Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tulajdoni hányad csökkenésével a lakás értéke is csökken? fórum

Tulajdoni hányad csökkenésével a lakás értéke is csökken? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 13. 15:22

Ok, köszi a segítséget! Ma lesz lakógyűlés, kíváncsi vagyok mi lesz. A felső szomszéddal már teljesen másképp beszélnek, mint velünk. Majdhogynem rá akarnak parancsolni, hogy írja alá. Na, őt sem ejtették a fejére.


Én mondtam neki (aki építkezni akar), hogy nem akarjuk mi megfúrni a terveit, de amíg nem kapunk a kérdésekre megfelelő választ, addig nem írunk alá semmit.


Reped a fal, mint minden fal, a ház mozgása miatt. De ha ütvefúróval fúrnak a falba lehet, hogy még a vakolat is leesik, olyan sz@rul csinálták meg ezeket a házakat.

47. xti_ (válaszként erre: 43. - Lilipeti)
2012. jan. 13. 12:51

ha reped a lakás már így is, akkor nektek kellene megcsináltatni. de így ráfoghatod, hogy az építkezésn miatt reped, és megtéríttetheted a kárt a szomszéddal.


a lakás hasznos négyzetméteréhez hozzá kell számítani a terasz területének a felét. nem tudom, hogyan alakulnak felétek a négyzetméter-árak, de 200 000 Ft-tal számolva is ez kétmillió forintot jelent nektek pluszban, amikor eladod.


és még kaptok valamennyi pénzt a telekhányad megváltásáért.


szerintem az építkezéssel járó kellemetlenségen kívül csak hasznotok lesz belőle, és nem csökken, hanem nő a lakásotok értéke.

46. lilipeti (válaszként erre: 45. - 91d4989ab9)
2012. jan. 12. 21:48
okéköszi!:D
2012. jan. 12. 19:34
na,ötletemvan,menjbeazönkormányzatépitésiosztályáraésottteddfelakérdéseidet,otttutimegmondjákhogyhogyszabályosez
44. xti_
2012. jan. 12. 19:10
nem tudom, erről a bankot kellene megkérdezni, debnem valószínű, hogy beavatkoznak, hiszen a lakás értéke semmiképp nem csökken a hitelbiztosítási érték alá.
2012. jan. 12. 13:12

Igen, a terasz jó...lenne! Csak azt nem tudom, hogy milyen áron. Így is reped a lakás mindenhol, és félünk, hogy tönkre megy. Ki se tudnám nyáron nyitni az ablakokat a por miatt. Meg ha a falat fúrják majd, nem biztos, hogy tetszeni fog a lányomnak.


Az alsó szomszéd is nagyon lelkes, hogy nekünk mekkora teraszunk lesz! :D A szomszédunkat itt az emeleten, meg még jobban nem érdekli a terasz. Ami most van, azt sem használják, hát akkor a nagyobbat.


Tegnap este talált a férjem még egy papírt, amire le van írva, hogy a lakással 2,5 millió forintért vásároltunk telket. Még ez sem számít? Meg még felmerült bennünk a kérdés, hogy a banktól, -akitől "béreljük" a lakást 30 évig- nem kell engedjét kérni az építés miatt? Őneki nem lehet ebbe beleszólása?

42. xti_
2012. jan. 12. 12:25

nem kötelezhetnek, hogy fizessetek, hiszen nem a ti ötletetek volt az építkezés.

a mi szomszédunkban most éppen egy 100 szobás szállodát,elénk pedig (eddig kis mellékucánk volt) 4 sávos utat építenek. a zaj a legkevésbé zavaró, a gyerekemnagyon jól alszik a munkagépek brummogásán. viszont hol sár van, hol por,ez nem túl jó.

nálatok legalább hamarabb kész lesz, ha lesz egyáltalán építkezés. és a 20 nm-es terasz király! az aztán tutira megnöveli a lakás értékét.

bár nekem lenne...

2012. jan. 12. 12:15
Az egészhez hozzá tartozik, hogy nekünk annyi hasznunk lenne, hogy lenne egy hatalmas teraszunk, mert amit ők beépítenek, mi annak a tetejét tudnánk használni. Ez mondjuk emelné a lakás értékét, ha valaki akar egy 20m2-es teraszt. De én eddig is meg voltam a nagyobb terasz nélkül. Meg azt akarják, hogy mi (a felső szomszédok) is fizessünk bele az egészbe. 10%-ot. Azt igaz még nem mondták, hogy mennyi a teljes összeg, de mi egyezzünk bele, hogy a 10%-át álljuk. Értitek? Mert mi már egyre kevésbé. Azt érteném, hogy az építkezésbe fizessünk bele, és akkor meg lenne a terasz csinálva ( a teljes nagy terasz), de ha nekem nincs rá pénzem, akkor ne kötelezzen engem senki. JAAAAAAAJ! Már álmodtam is erről az egészről, annyira ezen kattog az agyam.
40. lilipeti (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2012. jan. 12. 12:09

Tervező által készített tervek alapján készül, minden engedély meg van hozzá, tehát építeni lehetne. Így, hogy beépítik a teljes 25%-ot mi már nem építhetünk semmit. Gondolok itt alapozott garázsra. :(

A mi erkélyünket lebontják, mert a beépítés része lesz az ő teraszuk is, ami a mi erkélyünk alatt van. Tehát hetekig nem lesz erkélyünk. Nem lesz udvar sem nyáron HA csinálják, mert ugye a törmelék, meg a gépek, meg a meló...És még azt nem tudom, hogy most költözzek el a kislányommal , mert ők építkeznek. Nem hiszem, hogy leállnak minden nap 12 és 15 óra között, hogy a lányom aludni tudjon.

39. andi6020 (válaszként erre: 37. - 91d4989ab9)
2012. jan. 12. 08:45
És hogy fog kinézni utána az épület...
38. andi6020 (válaszként erre: 29. - Lilipeti)
2012. jan. 12. 08:45

Egyébként az sem biztos, hogy egyáltalán lehet oda építeni bármit is. Oké, hogy 25% a beépíthetőség, de vannak (gondolom) kocsibeállók is, bár nem tudom mikori a ház, kell lenni zöldfelületnek, az is meghatározott százalékban.

Értem, hogy a földszintieknek sincs saját kertjük, de olyan sincs, hogy ugyan osztatlan, de kizárólagos használatban lenne?

Érdekes amúgy ez az egész.

37. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Lilipeti)
2012. jan. 12. 00:04
csak hogy mennyi kellemetlenséggel fog járni az épitkezésük számotokra
36. xti_ (válaszként erre: 34. - Lilipeti)
2012. jan. 12. 00:01
ez teljesen alku tárgya. próbáljatok értékbecslő nélkül megegyezni, mert az drága. ha mindenképp szükség van rá, mert nem tudtok megegyezni,vagy árat kalkulálni, akkor figyeljetek oda, hogy pártatlan legyen. az értékbecső díját próbáljátok meg velük kifizettetni, mert az ő érdekkörükben merült fel az értékbecslés, hiszen ha minden maradna a régiben, nem kellene felbecsültetni a telek árát.
2012. jan. 11. 23:17
Ma már lehet nem leszek, mert kész vagyok. Holnap jövök. Jó éjszakát nektek! :))
34. lilipeti (válaszként erre: 32. - Xti_)
2012. jan. 11. 23:16
Értem! De azt még meg tudod mondani, hogy mi alapján kérhetnénk pénzt? Értékbecslőt kell hívni, vagy ki mondja meg, hogy mennyit kell adniuk, mennyivel vásárolnak ki minket?
33. lilipeti (válaszként erre: 31. - 91d4989ab9)
2012. jan. 11. 23:14
Annyiban bontanak meg főfalat, hogy be kell kötni a téglákat, amiket leraknak. Ez miért fontos?
32. xti_ (válaszként erre: 26. - Lilipeti)
2012. jan. 11. 22:13

ez akkor lenne igaz, ha a telek lenne kisebb, de az ugyanakkora marad. a beépítetlen terület kisebb lesz,az igaz, de mivel az beépíthető, lehetett volna már eredetileg is ugyanez a felállás.


aki később megveszi, annak a számára pontosan az is lesz. nem is kell tudnia, hogy valamikor máshogy volt.

31. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Lilipeti)
2012. jan. 11. 21:55

jogodvannem aláirni mégha mérgeseklesznek is meg fenyegetőznek is ezt ne felejtsd el


ha aláirod utána már nemlesz jogod leállitani a bulit. ezt se.


mit épitenek? megbontanak főfalat?

30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Lilipeti)
2012. jan. 11. 21:54
Értem.
29. lilipeti (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. jan. 11. 21:54
Senkinek nincs sajátja. Csak a közös osztatlan van. Ez lett felosztva három felé, mert mi az alsó szomszédunkkal nem választottuk szét, így van egy nagyobb kertrész, amit a két család közösen használ.
28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. jan. 11. 21:52
Fúú, na ezt jól megkérdeztem, de gondolom érted. :)
2012. jan. 11. 21:52
Egyébként nektek is van saját kertrészetek, vagy az csak a földszintieknek, és a többieké csak az osztatlan közös rész?
2012. jan. 11. 21:43

xti nem akarlak fárasztani, de még mindig van, amit nem értek!

Az OK, hogy a lakásom nem lesz kisebb, de a terület, amivel a lakást vettem, az kisebb lesz. Az sem értékcsökkenés?

25. xti_ (válaszként erre: 23. - Lilipeti)
2012. jan. 11. 21:38
ez épp azért lehetetlen, mert a te lakásod négyzetméterre nem lesz kevesebb attól, hogy ő hozzáépít, gondolkozz! a 60 nm-es lakásod ugyanúgy 60 nm marad.
24. xti_ (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2012. jan. 11. 21:36

bocs, a gyerek is gépel...


jó,akkor legyen most 1000, és mindenkinek van 250.


ketten hozzáépítenek még 100-100-at, akkor ezt hozzá kell adni az egészhez (1000+100+100=1200) és újraosztani. mivel az övéké most 100-zal nagyobb, nekik 350-350 lesz, a másik kettőé marad 250-250.


mivel nekik azelőtt is 250 volt, nem csökkent a tulajdoni hányaduk, csak az egészhez képest lett kevesebb (már nem a negyede, mint volt,amikor még csak 1000 volt.)

23. lilipeti (válaszként erre: 22. - Xti_)
2012. jan. 11. 21:35
Nem úgy van, hogy a tulajdoni hányadot a lakás négyzetméteréből számolják ki? Mert ha igen, akkor az övé több lesz, de mivel 100%-nál nem lehet több, ezért nem a mienkből vesz el?
22. xti_ (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. jan. 11. 21:32
pedig az. osztatlaN KÖZÖS TULAJDONNÁL AZ EGÉSZ HÁZ ÉRTÉKE SZÁMÍT.
21. lilipeti (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2012. jan. 11. 21:31

Még nem egyeztünk bele, mert megy a vita! Mi attól félünk nagyon, hogy tönkre menne a lakás. Ezek a házak "2 perc" alatt épültek fel, és nem arról híresek, hogy van bennük anyag. Félünk, hogy ha hozzányúlnak, mi az emeleten lakók szívjuk meg a legjobban. Igazából nem szívesen írnánk alá semmit. Ráadásul a tervekre úgy írtak minket, felső lakókat, hogy építetők. Na, ez sem tetszik nekem! Én nem vagyok építető. Azt mondja az alsó szomszéd, hogy az semmivel nem jár, hogy építető vagyok. Ezt nem hiszem, ...és akkor ugyanennyi erővel le is vehet onnan.



Már céloztál a kifizetésre is az előbb...Te tudod, hogy mi alapján szokták számolni az ilyenkor lehetséges összeget. Szóval, hogy mennyit kellene nekik fizetniük a részünkre?


Ezekre a dologra azért keresek itt válaszokat, mert nem akarok eléjük állni hülyén. A héten lesz ezügyben lakógyűlés, és ő állít valamit, és én meg nem akarom azt, hogy nem tudjam igaz-e, vagy sem. Jaj, remélem érthető vagyok.

2012. jan. 11. 21:26
Azért én azt nem feltétlen tudom értéknövelő tényezőnek nevezni, ha valaki az osztatlan közös tulajdonra építkezik.
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - Lilipeti)
2012. jan. 11. 21:24
Amúgy ti milyen feltétellel egyeztetek bele, hogy ők az osztatlan közösre építkezzenek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook