Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túl sokat gondolkodunk, "filózunk", vagy csak rosszul csináljuk? fórum

Túl sokat gondolkodunk, "filózunk", vagy csak rosszul csináljuk? (beszélgetős fórum)


1 2
53. csirike57 (válaszként erre: 49. - 746864fbb7)
2010. okt. 14. 03:58
Elgondolkodtató, és nagyon okos dolgokat írsz. Én mióta nem dolgozom csak a mának élek! Elégedett vagyok, nem hajszolom az anyagi javakat.A múltat nem lehet visszahozni, és a holnap is, csak a mából lesz.
52. 91d2808b2b (válaszként erre: 49. - 746864fbb7)
2010. aug. 29. 10:55
Biztos,hogy van benne valami, én is észrevettem, hogy amikor dolgozom, nem érek rá agyalni. Semmi negatív nem jut eszembe, csak a munkámra koncentrálok. Főleg az éjszakák a rettenetesek, de ha keményen dolgozol rajta, lehet változtatni, csak kitartónak kell lenni. Mostanában én is meglepődök magamon, de ha valami egészen másra koncentrálok, segít.
51. 3e98087e57 (válaszként erre: 49. - 746864fbb7)
2010. aug. 28. 04:47

Ez tényleg igaz.

Én is sokszor azon kapom magam hogy nem tudok koncentrálni rendesen arra amit épp csinálok...pedig az sokkal fontosabb lenne ,mint azon agyalni,mi volt évekkel ezelőtt,vagy akár tegnap.Az már mindegy.

2010. aug. 28. 00:02
Húúúú:)nagyon jó....örülök,h megtaláltam ezt a témát:)
2010. aug. 27. 22:16

Ha észrevettétek, akár itt, akár magatokon, az agyalás túlnyomóan vagy a múltban történteken való rágódás, vagy a jövő negatívra festése a még meg nem történt dolgokkal.

Mennyire figyelsz arra, amit éppen csinálsz?

Mindig 100%-osan? Szerintem ritkán.

Most két apró előrelépést javaslok:

1. Próbáld ki, hogy sokkal jobban figyelsz arra, amit éppen csinálsz, minél gyakrabban tedd ezt, amilyen gyakran csak lehet.

Ekkor az agyad pihenőben van, mert csak a Most-ban tudsz figyelni arra, amit éppen csinálsz.

Előnyei: Először is jobban végzed el azt amit csinálsz, másodszor: eközben - ha furcsának hangzik is - az elméd egy relaxáció közeli állapotba kerül.

2. Gondolj arra, hogy a múlt egy teljesen megfoghatatlan és befolyásolhatatlan terület az számodra! Csak a Most-ban végzett cselekedeteid vezethetnek eredményhez. Ha már gondolkozol, akkor ezt gondold át, fogadd el és tedd a dolgodat! Ezt sem lehet egyik percről a másikra megtenni, de tudatosan gyakorolni lehet.

Ha ezt a két pontot elkezded gyakorolni, a Zen buddhizmus két leggyógyítóbb alapgyakorlatát végzed, a mi hétköznapjainkba áttéve.

Csak az ezekre történő figyeléssel már nagyon sok embernek változott jó irányba a zaklatottsága, feszültsége, kisebbségi érzése és koncentráció készsége.

2010. aug. 27. 21:24
Döbbenetes volt olvasni, milyen sokaknak jelent problémát az agyalás, sajnos én is ilyen vagyok. Tavaly súlyos depis lettem, ami többek között ennek köszönhető, a páromnak is az agyára mentem, nagyon nehéz időszak volt. Aztán elkezdtem olvasni könyveket, amik megtanítanak "jól" gondolkodni, egyik másik tényleg jó volt. Az elmúlt hetem is elég bajos volt, de próbálom alkalmazni amit a könyvekből tanultam, tudatosan keresem a pozitív gondolatokat, nem mondom hogy semmi bajom, de nem süllyedek olyan mélyre. Szerintem még egy kis, gyakorlás és lehet hogy le tudok szokni a túlzásba vitt agyalásról.
2010. aug. 27. 20:15
Egy élményt,amely valaha boldogságot hozott,nem szabad elfelejteni.Így amit "ők"sorra megtesznek,már teljesen általános dolog,egyiket a másik után teszik,ösztönösen.Míg mások csak vágynak rá,de talán ha elnyerik,jobban megbecsülik?!Nem tudom,hogy ez kérdés,vagy vélemény...De érdekes,h elindult ez a topic:)
46. 484b000711 (válaszként erre: 44. - Bri*)
2010. aug. 27. 20:04
Számomra egyik véglet sem tűnik jobbnak mint a másik. A túlzás szerintem a menekülés jele.
45. 484b000711 (válaszként erre: 41. - Arcansas)
2010. aug. 27. 20:00
Én nem a legyintős megoldások híve vagyok, hogy megelégedjek a- csak azért mert válaszokkal. De érdemes megérezni hol a határ, amikor már új megvilágítást nem hoz a gondolkodás egy bizonyos témával kapcsolatban. Atttól még lehet hogy sokkal jobban ragozható a téma, de az adott helyzetben mondjuk szükségtelen, esetleg hátráltató.
44. Bri* (válaszként erre: 43. - 484b000711)
2010. aug. 27. 19:58

:) Szóval a kettő majdnem ugyanaz! :)

Mi sokszor nem tudjuk megélni a perceket, mert már a következőn gondolkodunk.

43. 484b000711 (válaszként erre: 40. - Bri*)
2010. aug. 27. 19:56
Nekem meg az a gyanításom, hogy a nagyon gyakorlatiasak meg sokat cselekszenek, de nem biztos hogy túlzottan sokat jelent nekik mint élmény, az adott helyzet amiben vannak. A túlzott gondolkodósok elagyalják az életet, a túlzottan gyakorlatiasak meg elcselekszik.
42. arcansas (válaszként erre: 40. - Bri*)
2010. aug. 27. 19:54
Nagyonjól összefoglaltad!
41. arcansas (válaszként erre: 39. - 484b000711)
2010. aug. 27. 19:51
a beletörődés is lehet egyfajta megoldás végülis...a lazább gondolkodásúaknál:)
40. Bri*
2010. aug. 27. 19:50

Szerintem túl sokat gondolkodunk mindenen. Néha olat is belemagyarázunk a dolgokba, amihez semmi köze sincs. Az "egyszerű" embereknek valahogy jobban megy minden. Mi gondolkodunk, hogy valóban Ő e az igazi minden téren, közben elillan az élet - ők összeházasodnak.

Mi gondolkodunk, hogy mikor vállaljunk gyereket, kitől és hogy meg vannak-e a feltételek, közben kicsúszunk, max egy gyerekünk lesz, mert már túl idősek leszünk - ők szülnek.

Mi gondolkodunk, hogy építkezzünk-e, belevágjunk-e, stb. - ők építkeznek.

Mi gondolkodunk, hogy váltsunk-e munkahelyet, mert a jelenlegi nem jó, megálljuk-e az új helyen a helyünket, lesz-e munkánk, ott sem lesz jobb... - ők kilépnek és találnak másikat.

Stb.

Összefoglalva: mi gondolkodunk - ők? Élnek!

2010. aug. 27. 19:21
Addig agyalunk sokat, amíg megoldást látunk benne. Ha kitaláltuk amire kíváncsiak vagyunk vagy rájövünk hogy nem hoz gyakorlati megoldást, akkor csökken az agyalás mennyisége.
38. 3265084553 (válaszként erre: 37. - 746864fbb7)
2010. aug. 27. 19:10
Hát, ha elég bölcsek lennének hozzá hogy belássák, akkor viszont nem ott tartanának.
2010. aug. 27. 19:07

Figyeljétek meg a hajléktalanokkal történt interjúkat, beszélgetéseket!

Mindegyik, kivétel nélkül csak a másik emberre, a volt partnerére, a gyerekeire, a volt munkáltatójára, stb. panaszkodik.

Egyetlen egyet sem hallottam, hogy azt mondta volna: Hülye voltam, nem jól lavíroztam az életben, rossz döntéseket hoztam, azért vagyok hajléktalan.

Az ok mindig: hogy kibaltázott vele más, vagy mások.

36. arcansas (válaszként erre: 34. - 746864fbb7)
2010. aug. 27. 19:03

Húúú....nagyon nehéz kérdés:S

Én nem tudnám eldönteni!

Csak annyit írnék,hogy a munka tesz emberré...És ebben nincs benne a pénz,csupán az,hogy aki dolgozik-bármit!!!!,azt megbecsülik,miután pénzt kap fizetségnek,ez egy bizonyíték neki arra,hogy neki igenis benne van a munkájában a saját szorgalma....

Bár kinek mi..valaki a fizetése alapján ítéli meg a másikat,és azalapján osztályozza...

35. 3265084553 (válaszként erre: 34. - 746864fbb7)
2010. aug. 27. 19:00

Fene tudja. Munkával is lehet sok pénzt keresni és rafináltsággal is.

Bár...azért rafináltsággal talán mégis többet. :)

2010. aug. 27. 18:52

Az első éveink nagyon meghatározzák a gondolkodásmódunkat. A családból nagyon sokat hozunk.

Példa:

Az egyik családban mindig azt hallja a gyermek: "A pénzért keményen meg kell dolgozni!", "Aki nem dolgozik, ne is egyék.", "A szükség nagy úr.",stb.

A másik családban ez a szöveg járja: "Ha dolgozol, nincs időd pénzt keresni." "A pénz az utcán hever, csak le kell hajolni érte.", stb.

(Nem a munka, az értelmes, érték teremtő munka ellen szólok, ne értsetek félre!!)

Szerintetek melyik gyerek fog jobban állni anyagilag 30 év múlva...?:)

33. judit8103 (válaszként erre: 32. - Arcansas)
2010. aug. 27. 18:50
Ez nagyon igaz.
2010. aug. 27. 18:44

"A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik."


"Egy pesszimista minden lehetőségben látja a nehézséget; egy optimista minden nehézségben meglátja a lehetőséget."

31. arcansas (válaszként erre: 30. - 3265084553)
2010. aug. 27. 18:42
Itt a pont.
30. 3265084553 (válaszként erre: 29. - 3265084553)
2010. aug. 27. 18:35
És ami a legfontosabb, ez is tanulható.
29. 3265084553 (válaszként erre: 28. - 746864fbb7)
2010. aug. 27. 18:33
Ezzel egyetértek. A sikerhez mind a magánéletben mind a munkában nem az ész mennyisége a döntő, hanem hogy hogyan használjuk azt a keveset.
2010. aug. 27. 18:27

Érdekes.

Vannak híres válság-menedzserek.

Ezek az emberek elmennek egy bajban lévő céghez, néhány nap v. hét alatt tájékozódnak és fél, egy év alatt rendbe teszik a céget.

Pedig annál a cégnél mondjuk van tíz vezető, akik ugyan úgy észrevehették volna, hogy mi a gond.

A válság-menedzser sem nem okosabb, sem nem tapasztaltabb a cég vezetőinél, sőt, CSAK MÁSKÉNT, NAGYON ANALITIKUSAN,ÉS PROBLÉMA CENTRIKUSAN GONDOLKODIK UGYAN ARRÓL A FOLYAMATRÓL.

Azt a tényezőt most ne vegyük figyelembe, hogy külső szemmel nézi a dolgokat. Ez sem elhanyagolható, de mégis a kulcs: másként gondolkodik ugyan arról a dologról.

Ez természetesen a mindennapi életünkben is ugyan így igaz.

Pl. a sikeres, tehetős ember ember mindig okosabb és többet dolgozó, mint az anyagi gondokkal küzdő?

Persze, hogy nem:))

Másként gondolkodik az élet dolgairól, az élet folyamatairól, ez esetben konkrétan a pénzről, az érvényesülési lehetőségekről.

27. 3265084553 (válaszként erre: 25. - Arcansas)
2010. aug. 27. 18:26
A célja nem ez (lenne).
2010. aug. 27. 18:26
Lehet az is egy hajlamra való képesség:)
25. arcansas (válaszként erre: 23. - 3265084553)
2010. aug. 27. 18:19
De a matematika nem általános így,hisz azt lehet magasfokon is érteni,és lehet állandó begyakorlással nem érteni,de mégis tudni,hogyan kell megoldani egyes részeit!
24. arcansas (válaszként erre: 22. - 746864fbb7)
2010. aug. 27. 18:11
Szerintem mindenkinek van egy kapott képessége ez valamennyi,mind a viselkedésre,mind pedig a gondolkodásra,és valamennyi amit ezek formálására,fejlesztésére saját maga alakíthat.Na de mindkettőt az befolyásolja,hogy az ember alapjáraton milyen személyiség,milyen környezetből milyenbe kerül,stb stb....Érdekes gondolat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook