyen emlékek miatt...

10. rika
2007. ápr. 26. 09:51
Üditőt a Lidl-be szoktam venni, mert ott 99ft a 2literes és finom is. Jégkrémet is ott szoktam venni, hogy azért legyen otthon ha jön valaki vagy mi szeretnénk enni. Ott olcsó. Viszont zöldséget (ami nincs a kertünkben) azt piacon veszem azért mert ott olcsóbb, frissebb és legalább nem használok annyi zacskót. Nem szoktam venni pl. a szemetesbe külön zacskót mivel legalább 1szer megyek tescoba egy hónapba, de általában többször ott ugyis nagyon sok szatyrot kapok azt használjuk szemetesnek.
9. rika
2007. ápr. 26. 09:46
Én is egybe veszem a sajtot feldarabolom és lefagyasztom. Így nem lesz semmi baja és sokáig eláll. Évente egyszer vágunk egy malackát valahol falun avval elvagyunk ami a sertéshusit illeti majdnem egész évben. Kenyeret is lehet venni többet ha valahol akciós mert lefagyasztva az is eláll. Csak utánna hagyni kell szépen lassan kiolvadni. Én ki szoktam venni este lefekvés előtt a fagyasztóból és reggelre egy konyharuhán kiolvad. Sok ilyet tudnék még írni...:)
2007. ápr. 26. 08:25
Először is csinálj egy mérleget/bevétel-kiadás/ majd ami megmarad,azt próbáld beosztani! Én felírom mindíg,h mire mennyi kell,pár ezret tegyél félre nem várt dolgokra(pl.betegségnél gyógyszer) Sajnos a mai világban mindent 2x meg kell gondolni,ha vhol akció van inkább ott veszem meg,mint a sarki kisboltba! A gyerekeknek,meg próbáld megmagyarázni,hogy most nincs rá,ami fontos persze azt megkell nekik teremteni! Kitartás Nektek és Magamnak is:D!
7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - Szika)
2007. ápr. 21. 05:53
Köszi az értékes hozzászólást. Ilyeneket várok továbbra is a topicba.
2007. ápr. 20. 22:15

Ha megszikkad a kenyér, akkor bemártom vízbe, bedobom kicsit a sütőbe, és akkor újra fogyasztható, igaz már nem sokáig, e így még megmenthető. De ilyenkor sokszor csinálok belőle reggelire, vacsira fokhagymás pirítóst teával, az mindig elfogy. :))


Ha prököthöz csináltuk nokedlit, és megmarad, akkor ütök rá tojást, és másnap tojásos nokli van ebédre. Ugyaezt tésztával, de ahhoz egy kis fűszeres paradicsomszószt csinálok, sajttal. És akkor egyiket sem kell kidobni.


A páomnak minden reggel szendvicset csomagolok, hogy ne kelljen Pesten ebédelnie, mert az mindig sokkal drágább.


Konzervfélék, tészták, liszt mindig van itthon elég 8ezeket tálcásan szoktuk venni, ha épp akciós), mert az bármikor jól jöhet, ha kiürül a hűtő.


Szerencsénk van, mert a párom mamája mindig főz be lekvárokat, tesz el ubit, befőttet, savanyút - úgyhogy ezt legalább nem kell megvenni.


Ha lasagne-t sütök, akkor nem veszek előre legyártott tésztalapokat, hanem én meggyúrom - ezzel is sokat lehet fogni, a lasagne meg örök sláger nálunk.


A várható nagyobb kiadásokra előre sprórolunk, hogy ne egyszerre kelljen sok pénzt előteremteni. A váratlanokra meg van egy kisebb keret félretéve - biztos, ami biztos..


Ruhaneműknél megvárom a szezonális leárazásokat, és amit lehet piacon vezsek meg. De cipővel nem spórolunk soha - arra nagyon kényes vagyok. :))


Egyenlőre ennyi jut eszembe. :))

2007. ápr. 20. 19:17
Igaz, mindig tartok otthon tojást és lehvárt, mert ez a kettő eláll sokáig. Ha elfelejtek bevásárolni, ezeket bármikor meg lehet enni. A sajtot mindig komplett gurigában kell venni, mert úgy ólcsóbb, és csak le kell belőle hasítani, eltart 2-3 hétig. Ha egy kicsit belepi a penész, vékonyan eltávolítható.
4. ec63a7fc29 (válaszként erre: 3. - 9a2354601b)
2007. ápr. 20. 17:45
S mi van a rántottával, meg a sajttal? A lekvárról meg ne is beszéljünk?
2007. ápr. 20. 15:15

Én úgy állítom össze az étrendemet, hogy a McDonald's-ban eszem Big Mac nagymenűt hetente egyszer-kétszer, otthon meg halkonzervet piritóssal. Reggelire feketekávé, estére sör.

Ruhát és tartós fogyasztási cikket akkor veszek, ha megtetszik valami, de ritkán tetszik meg bármi.

2007. ápr. 20. 14:52
Ha már nincs a hűtőben semmi akkor a spájzból főzök.Egyébb kiadás mindíg van ezért nem lehet gyüjteni.
2007. ápr. 15. 08:24

Olvastam egy topic-ot, amiben az volt a kérdés, mennyi fizetésből élünk. Ott vált a számomra világossá, hogy többen vagyunk, akiknek oda kell figyelnünk hogyan osszuk be a pénzünket hónaptól hónapig.


Ennek a topic-nak a célja, hogy megosszuk egymással azokat a trükköket, amivel a nehezebb időket át lehet vészelni.

Pl: Ételre mennyit költesz, hogyan állítod össze az étrendet? A ruháknál, cipőknél milyen pénztárcakímélő trükkjeid vannak? Az egyéb kiadásokat tervezitek-e előre, vagy először a pénzt gyűjtitek, aztán terveztek...

A gyereknek mit tudtok megvenni, mi az amit máshogyan oldotok meg...

Mindenről írjatok !


Köszi: Kleca

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook