Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tulajdonjog ajándékozása fórum

Tulajdonjog ajándékozása (beszélgetős fórum)


5. Heega (válaszként erre: 4. - Nkiki)
2013. febr. 20. 14:25
Akinél mi intéztük, nem adott meg árat. Annyit adtunk amennyit gondoltunk.
2013. febr. 20. 12:14

Hiteles tulajdoni lap másolat kell hozzá, de a legolcsóbb (talán 3600 Ft)ha az ügyvéd elektronikus formában kéri le azt, ha te mész be érte akkor 6250 Ft.

Teljesen igaza van Heegának a többiben, kivéve a "Az ügyvédnek illik adni valamennyit." ez elég viccesen hangzik. Az ügyvéd megmondja majd, hogy mennyiért írja meg a szerződést, általában az ingatlan értékének x %-a, nem aprópénz. Ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz mehettek ilyen ügyben. A szerződő feleken és azok személyi adatait igazoló iratokon kívül az ingatlan helyrajzi száma szükséges és pénz. :)

3. Kukacc (válaszként erre: 2. - Heega)
2013. febr. 20. 11:00

Köszönöm a választ.

Akkor ki kell kérnem az illetékes földhivatalból a tulajdonjogi lapot?

Sosem volt ügyvéddel dolgom, azt hittem, ő szab árat.

2013. febr. 20. 10:42

Nem kerül semmibe az ajándékozás, ha egyenesági rokonnak ajándékozol. A rád eső rész papírjai kellenek hozzá. Elmentek édesanyáddal az ügyvédhez és ír egy ajándékozási szerződést, amit mindketten megkaptok 1-1 példányban és elküldi a hivatalos szerveknek is, hogy tudjanak a változásról. Az ügyvédnek azért illik adni valamennyit.

Nekem nagymamám ajándékozott egy telket és ez volt a menete.

2013. febr. 20. 10:33

Van egy házunk vidéken, 1/3 részben vagyok tulajdonos. A ház rám eső részén semmiféle tartozás nincs és szeretném a tulajdon jogát Édesanyámnak ajándékozni.

Érdeklődni szeretnék, hogy ennek mi a menete? Illetve milyen dokumentumok kellenek hozzá?

És kb.mennyi az anyagi vonzata?

Azt tudom, hogy illetéket nem kell fizetni.

Szeretnék úgy ügyvédet keresni, hogy már mindenféle szükséges papír a kezemben van.


A válaszokat előre is köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook